Kõlarite Sissemängimine

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Kõlarite Sissemängimine

PostitusPostitas kaRRRL » 09 Mär 2006, 19:49

Olen kuulnud sellist asja, et uued kõlarid on vaja sisse mängida.
Kuna endal ka suht uued kõlarid siis hakkas huvitama, et kaua aega läheb nende sissemängimiseks ja mismoodi oleks seda kõige parem/targem teha?
Kasutaja avatar
kaRRRL
 
Postitusi: 229
Liitunud: 08 Mär 2006, 18:50
Asukoht: Tallinn, Kesklinn

PostitusPostitas Anonymous » 09 Mär 2006, 20:13

Uutel kõlaritel on jah amortisatsioon jägem ning parameetrid natuke teised, kui sissemängitud elementidel. Sõltuvalt kõlarist ja sissemängimisviisist võtab sissemängimine ca 10..50 tundi.

Kui sul mingit mõjuvat põhjust pole, siis ei ole vajadust kõlareid eraldi sisse mängida. Lihtsalt arvesta, et alguses võivad nad vaiksemalt ja/või teistmoodi mängida. Ka võivad sissemängimata elemendid ajada laki kärsahaisu. Sel juhul tasub volumet maha keerata.
Anonymous
 


PostitusPostitas kaRRRL » 09 Mär 2006, 21:18

Selge pilt. Tänud Ats. :wink:
Aga ma mitte ei saa küsimata jätta (lihtsalt puhtast huvist), milleks tone-generator`i kasutamine hea on?
Kasutaja avatar
kaRRRL
 
Postitusi: 229
Liitunud: 08 Mär 2006, 18:50
Asukoht: Tallinn, Kesklinn

PostitusPostitas Laika » 09 Mär 2006, 21:20

kaRRRL kirjutas:Selge pilt. Tänud Ats. :wink:
Aga ma mitte ei saa küsimata jätta (lihtsalt puhtast huvist), milleks tone-generator`i kasutamine hea on?

Lühidalt: võimaldab süsteemi häälestamist või parameetrite kontrollimist.
Laika
 


PostitusPostitas kaRRRL » 09 Mär 2006, 22:21

nüüd siis juba hulga targem. :P Tänud.
Kasutaja avatar
kaRRRL
 
Postitusi: 229
Liitunud: 08 Mär 2006, 18:50
Asukoht: Tallinn, Kesklinn

PostitusPostitas Anonymous » 09 Mär 2006, 23:21

Tone generatoril ehk eestikeeles heligeneraatoril on väga palju kasutusvaldkondi. Seda kasutatakse erinevate heliseadmete ja ka muude seadmete ehitamisel, häälestamisel, mõõtmisel, remontimisel jne. Näiteks elemendi sissemängimisel SPL võistluse tarbeks kasutatakse ka heligeneraatorit. Kui ma oma püsikiirushoidja korrasolekut enne paigaldamist kontrollisin, siis kasutasin ka heligeneraatorit.
Anonymous
 



Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline