Milline navi

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

PostitusPostitas leviathan » 30 Okt 2008, 21:00

tomtom on "tuunitav"
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

PostitusPostitas Evert » 18 Nov 2008, 17:30

Sain hiljuti mõnna pisikese läpaka, millele mingi GPS soft sobiks nagu lusikas silmaauku. Huvitab põhiliselt see, et Eestis sõites mingit aadressi otsides ringi ekslema ei peaks.
Aga ma olen selle koha pealt täielik n00b. Kelle kaarte tasuks vaadata? (ntx. pc navigator 8? Regio CD-Atlas 4.0?) Mida peaks ntx GPS"hiire" ostul arvestama?
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

PostitusPostitas Mario » 18 Nov 2008, 17:32

pane garmin mobile PC ja on torrentis olemas ka regio kaart sellele :)

Leviathan aitab kui tarvis, mina sain asja toimima. ideaalne.
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6054
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas leviathan » 18 Nov 2008, 22:14

Evert kirjutas: Kelle kaarte tasuks vaadata?

praegu jah on garmin parim lahendus - Eesti 100% jutujärgi, nuh päris 100-t pole testinud kuid kõik mis proovinud olen, on näidanud. nüüd reedel ongi türi-paide ring, saab sealtkanti testida

Mida peaks ntx GPS"hiire" ostul arvestama?

nuh kui sinihambaga on võimalik osta siis ikka see(ca 1000 raha, see natuke universaalne kah, saab kasutada nutitelefoniga-kogemus nokia E51,PDA'ga-kogemus HTC-ga ja ka läpakal-dell.) kui see ei mängi välja siis peax ikka vaatama ei vähemalt Sirf III kiviga ikka olex mitte vähem

Leviathan aitab kui tarvis, mina sain asja toimima. ideaalne.
:wink:
nuh kui vaja saab abi küll jah
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 05 Nov 2010, 01:06

ei hakanud uut teemat tegema ja kaevasin vana välja :angel:
et siis peaks ühe navi soetama ja endal puudub igasugune pilt asjast. osad kiidavad tom tomi, teised garminit. Siis lisanduvad veel beckerid, miod ja krt teab, mis veel
aga konkreetsemalt minu võhiklikud vajadused:
- väga palju ei tahaks maksta - alla 2k oleks ilus aga valuga võib ka veidi üle minna :)
- mingeid liigseid kellasid ja vilesid (piltide, videote vaatamine, musa kuulamine jms tilu-lilu) pole vaja - ehk siis mina kirjutan kuhu ja seade näitab eriti peenel moel kuidas. kiirust võiks samas näidata kui juba laristamiseks läks
- kaartide uuendamine võiks olla võimalikult lihtne ja kogu tarkvara peaks ühilduma Win7-ga
- nagu ma olen aru saanud pärast mõningast kaevumist siis SD mälukaardipesa tuleb kasuks (kuigi ma lõpuni ei jaga milleks)
- hetkel ei kujute ette, et seda vajaksin mujal kui Läti, Leedu ja Soome (ehk ka Rootsi) aga mine sa isahane tea :wink:
- mingisugune tootetugi võiks ka läheduses olemas olla, ehk siis päris nimetu seade poleks eriti populaarne
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Milline navi

PostitusPostitas leviathan » 05 Nov 2010, 01:15

MaSu kirjutas:ei hakanud uut teemat tegema ja kaevasin vana välja :angel:
et siis peaks ühe navi soetama ja endal puudub igasugune pilt asjast. osad kiidavad tom tomi, teised garminit. Siis lisanduvad veel beckerid, miod ja krt teab, mis veel
aga konkreetsemalt minu võhiklikud vajadused:
- väga palju ei tahaks maksta - alla 2k oleks ilus aga valuga võib ka veidi üle minna :)
- mingeid liigseid kellasid ja vilesid (piltide, videote vaatamine, musa kuulamine jms tilu-lilu) pole vaja - ehk siis mina kirjutan kuhu ja seade näitab eriti peenel moel kuidas. kiirust võiks samas näidata kui juba laristamiseks läks
- kaartide uuendamine võiks olla võimalikult lihtne ja kogu tarkvara peaks ühilduma Win7-ga
- nagu ma olen aru saanud pärast mõningast kaevumist siis SD mälukaardipesa tuleb kasuks (kuigi ma lõpuni ei jaga milleks)
- hetkel ei kujute ette, et seda vajaksin mujal kui Läti, Leedu ja Soome (ehk ka Rootsi) aga mine sa isahane tea :wink:
- mingisugune tootetugi võiks ka läheduses olemas olla, ehk siis päris nimetu seade poleks eriti populaarne


hetkel on Primoga wince aparaat kõige parem - Primo on siis navi proge, mis teeb silmad ette nii tomtomile kui garminile (garmini puhul küll offroadil pole vastast). sõltub teadmistest ja oskustest , siis saab normaalsest wince aparaadist( sinna ei kuulu näiteks prestigio ja navio tooted) teha multimeedia aparaadi desktopiga, kust valid ise mis progega parajasti navigeerid - tomtom, primo, garmin,sygic jne. olen ise navisid "tuuninud" ligi 3 aastat ja siiani pole veel ühtegi aparaati kätte sattunud millest poleks jagu saanud (uuendamise mõttes)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 05 Nov 2010, 09:24

leviathan kirjutas:hetkel on Primoga wince aparaat kõige parem - Primo on siis navi proge, mis teeb silmad ette nii tomtomile kui garminile (garmini puhul küll offroadil pole vastast). sõltub teadmistest ja oskustest , siis saab normaalsest wince aparaadist( sinna ei kuulu näiteks prestigio ja navio tooted) teha multimeedia aparaadi desktopiga, kust valid ise mis progega parajasti navigeerid - tomtom, primo, garmin,sygic jne. olen ise navisid "tuuninud" ligi 3 aastat ja siiani pole veel ühtegi aparaati kätte sattunud millest poleks jagu saanud (uuendamise mõttes)

tänud :)
tundub huvitav mõte ühe seadme sisse mitu erinevat programmi jooksma panna :)
aga ka rida küsimusi - kus ja kuidas selline süsteem kokkupanna, milline oleks üks normaalne wince aparaat, palju selline lõbu maksma hakkaks?
ise aretamise jaoks tundub see hetkel veidi keeruline jäävat, eriti kui arvestada et lõpeks vajan suht lihtsat süsteemi punktist A punkti B juhendamiseks :)
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Milline navi

PostitusPostitas JaanusM » 05 Nov 2010, 13:42

Panevad need kõik GPS-id kusagil omamoodi puuse, pole mõtet siin väita, et Garmini nt ei pane, paneb ikka küll ja teinekord ikka päris räigelt :D.
Tom-Tom-iga siiamaani pole mina hätta jäänud, v.a ükskord käskis mul keerata vastassuunda ( ühesuunalisele ) aga sellist nalja nagu siin eelpool mainiti, et käskis viaduktilt alla põrutada, sellist asja pole küll kordagi tähendanud, pigem usun, et said ise valesti tema ütlustest aru. ( Isegi keerasin kord liiga vara ära ja läksin valesti, Tom-Tom ütleb, et järgneb nt parempööre, aga see ei tähenda seda, et sa kohe kuskilt pöörama peaksid hakkama, see on märguanne sellele, et õige sõidu rea valiksid ;). )
Ainuke miinus mida mina siiamaani Tom-Tomil tähendanud olen on see, et ei lase maja numbritel tähti järgi panna, nt 8b jne, sest tihti kipuvad need majad ikka väga erinevate kohtade peal olema võrreldes tavalise 8-ga nt.

Siit teemat lugedes, siis tundub nagu see Tom-Tom oleks üdinisti halb asi, kuid ei ole, pigem on selle kasutajaid sada korda rohkem kui muudel ( garmini jne ), sellepärast ka suurem info Tom-Tomi kohta.

Ja olgem ausad, eestis suht ainuke kes kaarti koostab on Regio, ja kõik nad ostavad seda Regiolt kokku, mõni teeb lihtsalt mõned omad parandused ja vahel juhtuvad mõned vead sealt sisse tulema ( vead tulevad ka kaardistamisega. ), aga juba järgmise kaardi uuendamisega on vead kadunud. ( Uuendamine on ju teatavasti tasuta :). )

Ilusat sooja ilma :D.
Jaanus.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Milline navi

PostitusPostitas maaks » 05 Nov 2010, 19:12

MaSule: tegelikult pole vahet millise riista ostad, ainus vahe on kaartides sest navigeerimine kui selline protsess põhineb kaardimaterjalil ja selle kvaliteedil.
Hetkel on parim Eesti kaart saada garmini seadmetele. Garminil see hea featuur, et kaart ei sõltu mis riistvara sul kasutada, ehk siis hea kaart saab olla ka odavas seadmes. Kaardiuuenduse protsess (ka "tasuta versiooniga") on lihtne.
Lisaks toodetakse GArminile ka väga korralike muu maailma kaarte.
Hetkel olen ikka väga rahul, et kunagi valik sai GArmini kasuks tehtud :thumbup: (töökaaslasel on TomTom - võrdlusmoment täitsa olemas)
Ise olen asja edukalt testinud nii prantsusmaal kui ka kreekas ja isegi lätis polnud probleeme :D
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 538
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 05 Nov 2010, 22:09

tänud :)
@ JaanusM - teema on üle kahe aasta vana ja nii ka väited mis siin toodud on ;)
@ maaks - eks ta loogiline ole, et suures plaanis on seadmed ühes augus. Püüan siin lihtsalt infot koguda, et õige seade osta :)
Aga äkki on konkreetsete seadmete osas kellelgi mõtteid
Garmin Nüvi 1350 - tundub ok
Tom Tom XL2 IQ - pole mälukaardipesa
Becker Z112 - kah ok
Mio Moov S475 EU Plus - puudub mälukaardipesa
GoClever 4366FMBT - mingi kahtlane teema vist aga tundub tiba toba :?
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Milline navi

PostitusPostitas leviathan » 05 Nov 2010, 23:55

garmini eestikeelne hääljuhtimine on täiesti värdjalik , kui miski robot loeb "sada viiskümend meetri pärast pööra paremale". mulle hakkab ikka vastu see. ise soovitaks aparaati kus on Primo(või siis wince 5 või 6 aparaati , kuhu primo pista), sellele softile on olemas kolme kaarditootja kaardid nii teleatlas (kasutab tomtom näitex) ,navteq(garmin) kui ka kohalikud tootjad(meil siis regio) väikese vidina lismisel tekib primo menüüsse kaardivahetuse nupp - millega saab enamvähem käigupealt kaaarditootjat vahetada, mida ükski muu navisoft ei paku. Primo on ka mitmet pidi omale sobivaks konfigureeritav.Ka on primol kasutades navteq kaarte veoauto marsuutimise võimalus
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 06 Nov 2010, 00:12

tänud :)
Ma saan aru, et Sa jagad seda teemat väga põhjalikult :)
Ma kahjuks ei jaga GPS'idest üldse matsu, ega kujuta ette kuidas kõik see käia võiks, millest kirjutad :wink:
kaevan hetkel mööda interneti ringi ja püüan infi leida - kui Sul juhtub mõni hea link olema siis võiks ka jagada (eesti, inglise, soome ja vene keeles (viimane hakkab küll rooste minema)).

leviathan kirjutas:... ise soovitaks aparaati kus on Primo(või siis wince 5 või 6 aparaati , kuhu primo pista) ....


näiteks milline?

leviathan kirjutas:... sellele softile on olemas kolme kaarditootja kaardid nii teleatlas (kasutab tomtom näitex) ,navteq(garmin) kui ka kohalikud tootjad(meil siis regio) väikese vidina lismisel tekib primo menüüsse kaardivahetuse nupp - millega saab enamvähem käigupealt kaaarditootjat vahetada, mida ükski muu navisoft ei paku. ...


kust neid saab, kes teeb jne jne?
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Milline navi

PostitusPostitas leviathan » 06 Nov 2010, 00:26

MaSu kirjutas:tänud :)
Ma saan aru, et Sa jagad seda teemat väga põhjalikult :)

natuke jagan jah :D

näiteks milline?

kui muud ei taha aparaadiga teha siis kasvõi see prestigio sel küll igo Amigo peal mis on primost eelmine igo versioon (tuleb lihtsalt miski tuttav häkker leida kes primo peale paneb - ise neid siin paar tükki "järgi aidanud")


kust neid saab, kes teeb jne jne?


ametlikult saab naviextras.com lehelt mitteametlikult saab internetist või nii

tootjalehekülg siis siin
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 06 Nov 2010, 00:43

:)

mis sellisest asjast arvata?
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Milline navi

PostitusPostitas leviathan » 06 Nov 2010, 00:49

MaSu kirjutas::)

mis sellisest asjast arvata?

nuh noname hiinakas ta on , neid tuleb sealt pilukate maalt nagu vändrast saelaudu :D . positiivne on et Primo juba peal :lol:( küll tavaversioon tavalisadega - mitte veel spetslisadega veel järgiaidatud Primo)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Milline navi

PostitusPostitas IvarR » 07 Nov 2010, 20:42

Kiiruse kohapealt uurige alati enne kas tegemist on 1hz või kiirema GPS seadmega. Mul on telefonis 5hz GPS ja pole probleemi kiirusega, kasutan igapäevaselt kilentide juures käies.
IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1930
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 09 Nov 2010, 00:34

IvarR kirjutas:Kiiruse kohapealt uurige alati enne kas tegemist on 1hz või kiirema GPS seadmega. Mul on telefonis 5hz GPS ja pole probleemi kiirusega, kasutan igapäevaselt kilentide juures käies.
IvarR


huh ....
1Hz või 5Hz :?
ma olen ikka liiga noob et aru saada ;)
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Milline navi

PostitusPostitas leviathan » 09 Nov 2010, 01:43

MaSu kirjutas:
IvarR kirjutas:Kiiruse kohapealt uurige alati enne kas tegemist on 1hz või kiirema GPS seadmega. Mul on telefonis 5hz GPS ja pole probleemi kiirusega, kasutan igapäevaselt kilentide juures käies.
IvarR


huh ....
1Hz või 5Hz :?
ma olen ikka liiga noob et aru saada ;)


uuendamine toimub - 1Hz on kord sekundis, 5Hz on 5 korda sekundis - elementaarne koolifüüsika ju
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 09 Nov 2010, 07:02

ok:)
tundus nii väike number olevat ;)
tavaliselt (loe: muus maailmas) räägitakse veidi suurematest hertside arvust (MHz ja GHz), mille kõrval ei jaganud matsu lahti :oops:
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Re: Milline navi

PostitusPostitas skyline » 12 Nov 2010, 12:27

Mul TomTom One XL Black Edition ning tasuta kaartide uuendamine on ära lõppenud. Kuna välismaale satund ehk kord aastas, siis on ebarentaabel osta see 60 eurone aastane uuenduspakett. Samas tahaks midagi uuemat juba peale, kuna vana kaart on aasta vana ja maakohtades kipub ikka segast peksma.

Tahaks aga ise uuema kaardi sellele peale panna. Kas keegi oskab mõnele õpetusele linki jagada või öelda, kuhu mida täpsemalt kopeerida tuleks?
Tõmbasin torrentitest ühe uuema Eastern-Western Europe kaardi, mis seal olnud kommentaaride järgi peaks igati töötama, aga ei tea kuhu ma selle seal seadmes maha pean panema, et asi kenasti töötaks.
Eelnevalt tuleks muidugi seadme backup arvutisse teha, aga kuidas see manuaalselt uuendamise protsess käib, vot selles osas oleks hea näpunäiteid saada. TomTom Home uuendab ise automaatselt ja see ülimugavaks tehtud kuid manuaalne uuendus kindlasti keerukam. Samas aasta tagasi sain kiiruskaamerate manuaalse peale lisamisega hakkama, vast saab näpunäidete abil ka sellega.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Milline navi

PostitusPostitas Haljazme » 12 Nov 2010, 14:21

Ärme aja siin sellist juttu !!!
Skyline sai mult noomiva PS'i :)
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Milline navi

PostitusPostitas MaSu » 12 Nov 2010, 18:33

maailm on vaba
võlusõna on googel
võlufraas on how to update ...
Kasutaja avatar
MaSu
 
Postitusi: 382
Liitunud: 07 Juul 2009, 19:31
Asukoht: Tallinn

2005 Mazda 3 GT Aero

Eelmine

Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist