Mazda 3?

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Mazda 3?

PostitusPostitas Vahur » 16 Juun 2010, 01:17

Tere,

Astun oma esimesi samme automaailmas, värsked load ja puha. Olen nüüd omajagu internetis ringi vaadanud ja ka sedasinast foorumit lugenud ja on mulle silma jäänud selline tore väikeauto nagu mazda 3.

Oskab ehk keegi öelda täpsemalt mis masinaga on tegu ja kas paistab silma mõni suurem (ehk väiksem) viga mis minu võhikusilmale nähtamatu?

Tundub iseenesest ok sest esinduse kaudu aga olen igast jutte kuulnud, enam ei tea mida täpselt usaldada ;)

pakkumine ise siin : http://www.auto24.ee/used/725838

Tänud ette,
Vahur
Vahur
 
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Juun 2010, 01:12
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas tomkulibin » 16 Juun 2010, 06:54

Vahur kirjutas:...ok sest esinduse kaudu...
Ka seal on inimesed/müüjad, kelle sissetulek sõltub müügist. :)
Samas uuri remondikohtadest, millised mudelid kõige harvem külas käivad.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8360
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas KRANTS » 16 Juun 2010, 08:42

2006a M3 kohta ei tea öelda, aga 2004a oli küll õnnetu, nii palju, kui mina kokku olen puutunud...
KRANTS
 


Re: Mazda 3?

PostitusPostitas riisiveski » 16 Juun 2010, 11:06

KRANTS kirjutas:2006a M3 kohta ei tea öelda, aga 2004a oli küll õnnetu, nii palju, kui mina kokku olen puutunud...

Mis seal "õnnetu" oli?
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas KRANTS » 16 Juun 2010, 11:21

riisiveski kirjutas:
KRANTS kirjutas:2006a M3 kohta ei tea öelda, aga 2004a oli küll õnnetu, nii palju, kui mina kokku olen puutunud...

Mis seal "õnnetu" oli?

palju asju. Rooste on suurimaid muresi. Aga samuti lagunevad kõikvõimalikud veermikuosad. Näiteks parem tagumine rattalaager käis aastajooksul 4 korda vahetuses ja ikka sai otsa maru kiiresti. Samas ei saa seda ka juhi süüks panna, kuna auto omanik on üle 50 aastane mesterahvas, kes auklikul teel sõidab üliaeglaselt ja hoolitseb auto eest hullumoodi. Kui autot korrapäraselt hooldada, siis aastas teine auto hind sisse panna (ca 50k) ei ole mingi "probleem".
Ka on korduvalt vahetatud rooliotsi.
KRANTS
 


Re: Mazda 3?

PostitusPostitas ASmith » 16 Juun 2010, 11:44

Ma ise käisin seda autot vaatamas ja müüja soovitas pigem osta Mazda 6, kuna see Aero on komisjonimüügis, siis ta eriti palju selle auto kohta ei osanud rääkida. Tean ka seda öelda, et see auto on mõned kuud enne facelift'i.
Kasutaja avatar
ASmith
 
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Juun 2010, 02:10
Asukoht: Tallinn (Nõmme) /Paldiski

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas Vahur » 16 Juun 2010, 14:42

Hmm.

põhimõtteliset nagu ma siis aru saan, et kõik need kasutatud autod mis esinduse kaudu müüakse on komisjonimüügis?

Kas mingit vahet ei ole kui osta eraisiku või komisjonimüügi kaudu? võibolla väike lisagarantii või tõend sellekohta et on hooldatud ainult esinduses (st ajalugu olemas kõik) vms?

Endale nagu tundus et esinduse kaudu võibolla tehakse vähem külma aga kui müügimees midagi rääkida ka ei oska auto kohta siis on ka imelik.
Vahur
 
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Juun 2010, 01:12
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas tomkulibin » 16 Juun 2010, 14:57

Müügimees võtab ütlemisega vastutuse enda peale. Seega tal parem öelda, et antud isendit ei tunne.
Isegi korra esindusest(ESMA) kasutatud auto ostnud. Müügimehe jutu järgi on kõik nii korras, et ei häbista esindust, olla kontrollitud. Proovisõidul esipidur pani rooli vibama, arvsin kuumast kõver või seismisest kohatine rooste. Tegelikult oli katki(õhutuse ribid old läbi roostetanud), seega esinduse kolntroll on ka küsimärgi all.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8360
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas Vahur » 16 Juun 2010, 15:00

Helistasin just esindusse ja küsisin üle, et mis ja kuidas. ütlesid et tehakse veermiku ja pidurite ja amortisaatorite kontroll ja 1 kuu on täisgarantii inchcape kasutatud autodele.

See konkreetne isend juba läinud aga helistamise käigus ta pakkus mulle juba uut sealt kõrvalt :

(pilte pole küll :() http://www.auto24.ee/clients/inchcape/u ... f5354635l6

ütles ise ka et imelik et pilte üleval pole masin muidu esinduses olemas neil ja proovisõiduks ka valmis :D

müüvad ikka kõvasti.
Vahur
 
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Juun 2010, 01:12
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas Vahur » 17 Juun 2010, 11:05

update:

käisin täna hommikul siis nüüd justsama sõitmas selle ülalpoolnimetatud 3-ga. (sinine mitte must)
võtsin autotundja sõbra ka kaasa ja vaatasime, rääkisime, proovisime.

paar väiksemat asja jäi nagu silma mis sai kohe ära klaaritud ja siis mõned suuremad ka mille kohta tahaks kohe nõu küsida.

esimese käigu pealt kui mootoril pöördeid 1000-3000 vahel teeb sellist huvitavat häält. mitte nagu plärin otseselt aga selline undamine pigem õige sõna, sarnane hääl nagu tagurpidikäigul ja häält teeb ka siis kui 1 käik on sisse pandud aga sidurit hoiad all. kas sõidus või paigal vahet ei olnud mu meelest. müügimees ütles et see ongi mazdadele omane selline heli ja tahakski küsida et kas ikka on? eriti just mazda kolmel?

ja teiseks sumpa plärises ka pisut müügimehe jutu kohaselt samuti mazdale omane (eriti 3le?) et nö 'sportlikum' heli.

tea nüüd kas uskuda või mitte. muidu tundus vinksvonks ka kaasavõetud 'eksperdi' arvates.

lisaks veel küsiks kui palju umbes kolmed lagunevad?
Kasutaja Krants juba kirjutas aga ons ehk kellelgi veel kogemusi?
Vahur
 
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Juun 2010, 01:12
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas pokenaut » 17 Juun 2010, 13:05

Vahur kirjutas:ja teiseks sumpa plärises ka pisut müügimehe jutu kohaselt samuti mazdale omane (eriti 3le?) et nö 'sportlikum' heli.

Uuemad Mazdad jorisevadki, eriti külma mootoriga.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 3?

PostitusPostitas Mario » 17 Juun 2010, 13:40

mitte ainult mazdad.
eks iga auto ost on nagu loterii - osad autod on sisse tulnud vahetuse käigus, osad on komisjonimüügis. Nende vahe on see, et komisjonimüügis olevate autode eest ei võtagi esindus vastutust, sest pole ette nähtud nendele kontrolli. Kui on margiauto, siis on vähemalt ajalugu saada. Vahetuse käigus sisse tulnud autod aga läbivad hoolsa kontrolli ning selle auto ost on vähem risky business.
Eks KRANTS'i kogemus ole lihtsalt kehva partiiga seotud, kuigi jah, facelift auto on rohkem lastehaigusi läbi põdenud ning tehtud paremaks mõne koha pealt. Samas kohati on tõesti 3 hinnad suuremad, kui 6 omad ning 6 on ka tunduvalt ruumikam (vähemalt tagaistmel ja pagasiruum) ja müstilisel kombel ökonoomsem.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6049
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist