Aku

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Aku

PostitusPostitas XCX » 04 Jaan 2008, 20:09

Sai ostetud suure hurraaga Automaailmast korralik aku, mida "teadjadmehed" kataloogi järgi just sellele mudelile soovitasid...
Selgus, et siiski on ta 1cm pikem ja ei mahu korralikul mul sinna pesasse ära, siit ka küsimus: kui palju see akut kahjustab kui ta seal natuke viltu peal on ?
Krt maksin selleeest siiski 1600.- :D
XCX
 


PostitusPostitas Mario » 04 Jaan 2008, 20:57

akut ei kahjusta küll kudagi.. oli endal ka suurem aku, see alusraam läks kõveraks aind :D
üldiselt kui aku saad fikseeritud, siis see ei koti enam kedagi :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6048
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas XCX » 04 Jaan 2008, 20:59

Fikseeritud on korralikult, ma ise mõtlesin ka, et see 1cm kõrgusevahe ei tohiks mõjutada ju...
XCX
 


PostitusPostitas Anonymous » 04 Jaan 2008, 21:38

Põhiline et aku liikuma ei pääse, muu on juba ebaoluline kui Ah ja muud parameetrid autole vastavad on :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas Mario » 20 Apr 2009, 18:07

Sobiv teema minu lollile küsimusele - mis juhtub, kui panna autole peaaegu 2x võimsam aku? :D

ehk siis.. mul hetkel kaane all Midac'i 62Ah, kuid see on nii kutu juba, et sõitmine ei lae ka enam teda. Ikka on hommikul käivitamine selline, et aku oleks nagu tühi.. Oleks nüüd võtta bemmi pealt 92Ah aku, aga kas see genekat võhmale ei võta?
Laadimisvool on minu autol muidu korras, ilusti 13.7 - 14.00 olenevalt tarbijatest...
Kusilt on kõrva jäänud, et väga kanget akut pole mõtet panna, et rikub generaatori dioodid ära...
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6048
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas tomkulibin » 20 Apr 2009, 19:55

Laadimis voolu mõõdetakse amprites, pinget mõõdetakse voltides.
Kuna akut suurendad, aga genekat mitte, siis koormad genekat korralikult(kolmandiku jagu). Ja lisaks on veel ka pingeregulaatoril miskid kannatuse piirid. Väidetavalt peaks GF/GW genekas juba olema nn inteligentne, egk seal veel miskeid lisandeid lisaks dioodidele.
Ja nagu teada pole Mazda genekad eritu lollikindlad.
Proovida ju võid, aga kestvuse peale ei loodaks.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas Mario » 21 Apr 2009, 00:40

Ise küsisin, ise ka vastan:

Mazda puhul vahet pole. Võib panna küll suurema aku. Lihtsalt asi polegi mitte selles, et geneka rihmaks tõmbab.
Nimelt, kui on asenduseks pandud suurema mahutavusega aku, siis juhtub see, et uuest akust saab ruttu vana, ehk siis - akul on sees tühjaks laadimise plaadid ja kui aku on tõesti kutu, siis need plaadid kõverduvad, puutuvad vastu salvestusplaate ning ongi tulemus käes - energia salvestamine luhtub. Jääb ehk vaid niipalju seda särtsu, et järgmisel hommikul jälle käima jaksab tõmmata... Ja kui aku korraks tühjaks saab, siis võib juhtuda, et seda ei suudagi auto täis laadida...

geneka koha pealt ei ütle manuaal midagi, Mazdal pidavat olema piisavalt tugev genekas niigi - isegi 80A. Aga siiski ma ei pane seda 92amprist akut, sellest hakkab kahju lihtsalt... :?
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6048
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas vvs » 21 Apr 2009, 10:34

Mario kirjutas:Ise küsisin, ise ka vastan:

Mazda puhul vahet pole. Võib panna küll suurema aku. Lihtsalt asi polegi mitte selles, et geneka rihmaks tõmbab.
Nimelt, kui on asenduseks pandud suurema mahutavusega aku, siis juhtub see, et uuest akust saab ruttu vana, ehk siis - akul on sees tühjaks laadimise plaadid ja kui aku on tõesti kutu, siis need plaadid kõverduvad, puutuvad vastu salvestusplaate ning ongi tulemus käes - energia salvestamine luhtub. Jääb ehk vaid niipalju seda särtsu, et järgmisel hommikul jälle käima jaksab tõmmata... Ja kui aku korraks tühjaks saab, siis võib juhtuda, et seda ei suudagi auto täis laadida...

geneka koha pealt ei ütle manuaal midagi, Mazdal pidavat olema piisavalt tugev genekas niigi - isegi 80A. Aga siiski ma ei pane seda 92amprist akut, sellest hakkab kahju lihtsalt... :?

Mul vana aku vedeleb maal...tahad võin ta Tartusse vedada :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Kasutaja avatar
vvs
Moderaator
 
Postitusi: 1579
Liitunud: 30 Jaan 2006, 09:21
Asukoht: Tartu


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron