Milliseid komponente soovitate?

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Milliseid komponente soovitate?

PostitusPostitas Lennu » 12 Sept 2005, 00:51

Peamasinaks on siis Sony X-Plod , 4x50 W , RCA väljundiga, mille saab panna kas kõlarite või woofri väljundiks.
Auto on Mazda 323 F, luukpäraga.
Plaanis on ära vahetada tagumine pagasikatteplaat (asendada jämedama ca 10 mm vineeriga)
Hetkel on taga Hertz'i 180W 3-ribalised koaksiaalid ja minu meelest ei tee nad eriti ilusat häält.Esiustes on tehase originaalid :oops:
Küsimus siis: millisete TEHNILISTE ANDMETEGA peaksid kõlarid olema, et kätte saada makist maksimaalne kvaliteet?
Ärge hakake hindadest rääkima, rääkige TEHNILISTEST ANDMETEST!
Lennu
 


PostitusPostitas Lennu » 27 Sept 2005, 20:39

kiilusite kinni?
Hindadest on kõik valmis rääkima aga tehnilistest näitajatest mitte... :)
Lennu
 


PostitusPostitas rosco » 27 Sept 2005, 20:43

Kui paned otse maki tagant,siis mida suurem tundlikkus elemendil,seda paremat heli võid saada.
rosco
 


PostitusPostitas Lennu » 27 Sept 2005, 21:03

mismõttes tundlikkus?
Lennu
 


PostitusPostitas kentaur » 27 Sept 2005, 22:18

Mis siin ikka pikalt seletada, tuleb lihtsalt internetist Gurude õpetussõnu lugeda ;)
EliteCarAudio Insall Clinic

Andmete kohapealt niipalju, et neiu mõõte teadades ei tähenda see veel seda, et ta sulle ka meeldida võiks ;)

Sama siis muusikaga, nagu eeskõneleja mainis on üks tähtsamaid parameetreid tundlikus (Sensitivity)
mõõdetakse 1W/1m^2, ühikuks dB
Näitab siis helitugevust, mida kõlar teeb võimsusel 1W teatud sageduse juures.

Arvestades, et dB on logaritmiline, siis ~3dB erinevus võrdub 2x helitugevuse muuduga.

Muidugi on tähtis võimsus, mida kõlar talub sealjuures on siis 2 võimalust : siinuseline võimsus (pideva koormuse juures) ja impulssvõimsus.

Sageduskaratkeristik - näitab siis erinevatel sagedustel kõlari helitugevust. Ideaalis peaks olema sile.

Kuid sa ei taha helitugevust sa tahad parimat heli... ja siit algab ristiretk ;)

Kui sa loed natuke võrgust erinevaid juhendeid siis näed et :
heli lokaliseerimine, faasi ajamine, moonutuste maha surumine, sageduskarakteristikute siledaks ajamine jne teevad sulle kõva peavalu.

ning ka siis võib heli tunduda liiga detailne, steriilne, lame jne - hullem kui naine :)

Mida mina oskaks alguseks soovitada :
Võta mingi korralikuma kõlarifirma (Pioneer, Infinity, JBL...) täpselt sinu auto jaoks loodud mitmeribaline kõlarikomplekt.
Nihverda need kindlasti ette ja paremal juhul ka taha, varusta piisavalt jämeda kaabliga ja alles siis mõtle, kas sul on ruumi ja raha ning vajadust korraliku subwoofri järgi.

Teine lahendus on täpselt vastupidine, paned woofri järgi ja siis sokutad ette head kõlarid ning tagumised paned ainult midbasse mängima.

Kuna artist asub sul ees siis peaks esimesed kõlarid olema head - 90% helipildist teevad esimesed kõlarid.
Parimal juhul on sul kõrgete kõlarid kuulmiskõrgusele toodud, tagumised annavad ainult "mahvi"...

Siit tekkis mul ka küsimus, kodanikud laovad oma suured subwoofrid pakiruumi ja kui sealt kopsakat avaust salongi ei tule - mida peavad vaesed tagumised kõlarid tegema ?

Üldiselt ilma kapitaalse helisummutuseta (lisakaal - nii ei saa ju rallit sõita :?) pole sul mõtet raketimootorit .... külge keevitada.

Kuna mina pole piisavalt pädev isik antud teemal rääkima ja on ka võimalik, et minu tekstis esineb vigu :(
siis peale suuremat lugemist võiksid küsida kasvõi näiteks streetrace foorumis vastavast kanalist abi.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

PostitusPostitas Roheline » 03 Okt 2005, 02:10

...arvan, et kuniks säilib EQ'del "smaili" seting, ei saa ühestki makist mingit mõistliku kvalieeti kätte... aga eks see kvaliteet ole ka tänapäeval juba nõnda suhteline...

1 tark inime seletas mulle kord, et autosse oleks kõige mõistlikum panna kas väärtus või pool sellest, kõlareid... ehk siis näite varal: (P ja V kanal, mõlemasse) 2 10ne watist ja 1 20ne watine... vms...

ühendada samasse jadasse eri väärtusega kõlareid, pidavat mõlema väljundust piirama... aga kindlasti on inimesi, kes on targemad sel alal... :)
Roheline
 


PostitusPostitas Lennu » 16 Okt 2005, 17:50

yhes6naga....nyyd keerasin asja veel hullemaks kui ta enne oli.
viskasin mazda originaalk6llid [25 w] v2lja ja panin asemele 2-ribalised 140 w k6llid.ytleks, et kvaliteet langes ja nyyd siis panen need originaalid tagasi sinna.
Probleem oli ka selles, et magnet on liiga suur ja aken ei l2he p2ris alla v2lja.kahjuks puudub ka kogemus sinna mingisuguse k6rgenduse ehitamiseks.ilmselt tuleks l6hkuda uksepolster ja midagi muud veelgi...
siiber
aga head heli tahaks ikkagi.
Lennu
 


PostitusPostitas choise » 16 Okt 2005, 17:57

Lennu kirjutas:yhes6naga....nyyd keerasin asja veel hullemaks kui ta enne oli.
viskasin mazda originaalk6llid [25 w] v2lja ja panin asemele 2-ribalised 140 w k6llid.ytleks, et kvaliteet langes ja nyyd siis panen need originaalid tagasi sinna.
Probleem oli ka selles, et magnet on liiga suur ja aken ei l2he p2ris alla v2lja.kahjuks puudub ka kogemus sinna mingisuguse k6rgenduse ehitamiseks.ilmselt tuleks l6hkuda uksepolster ja midagi muud veelgi...
siiber
aga head heli tahaks ikkagi.


Ja mis ma sulle rääkisin ja teha soovitasin?
choise
 


PostitusPostitas Lennu » 31 Okt 2005, 01:08

mul mõte ovaalid välja visata ja ette korralikud kompod ning pagassi ainult woofer.
Lennu
 


PostitusPostitas pless » 05 Mär 2006, 21:21

kui panna originna juhtmete aseme natuke jämedama juhtmed makki tagant siis saab ka parema heli
pless
 



Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist