626 2.0d Comprex.

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

626 2.0d Comprex.

PostitusPostitas Taies » 03 Jaan 2010, 16:00

Tere! Mure on mul järgmine.
Ostsin omale 93a 626 2.0d comprex, kuid suht võõras teema see mootor minujaoks, rihmad ja õlid saavad kõik vahetatud kuid kardan just selle kompressori pärast, kuidas teostada sellele hooldust ja kuidas kontrollida selle hetkel korrasoleku seisu??

Igasugused nõuanded ja informatsioon,et kuidas sellise mootori puhul peab ümber käima on teretulnud.
Ninga ka informatsioon selle kompressori kohta, milline on vastupidavus ka kas tegin õige otsuse selle mootori kasuks või mitte, on teretulnud??

ette tänades!
Taies
 


Re: 626 2.0d Comprex.

PostitusPostitas Mario » 03 Jaan 2010, 16:29

Netis tuhlates leiab ikka nii mõndagi.. Nt. Comprex = complex, mida ta ka on. Kuna eestis selliseid masinaid vähe liigub, ei oska keegi ka kompressori koha pealt miskit öelda.
siin on üks pilt tema ehitusest:
Pilt
Samas ei ole tegelikult ei turbo, ega ka kompressor, kuid on väidetavalt mõlemast tõhusam. Kõige parem ilmselt on käega loksutada võlli otsast, et kas loksusid on.. Kui ei ole, siis võib natuke kergemalt hingata.
Jahutus on väga oluline, kuna ta ise läheb kuumaks ja heitgaasid, mida ta kasutab, on veel kuumemad, on eluliselt tähtis kontrollida jahutuse toimet.
Samuti on öeldud ka, et antud vidin on ehk liiga pisike selle mootori jaoks ja võib hakata enneaegselt väsima - küll aga on tehtud comprexiga suuri läbisõite, mootor oluliselt rohkem ei suitse.

PLussid - mootor töötab sujuvalt, tõmme on kohene (puudub viiteaeg), ökonoomne ja jõuline.

Seega halba masinat sa ei ostnud, kuid mootorit tuleks kohe kontrollida põhjalikumalt. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6049
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: 626 2.0d Comprex.

PostitusPostitas andres86 » 06 Jaan 2010, 01:06

Olen ka 93 aasta 626 D comprexit omanud ja plaan uuesti selline masin osta, kuna oli meeldivalt ökonoomne isegi puhta toiduõliga sõites. Ostuplaan sellepärast, et jube palju alles veel seda hesburgeri õli :twisted:
Mina sõitsin enda omaga natuke üle aasta(ca 40 000km) ja mootori poole pealt vahetasin ainult õli ja omapärase kütuse tõttu ka siis kütusefiltrit iga 10 000km tagant.
Selles comprexis oli mul algusest lõpuni üks ja sama kerge lõtk, ei anna see nii lihtsalt alla ühti :wink:
Mazda 626 GF & `92 Subaru Legacy 2,0Turbo 4WD
andres86
 
Postitusi: 61
Liitunud: 29 Mai 2007, 09:47
Asukoht: tallinn

1997 Mazda 626


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron