626 GW amortide arutelu.

626 GW amortide arutelu.

PostitusPostitas Mario » 12 Apr 2010, 10:49

Niih, täna sain lõpuks vastusejada mind huvitanud probleemile.
Algas see kõik sellel hetkel, kui ülevaatusel öeldi, et üks tagaamort on ikkagi molekuliks lagunemas nagu Jacko nina.
Istusin siis arvuti taha, natuke klõpsimist ja leidsin vastuseid ning kodanikke kellele kirjutada.
Kuna sai eelnevalt käidud esinduses, siis nemad olid muidugi huvitatud sellest, et olgu ma hea mees ja ostku 11 000.- eest uued amordid. :thumbdown:
Läksin edasti Japanpartsi. Seal ei saanud palju tergemaks. Vaid niipalju, et GW'le on olemas "High Clearance" nivooamordid ja tugevdatud vedrud ja tugevdamata vedrud. Ühesõnaga tavaline konventsionaalne amort kui selline, et sobi teps mitte, selle sain omal nahal ka Mondeo amordiga ära proovitud. kinnitused sobivad, kuid pikkus mitte.
Leidsin siis foorumitest ühe kasutaja kaudu kontakti Mazda Europe mingi tegelinskiga.
Tema kirjutas mu murele vastuseks nii, et temale teadaolevalt müüdi KÕIK Euroopa 2-liitrised universaalid nivooamortidega. Kuna minu auto pärineb samuti Soome vahelaost, mis tegelikult oli mõeldud Soome turule (Scandic pakett), on ka minu autol nivooamordid. Seda kinnitas ta 80%-lise kindlusega.
Lisaks kirjutas mulle sellised variandid:
Esimene võimalus on pisut kulukas - mul on võimalus kulutada peputäis raha esinduse peale 11 000 + tööraha.
teine võimalus on nüüd natukene huvitavam.
Võin osta tavalise amordi, kuid sel juhul enam ei saa ma kasutada High Clearance vedrusid. Ma pean ostma 1.8 universaali vedrud, sest ainult 1.8 GW jäeti ilma isetõstjatest.
Sellisel juhul mu auto kliirens väheneb, ehk siis popis noorteslängis mul on taga sunniviisiliselt vabatahtlik madaldus, mis on võrreldav -25mm madaldusega. Aga sellisel juhul jääb nina õhku, mispärast tuleb ka seda madalamaks tuua, kuna stockis on selle koopa äär isegi suure kaarega.
Niiet, läheb madaldamiseks. Ja seda peavad ilmselt kõik ette võtma, kellel on Euroopa jaoks toodetud 2-liitrine GW ja kes ei taha pere eelarvet lõhki lüüa.
Selle nivooamordi lappimine on küllalt tüütu töö. Sool sööb ennast sisse ja hävitab nii kummist katted, kui ka elektroonika seal sees. Lisaks roostetab kesta sisse auk. Seda ma lappisin juba keemilise metalliga, kuid mõju vaid lühiajaline. Ikka jäävad kolb sees loksuma. Parempoolne tagumine on surnud - seisab vaid vedru peal, vasak tagumine on samuti otsas - tööasendis on lõtk ja koliseb, mis hirmus.. Hetkel sõita saab, Reinforced vedru hoiab üllatavalt hästi, kuid 4kesi autos on raskusi sõita.

Muidu Mazda on ette näinud amortide asendamise KYB'i omadega, kuid viimasel ajal ei ole midagi head neist kuulda ning Sachs on veidi odavam.

Originaalvedru kasutamine pidi tuksi keerama ülemised amordipadjad, kui on amort asendatud tavalisega.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron