võmendi saab mujalt massi ja siriseb

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

võmendi saab mujalt massi ja siriseb

PostitusPostitas laurikristjan » 25 Veebr 2006, 14:14

mure on selline et panin autosse lisaks uue võimendi (audiostudio cb 250lx) ja avastasin peale paigaldamist et massi juhe oli tulnud võimu küljest lahti aga too töötas ikka edasi sama hästi. lisaks sellele kui auto töötab siis kostab sirin võimendis ja see sarnaneb mootoripööretega (kui annan gaasi siis sirin muutub) teeksin järelduse et võim saab massi läbi korpuse kuidagi. kas see ei tee kuidagi võimule halba, või mx ta nii teeb ültsegi.
ette tänud!
Kasutaja avatar
laurikristjan
 
Postitusi: 251
Liitunud: 30 Jaan 2006, 12:47
Asukoht: ida viru kauksi

PostitusPostitas Anonymous » 01 Mär 2006, 13:23

Mõnel võimendil ongi korpus miinusklemmiga ühendatud. See on normaalne. Massijuhe on aga kindlasti vajalik, sest võimendisisene juhe on üsna peenike ning võib läbi põleda (kui juba põlenud pole).

Muidu see pinina teema on, eriti mitme võimendi puhul, tavaline ja sel võib olla mitmeid põhjuseid. Esimese asjana veendu, et RCA juhe ei oleks toitejuhtme kõrvalt veetud.
Anonymous
 


PostitusPostitas laurikristjan » 02 Mär 2006, 15:25

ahaa! kusjuures makis tulev juhe esimesse võimu jookseb koos kaabliba akust, aga too juhe on kvaliteetne, aga teine juhe mis läheb ühest võimust teise on mingi 5 eekune vuffel (seni veel) ja selle lähedal jooksevad ka elektrikaablid. muidu kas kondekat oleks mõtekas vahele panna panna? mõlemad võimud teevad kokku muidu kusagil 1000w. äkki säästab akut ja kenekat?
Kasutaja avatar
laurikristjan
 
Postitusi: 251
Liitunud: 30 Jaan 2006, 12:47
Asukoht: ida viru kauksi

PostitusPostitas Anonymous » 03 Mär 2006, 04:01

Olgu see juhe nii kallis kui tahes, voolukaabli kõrvalt vedades tuleb suure tõenäosusega müra ikka sisse. Seepärast ma arvan, et peaksid müraga võitlemist alustama RCA juhtmete ümbervedamisest.

Kondekas nüüd genekat ega akut küll ei säästa. Vahest harva võib ta pinina vastu aidata, kuid kondeka põhitöö on ikka teine - väga lühiajaliste pingelanguste kompenseerimine ehk siis vähendab pisut tulede vilkumist ning võimaldab võimendil "teravamat bassi" vähe valjemini mängida.
Anonymous
 


PostitusPostitas laurikristjan » 03 Mär 2006, 11:04

aga asi on selles et see helijuhe on olnud juba algusest peale kõrvuti elektrikaabliba ja esimene võim ei sirise aga uus võimendi mis ma lisasin, see siriseb (teme helikaabel on kehvake). aga juhul kui peabki olema selle võimu korpus ühenduses massiga, kas ma siis tegin halvasti et ma isoleerisin võimendi nii et mass tuleb ainult juhtma kaudu? see ga on mul siis mõtekas kondeka mõte maha matta?
Kasutaja avatar
laurikristjan
 
Postitusi: 251
Liitunud: 30 Jaan 2006, 12:47
Asukoht: ida viru kauksi

PostitusPostitas Anonymous » 03 Mär 2006, 13:23

Alguses oli sul kindlasti woofrivõimendi? Sellel on ju madalpääsufilter peal, mis filtreerib selle pinina välja ning sa ei kuule seda. Lisatud võimendi on aga kindlasti esikõlaritele? See mängib täisriba ning pinin tulebki kuuldavale. See on tüüpiline pinina stsenaarium.

Ma igaks juhuks täpsustan üle - esimest posti lugedes hakkasin veidi kahtlema - me räägime ikka kõlaritest kostuvast pininast, mitte võimendi seest kostuvast?

See, kas võimendi kere puutub vastu auto kere või mitte, pole eriti oluline. Kondekas on jah üsna vähetähtis/luksuslik asi helisüsteemis ning kui selleks otsene vajadus puudub, siis pole mõtet selle peale raha raisata. Ennem osta selle raha eest uus aku.
Anonymous
 


PostitusPostitas laurikristjan » 03 Mär 2006, 16:07

jah see sirin tuleb ikka kõllidest, aga mitte esimestest vaid aknalaual olevatest http://www.pood.akustika.ee/index.php?G ... rrency=EEK
aga too võimendi mis enne jub autos, see oli ka vahepeal nende pioneeridele toiteks, siis ei olnud mingit sirinat. äkki on see võimu enda viga :?
Kasutaja avatar
laurikristjan
 
Postitusi: 251
Liitunud: 30 Jaan 2006, 12:47
Asukoht: ida viru kauksi

PostitusPostitas Anonymous » 03 Mär 2006, 20:53

Ka võimendi rike võib pininat põhjustada, kuid seda juhtub üsna harva. Võimendid on lihtsalt erineva ehitusega ning mõni korjab ühes süsteemis rohkem müra, mõni vähem.

Esimese asjana soovitan ma sul ikka RCA-dega tegeleda. Vaheta see kõige peenem korralikuma vastu, võid proovida RCA juhtme massi (see välimine ring) ühendamist auto kerega, erinevaid kombinatsioone makist tuleva RCA jaotamisel jne.
Anonymous
 



Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron