Mazda 323f BJ Sport `03 - Rain

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

PostitusPostitas Anonymous » 31 Aug 2005, 11:37

tubli tubli........


Stock - 125.1 hp @ 6400 rpm , 162 Nm@ 4200 rpm
Minu - 160.7 hp @ 6400 rpm, 187 Nm@ 4600 rpm


hea vähemalt seegi et ma enda omaga sinna kuskile vahepeale mahun
Anonymous
 


Kütusekulu

PostitusPostitas Anonymous » 31 Aug 2005, 14:39

Kui palju kütusekulu kasv nendest muudatustest tuli ja kas sinu pardakompuuter suutis peale modifikatsioone ka õigesti arvutada? Endal täpselt sama kere ja sama värv ning plaanis teha peamiselt niigi ilusale kerele veel uue vöö ümber ja mõtlen ka performance tuningu peale.
Palju sinu muudatused sulle kokku maksma läksid umbes?
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 31 Aug 2005, 15:12

mul selline küsimus, et kui kanged nukad sul siis vahel on? või mis sa nende nukkadega teha lasid? kas lihtsalt kergemaks või on kangema nurgaga nüüd ka? ning palju puhtalt nukkadest juurde said? IvarR vaatas mulle välja mingid kergemad nukad, mis pidid "mildly modified" auto puhul 12hp juurde andma. Ise uurisin ka netist, et need peaks olema lihtsalt kergemad nukad, kui originaalis, ning nende puhul ei peaks vedrusid ega klappe vahetama... tahax ise ka veel sügisel seal dynos ära käia, et mis numbrit nagu näitab :) (suurim hirm on, et näitab vähe :lol: ). Kas seal on järjekorrad pikad või on suht vabalt võimalik saada? Ning kas sul keerati seal süüted ja segud ka ilusti paika vastavalt nii, et võtaks maksimaalset?
Anonymous
 


PostitusPostitas Rain » 31 Aug 2005, 15:53

Kütusekulu ei olegi eriti tõusnud. Linnas rahulikult sõites mingi 10 ringis, maanteel 8.

Minu muudatused kokku maksma .... eee , pole küll arvet pidanud aga umbes nii 25-30000 on hobuste peale läinud. + siis veel nipet näpet muud muudatused.

Nukad on nagu siin valmistaja lehel näidatud: http://www.hot.ee/mazda323/nukad/camsheet.jpg

Ei ole tegemist lihtsalt kergemate nukkadega. On originaal nukad muudetud kangemaks. Originaal sisselase oli 241° ja 8.6mm tõusu, väljalase 230° ja 8.1 tõusu, uued andmed on siis vastavalt 268 ja 9.5 ning 262 ja 8.9. Ehk siis tegelikult suhteliselt lahjad nukad. Kuna aju on originaal ning klapivedrud kah, siis ei soovinud endal kangemaid teha. Suuremad nukad vajaksid juba pööretepiiraja tõstmist ning suuremat kütusehulka. Nukal endal üksinda pole mõtet, kindlasti vaja ka regullitavat nukaratast, need sai siin eestis teha lastud. Maksab kuskil 1000 krooni ühe ratta muutmine originaalist seadistatavaks.

Minu auto puhul ei saa süüdet ja segu päris niisama kruttida , kuna tegemist täis elektroonilise aju ja süütega. Kütuserõhku saab küll tõsta ( rõhuregulaator kuskil 1000 ringis maksab ) aga minul ei olnud vajadust, kuna segu suhteliselt hästi paigas hetkel. Loomulikult mängiks seadistatava ajuga mingi 5-10 hobust heal juhul veel välja aga sellega läheb veel minu puhul aega :)

Paljast nukkade vahetamisest tuli mul 7 hobust, kui nukarataste abil sai nukad paika keeratud valmistaja nõuannete järgi, siis tuli veel 8 hobust juurde. Nii et kokku 15 hobust ja 15 väänet üle kogu pööretevahemiku.

Stendi muidu saab üldiselt aega lihtsalt, isegi samale päevale, kiirendusvõistluste eel on neil palju rahvast aga muidu pole probleeme.

Allilm kirjutas:mul selline küsimus, et kui kanged nukad sul siis vahel on? või mis sa nende nukkadega teha lasid? kas lihtsalt kergemaks või on kangema nurgaga nüüd ka? ning palju puhtalt nukkadest juurde said? IvarR vaatas mulle välja mingid kergemad nukad, mis pidid "mildly modified" auto puhul 12hp juurde andma. Ise uurisin ka netist, et need peaks olema lihtsalt kergemad nukad, kui originaalis, ning nende puhul ei peaks vedrusid ega klappe vahetama... tahax ise ka veel sügisel seal dynos ära käia, et mis numbrit nagu näitab :) (suurim hirm on, et näitab vähe :lol: ). Kas seal on järjekorrad pikad või on suht vabalt võimalik saada? Ning kas sul keerati seal süüted ja segud ka ilusti paika vastavalt nii, et võtaks maksimaalset?
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 31 Aug 2005, 16:33

tnx info eest... peax ka selle nukateema varsti ette võtma, aga ma arvan, et vist enne kevadet pole mõtet... samas jälle lubas ilusat sügist, nii et mine tea :)
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 31 Aug 2005, 18:13

Sellise arenduse peale vöib küsida, et kui suured numbrid on sihiks vöetud :roll:
Anonymous
 


PostitusPostitas Rain » 31 Aug 2005, 20:39

Ehitades oli eesmärgiks võetud mitte kui miskit :)

Kuna olen juba oma 5 aastat sõitnud rahvarallit, siis sai hakatud lihtsalt autot arendama vaikselt, et konkurentidega sammu pidada.

Kui eesmärgiks oleks mingid numbrid, siis kindlasti oleks teinud palju asju teisiti. Alustades sellest, et poleks enam vabalthingav :)
Siiani on lihtsalt arendatud vastavalt võimaluste tekkimisele.
MazdaGTI kirjutas:Sellise arenduse peale vöib küsida, et kui suured numbrid on sihiks vöetud :roll:
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas IvarR » 31 Aug 2005, 22:56

Usun et Raini puhul on tegemist ka inimesega kes teeb selliseid modifikatsioone kuna soovib ka oma teadmiste pagasit arendada ja usun et see on tähtsam kui 1hj antud hetkel :)
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas IvarR » 31 Aug 2005, 23:01

Kütusekulu koha pealt lisaks omadest kogemustest et üldiselt mootori kaasa aitamine vähendab küttekulu. Samas kui sa ehitad mootorit võimsamaks siis sind huvitab kiire sõit. Kiire sõit ja paremini häälestatud mootor jällegi kasutab kütust rohkem kui stock.
Olen peres paigaldanud ja aidanud järgi autosid ning näiteks ema ja isa puhul kui sai väljalaset ehitatud ning sisselaset ning tsipa veel timmitud autosid. Siis nende sõidustiili juures on küttekulu langenud.
Samas kui mina oma masinat ehitan siis küttekulu tõuseb.
Kõik oleneb ka sõidustiilist.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas IvarR » 18 Nov 2005, 15:34

Kuule ma siin enne ikka istusin ja mõtlesin et mida se BJ sul seal pealkirjas on? Kas mõeldud ikka keremudelit?
Siin omade seas nüüd võid ikka ausalt tunnistada ju ,et auto just selle lühendi pärast valisid right??
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Rain » 21 Nov 2005, 17:12

Selle lühendi teine tähendus on lihtsalt boonus :P
IvarR kirjutas:Kuule ma siin enne ikka istusin ja mõtlesin et mida se BJ sul seal pealkirjas on? Kas mõeldud ikka keremudelit?
Siin omade seas nüüd võid ikka ausalt tunnistada ju ,et auto just selle lühendi pärast valisid right??
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Anonymous » 22 Nov 2005, 12:02

Rain, mis koht tuli siis Rahvakal? Mul sõbrad tõmbasid üle kuudi ja saimegi varem jooma hakata, aga kuidas sul läx? Ma ise jõudsin suht hilja Otepääle ja ühelegi katsele oma nägu näidata ei jõudnud :oops:
Anonymous
 


PostitusPostitas IvarR » 22 Nov 2005, 12:03

Allilm kirjutas:Rain, mis koht tuli siis Rahvakal? Mul sõbrad tõmbasid üle kuudi ja saimegi varem jooma hakata, aga kuidas sul läx? Ma ise jõudsin suht hilja Otepääle ja ühelegi katsele oma nägu näidata ei jõudnud :oops:


Üldkokkuvõttes 1koht kui ma valesti aru ei saanud :P

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Rain » 22 Nov 2005, 12:06

Tartus tuli klassi 2, aasta kokkuvõttes 1 :)

Seda ma kuulsin jah, et Rando end ilusti katusele sättis. Tagantpoolt tulijad rääkisid jah, et oli näha rattaid :)

IvarR kirjutas:
Allilm kirjutas:Rain, mis koht tuli siis Rahvakal? Mul sõbrad tõmbasid üle kuudi ja saimegi varem jooma hakata, aga kuidas sul läx? Ma ise jõudsin suht hilja Otepääle ja ühelegi katsele oma nägu näidata ei jõudnud :oops:


Üldkokkuvõttes 1koht kui ma valesti aru ei saanud :P

IvarR
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 29 Jaan 2006, 21:22

Nii, lood siis sellised, et minu auto tagasi stockiks. Kõik kleepsud läinud, kõik jupid küljest eemaldatud. Auto tundub kuidagi paljas :P

Nüüd veel tulemas väike värviparandustöö, et rallist tekkinud kriimustused kah ära kaotada ning siis eeldatavasti leiab auto endale uue omaniku.

See, mis minust edasi saab, ei ole veel teada aga eks ma siis ütlen, et kas olen reetur ja valin teise automargi või mitte :P
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mart » 30 Jaan 2006, 13:07

See, mis minust edasi saab, ei ole veel teada aga eks ma siis ütlen, et kas olen reetur ja valin teise automargi või mitte Razz


Kas sa oma noore elu pärast ei karda, kui selliste mõtteavaldustega esined ! :)
Kasutaja avatar
Mart
 
Postitusi: 197
Liitunud: 01 Veebr 2005, 20:57
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Rain » 30 Jaan 2006, 13:43

Ah mis siin ikka karta, tuleb mis tuleb :P

Mart kirjutas:
See, mis minust edasi saab, ei ole veel teada aga eks ma siis ütlen, et kas olen reetur ja valin teise automargi või mitte Razz


Kas sa oma noore elu pärast ei karda, kui selliste mõtteavaldustega esined ! :)
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 23 Mär 2006, 20:49

Minu Mazda sai siis uue värvikorra peale oma vähe kriimustatud kohtadele, nüüd näeb välja peaaegu nagu uus :) Ning läheb esialgu garaazi uut omanikku ootama, kes selleks saab, pole veel teada.

Küll on aga üle hunnikus velgi ja mingeid 15" suverehve. Nii et kellel huvi ;) Karterikaitse vist kah üle ning sumpajooks :P Samuti ka kruusakaid aga neid veel igaks juhuks maha ei müü, kes teab, äkki läheb vaja kunagi tulevikus :roll:

Seniks aga vuristame ringi järgnevagaPilt
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 15 Apr 2009, 15:37

Avasin oma vana teema, kuna leidsin veel kraami Mazda ajastust :)

On üle siis järgmised asjad:

Lisatulede asenduskatted:
Pilt

Väljalaske kollektor 4-1
Pilt

Veel on mul sahtlis jäigad mootoripadjad.
Ning on ka karterikaitse alles, kuid selle vastu üks inimene juba tundis huvi.

Kui kellegil huvi, siis kas ps või mail.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 24 Apr 2009, 09:29

Siin siis video, et millist häält see sumpa tegi:
http://www.youtube.com/watch?v=Zk4cNOHCP3M
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 24 Apr 2009, 23:18

Tulekatted - 500.-
Karterikaitse - 1200.-
Kolle ning peaks ka järgi olema terve sumpajooks - 2500.-
Mootoripadjad - 1000.-
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ch » 25 Apr 2009, 10:47

Rain kirjutas:Siin siis video, et millist häält see sumpa tegi:
http://www.youtube.com/watch?v=Zk4cNOHCP3M


ull rallikas :D
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas jann » 25 Apr 2009, 13:22

Ch kirjutas:
Rain kirjutas:Siin siis video, et millist häält see sumpa tegi:
http://www.youtube.com/watch?v=Zk4cNOHCP3M


ull rallikas :D


Njaa, peab nõustuma! :D Lahe klipp oli!
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

PostitusPostitas Rain » 10 Mai 2009, 17:22

Täitsa rallikas oli jah, vähemalt hääle järgi :lol:

Aga kollektor on nüüd põhimõtteliselt müüdud!

Pansser veel alles ning mootoripadjad.
Nelivedu ja turbo x 2 :D
Kasutaja avatar
Rain
 
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Veebr 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

Eelmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist