Mazda 6 MPS -marko-

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas marko_uus » 20 Sept 2010, 00:56

Induction & Cooling
HKS replika Blow-Off Valve
K&N Air Filter
Custom Air Filter body
Autobahn88 / SFS Performance silicone hoses and connectors
Front Mount Intercooler
Custom 63mm Stainless-Steel Intake Pipework
Custom Crankcase & Valve Chamber Ventilation
Addinol 5W-50 engine oil

Exhaust
Custom Stainless Steel 4-1 Exhaust Manifolds
Custom EBAY 76mm Stainless Steel Downpipe
Simons Stainless Steel 76mm Exhaust
DEI Exhaust Wrap

Brakes , Suspension , Wheels & Tires
KYB EXCEL-G Rear Shock Absorbers
Tenzo Type-M Version 2 18x8,0 wheels

Electronics & Interior
AeroForce Interceptor Gauge
Custom Gauge Holder
Custom led Shift Knob
Xenon HID Daylight & High Beam
Custom Car Multimedia & Sound Systems

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis marko_uus, 03 Okt 2010, 15:29, muudetud 2 korda kokku.
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni
marko_uus
 
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Sept 2010, 00:43
Asukoht: Töökoja 9, Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas marko_uus » 20 Sept 2010, 00:57

3" downpipe ja summuti all. Mingi hetk teen RV-st väljalaskekollektori, nii saab ka selle heaks.

Pilt
Pilt
Pilt
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni
marko_uus
 
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Sept 2010, 00:43
Asukoht: Töökoja 9, Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas stupe » 20 Sept 2010, 06:47

Midagi väga sarnast seisi eelmine aasta TTÜ juures.
Kasutaja avatar
stupe
 
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr 2008, 22:40
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas Muri » 20 Sept 2010, 10:43

Äge velg!
Mis selle nimi on?

edukaid kilomeetreid :thumbup:
Parem must minevik, kui lilla tulevik.
Muri
 
Postitusi: 1705
Liitunud: 03 Juun 2007, 03:29
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas uve » 20 Sept 2010, 11:30

kui ma nüüd ei eksi siis ma näind seda masinat enda kontori ees paarutamas(Töökoja 1), päris kaugele on kuulda :D
121 x1 , ... , 626 x3, 929 x2
Kasutaja avatar
uve
 
Postitusi: 276
Liitunud: 19 Juul 2006, 01:39
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas uve » 20 Sept 2010, 13:20

vaatasin jah neid pilte ka. sama garaaz mul hoovipeal, garaazi ees pikk sirge kus saab peeneks lasta :P
121 x1 , ... , 626 x3, 929 x2
Kasutaja avatar
uve
 
Postitusi: 276
Liitunud: 19 Juul 2006, 01:39
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas marko_uus » 21 Sept 2010, 01:51

Me kutsume seda garaazi küll töökojaks aga las olla :)
Hetkel käib jah kahe mps-i ehitamine, lähevad hääled valjemaks ja masinad kiiremaks.

Pildil näha kahe MPS-i jagu sisselaske torusi :) ja originaal õhulugeja kopsikust tehtud vajalik junn. Tuleviku tarbeks on riiulis veel 2 MPS-i jagu valmis tehtud torud, et kui kellelgi soovi samasugune süsteem peale saada käib asi lihtsalt :wink:
Masina spetsifikatsioonid on kirjas esimeses postituses - velgedeks Tenzo Type-M V2 terasläige

Pilt
Pilt
Viimati muutis marko_uus, 21 Sept 2010, 10:18, muudetud 1 kord kokku.
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni
marko_uus
 
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Sept 2010, 00:43
Asukoht: Töökoja 9, Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas riisiveski » 21 Sept 2010, 09:14

marko_uus kirjutas:Hetkel käib jah kahe mps-i ehitamine, lähevad hääled valjemaks ja masinad kiiremaks.

Valjemaks ja kiiremaks küll omavahel mitte kuidagi seotud ei ole ;)

Aga edu ehitamisel ja loodetavasti näeb autot peatselt sõitmas/võistlemas!
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas marko_uus » 21 Sept 2010, 10:26

riisiveski kirjutas:
marko_uus kirjutas:Hetkel käib jah kahe mps-i ehitamine, lähevad hääled valjemaks ja masinad kiiremaks.

Valjemaks ja kiiremaks küll omavahel mitte kuidagi seotud ei ole ;)

Aga edu ehitamisel ja loodetavasti näeb autot peatselt sõitmas/võistlemas!


Vabalthingavate juures peab see suuresti ka paika, turbo maailm on aga midagi muud :wink: Ma ei hakka pikalt teooria ja praktilisi näiteid tooma kuid... turboga masin ei taha saada summutisse vasturõhku mida tehas euro normide tarbeks jne sinna tekitab - vabam tee tähendab rohkem müra ja suuremat võimsust. Ka minu unistus oleks saada ülivaikne väga kiire liikur, samas jõudu selle arvelt kaotamata - mingilt maalt tuleb kompromiss teha!
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni
marko_uus
 
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Sept 2010, 00:43
Asukoht: Töökoja 9, Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas IvarR » 21 Sept 2010, 16:39

marko_uus kirjutas:
riisiveski kirjutas:
marko_uus kirjutas:Hetkel käib jah kahe mps-i ehitamine, lähevad hääled valjemaks ja masinad kiiremaks.

Valjemaks ja kiiremaks küll omavahel mitte kuidagi seotud ei ole ;)

Aga edu ehitamisel ja loodetavasti näeb autot peatselt sõitmas/võistlemas!


Ma ei hakka pikalt teooria ja praktilisi näiteid tooma kuid... turboga masin ei taha saada summutisse vasturõhku mida tehas euro normide tarbeks jne sinna tekitab - vabam tee tähendab rohkem müra ja suuremat võimsust. Ka minu unistus oleks saada ülivaikne väga kiire liikur, samas jõudu selle arvelt kaotamata - mingilt maalt tuleb kompromiss teha!


Vabam tee võib ka vaikne olla tuleb lihtsalt osata otseläbi sumpasüsteemi teha.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas marko_uus » 22 Sept 2010, 00:53

IvarR kirjutas:
Vabam tee võib ka vaikne olla tuleb lihtsalt osata otseläbi sumpasüsteemi teha.

IvarR


Väga hea Ivar, kui sa nii tubli ja osav oled siis ma toon sulle esimese hooga 2 autot... teed hinnapakkumine - masinad läbivad düno ja müratesti - pärast sinu toimetusi sama test ja siis vaidleme edasi.

Asja iva selles, et teatud jõu juures on vaja ka summuti voolavust tublisti parandada... sellise MICRO fööniga nagu rx7-l see vaikuse teema teostatav aga räägime ikka turbodest :) seega Ivar ei ole mõtet niisama lahmida!
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni
marko_uus
 
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Sept 2010, 00:43
Asukoht: Töökoja 9, Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas IvarR » 22 Sept 2010, 19:35

marko_uus kirjutas:Asja iva selles, et teatud jõu juures on vaja ka summuti voolavust tublisti parandada... sellise MICRO fööniga nagu rx7-l see vaikuse teema teostatav aga räägime ikka turbodest :) seega Ivar ei ole mõtet niisama lahmida!


Mul endalgi tööd piisavalt ja ei tegele enam sel alal kuid jään oma väitele kindlaks.

Mina ei nimetaks mu rx-il olevat fööni microks, esiteks sa ei tea mis mul üldse kapoti all on ning teiseks on too föön suuteline ka üle 2bar-i toimetama ja üle 1000hj puhuma, sinu mps mootor ei suudaks toda vaakumist väljagi tuua esimese kahe käiguga.

Ma olen sinust oluliselt rohkem sumpasid teinud ja tean et sama vastusurve juures ja läbimõõdu juures on võimalik vägapalju heli vaiksemaks saada.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas tomkulibin » 22 Sept 2010, 20:58

marko_uus kirjutas:...Ma ei hakka pikalt teooria ja praktilisi näiteid tooma kuid... turboga masin ei taha saada summutisse vasturõhku mida tehas euro normide tarbeks jne sinna tekitab ...

Pakuks huvitava näite, enamus saab seda ise kodusel teel proovida. Võtad ventilaatori, sellise mida kasutatakse torusiseselt, müüakse teisi korteri õhuolukorra parendamiseks. Paned teise käima, kuuled kuis pöörded tõusevad. Katad käega osaliselt väljuva ava ja pöörded tõusevad, katad üleni kinn, tõusevad veelgi. Huvitav, kas vasturõhk kergendas vurri mootori tööd?
Aga jah loogiliselt ei tohiks sellist asja juhtuda, paraku praktikas on olemas. Proovi ise järgi, siis seletame vasturõhkudest. Müra teema jätaks hilisemaks diskussiooniks.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas marko_uus » 23 Sept 2010, 09:36

Soe soovitus, ära sellist katset turboga masinal summutis tee :wink:
Kui vabalthingav masin vajab vastusurvet siis selle kompenseerib turbo, kohe kui sa sinna veel omakorda midagi summutisse ehitad siis dünos on väga hästi graafikult näha mis tegelikult muutus...
Ivar, ära võta seda kui nokkimist - palun õpeta mind, ma teeksin ise enda masinad vaikseks - usu kus käib ajudele see lärm :(
Ma käinud mitme sellel alal inimese jutul kuid ruumi puudus ja mootori eripärade suhtes ei ole siiani abi saanud, kui sul tõesti särav idee siis jumala eest - ma tõesti proovin selle ära...

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni
marko_uus
 
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Sept 2010, 00:43
Asukoht: Töökoja 9, Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas uve » 23 Sept 2010, 11:24

Terv,
Kuule sa tegeled autoremondiga ja hooldusega , et mis sa kasutatud tosooliga teed ?
mul oleks vaja kasutatud tosooli .
121 x1 , ... , 626 x3, 929 x2
Kasutaja avatar
uve
 
Postitusi: 276
Liitunud: 19 Juul 2006, 01:39
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas marko_uus » 24 Sept 2010, 00:32

uve kirjutas:Terv,
Kuule sa tegeled autoremondiga ja hooldusega , et mis sa kasutatud tosooliga teed ?
mul oleks vaja kasutatud tosooli .


hmmm, kui sa küsiksid seda ~2 kuud hiljem siis seda ilmselt oleks mingi kogus. Üldiselt me valame selle mahutisse ja siis ei teagi mis teeb - vabalt võid endale saada. Aga siis seal sinine-roheline-punane koos :)
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni
marko_uus
 
Postitusi: 7
Liitunud: 20 Sept 2010, 00:43
Asukoht: Töökoja 9, Tallinn

Re: Mazda 6 MPS -marko-

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Sept 2010, 07:44

marko_uus kirjutas:...seal sinine-roheline-punane koos :)
Oluline oleks, et õlidega pole segatud ja mehhaanilisi lisandeid pole manustatud.
Läheb taaskasutusse vähem temperatuurinõudlikusse keskkonda.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8372
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline