Musta värvi auto pesemine

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas p6der » 23 Juun 2010, 15:13

Olen ennast juba iga pesu ajal närvi ajanud. Ilusa tulemuse saamine on võimatu, on kellelgi nippe kuidas korralikult pesta autot? Praegu toimin nii

Kärcheri leotus šampooniga üle, lasen toimida ja survepesuriga üle, seejäärel svam ja šampoon ja uuesti veega üle aga ikkagi kuivavad triibud ja muud plekid. Ilmselt päikse käes ei tohiks musta autot ültse pesta. Enne omasin hõbedast autot ja ei olnud probleeme, lausa lust:)
Kasutaja avatar
p6der
 
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Mai 2010, 13:40
Asukoht: Kesk-Eesti

2008 Mazda 6

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas aviar » 23 Juun 2010, 15:43

Oli sama jama kunagi tumesinist värvi autoga - said auto puhtaks, ilus kena ja peale 30-minutilist poeskäiku oli auto kerge tolmukorra või õietolmuga kaetud ehk nagu ei olekski üldse pesnud :crazy:
Nüüd on hõbedane (laisa inimese värv) - pesen paar korda kuus ja lausa lust on puhta autoga ringi sõita :D
Pesta ja kuivatada soovitaks ikka varjulises kohas, vältides otsest päikest.
aviar
 
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Veebr 2009, 13:34
Asukoht: Nõmme (Tallinn)

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Evert » 23 Juun 2010, 16:13

Päikse käes ei tohi üldse autot pesta, mitte ainult musta. Enivei, tilgatäppidest ja veeniredest saab hoiduda ainult nii, et auto kohe peale loputamist lapiga ära kuivatada.

Kui satub olema sompus ja jahe ilm, siis võib ehk kõige paremini jopata.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas p6der » 24 Juun 2010, 12:21

okei, aga mis lapiga kuivatada? Ostsin mingi seemisnahast lapi mina sellega küll kuivatada ei osanud.
Kasutaja avatar
p6der
 
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Mai 2010, 13:40
Asukoht: Kesk-Eesti

2008 Mazda 6

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Funk » 24 Juun 2010, 13:04

Samuti pakun pesta Fairy-ga. Saate :thumbup: tulemuse
Kasutaja avatar
Funk
 
Postitusi: 189
Liitunud: 19 Juun 2010, 18:40
Asukoht: Pärnu

2004 Mazda 6

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Portos2 » 24 Juun 2010, 14:54

kõige parem on kuivatada uue ja puhta nõudepesu lapiga veteks
keretööd ja värvimine 5113665
Kasutaja avatar
Portos2
 
Postitusi: 218
Liitunud: 24 Juun 2010, 13:21
Asukoht: tartu

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Evert » 24 Juun 2010, 16:32

Ma ostsin Selverist aknapesuks mõeldud mikrofiiberlapid.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas risto_626 » 24 Juun 2010, 19:30

igasugused Fairyd jäägu ikka kööki pottide pesemiseks...
Ära ütle mulle, mida ma tegema pean; sis ei ütle ma sulle, kuhu sa minema pead.
Kasutaja avatar
risto_626
 
Postitusi: 1745
Liitunud: 06 Mai 2007, 19:02
Asukoht: Ida-Viru

1992 Volkswagen Polo

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas skyline » 24 Juun 2010, 19:43

Esmasest kirjeldusest saan aru, et jätad ära kõige olulisema asja ehk kuivatamise.
Suurt vahet muidu pole mis lapiga kuivatad. Igatsugu mikrofiiber spetslapid on kindlasti head ja vana hea 100% puuvillane kangas on ka hea. Mul pagassis auto kuivatuskaabits(maksis 29.- eek Automaailmast, kallist täissilikoonkaabitsat ei raatsinud osta), sellega tõmban suurema vee maha ja lõppkuivatus puuvillase lapiga.
Must värv lisaks kiirele määrdumisele näitab ka väga kiirelt tuhmumisega ära kui vaha on läinud ja auto vajab uut vahakorda.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Mario » 24 Juun 2010, 19:58

1. survepesu
2. suvine leotusaine käsipritsiga - hinnad on seinast seina, kogemus näitab, et töötavad kõik ;)
3. käsipesu pehme svammiga + korralik autošampoon
4. survepesu
5. pigileotus - tee mitu tiiru, nii, et mustad tilgad maha tekivad, vajadusel käi lapi või tugevama svammiga õrnalt üle.
6.survepesu
7.. loputusvaha käsipritsiga
8. madalsurvepesu

Kuivatus kaabitsa ja seemislappidega. suurem vesi maha, siis võta Turtle Wax T-Cut must värvivaha (miski 150.-) ja käi auto üle. KOrras. Järgmised korrad on autot lihtsam pesta ning vesi jookseb ise maha.

Ja nagu Evert ütles, päikese käes ei tohi autot pesta ning kui auto on eelnevalt päikese käes olnud, siis kohe mine varju, külma survega loputa auto üle, et plekk maha jahtuks, siis tee korra kõik uksed lahti, jahuta ka salong maha ning alusta pesemist. Muidu juhtub see, et suvine leotus kuivab pinnale ära ja neid niresid enam nii lihtsalt ära ei saagi, kui ainult poleerides. Uksevahed samuti leotusainega kokku ja survega puhtaks. :thumbup:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas skyline » 25 Juun 2010, 13:12

Mario kirjutas:1. survepesu
2. suvine leotusaine käsipritsiga - hinnad on seinast seina, kogemus näitab, et töötavad kõik ;)
3. käsipesu pehme svammiga + korralik autošampoon
4. survepesu
5. pigileotus - tee mitu tiiru, nii, et mustad tilgad maha tekivad, vajadusel käi lapi või tugevama svammiga õrnalt üle.
6.survepesu
7.. loputusvaha käsipritsiga
8. madalsurvepesu

Kuivatus kaabitsa ja seemislappidega. suurem vesi maha, siis võta Turtle Wax T-Cut must värvivaha (miski 150.-) ja käi auto üle. KOrras. Järgmised korrad on autot lihtsam pesta ning vesi jookseb ise maha.


Mario, nii peseb ja vahatab ju pool päeva autot :) Iga kord ei viitsi nii pikka protsessi ette võtta ükski inimene. Mina oma musta värvi auto saan tavaliselt nii pestud, et 2 ämbrit vett, pesuhari ja pärast kuivatuskaabitsa ja puuvillase lapiga üle .... ja aega kulub kokku max 20 minutit :) Vahel kui viitsin kasutan ka autošampooni, aga selle peab veel pärast maha uhama ja see on tüütu.
Kord paari kuu jooksul teen ka vahatust ja kevadel ja sügisel korra ka pigieemaldust, siis läheb tõesti iluprotseduuridele 3-4 tundi ära.

Niiet tavapäraseks pesuks piisab paarist ämbrist veest ja kuivatamisest täiesti.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Mario » 25 Juun 2010, 13:15

Mina pesen niiviisi ei rohkem ega vähem , kui 45 minutit. No vahatamine võtab jah u. tunnike. Ma teenin sellega leiba.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Evert » 25 Juun 2010, 14:45

1. Pigileotus
2. Surve
3. Shvamm
4. Loputus
5. Kuivatus (kui viitsib)
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas p6der » 25 Juun 2010, 19:00

Mario kirjutas:1. survepesu
2. suvine leotusaine käsipritsiga - hinnad on seinast seina, kogemus näitab, et töötavad kõik ;)
3. käsipesu pehme svammiga + korralik autošampoon
4. survepesu
5. pigileotus - tee mitu tiiru, nii, et mustad tilgad maha tekivad, vajadusel käi lapi või tugevama svammiga õrnalt üle.
6.survepesu
7.. loputusvaha käsipritsiga
8. madalsurvepesu

Kuivatus kaabitsa ja seemislappidega. suurem vesi maha, siis võta Turtle Wax T-Cut must värvivaha (miski 150.-) ja käi auto üle. KOrras. Järgmised korrad on autot lihtsam pesta ning vesi jookseb ise maha.

Ja nagu Evert ütles, päikese käes ei tohi autot pesta ning kui auto on eelnevalt päikese käes olnud, siis kohe mine varju, külma survega loputa auto üle, et plekk maha jahtuks, siis tee korra kõik uksed lahti, jahuta ka salong maha ning alusta pesemist. Muidu juhtub see, et suvine leotus kuivab pinnale ära ja neid niresid enam nii lihtsalt ära ei saagi, kui ainult poleerides. Uksevahed samuti leotusainega kokku ja survega puhtaks. :thumbup:


Ma arvan, et minu suurim viga siiamaani on olnudki, et olen pesnud päikse käes. Pole kuulnutki varem kuivatus kaabitsast, kas mõtlete sama mis akente juures kasutatakse, auto pleki need ei kahjusta? Kuidas see vahatamine välja näeb? Kas tasub kohe igal võhikul seda proovma hakkata?
Kasutaja avatar
p6der
 
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Mai 2010, 13:40
Asukoht: Kesk-Eesti

2008 Mazda 6

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Mario » 25 Juun 2010, 20:14

Kaabits on kuradi kallis, mina sain selle "omahinnaga" 600.- Tugevam äär hoidmiseks ja silikoonkummist spaatliosa on nii ülipehme, et midagi ei vigasta ja auto on saps-saps veest puhast, siis vaid lapiga nurkgad ja ülejäänud vesi ära pühkida ;)

Vahatamine on iisi. :)
Enamik vahasid nõuavad peale kandmist niiske lapiga, et siis varu üks suurem riidest lapp, tee märjaks, vääna suurem osa vett välja ning hakka autot mäkerdama, vaha peab kuivama selliseks häguseks (kui on nt. nanovaha), värvivaha reegline kuivab lihtsalt ära. Mitte karta, nii peabki olema. :)
Kui jõuad ringiga peale, siis võid põhimõtteliselt hakata otsast maha pühkima. Minul on selleks CarBrite struktuurlapid, mis ei tõmba end kohe täis ja saab kenasti auto läikima. :)
Igal juhul soovitan sul seda teha, saad ise kogemusi, aeg pole maha visatud ning järgmine kord tead, kuidas juba paremini midagi teha. :)
Klaasi jaoks hoia mingit head vahendit, kuna vähemalt must värvivaha tuleb väga kangekaelselt klaasi pealt maha.
Sain nüüd USAst väikse paki kingituseks, nanovaha, mida kasutab ka NASA. Üritan mõne kobedama auto peal ära proovida, siis enda auto peal, et näha, kas ka kehvema värviga midagi aitab... Ja siis jagan muljeid, hinda ei tea, saadeti kingiks. Tootjaks Amway.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas skyline » 25 Juun 2010, 20:58

p6der kirjutas:[Pole kuulnutki varem kuivatus kaabitsast, kas mõtlete sama mis akente juures kasutatakse, auto pleki need ei kahjusta? Kuidas see vahatamine välja näeb? Kas tasub kohe igal võhikul seda proovma hakkata?


Odavamad kuivatuskaabitsad hakakvad 20 kroonist ja nende serv on reeglina kummist. Kuna sul vaid 2a vana auto siis mina nii odava riistaga selle värvkatte kallale ei läheks. Ca 180-200 eek eest saab juba Fixusest või automaailmast silikoonkummist kaabitsa mis on värvkattele õrn, vot seda soovitaks küll kuivatamiseks.

Vahatamine on ka laiatarbevahaga väga lihtne tegevus. Pesed ja kuivatad auto. Siis kannad nagu Mario soovitas niiske lapiga autole peale (soovitavalt mitte rohkem kui üks keredetail korraga) ja peale vaha häguseks tõmbumist poleerid käsitsi kas spets poleerimislapiga (Nt Motipi omad 25 eek pakk) või tavalise puuvillase või veel parem villase riidega.
Profivahade poleerimine võib käsitsi osutuda väga piinarikkaks (oma kogemused CarBrite-ga) seetõttu soovitan pealegi nii uue auto puhul osta poest näiteks Turtle Wax, Sonax või Autoglym tavalist laiatarbevaha.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas Evert » 28 Juun 2010, 12:14

Kas kuivatuskaabitsa ümber keeratud lapp saaks ka suuremast veest lahti? Noh, kui pole tahtmist übervinge silikoonist asja peale palju raha panna?
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Musta värvi auto pesemine

PostitusPostitas skyline » 28 Juun 2010, 14:15

Evert kirjutas:Kas kuivatuskaabitsa ümber keeratud lapp saaks ka suuremast veest lahti? Noh, kui pole tahtmist übervinge silikoonist asja peale palju raha panna?

Ma arvan et lapi ümber kaabitsa mähkimisega pole mõtet vaeva näha, nagunii ei püsi see seal. Sama hästi võid tavalise puuvillase lapiga auto ära kuivatada kuivaks saab auto ühtemoodi. Ma olen ise kaabitsat suurema vee eemaldamiseks kasutanud lihtsalt seetõttu, et siis ei saa lapid nii märjaks ja kuivavad rutem ära. Hallitavat, kopitavat lappi ei taha ju keegi pagasnikus hoida. Suvisel ajal kuivab auto ka vilus iseenesest nii ruttu, et nii kaua kui jõuad pesuga ringi peale teha on pool autot juba kuiv ja piisab kui lapiga need mõningad veetilgad ära pühkida.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron