Mazda 323f 1.6 62 kw - SoYuZ

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 323f 1.6 62 kw - SoYuZ

PostitusPostitas SoYuZ » 16 Sept 2008, 19:07

Hey :)
Minukäes on auto olnud kuus kuud. Peres on see olnud 10 aastat ja selle aja sees pole talvel temaga sõidetud kordagi. Vahepeal auto seisis päris kaua, kuni endale load sain. Erilisi mugavusi autol pole. Ainuke lisa on katuseluuk. Muidu võib rahule jääda, suurim miinus minujaoks on roolivõimu puudumine.

Ostes nägi välja selline.
Pilt

Pilt

1. Kui auto minukätte sattus, sai esimese asjana klaasid "prügikotiga" ära toonitud. Akvaariumiga ei ole eriti tore ringi sõita ja sellepärast saigi kõige tumedam kile taha peale pandud.

Ostsin ka mõnigad muusika jaoks vajalikud asjad.
Pilt

Pilt

Ja pagassis siis selline asi
Pilt

2. Peale seda hakkasin tegelema kelladega. Leidsin siit foorumist sellele margile sobivad kellad ja otsustasin need natuke ümber teha, kuna enamusel on ühesugused.
Bensiini ja Temperatuuri omad on plaanis välja vahetada.
Pilt

3. Kuna üks tuttav pakkus mulle sportsumpsi siis mõtlesin, et miks mitte. Sumbutaja sai välja vahetatud "vihmaveerenni" vastu ja 1.6 kohta teeb päris karmi häält ja olen ise rahul.

4. Pika seismise tagajärjel hakkas esistangel värv maha kooruma. Sai siis stange käsile võetud.

Siin on juba natuke stanget nühitud.
Pilt
Samuti sai tagumiste tulede ulme toon maha nühitud mis ei meeldind ka ÜV onudele. Pildil sumbutaja ka täitsa olemas :)
Pilt
Esistangelt hakkas siis värv maha tulema.
Pilt
Ilma stangeta :twisted:
Pilt
Lihvime kõik ilusti ära
Pilt
Pritspahtel ja krunt peale
Pilt
Ja värvitud ta ongi
Pilt
Lõpptulemus
Pilt

5. Vahepeal sai soetatud veljed. Ees 195 ja taga 205 laiad ja 15 tolli :)
Mõtlesin, et värvin ära ka need mustad liistud mis on ustel ja tagumisel stangel ja veel klapptulede plastikust ümbrised ja lakin tagumised tuled natuke tumedamaks.

Tagumine stange
Pilt
Värvitud
Pilt
Tagumised tuled lakitud
Pilt
Ukseliistud ja veljed
Pilt

4. Selle pika aja jooksul, mis auto peres on olnud, oli tal vahetatud ainult mootoririhm, õli ja vasak tagumine amort. Kuna auto on mul igapäevases kasutuses ja linnas siis velgedega hakkas taga kolin pihta.
Vahetasin amordid ja amordi padjad ära ja korras. Lisaks sai ette pandud uued kettad ja piduriklotsid. Vahetatud said ka sidur.

Mõned pildid hetkeseisundist.

Tuled värskelt lakitud
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

:)
Viimati muutis SoYuZ, 16 Sept 2008, 20:00, muudetud 1 kord kokku.
SoYuZ
 
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Sept 2006, 20:29

PostitusPostitas stupe » 16 Sept 2008, 19:52

Väga kena auto. Esistangega hea töö tehtud. Ainult mulle ei meeldi eriti kui liistud on kerega ühte tooni. Maitse asi. Eest on dziip, madaldust oleks vaja. Mul oli endal ennem vedru pooleks (nii et ise ei teadnud) ja auto oli natuke madalam. Nüüd uue vedruga samasugune. Vägisi tahaks suurema velje või madalduse lisada.

Kuidas roostepoisiga lood on? Mul pressib peale raisk, uste alt ja tagumine poritiib. Ei teagi mis teha.
Kasutaja avatar
stupe
 
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr 2008, 22:40
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas SoYuZ » 16 Sept 2008, 20:17

Eks need liistud ühte värvi on tõesti maitse asi. Mulle meeldib nii :)
Madalduse mõtted on peast läbi käinud, aga samas tahaks 17 tolliseid velgesid ja siis ei mängi madaldus välja.

Rooste kohta niipalju, et katuseluugil on kaks roostepunni juba aegade algusest ja millele on värv peale kantud, kõrvalistuja uksel klaasi juures on paar väikest roostetäppi. Roostega on vedand, sest seda peaaegu ei olegi ja tänu sellele, et eestimaa talviseid teid pole näinud. Mingit läbivat roostet ei ole.

Kas keegi oskab õelda, kui lai ja kõrge rehv 17 tolliga taha maximum mahub, et koopas ei hakkaks käima?
SoYuZ
 
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Sept 2006, 20:29

PostitusPostitas ZoommooZ » 16 Sept 2008, 21:54

Nonohh kui roostet pole siis on sul küll jah vedanud.Mul samad probleemid nagu eelkõnelejal-taga tiivaservad ja uksealused.
Aga iseenesest väga ilus auto.
Ergo - 56362926
Kasutaja avatar
ZoommooZ
 
Postitusi: 681
Liitunud: 17 Dets 2007, 23:16
Asukoht: Tallinn,Laitse,Püssi,Lüganuse,Aa

PostitusPostitas asrol » 17 Sept 2008, 01:33

SoYuZ kirjutas:
Kas keegi oskab õelda, kui lai ja kõrge rehv 17 tolliga taha maximum mahub, et koopas ei hakkaks käima?


ARK'is ja ülevaatusel võidakse hakata kobisema. Muud võimalust vist polegi kui 35 kõrgus, võta mõõdulint kätte ja mõõda üle. Kõige lihtsam on nii, et 2" velg suureneb ja arvuta 2" maha rehvi kõrgusest. Aga ma arvan, et sa pead koopad ümber ehitama(laiendid jne) kui tahad sellised papud alla panna. Ja kui arvestada, et 35 kõrgusega 17" rehvid algavad vist 215 laiusega, siis pead ikka päris palju koopaid laiemaks tegema.
Pilt
Veebidisain, veebilahendused, programmeerimine. Täpsem info asub siin!
asrol
 
Postitusi: 50
Liitunud: 15 Juul 2008, 23:09

PostitusPostitas stupe » 17 Sept 2008, 08:30

Kuule 17 tolli velg läheb alla küll. Ei pea midagi ümber tegema.
Kasutaja avatar
stupe
 
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr 2008, 22:40
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas asrol » 17 Sept 2008, 12:14

stupe kirjutas:Kuule 17 tolli velg läheb alla küll. Ei pea midagi ümber tegema.


Kas siis tehakse 17" rehve 35 kõrgusega ja 205 laiusega ka? :shock: või hakkab autole juba 40 kõrgusega rehv alla(17" ja 40 kõrgusega on juba saadaval 205 laiusega). Asi hakkas täitsa huvitama, kui hakkab siis paneks järgmine aasta ka enda mazdale alla :)
Pilt
Veebidisain, veebilahendused, programmeerimine. Täpsem info asub siin!
asrol
 
Postitusi: 50
Liitunud: 15 Juul 2008, 23:09

PostitusPostitas SoYuZ » 17 Sept 2008, 17:18

17 läheb alla ja minuteada saab rehvi max. laius olla 195, kõrgust ei oska kommenteerida. Mul on endal hetkel 205 taga ja flantsid ka vahel. Ilma flantsita on oht, et hakkab vastu vedru käima.

Pilt
Viimati muutis SoYuZ, 17 Sept 2008, 20:41, muudetud 1 kord kokku.
SoYuZ
 
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Sept 2006, 20:29

PostitusPostitas JaanMatti » 17 Sept 2008, 19:09

Samuti sai tagumiste tulede ulme toon maha nühitud mis ei meeldind ka ÜV onudele


Kui küsida tohib, siis kuidas sa tegid seda? Mul on enda autol samuti sellised lakitud tagatuled, ning sooviks sellest lahti saada. Mingi värvieemaldi vms?
Fix It Again Tony
Kasutaja avatar
JaanMatti
 
Postitusi: 35
Liitunud: 15 Sept 2008, 17:24
Asukoht: Tallinn,Nõmme

PostitusPostitas SoYuZ » 17 Sept 2008, 20:40

JaanMatti kirjutas:
Samuti sai tagumiste tulede ulme toon maha nühitud mis ei meeldind ka ÜV onudele


Kui küsida tohib, siis kuidas sa tegid seda? Mul on enda autol samuti sellised lakitud tagatuled, ning sooviks sellest lahti saada. Mingi värvieemaldi vms?


Värvilahusti :)
SoYuZ
 
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Sept 2006, 20:29

PostitusPostitas JaanMatti » 17 Sept 2008, 21:38

SoYuZ kirjutas:
JaanMatti kirjutas:
Samuti sai tagumiste tulede ulme toon maha nühitud mis ei meeldind ka ÜV onudele


Kui küsida tohib, siis kuidas sa tegid seda? Mul on enda autol samuti sellised lakitud tagatuled, ning sooviks sellest lahti saada. Mingi värvieemaldi vms?


Värvilahusti :)


Värvilahustit lapi peale ja hõõruma? Tegelikku tuld ei kahjusta kuidagi? Või peab veel midagi silmas pidama?
Fix It Again Tony
Kasutaja avatar
JaanMatti
 
Postitusi: 35
Liitunud: 15 Sept 2008, 17:24
Asukoht: Tallinn,Nõmme

PostitusPostitas SoYuZ » 18 Sept 2008, 01:03

Mina panin lahusti lapile ja hõõrusin. Ta vb natuke kahjustab, teeb tuhmimaks, aga seda ei pane üldse tähele. Mul polnud tollel hetkel muud kasutada ja ma tahtsin nagunii hiljem uuesti üle lakkida. See vana lakk jäi igalpoole peale, tulel on mingid väiksed tähed ja numbrid peal ja nende vahelt on raske maha nühkida.
Muud moodi ma ei tea kuidas seda lakki maha saab.
SoYuZ
 
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Sept 2006, 20:29

PostitusPostitas tomkulibin » 18 Sept 2008, 07:13

Tuledele müüakse lakki ja samas riiulis olen näibnud ka laki eemaldamise vahendit ("Motip"/"Salome")
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas JaanMatti » 18 Sept 2008, 20:30

Aitäh :)
Fix It Again Tony
Kasutaja avatar
JaanMatti
 
Postitusi: 35
Liitunud: 15 Sept 2008, 17:24
Asukoht: Tallinn,Nõmme

PostitusPostitas SoYuZ » 07 Sept 2009, 02:04

Suurt midagi muutund ei ole.

Pilt
-
-
Pilt
-
-
Pilt
-
-
Pilt
SoYuZ
 
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Sept 2006, 20:29

PostitusPostitas IvarR » 07 Sept 2009, 09:22

Velgede kohapealt:
Pilt
Kasutasin 17"x7.5" ET35 velge 323 all. Ei käinud kuskile vastu midagi kordagi. Korralik vedru peab olema kasutuses ning õiges mõõdus rehv. Mina kasutasin 215/35r17 rehve. Kasutada oleks saanud ka kõrgemat kuid ma ei tahtnud juhitavust muuta autol sitemaks.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

PostitusPostitas Meelis175 » 01 Okt 2009, 09:12

ega see auto valga vahel ringi ei liikle.?
Kasutaja avatar
Meelis175
 
Postitusi: 88
Liitunud: 14 Aug 2009, 09:23
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas SoYuZ » 09 Dets 2009, 01:58

Meelis175 kirjutas:ega see auto valga vahel ringi ei liikle.?


Enam mitte.
Teema lukku.
SoYuZ
 
Postitusi: 26
Liitunud: 08 Sept 2006, 20:29


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist