Kokkuklappivad peeglid

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas Evert » 11 Juun 2010, 09:24

leviathan kirjutas:see kokkuklappivad peeglid on hea lisa küll (talvel ei tuiska peeglid täis ja parklas kah ei jookse mõni tüüp pahupidi neid), omalgi GY-le sai külge poogitud (käivad veel pealekauba puldist kinnipannes kokku :) )


Kunagi uurisin oomipoe ja elfa kodulehtedelt mikromootoreid,hammasrattaid jms., aga siis sai järsku ind otsa :oops:. Ei tahtnud Hanno teemat risustada, aga mind hakkas asi jälle huvitama. Doonorist on mul peeglipaar üle, mida saaksin retsima hakata.
Kuidas sa leviathan oma 6'e peeglid tegid?
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas leviathan » 11 Juun 2010, 09:31

ühest avariiliselt mazda2-lt sain peeglimootorid (peeglid olid puruks ja sisu näha, kuid motod olid terved, sellest tekkiski mõte ,et prooviks oma autole ) edasine oli ainult juhtmete vedamine + alarmiga ühendus, et puldist kah töötab.

nüüd lähevad katkised m2-d romulas heaks kaubaks :lol:
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas Evert » 11 Juun 2010, 10:04

Azoo, et igal "kahel" on mootoritega peeglid?
Kui spetsiifilised nende kinnitused on? Selles mõttes, et kas "kahe" ja "kuue" peeglid on ühesuguse kujuga? Kas paistab, nagu saaks need mootorid ka GE peeglitesse surada?
Kui keeruline ehitus neil mootoreil on? Kas osavate näppude voorus oleks võimalik elektroonikapoe komponentidest midagi sarnast ehitada või läheks vaja spets. tööriistu vms.?

Ok, niipalju sain aru, et igal "kahel" ei ole. Varustustasemel peab olema vähemalt kerevärvi peeglid:D
Viimati muutis Evert, 11 Juun 2010, 10:16, muudetud 1 kord kokku.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas leviathan » 11 Juun 2010, 10:15

"kahe" ja "kuue" peeglid on sisult ühesugused, sobis see mootor kinnitustepoolest üks-ühele, vana vedruga asi välja ja "uus" mootoriga sisse. iseehitamise kohapealt on mu arvamus et suht keeruline - peab olema miski voolupiirajaga tugeva ülekandega( et vedru jõust üle saada) mootorisüsteem. GE peegli sisu ei tea milline on ja kas sobiks, miskid pildid on kah mul sellest motost alles, kui huvitab
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas Evert » 11 Juun 2010, 10:25

Pilt ikka huvitab:) Hakkab tunduma, et peaks ka nt iiBeist JDM peeglid sebima ning nendesse eurosisu ümber tõstma :think:
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas Evert » 19 Juul 2010, 14:50

Neid iseklappivaid GE/mx6 peegleid ei liigu eriti. Ja kui miskit leiabki, siis siis tahetakse paari eest enamasti 3k kandis raha.
Vägisi pannase ise leiutama, niiet paluks pilte peegli sisust, kui tohib.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas kentaur » 22 Juul 2010, 10:55

Pole nad nii kallid midagi, võta ebay.co.uk ette:
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks ... Categories
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas Evert » 22 Juul 2010, 11:28

Oled sa kindel, et need pole lihtsalt samasugused europeeglid nagu meilgi? Pildi järgi võimatu tuvastada ja üheski kuulutuses pole mainitud power folding optionit.
Selle "u 3k" hinna võtsin ma mx6.com müügikuulutustes enamasti küsitud numbrite põhjal. Kui seal on küsitud 50-70 punta paari eest, siis ebays a la kümnekas/peegel on lihtsalt liiga odav.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas kentaur » 22 Juul 2010, 14:57

Saada mõnele müüjale kiri, ma eeldasin, et inglismaa sai JDM konfiguratsioonis masinaid.
Kasutaja avatar
kentaur
Administraator
 
Postitusi: 401
Liitunud: 02 Veebr 2005, 22:17
Asukoht: Tartu

1992 Mazda MX-6

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas Hanno » 22 Juul 2010, 18:11

Kuigi mainisin seda ka enda foorumis teema üles kerkimisel, siis topelt ei kärise. Sain enda kokkuklapitavad Uus-Meremaalt kus vanu Jaapani mx6-si päris hulganisti vähemalt aasta tagasi oli :) Minu omad läksid 120usd + postikulu (mis oli koos esitulede ja kliimaga kokku 70usd). Ehk sama tegelane ka tegutseb veel ning on valmis aitama. Minu soov oli nädalaga täidetud ning peeglid kui ka digitaalne kliima koos meeletu kaablipuntra ning sensoritega oli teel.

Nimi oli Dan, ebay nimi tuatara_jdm ja e-post danlruck@yahoo.co.nz , loodan, et tegeleb veel JDM teemaga endiselt.
Hanno
 
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Juun 2008, 13:42

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas Evert » 23 Juul 2010, 10:43

Kuna ma olen cheap bastard :lol: + mulle meeldib nokitseda, siis prooviksin isetegevuse kaudu kulud võimaluse korral mõne soti piires hoida. Vajan vaid inspiratsiooni, kuidas mootori paigutus/kinnitus jms. teostada.
Niiet orig. peegleid tõenäoliselt siiski ostma ei hakka, aga tänan ikka abi eest!

P.S. UK mudel on täpselt sama, mis ülejäänud Euros, ainult tagatuled ja armatuurlaud on peegelpildis. Nende JDMid on kõik kasutatuna otse Nipponist toodud.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas cabernet1 » 24 Juul 2010, 09:52

leviathan kirjutas:ühest avariiliselt mazda2-lt sain peeglimootorid. nüüd lähevad katkised m2-d romulas heaks kaubaks :lol:

Eem... Millisest 2-st on jutt? Minu FOZDA 2 küll ei ole elektriliselt kokkuklapitavatega. Kui vaja kokku klappida, siis ikka toorelt ja mehaaniliselt :mrgreen:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Kokkuklappivad peeglid

PostitusPostitas leviathan » 24 Juul 2010, 12:45

sinu omast järgnev, japsis toodetud M2
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline