Mazda MPV ostuabi

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas mazdapoiss » 07 Apr 2011, 09:45

Lgp foorumlased, plaan on soetada MPV alates aastast 2003, bensiinimootoriga 2,3l, manuaal käigukastiga, 7 kohta (2+3+2). Küsimus on selline, kuidas on lood istmete mugavusega ning ruumiga? Plaanis mahutada autosse 6 täiskasvanut ning 1 laps. Kas keegi oskab kommenteerida mugavust võrreldes Mitsubishi Grandisega, 7 kohta (2+3+2)?
mazdapoiss
 
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Apr 2011, 09:40
Asukoht: EE

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas eksole » 07 Apr 2011, 12:02

Auto soetamisel mõtle eeskätt sellele, milleks sul seda vaja on. Kui tihti sa kasutad autot täispakituna? Tavaliselt on auto täituvus 1...2 inimest, harva 3...4. See, et sul on harva tarvis 7 kohta täita, on niivõrd harv juhus, et kõik muu funktsionaalsus kaalub üles need üksikud korrad 7 inimesega. Seega, mida ma tahan ütelda, vali auto muude parameetrite järgi kui mugavus täistuubituna.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas mazdapoiss » 07 Apr 2011, 12:11

Tänan kiire vastuse eest!
Praegune 5 kohaga universaal kerega sakslane jääb selgelt väikseks suuremale perele ning on vaja just suuremat masinat. Olen lugenud, et Kia Carnivalid, Chrysler Voyagerid, Ford Galaxy/ Seat Alhambra/ VW Sharan on väga kehv valik, kuna lagunevad jubedalt, kuid just esimeses kahes on ruumi ja mugavus ohtralt.
mazdapoiss
 
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Apr 2011, 09:40
Asukoht: EE

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas JaanusM » 07 Apr 2011, 12:25

mazdapoiss kirjutas:Tänan kiire vastuse eest!
Praegune 5 kohaga universaal kerega sakslane jääb selgelt väikseks suuremale perele ning on vaja just suuremat masinat. Olen lugenud, et Kia Carnivalid, Chrysler Voyagerid, Ford Galaxy/ Seat Alhambra/ VW Sharan on väga kehv valik, kuna lagunevad jubedalt, kuid just esimeses kahes on ruumi ja mugavus ohtralt.

Chrysleri kohapealt vaidleks vastu tegelikult...
nimelt peres on olemas 2001 aasta Grand Voyager 2.5 Tdi mootoriga ja manuaal kastiga, nelja aasta jooksul on suurim kulutus olnud tal rihma vahetus.
ja nüüd see talv sai vahetatud pritsungi pead.

Veermiku osad lähevad nagu igal autol, praegu oleme vahetanud ainult konte. Ülevaatusega pole nt kunagi probleeme olnud.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas veekaheksa » 07 Apr 2011, 19:43

Istmete mugavuse kohta ei saa midagi paha öelda. Ma olen krõps üle 180cm pikk ja minujaoks on mistahes koht autos mugav. Ka tagaotsas ei käi pea lakke. Nüüd kui sul kõik istmed on ilusti kasutuses, siis pagassi ära eriti lastekärusi plaani panna. Kui siis mingi ultrakokkupandav vast läheb sinna. Istmed on rasked ja natuke kohmakad eemaldada, samas kui 4 kohalisena kannatab 2 2.6x1.2m kipsplaati autosse panna(tagaluuk küll kinni ei lähe - see vast õnnestuks 2-2.2m pikkuse plaadi korral)siis ma eriti ei näe kurtmiseks põhjust. Niikui sul 1 iste on tagant välja tõstetud, siis paned titekäru kah kolksti pea ilma pakkimata sisse. Loe ka Autoleht.ee, seal on kasutatud autode all kah suht adekvaatne arvustus tehtud. Sõidu poolest on võibolla mõni pehmem, aga sõiduautolikumat sama suurt mpv-klassi asja mina ei tea. Grandis on silmale vaadatuna juba väiksem.
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
veekaheksa
 
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Dets 2008, 21:19
Asukoht: Scand<V8>Prn

2004 Mazda MPV

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas riisiveski » 08 Apr 2011, 09:06

Arvesta sellega, et MPV puhul, kui teises istmereas on ainult kaks istet ja 3. istmerida on põrandasse klapitav, siis on autos 6 istekohta. Sellised on alates 2004. a suvest aga kõik MPV-d.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas Mel » 08 Apr 2011, 11:41

eksole kirjutas:Auto soetamisel mõtle eeskätt sellele, milleks sul seda vaja on. Kui tihti sa kasutad autot täispakituna? Tavaliselt on auto täituvus 1...2 inimest, harva 3...4. See, et sul on harva tarvis 7 kohta täita,


Jutt jumala õige,soovitaks hoopis vaadata selle poole MB V klass.Ja siis kui omal vaja pole rendid välja :think:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas mazdapoiss » 08 Apr 2011, 17:31

Ausalt ei meeldi masinad, millel veab tagumine sild, nendega istud talvel enamus ajast kinni. Olen olnud MB Vito aasta 2008 omanik ning tegu on siiski teeninduse autoga, kummitavad elektroonika vead ning kõiksugused sildade probleemid, niisamuti olen teeninud leiba MB Sprinteriga ning sellelgi tohutult palju probleeme! MB maksab hoopis märk, mitte masin ise. 80.-ndate lõpus ja 90.-ndate alguses toodeti häid MB, kuid sinna need masinad ka jäid.
mazdapoiss
 
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Apr 2011, 09:40
Asukoht: EE

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas cabernet1 » 08 Apr 2011, 18:31

Mitsubishi on näiteks masin, mida mina ei soovita. Omal oli 2004 aasta tutikas lancer, mis veel enne kui 30 000 km täis tiksus korduvalt teenenduses kummalist "kolksu" otsimas käis. Rohkem oli masin remondikojas kui kasutuses.
Lisaks tegemist firmaga, mis õnnelikult on ennast korduvalt pankroti äärele ajanud nii, et pangad enam laenu ei andnud ja isegi appi tõtanud Toyota (annab ka pankadele Jaapanis laenu) peale paari aastat punnamist käega lõi ja ise pankrotti kartes mitsubishi hülgas.
Alates 2007 aastast hyundai käe all hakkas mitsu taas tõusma, kuid pole siiamaani jõudnud tasemele, kus hind ja kvaliteet kokku saaksid.
Top gear saates soovitati Ford S-max-i ja opel zafirat.... Muidugi juhul kui mazda 5 kalliks jääb...
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas mazdapoiss » 08 Apr 2011, 20:05

Kas ehk on kellelgi veel kogemusi jagada?
mazdapoiss
 
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Apr 2011, 09:40
Asukoht: EE

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas veekaheksa » 08 Apr 2011, 23:22

riisiveski kirjutas:Arvesta sellega, et MPV puhul, kui teises istmereas on ainult kaks istet ja 3. istmerida on põrandasse klapitav, siis on autos 6 istekohta. Sellised on alates 2004. a suvest aga kõik MPV-d.


Ei ole. Karakurit on küll viimasema malli mudelile palju pandud, aga on ka 7-istmelisi saadaval.
All good things come to those who wait.
Kasutaja avatar
veekaheksa
 
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Dets 2008, 21:19
Asukoht: Scand<V8>Prn

2004 Mazda MPV

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas Mel » 09 Apr 2011, 02:02

mazdapoiss kirjutas:Kas ehk on kellelgi veel kogemusi jagada?


Omal on Pontiac Trans Sport,vähe jama,et ei ole atm, 3.8 l mootoriga :D Või siis vähe uuem millel 3.4l atm.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas riisiveski » 11 Apr 2011, 15:01

veekaheksa kirjutas:
riisiveski kirjutas:Arvesta sellega, et MPV puhul, kui teises istmereas on ainult kaks istet ja 3. istmerida on põrandasse klapitav, siis on autos 6 istekohta. Sellised on alates 2004. a suvest aga kõik MPV-d.


Ei ole. Karakurit on küll viimasema malli mudelile palju pandud, aga on ka 7-istmelisi saadaval.

Võimalik on nii ja naa, kuid alates 01.10.2004. a (Ok, ei ole päris suvi :)) esmaregistreeritud sõiduautodel (kuhu alla MPV kuulub) peab kõikidel istekohtadel olema vähemalt 3-punkti turvavööd. MPV 2. istmereas kasutati keskmisel istmel ainult 2-punkti vöösid, mistõttu alates sellest kuupäevast neid enam Euroopas uuena müüa ei tohtinud.
Minu kommentaar oli selles, et Karakuri puhul on auto 6-kohaline, hoolimata sellest, et vahel üritatakse seda müüa 7-kohalisena.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas heiks » 18 Apr 2011, 23:48

Chryslerist soovitan samuti kaarega mööda käia. lagunevad ja roostetavad.
Endisel tööandjal oli, ja buss oli rohkem tõstukipeal kui sõidus.
Automaati pole üldse mõtet vaadata, seal vahetad kasti tihedamini kui sokke.


Samuti tõid võrdluseks MB vito ja spriteri.
Jessas.
Sa võrdled siga ja kägu
Ühepuhul on tegu tööriistadega, mitte laste vedamiseks mõeldud imelised "perevagunid"
Need ongi loodud lagunema ja roostetama.
Samuti on tagaveo kinnijäämine ütleme siis inimkeeli otse bullshit. Peab ikka natukene ajuraasu ka olema, et taga/neliveoga sõita.
Ja kui ongi mingi teatud jube koht kuhu on ikka loodud kinni jääma, siis jääb sinna ka esiveoga imeliselt kinni !

Kui pappi on siis mina soovitaks vaadata hoopis R klassi mersut. tõsi kohtasid on küll ainult 6 (4+2) ja välimus pole ka alguses nii tõmbav, aga ma harjusin pikapeale ära ja nüüd täitsa meeldib.
Sõbral on juba üle 5e aasta olnud.
Alguses oli 3,2L atm disla ja nüüd 6,2 atm besukas AMG.
Siiamaani on käinud mõlema autoga ainult korralistes hooldustes . Tõsi esimesel dislal oli "lapsehaiguseid" küljes, ja salongist kippusid murduma igasugused plastik vidinad ja muu tilulilu, aga tal läks õnneks kõik garantii ajal vahetusse.
Mõlemad on muidugi tänu 4 veole suht janused. mnt kuskil 12l
heigo +37256326132 +358449669921 Kõik majutusest www.apartmentsestonia.com
Kasutaja avatar
heiks
 
Postitusi: 285
Liitunud: 15 Veebr 2010, 22:36
Asukoht: WA

1998 Mazda 323F

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas JaanusM » 19 Apr 2011, 00:12

ma ei tea kust kohast te võtate seda infot Voyagerite kohta.

Mul maja taga seisab üks 2001 aasta mudel, ei näe mina tal kusagil roostet, tõstukiga kannatab ilusti tõsta, põhi korralik.
ainuke koht on taga luugil klaasi ääres ja seegi alles arenemis järgus.

automaadi kohta ei oska midagi öelda, aga manuaal kastiga 2.5 TDi ainukesed probleemid on olnud : Siduri tross ja 2 Pritsungi pead.

Ülejäänud on olnud lihtsalt korrapärased hooldused. Tõstukil on käinud ainult hoolduse või rehvi vahetuse tõttu.
Väikestviisi plaanin ka mazda just seda sorti bussi vastu välja vahetada, aga eks elu näitab.

Parim viis, oleks siiski sul läbi lapata just vastavate automarkide foorumid, seal on enamus head ja vead kirjas.

Jaanus.
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas mazdapoiss » 19 Apr 2011, 07:15

To: heiks
Sa pead ise sõitma konkreetsete MB mudelitega, siis saad aimu, kui kerge on jääda kinni tagumise vedava sillaga. Kuid MB R mudel käib üle rahakoti ning vaja ikkagist 7 kohalist sõidukit.
mazdapoiss
 
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Apr 2011, 09:40
Asukoht: EE

Re: Mazda MPV ostuabi

PostitusPostitas heiks » 19 Apr 2011, 09:14

Mitte pahapärast, aga tundub et sa pole ise nendega eriti sõitnud. Tänu tööle sõidan ja olen sõitnud antud autodega palju.
Hetkelgi on tööautoks täispikktäiskõrge vw LT mis on tagavedunen, ning millega sai eelmine talv 60k/km läbi uhatud. Ja pole siiamaani veel probleeme olnud.
Kõige hullem samatüüpi autodest on olnud siiamaani toyota hiace, millega istusin küll koguaeg kinni.

Ja tegelikult ei saa võrrelda tagavedust kaubikut, millel on tagaots ülikerge ja nt tagavedust mahtuniversaali.

Aga mis me siin ikka vaidleme, sest see ei olnud ju teemaks.
Head autoostu ja loodetavasti jääd siiski ostuga rahule :)



päikest :)
heigo +37256326132 +358449669921 Kõik majutusest www.apartmentsestonia.com
Kasutaja avatar
heiks
 
Postitusi: 285
Liitunud: 15 Veebr 2010, 22:36
Asukoht: WA

1998 Mazda 323F


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist