OA: mazda rx-8

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

OA: mazda rx-8

PostitusPostitas catu » 09 Nov 2009, 15:59

Tere

Kuidas saaks teie tarkade arvates nii-öelda "rumal naisterahvas" hakkama rx-8 pidamisega? :oops: Mootorite ehitusest suurt midagi ei tea, vankelmootori omast veel vähem. Olen lugenud igasuguseid kommentaare ja arvamusi, mõtlesin et küsin veel teie käest üle. :)
Kui palju vajab rx-8 erihoolt, eriteadmisi ja muud taolist?

Et asi oleks konkreetsem, lisan ka lingi, mida konkreetselt silmas olen pidanud. Äkki oskab keegi midagi selle isendi ajaloo kohta öelda?

http://www.auto24.ee/clients/inchcape/u ... bd349380l6


Tänud. :)
catu
 


PostitusPostitas pokenaut » 09 Nov 2009, 17:07

Tere.

Selles teemas on päris palju asjalikku juttu rx8 ostmise teemal.

Kuna tegu on eestist ostetud autoga, siis hooldusajaloo kontrollimisega ei tohiks probleeme olla.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

PostitusPostitas IvarR » 09 Nov 2009, 21:17

IvarR kirjutas:Terv
Olen sel teemal ka enne sõna võtnud. Eks peab siis uuesti kirjutama.

1. Kompresioonitest tuleks teha mootorile.
2. Kontrollida õlisurvet
3. Kontrollida et jahutussärgis poleks väikseid õhumullikesi.
4. rx8 rootormootor peaks kestma 200K ilma remondita juhul kui teda on korralikult hooldatud.
5. Kontrolli et kõik hooldused oleks õigeaegselt tehtud ja kõik vajalikud jubinad vahetatud ja kasutatud ainult tehase poolt soovitatavaid õlisid/küünlaid jne.

Minu rx7 turborootormootor kestis 200K ning õli vahetati iga 7500km tagant (eelmine omanik oli pedant), oleks ka kauem kui 200K kestnud aga peale eestisse toomist valati vale õli sisse ja sõitu jätkus 17km ainult.
See siis vihje kui tähtis on õli vastavus tehase nõuetele.

Kompressiooni testi jaoks on rootormootoril spetsiaalne mõõdik mis peaks esindusel olemas olema. Helista ja uuri järgi. Mõõdetakse kõik 3 tsüklit ära eesmisel ja tagumisel rootoril.
Ma ei tea mis ta peab olema RX8-l kuid rx7-l on tehasest 120psi-d/8.2bar kõik 6 tsüklit. rx7 miinimum oli midagi 90psi-d/6.2bar-i.


IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron