Pluss juhtme vedamine võimule.

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas Kapu » 27 Jaan 2010, 22:21

Tere!

Kas keegi oskab ütelda millist teet pidi saaksin ma salongi vedada pluss juhet, et panna võim tööle. Tegemist oleks siis Mx-3.
Kapu
 
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Nov 2009, 20:29
Asukoht: tartu

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas Sven » 27 Jaan 2010, 22:27

Võimendile veetakse juhtmed nii et RCA kaablid lähevad sealt poolt küljest kus vähem olemasolevaid juhtmeid või võimalusel auto keskelt ning + kaabel teiselt poolt kus jookseb taha minev juhtmekimp.
Sven
 


Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas Mario » 27 Jaan 2010, 23:49

kapoti alt vaadates tulemüüri, otsi mõni kummist lutt, kust juba tõenäoliselt on mõni kaabel veetud, või siis paremalt poolt, kuhu reeglina parempoole rooliga autodel roolisammas käib. Mina olen oma autodel sealt läbi ajanud. Ja siis voolukaabel paremalt poolt lävepakkude alt, maanduse leiab pagasnikus küll, igal pool on mingeid polte kere küljes. :D
Ja RCA kaablid olen viinud vasakult lävepakkude alt.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6050
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas diidzhei » 28 Jaan 2010, 19:28

Mx-3'mel on mäletamistmööda neid juhtmeid üpris lihtne vedada. Väga palju detaile ei tulnud vast eemaldada :)
diidzhei
 
Postitusi: 605
Liitunud: 30 Jaan 2007, 15:16
Asukoht: Järvamaa

1995 Mazda Xedos

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas stupe » 29 Jaan 2010, 19:25

Kui mx3l on trossiga spido siis sealt samast august mahub kaabel lõdvalt läbi.
Kasutaja avatar
stupe
 
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr 2008, 22:40
Asukoht: Tallinn

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas tomkulibin » 29 Jaan 2010, 20:53

stupe kirjutas:...trossiga spido siis sealt samast august mahub kaabel lõdvalt läbi.

Tegelikult peaks olema elektrooniline spido.
Sama apsaka tegin kunagi Lada "tuunimisel". Augu serv oli terav ja u paar kuud peale kaabli paigaldamist tuli toss välja. Hea on et terve autu põlema ei läinud.
Igasugune kaablite läbi plekkseina vedamine peab olema kummiluttide ja muude saja vahendiga kaitstud, et ka ajapikku isolatsioon pleki pihta otsa ei nühiks ennast.
Spido trossil on läbiviik, mis mootori ruumist paistab vaid kummilutina. tegelikult on seal luti taga plast junn, mis piirab kaabli läbilükkamist. Kui viimase ära võtad, mahub kaabel ja on olematu ohutus, sest jääb vaid terav pleki rant. Olgem selliste ümberehitamistega ettevaatlikud/ettenägelikud.
Minuarust ikkagi mõistlikum oleks toitekaabel mootoriruumist salongi lasta sama teedpidi, mida jookseb originaal juhtmestik, sealses läbiviigus jätkub ruumi ka võimu toitekaablile ja ka dubleeritud maanduse kaabli jaoks. Ebameeldivuseks vast see, et seal niigi kitsas.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8362
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas Sven » 30 Jaan 2010, 09:30

Läbiviigu lutid ju isegi ehituspoes müügil lkui tahad ilmtingimata uue aug puurida aga neid läbiviike on seal piisavalt mida saad ära kasutada. Mõnel on ehk vaja pisut isoleeri harutada aga siis tuleks kindlasti see taas ka ära isoleerida. Salongi tuleb juhi poolt kaitsmeplokki minev punt(võib tulla mitte läbi tulemüüri vaid auto küljelt), aju juhtmestik kõrvalistuja poolt ning lisaks veel vast mingi 2-4 läbiviiku. Kui sul autol r4 mootor siis peaks olema kapoti alt näha et mis kes ja kus, kui aga v6 siis pead kummarduma armatuuri alla ning sealt vaatama. Tegelikkuses on see lihtsalt kättevõtmise asi et kaabel korralikult läbi tuua, mingeid erilisi oskusi pole selleks vaja ning et asi oleks ohutu, selleks on sulle siin juba teadmisi jagatud. Ehk siis kasuta olemasolevat läbiviigu lutti ja ära unusta seda uuesti üle isoleerida.
Sven
 


Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas stupe » 31 Jaan 2010, 02:17

Natuke tähtsusetut teemavälist juttu..

Aga kui ma endale 323f-i ostsin oli üks kaabel sealt august läbi ja mõne aja jooksul lisasin sinna veel ühe. Ilma igasuguse lisaisolatsioonita.
Ja kuu aega tagasi kui ma sinna kanti asjatama sattusin näppisin neid juhtmeid ja kummalgi polnud isegi mingit märki peal, et isolatsioon võiks vigastatud olla.
Kui juhet mingi jõud sinna ääre vastu ei tiri siis vabalt loksudes ei juhtu küll midagi. Iseasi kui palju ta seal loksubki.
Kuigi nõustun tomkulibiniga, et igasugune lisatähelepanu auto süttimise vältimiseks on hea.
Kasutaja avatar
stupe
 
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr 2008, 22:40
Asukoht: Tallinn

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas Janekbog » 31 Jaan 2010, 12:40

tänu sellele teemal avastasin, et mul kah pluss juhe ära näsitud pealt...hakkas kripeldama ja käisin vaatamas
Kasutaja avatar
Janekbog
 
Postitusi: 59
Liitunud: 25 Juul 2009, 09:36
Asukoht: Jõgeva

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas Haramount » 01 Veebr 2010, 21:55

Selleks, et auto maha ei põleks, panevad targad inimesed aku lähedusse kaabli peale kaitsme.
Mazzdast ja kazzdast: http://www.hot.ee/haramount
Kasutaja avatar
Haramount
 
Postitusi: 514
Liitunud: 17 Apr 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas stupe » 02 Veebr 2010, 23:50

Haramount kirjutas:Selleks, et auto maha ei põleks, panevad targad inimesed aku lähedusse kaabli peale kaitsme.


Elementaarne.
Kasutaja avatar
stupe
 
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr 2008, 22:40
Asukoht: Tallinn

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas IvarR » 20 Veebr 2010, 17:29

Ma olen nõus konsulteerima sel teemal aga enne tulge helivõistlusele et ma saaks teile paigalduse eest 0 punkti panna :D
Ma võin öelda et 99% autodel on voolukaabel valesti veetud.
http://www.emmanet.com/download/rules09/EMMA%20Rulebook%202009.pdf siin kõik kirjas mida jälgida

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Pluss juhtme vedamine võimule.

PostitusPostitas Kapu » 22 Veebr 2010, 00:25

Tänud vastuste eest.
Kapu
 
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Nov 2009, 20:29
Asukoht: tartu


Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline