Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas Prema » 21 Dets 2010, 17:07

Lisan ka omalt poolt, et olen sõitnud Premacyga, mille veojõukontroll oli ilmselge nuhtlus -- sellega sai nii lumme kui ka porisse kinni jäädud. Mazda 6-l (2003a) on see aga märksa inteligentsem ja siiani pole olnud vajadust seda välja lülitada.
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas pokenaut » 21 Dets 2010, 17:22

Manuaalkastiga 6'e oma laseb jah, päris kõvasti rattal ringi käia, ka siis, kui tuli ei vilgu vaid konkreetselt põleb. Automaatkasti poob tunduvalt rohkem, aga pedaali ei pea nii kiiresti lõpuni vajutama, et kickdown rakenduks või kast stardipöörded 2000 peale väänab.

Premacy, 626GF ja 323F BJ veojõukontroll on saatanast, see suretab auto enne välja, kui midagi aitab.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas Funk » 21 Dets 2010, 17:29

cabernet1 kirjutas:
Funk kirjutas:See nupp on DSC OFF. Ja pigem see aitab, mitte segab. Ja Mazda 6-l stabiilsuskontroll talvel on hea abimees! :thumbup:

Bjaad... TCS on veojõud ja DSC on dünaamiline stabiilsuskontroll, mis ei aita kuskil vedada. See on pigem juhitavuse taastamiseks piduritega mängimine st... kui ühel rattal tekib takistus, siis pidurdatakse sama telje teist ratast samamoodi, et masin jääks otse. Sellisest asjast on palju räägitud just teemal, et ohtliku möödasõidu korral, kus valesti valitud kohas on vaja KIIRESTI oma ritta tagasi tulla talvel, kuid seda üle lumevaalu, kus tee keskel olevad lörtsised ribad pidurdavad ühte esiratast, siis automaatika pidurdab ka teist ning võib jääda reastumine hoo raugemise tõttu hiljaks ning tekkida avarii. See on asi, mida EKSTREEMTINGIMUSTES loetakse saatanast olevaks.
TCS on aga veojõukontroll, mis suunab jõu sellele rattale, millel on parem haardumine, mitte ei lase kergema haarduvusega rattal niisama tühja kraapida. TCS on abiks kohaltvõttudel ja kiirendustel, et rattad niisama tühja ei käiks. Raskema jalaga isikutel vihma, lume ja sügislehtede peal pigem abimeheks.


Ma TEAN, mis on TCS ja DSC. Ma ÜTLESSIN, et see nupp seal on DSC OFF ja siis panin kirja ka natuke DSC KOHTA. Ma EI RÄÄKINUD TCS-ist, mille kohta ta esitas küsimuse.
Kasutaja avatar
Funk
 
Postitusi: 189
Liitunud: 19 Juun 2010, 18:40
Asukoht: Pärnu

2004 Mazda 6

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas pokenaut » 21 Dets 2010, 17:43

Funk, osadel 6'tel on minu teada AINULT veojõukontroll, sellepärast panin ma ka oma esimesse vastusesse mõlemad.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas cabernet1 » 21 Dets 2010, 18:38

Funk kirjutas:Ma TEAN, mis on TCS ja DSC. Ma ÜTLESSIN, et see nupp seal on DSC OFF ja siis panin kirja ka natuke DSC KOHTA. Ma EI RÄÄKINUD TCS-ist, mille kohta ta esitas küsimuse.


SRY :oops:
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas riisiveski » 21 Dets 2010, 19:39

pokenaut kirjutas:Funk, osadel 6'tel on minu teada AINULT veojõukontroll, sellepärast panin ma ka oma esimesse vastusesse mõlemad.

Ei ole, kõigil on veojõu- ja stabiilsuskontroll. Vastavalt siis TCS ja DSC.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas skyline » 21 Dets 2010, 20:53

Kuidas teistel selle TCS tule vilgutamisega on? Ma vaatan, et TCS sekkub hoopis tihedamini ja varem kui see tulule seal end vilgutama hakkab. Näiteks lumiselt kiirendusrajalt peateele kiirendades on aktiivselt tunda kuidas gaasijala katkesti töötab, aga tuluke põlema ei lähe. Põlema läheb ikka üsna ekstreemsel ratta ringi laskmisel.
626 GFi TCS on küll suht algeline, aga õnneks laseb veidi ka ratast ringi ajada, mitte ei poo kohe kinni....või olen lihtsalt nüüdseks õppinud sellega elama :)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Kas veojõukontroll on talvel tarbetu ja segav vidin?

PostitusPostitas Funk » 22 Dets 2010, 09:28

riisiveski kirjutas:
pokenaut kirjutas:Funk, osadel 6'tel on minu teada AINULT veojõukontroll, sellepärast panin ma ka oma esimesse vastusesse mõlemad.

Ei ole, kõigil on veojõu- ja stabiilsuskontroll. Vastavalt siis TCS ja DSC.


Yeah!
Kasutaja avatar
Funk
 
Postitusi: 189
Liitunud: 19 Juun 2010, 18:40
Asukoht: Pärnu

2004 Mazda 6

Eelmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline