Plaadid ei mängi !

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Plaadid ei mängi !

PostitusPostitas Rancyd » 24 Sept 2009, 17:01

Tehasemakk ei mängi kirjutatud plaate, või õigemini mängib siis kui ise tahab (orginaal plaatidega pole probleeme, mängivad superlux hästi).

Kas kellelgi on tehasemakiga selliseid probleeme olnud ja teab lahendust kuidas saaks nii, et makk hakkaks ka ise kirjutatud plaate korralikult mängima. Momendil on nii, et tõesti mängib neid millal ise tahab. Mõnikord paned plaadi masinasse ja mängib ilusti, aga konarlikul teel ikka hüppab korralikult ja teinekord jälle ei võtta plaati vastugi.
Ehk ma kirjutan plaate valesti kuidagi, olen proovinud nii aeglast kui kiiret kirjutamist, aga mõlema puhul on probleem alles. Ise arvangi et probeem on selles, sest orginaalid mängivad ja ka konarlikul teel väga korralikult.

Keegi ehk teab lahendust, mis peaksin tegema teisti või mida proovima ???
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

PostitusPostitas MaSu » 24 Sept 2009, 18:23

mul pole küll mingit probleemi ühegi plaadiga olnud. äkki vajab lääts puhastamist.
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

PostitusPostitas Mario » 24 Sept 2009, 22:25

pigem kirjuta max 24x kiirusega ning kindlasti peab plaadi lõpetama (finalize).

teine variant, mida võid proovida - osta 150.- maksev cd laseri puhastusamise plaat ja lase korra mängida.

muul juhul ilmselt asi ikka elektrooniline..
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6052
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas Rancyd » 28 Sept 2009, 12:49

proovisin puhastusplaati. esimestkorda mängis, aga hiljem ei võtnud enam seda plaati ka vastu.
Kui aega saan proovin suurma kiirusega plaate kirjutada, vaatab mis siis saab :)
väga imelik ikka, orgnaale mängib ikka igas asendis, aga kirjutatuid mitte :roll:
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

PostitusPostitas alarh » 28 Sept 2009, 16:04

Mis programmiga kirjutad või lihtsalt c/p kettale?
alarh
 
Postitusi: 50
Liitunud: 03 Sept 2009, 19:12
Asukoht: Järvamaa

PostitusPostitas Rancyd » 28 Sept 2009, 17:28

Cyberlinki programm - Cyber link DVD suit.
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

PostitusPostitas cabernet1 » 28 Sept 2009, 20:50

Puhastusplaat... hm.
Minu masina manuaal annab kindlad korraldused sellist asja maki sisse MITTE pista.

Kirjutamiskiirus võib mõjutada, kuid tavaliselt ülimalt vähe.

Alati on tõenäosus, et plaaditoorikud on mittekvaliteetsed... Samas ise kasutan kõige odavamaid plantiumi omi ja kärab küll.

On juhtunud ka, et osad makid ei mängi külma ilmaga plaati enne, kui auto on üles soojenenud... sobiva temperatuurini - samas ka kui on liigne kuumus, samamoodi error...

Kirjutusprogrammi võid proovida vahetada. Ise kasutan NERO-t.

Kui aga ka sellest abi ei ole, on tegemist lihtsalt kas vana ja väsinud või ebakvaliteetse makiga, mille on lihtsam välja vahetada. Lõpuks vist ka odavam.
Garantii ehk veel kestab? Samas inchape annab sulle kindlasti maki hooldust teostava firma andmed, et nad võiks selle kas korda teha või välja vahetada...

Tean, et omal oli 8 aastat tagasi miskine samsungi sang... sellel oli sama jama, kuigi sai puhastatud ja joostud garantiis ja krt teab kus...
See nigu meheuhkus - ei sest korralikku kodulooma saa :mrgreen:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas MaSu » 28 Sept 2009, 22:03

cabernet1 kirjutas:Puhastusplaat... hm.
Minu masina manuaal annab kindlad korraldused sellist asja maki sisse MITTE pista.


Huvitav, mis see point võiks olla :roll: Kiiremini asendus esindusest ligi võtta :lol:
Kui põletajatest rääkida siis mina olen kasutanud burn4free ja kõik laulab probleemitult 8)
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

PostitusPostitas kd » 28 Sept 2009, 22:42

Äkki on viga hoopis kirjutajas kui ükski isekirjutatud plaat ei tööta? Soovitan kirjutada üks plaat 4 või max 8 kordse kiirusega. Kui võimalik, kasuta AZO seeria Verbatimi toorikut (korralik Mitsubishi tehase toodang). Samas ei ole tänapäeval ka nn. suvaliste brändide toodang sugugi kehv, kuna CD/DVD toorikute tehaseid on maailmas vähe ja niikuinii tulevad samadest tehastest, ainult nimed trükitakse erinevad peale, ala Platinum, ACME jne.

Võid ju samas proovida ka kellegi teise poolt kirjutatud plaate, kui need töötavad, siis on ilmselt viga ikkagi sinu kirjutajas...

Kui nendest asjadest abi pole, siis on arvatavasti sinu maki optika õhtal. Optikat remondib/reguleerib (ja just reguleerib, sest laser võib ka lihtsalt nn. paigast ära olla) Tallinnas firma Orbita Service, kuid vaevalt, et sa viitsid oma maki armatuurist välja kiskuda... :D

P.S. Puhastusplaat probleemi ei lahenda, see on pigem selline profülaktika teema.
kd
 
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Juul 2008, 16:21

PostitusPostitas alarh » 29 Sept 2009, 00:10

Proovi vahelduseks lihtsalt WMPga (Windows Media Player) üks plaadike valmis teha. Aga tõenäoline neh, et viga kirjutajas...
Endal M6s on küll nii, et odav Acme toodang vms kruusateel ntks iga väiksema tonkusga läägib, Verbatimi vms oma (kallim) aga ei tee väljagi sellest tonksust 8)
alarh
 
Postitusi: 50
Liitunud: 03 Sept 2009, 19:12
Asukoht: Järvamaa

PostitusPostitas Rancyd » 30 Sept 2009, 13:04

Ma ise kahtlustan samuti kirjutajat, sest orginaalidega absoluutselt probleemid puuduvad. Momendil olengi vist enamik plaate kirjutanud just acme ja platinum toodangut kasutades.
Kohe kui aega saan proovin teises arvutis neroga kirjutada ja küsin kelleltki teiselt plaati, vaatab mis siis saama hakkab.
Eile oli päris hea, juhuslikult panin ühe plaadi sisse ja hakkaski mängima, ei julgenud enam kinni ka panna, sest muidu ei hakka uuesti mängima - aga uudishimu oli ikka niivõrd suur et võtsin korraks plaadi välja ja panin uuesti sisse, ning ei midagi enam...Check CD ja ei võtnud ütki teist kirjutatud plaati ka enam vastu.
Proovin nv kõik soovitused järgi ja kui ei aita siis vist peab kuidagi seda asjandust remontima.
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

PostitusPostitas Rancyd » 06 Okt 2009, 19:19

Nüüd olen mõned soovitused järgi proovinud ja tulemus on sama. Kirjutatud plaadid lihtsalt ei mängi korralikult. Kui aega saan lasen kellelgi targemal seda asja lähemalt vaadata ja uurida :)
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

PostitusPostitas MaSu » 06 Okt 2009, 20:23

kus sa asud muidu - teeks mingi testi teise auto ja plaatidega?
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

PostitusPostitas Kaarel » 06 Okt 2009, 22:31

oled suitsetaja?(puutub küll teemasse)
Kasutaja avatar
Kaarel
 
Postitusi: 191
Liitunud: 01 Apr 2008, 12:36
Asukoht: tallinn

1990 Mazda 323F

PostitusPostitas MaSu » 06 Okt 2009, 23:39

Kaarel kirjutas:oled suitsetaja?(puutub küll teemasse)


küsimus vajaks täpsustust ;)
ja kui oled siis kas autos suitsetad?
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

PostitusPostitas Rancyd » 07 Okt 2009, 19:32

Ei ole suitsetaja ja hoidku jumal kui keegi mu autos suitsu hakkab tegema :twisted:

Ise liigun nädala keskel Tallinna vahel, nädalavahetustel aga linnast väljas. Mingi test oleks vb jah hea mõte :D Näiteks järgmine nädal ehk.
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

PostitusPostitas cabernet1 » 08 Okt 2009, 10:41

Kas viga on ainult SINU kirjutatud plaatidega või kõigiga?
Omal just selline mure, et hakkad dvd mängijas kakkuma plaate... 10 päeva hiljem andis arvuti kirjutaja lõplikult saba :D
Vahetasin raalis kirjutaja uue vastu ja nüüd probleeme ei ole.
Äkki sul kah viga mitte auto makis vaid arvuti kõrvetajas :idea:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas MaSu » 08 Okt 2009, 18:11

Rancyd kirjutas:Ei ole suitsetaja ja hoidku jumal kui keegi mu autos suitsu hakkab tegema :twisted:

Ise liigun nädala keskel Tallinna vahel, nädalavahetustel aga linnast väljas. Mingi test oleks vb jah hea mõte :D Näiteks järgmine nädal ehk.


ok, ma põmst tallinnas 24/7 kesklinn/õismäe/mustmäe. peale tööd võiks mingi päev testid ära teha. panen numbri pm'i.
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

PostitusPostitas Rancyd » 12 Okt 2009, 08:31

No tegelt mul oli ka plaate mis sai teise arvutiga kirjutatud, nendega sama asi.
Mul pole ka üldse aega olnud, et tõsisemalt asjasse süveneda :(
Aga niipea kui olen selgusele jõudnud annan teada :)
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42

PostitusPostitas Rancyd » 24 Okt 2009, 18:00

Nüüd on asi nii, et jah ei mängi ka teiste arvutitega kirjutatud plaadid. Olen proovinud nüüdseks juba mitmeid. Tegelt kui aus olla, siis kohati mängib, siis jälle mitte, nagu ikka. Pidime ka Masuga kohtuma et proovida tema plaate, aga kahjuks ei olnud mul too moment aega aga olen kindel et sama oleks ka tema plaatidega.
Keegi ei oska ka öelda miks see nii on. Kui plaat mängima panna enne pikemat sõitu (mootor ei ole veel kuumaks läinud), siis mängib kenasti, kui aga pikemat maad sõita ja plaat uuesti otsast peaks hakkama, siis sülitab plaadi välja ja Check CD, kuigi sekund tagasi mängis. Põhjus arvatavasti selles et makk üle kuumenenud (plaat tuline) ja teisi plaate enam mõniaeg vastu ei võta, hiljem aga võib jälle plaate mängida.
Rancyd
 
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Dets 2008, 16:42


Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist