Maki ühendamine!!!

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Maki ühendamine!!!

PostitusPostitas Anonymous » 22 Mär 2006, 00:25

Mul küsimus et kuda saab ühendada nii maki ära, et kui võtmed ja süüte võtad välja jääks makk ikka tööle? Praegu on nii et kui võtad süüte välja lülitub makk ka välja ja kõik raadio jaamad ja seadistused kaovad ära :evil: Äkki on mõni abivalmis inimene pärnumaalt kes saaks mu mure lahedada?
Anonymous
 


PostitusPostitas Laika » 22 Mär 2006, 00:28

Kui makk pole väga võimas, otsi lihtsalt juhe, millel alati toide peal. Teine varjant, võta otse aku juurest toide, aga ära unusta kaitset vahele panna! See pole üldse nii keeruline, kui esialgu paistab.
Laika
 


PostitusPostitas Anonymous » 22 Mär 2006, 10:28

Punase ja kollase juhtme peaks ühendama maki küljes omavahel.
Anonymous
 


PostitusPostitas bmw » 22 Mär 2006, 19:29

mina pideva toite võtsin kaitsme karbist signaal kaitseme alt, siis jäid jaamad ja seaded meelde, pärast viisin ühe juhtme otse akul makile taha et saaks kuulata ka siis kui võtit pole süütelukus, kaitse jäi omal paigaldamata, aga vajadust pole seni olnud 8)
Kasutaja avatar
bmw
 
Postitusi: 499
Liitunud: 21 Dets 2005, 15:43
Asukoht: KEILA

PostitusPostitas Laika » 22 Mär 2006, 20:14

bmw kirjutas:kaitse jäi omal paigaldamata, aga vajadust pole seni olnud 8)

Sul siis siiani vedanud! Soovitaksin selle kaitsme ikkagi panna, sest kui vajadus tekib, ei jõua isegi akult juhmeid maha tõmmata ega tulekustutit haarata, rääkimata kaitsme installist :wink:
Laika
 


PostitusPostitas Anonymous » 22 Mär 2006, 21:24

Ilma kaitsmeta juhtme vedamine on tõesti lauslollus. Kaitset lähebki vaid ükskord vaja. See on odavaim kindlustus - 4 kroonine asi võib päästa terve auto. Teatavasti põlevad ju autod enne maha, kui jõuad 112 valida.

Praegusel juhul tundub, et maki taga olevad punane ja kollane juhe on lihtsalt vahetuses.
Anonymous
 


PostitusPostitas Anonymous » 23 Mär 2006, 15:19

Muide mul läks auto põlema ükskord, aga sain kohe jaole, samamoodi mingi vanast muusikast jäänud juhe läks otse akult pagassi, aga sain jaole, siis kui leeke veel ei olnud, kogu salong oli paksu tossu täis.
Anonymous
 


PostitusPostitas bmw » 23 Mär 2006, 20:35

aga kui asi on korralikut ära ühendatud ja lahtiseid otsi ei vedele siis ei tohiks midagi juhtuda ju, aga teisteleise kah soovitan kaitset paigaldada:D
Kasutaja avatar
bmw
 
Postitusi: 499
Liitunud: 21 Dets 2005, 15:43
Asukoht: KEILA

PostitusPostitas Anonymous » 26 Mär 2006, 17:58

bmw kirjutas:aga kui asi on korralikut ära ühendatud ja lahtiseid otsi ei vedele siis ei tohiks midagi juhtuda ju
Juhtub küll ja kuidas veel! Näiteks minul juhtus see nädal selline lugu, et kinnituisanud teest läbi sõites pressis lumi kapoti alla ja lükkas jahutusventika oma kohalt minema. Hiljem kapotialust puhastades leidsin eest paljakspõlenud juhtmete otsas rippuva läbipõlenud ventikamootori ning läbipõlenud kaitsme. Hoolimata sellest, et juhtmed olid alguses korralikult ühendatud ja isoleeritud, ei taha ma mõelda selle peale, mis oleks võinud juhtuda, kui kaitset poleks olnud, sest ventikajuhtmed olid kokkukeerdunud.

Maki puhul on väga levinud juhus, kus makki pessa lükates jääb mõni juhe maki (maki korpus on alati auto kerega ühenduses) ja raami vahele ning raam lõikab nagu nuga juhtmel isolaatori maha. Või läheb migagi maki sees lühisesse. Taolisi ettenähtavaid ja ettenähtamatuid äpardusi võib juhtuda iga juhtmega ning otse akult veetud juhtmel peab igal juhul kaitse vahel olema.
Anonymous
 



Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist