3 - käsipiduri reguleerimine?

3 - käsipiduri reguleerimine?

PostitusPostitas Madis82 » 10 Sept 2010, 10:41

Tere,

Kas keegi on oma Mazda 3-l käsipidurit reguleerinud ? Kuidas seda teha ?

Probleem selles, et kui käsipidur peale tõmmata, siis tundub see väga nõrga pidamisega. Piduriklotsidel on katet veel küll, seega liigne kulumine ei tohiks probleem olla.

Terv,
Madis
Madis82
 
Postitusi: 2
Liitunud: 12 Juul 2010, 10:52
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3 käsipidur

PostitusPostitas Mario » 10 Sept 2010, 16:27

klotsi kulumispiir on Mazda3 tegelikult 4mm. Peale seda kuuulub klots vahetamisele.
käsipidur on automaatreguleeringuga. Löö piduripedaal täie jõuga põhja ja siis tõmba kangi üks 10-15 korda. Peaks esialgu aitama, kui ei ole just kõrist kinni roostetanud.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 3 käsipidur

PostitusPostitas Madis82 » 12 Sept 2010, 13:17

Sai proovitud pakutud varianti, kuid kahjuks ei aidanud. Keskkonsoolist sai käsipidurkangi reguleerinugst peale keeratud ning siis natuke hakkas võtma. Vaatsin tagapidurid üle, tundus, et suportid liiguvad, kuid väikese hoopealt kässarit tõmmates rattad blokki kruusa peal ei lähe.

Täna lasnamäe kanalis sõites tundus, et autol ei ole üldse kiirendust ning hetke kütusekulu näitaja stabiilsel sõidul oli ka u. 15-20 L / 100 km. Siis avastasin, et taga paremalt tuled tossu, teisisõnu pidur oli peale jäänud. Ma ei tea, kui palju sellega ära rikkus, sest ketas tundub selline kraabitud ning sinakas :S. Lõpuks keerasin keskkonsoolist kässarit maha, et oleks üldse võimalik sõita.

Ilmselt peaks tagasuportid maha võtma ning liugurid ära määrima korralikult.
Madis82
 
Postitusi: 2
Liitunud: 12 Juul 2010, 10:52
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3 käsipidur

PostitusPostitas Mario » 12 Sept 2010, 13:37

jätke meelde, et salongist KÄSSARIT EI REGULEERITA! Selle tegevusega keerad sa lingid pinge alla ja tulemuseks ongi see, et pidur jääb peale, link sureb ära, suport jääb kinni, kuna liikuvust ei ole ning määre kuivab. Selliselt sa painad lihtsalt klotsi rohkem peale. Ja siis imestatakse,et mazdal on nii kehva käsipidur. Minul on juba üle poole aasta blokki tõmbav kässar, pole ühtegi probleemi...
Miks pidur sul ei toimi:
1. kasutad liiga vähe (vähemalt päevas korra peaks teda kasutama)
2. keerasid vale reguleerimisvõttega sadulad pekki, mille tulemusena kuluvad nii kettad, klotsid, kui kaob kuumuse toimel ka määre liugurite pealt.
3. vana vedelik ja sõi sadula seest määrde ka ära
4. kulunud kettad-klotsid.

Kui mul endal tagapidur peale jäi, siis lõi lausa tossupilve üles ja alles jäi vaid kuiv liugur, sest määre "põles" ära, tõmbas kuivaks ja sadul enam ei liikunud.

Võta lahti nüüd ilusti kõik, määri umbes 4x järjest, seejärel keera salongist tross parajalt pingule, et linki ei murraks, seejärel keerad sadulast kolvi niipalju välja, et koos klotsiga läheb ketta peale. Ning seejärel tee paar proovitiiru ja siis lööd jalaga piduri põhja, ja mängid kangiga üles alla mingi 15-20x.Kui siis ka jääb ebaühtlaselt võtma, tuleb määrimist korrata. Samuti võid klotsidelt kummastki otsast millimeetri maha käiata, ja lase vaskmääret vahele. klots peab vabalt liikuma.
Kui ka see ei too tulemust, siis korrata veelkord ja vahetada ka vedelik juba ära ning kui ka see enam ei aita, siis uus tagumine sadul peaks olema alla 1000.- :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 3 käsipidur

PostitusPostitas tomkulibin » 12 Sept 2010, 14:39

Mario kirjutas:jätke meelde...

Mario, loe enda postitus uuesti üle ja mõtle selle üle, mis kirja panid. Mina sinu asemel kustutaks enamuse ära.
See, et sa nüüd autoteenenduses töötad, ei tähenda automaatselt et teadmised ja kogemused 100% tõele vastavad.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 3 käsipidur

PostitusPostitas Mario » 12 Sept 2010, 14:50

ma ei tööta ammu seal, ma hetkel õpin auto ehitust ja see piduriteema on värskelt läbitud, lisaks enda kogemus ning peapesu, kui mind nähti salongis 10padruniga ringi askeldamas.
löö või maha, aga nii kõva mees olen küll, et endale kindlaks jääda. või siis tule vaidle mu õppejõududega.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6055
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist