Margikohased istmekatted

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Margikohased istmekatted

PostitusPostitas skyline » 20 Mai 2011, 14:50

Oskab keegi öelda, kust võiks leida autole margikohaseid istmekatteid? Need Automaailma omad, kus sobivusena peal kogu autonduse alalugu alates Ford T-st ei paku huvi.
Teema tuli mõttesse kui kevadpuhastust tehes taas puhastusvahuga pidin tükk vaeva nägema, et oma auto helehalli sisu viimase poole aasta kõntsast puhtaks saada. Olin juba peaaegu valmis isegi need universaalsed istmekatted ära ostma, kuid need ei sobi, sest:
1) Juhiistme küljes on käetugi ja selle jaoks peaks kattes siis mingi eraldi auk olema.
2) Autol on külgturvapadjad, kuid nende olemasolu pole need universaalsed käkid arvestanud või kui ongi arvestanud, siis universaalsel käkil võib kate ei tea mis asendis turvapadja kohale peale jääda ja nii ei pruugi turvapadi häda korral üldse korralikult ja ohutult avaneda.
3) Universaalsetel reeglina tagaistme kate ühes tükis, aga aeg-ajalt vaja istme seljatugesid alla klappida ja siis tekivad komplikatsioonid.

Googleldamine ja eBay igatahes tulemust ei andnud. Ehk teab keegi kust saaks margikohaseid istmekatteid, mis ka sobiksid.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas riisiveski » 20 Mai 2011, 16:11

Mina ei ole selliseid leidnud.
Ilmselt oleks kõige mõistlikum pöörduda mõne rätsepa poole, kes õige asja sobilikes värvitoonides valmis õmbleks.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas pokenaut » 20 Mai 2011, 16:43

skyline kirjutas:kevadpuhastust tehes taas puhastusvahuga pidin tükk vaeva nägema

Soovin palju edu inimesele, kes sellele autole kunagi keemilist hakkab tegema ning selle aegsele omanikule paksu rahakotti ja õnne, kui sisu puhtaks saadakse.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas tomkulibin » 20 Mai 2011, 18:01

skyline kirjutas:... Ehk teab keegi kust saaks margikohaseid istmekatteid, mis ka sobiksid.

Mina lasin oma punnile siin: http://katekaks.com/ teha. pole nagu virisemiseks kah põhjust.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas KRANTS » 20 Mai 2011, 22:14

mileks üldse istmekatted? Oma passiivse turvalisuse huvides, ei soovita istmekatteid panna :thumbdown:
KRANTS
 


Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas martin » 20 Mai 2011, 23:17

pokenaut kirjutas:Soovin palju edu inimesele, kes sellele autole kunagi keemilist hakkab tegema ning selle aegsele omanikule paksu rahakotti ja õnne, kui sisu puhtaks saadakse.

KRANTS kirjutas:Oma passiivse turvalisuse huvides, ei soovita istmekatteid panna


Tehke palun mulle kah selgeks, millel sellised väited tuginevad. :think:
Ambitious, but Rubbish
Kasutaja avatar
martin
 
Postitusi: 432
Liitunud: 15 Juul 2005, 11:40
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas pokenaut » 21 Mai 2011, 13:09

Kui ise vahuga pidevalt möllata, siis see vaht jääb riide alla poroloni sisse... ja kui nüüd sealt hakata korraliku süsteemiga(pesuaine+imur) seda puhastama, siis seda vahtu tuleb ja jääbki sealt tulema. Mina ei soovitaks ka peale keemilise tegemist sinna autosse enne istuda, kui on teada, et porolon täiesti kuiv on(suvisel soojal ajal ca 8h päikese käes uksed lahti, talvel.... puhurid 24h autos saab vbolla kuivaks), kuna muidu peale istudes võib uuesti plekid riidel välja tuua.

Tean ka seda, et enne masu saatsid paljud sisepesu tegijad vahuga tehtud autoomanike pikalt. Hind on ka kokkulepitu asemel tavaliselt topelt, viimane muidugi räägitakse omanikuga läbi.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas KRANTS » 21 Mai 2011, 18:47

martin kirjutas:
KRANTS kirjutas:Oma passiivse turvalisuse huvides, ei soovita istmekatteid panna


Tehke palun mulle kah selgeks, millel sellised väited tuginevad. :think:

avariikorral saad rohkem vigastada, kui iste (istmekate) soosib libisemist. Enamasti ei pea kate ise libigi olema, vaid see annab järele ja saad (hoolimata turvavööga kinniolemisest) kõvema laksu kui muidu.
Läbisin just koolituse ja seal räägiti/selgitati ka passivsest turvalisusest.
KRANTS
 


Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas skyline » 24 Mai 2011, 10:34

pokenaut kirjutas:Kui ise vahuga pidevalt möllata, siis see vaht jääb riide alla poroloni sisse... ja kui nüüd sealt hakata korraliku süsteemiga(pesuaine+imur) seda puhastama, siis seda vahtu tuleb ja jääbki sealt tulema. Mina ei soovitaks ka peale keemilise tegemist sinna autosse enne istuda, kui on teada, et porolon täiesti kuiv on(suvisel soojal ajal ca 8h päikese käes uksed lahti, talvel.... puhurid 24h autos saab vbolla kuivaks), kuna muidu peale istudes võib uuesti plekid riidel välja tuua.

Tean ka seda, et enne masu saatsid paljud sisepesu tegijad vahuga tehtud autoomanike pikalt. Hind on ka kokkulepitu asemel tavaliselt topelt, viimane muidugi räägitakse omanikuga läbi.


Anna siis nõu, et millega see tavainimene siis kodusel teel istmeid puhastama peaks? Tõstan välja ja lähen koos istmega vanni või? :) Vahud on isetegemiseks hetkel kaubandusvõrgus saada olevatest vahenditest ikka minu arvates parimad.
Jah, olen korra proovinud ka mingit Leedus tehtud istmepuhastusvedelikku puhastamiseks, kuid see haises jubedalt ja puhtamaks küll ei teinud. Seevastu senini olen STP Tuff Stuff vahuga istmed ikka puhtaks saanud. Katete kasutamise puhul oleks muidugi lihtsam, need saab lihtsalt maha võtta ja pessu panna. Rätsepa teha lastes ma ei kujuta ette, kas nad teavad, milline täpselt peaks olema see istmekülgede riie, et see vajalikult rebeneks kui külgtruvapadi avaneb.

Keemilist puhastust pole mul plaanis kasutada, kuna see on mõttetult kallis ja selleks puudub vajadus.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas skyline » 24 Mai 2011, 10:37

tomkulibin kirjutas:
skyline kirjutas:Mina lasin oma punnile siin: http://katekaks.com/ teha. pole nagu virisemiseks kah põhjust.


Mis komplekt maksma läks kui saladus pole?
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas pokenaut » 24 Mai 2011, 11:02

skyline kirjutas:Anna siis nõu, et millega see tavainimene siis kodusel teel istmeid puhastama peaks? Tõstan välja ja lähen koos istmega vanni või? :)

Põhimõtteliselt jah. Kisud istmed välja, riie pealt maha ja pesumasinasse, poroloni pesed veega korralikult läbi ja jätad päikese kätte kuivama.

Üks variantidest on veel osta endale masinad või võtta need rendist. Hindu öelda ei oska, kasutan pesula abi või laenan sõbralt.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas cabernet1 » 24 Mai 2011, 13:15

Ühes Mel-i teemas oli lausa pildimaterjal, kus istmed tavalise survepesuriga zajebiss puhtaks tehti. Oma arvutitool on mazda mx6-e oma ning algselt kakkusin kah lahti ja pesin pesumasinas... sellel suvel käis aga survekas selga ja asi vask. Diivanid, voodimadratsid, kõik kõik kõik. Päevake muruplatsil päikest ja õhku ning nagu uued.
Iseasi on nende praegase masina istmetega, millel soojendus ning padjad sees. Neid ei ole julgend veel uputada... Kui teaks, et on ohutu, oleks juba tehtud :mrgreen:
Istmekatte eeliseks on otsene puru ning istumisest tekitatud määrdumisjälgede vastane kaitse, kuid samas miinuseks just peenema tolmu ohtram püsivus istmes. Pisut niiskust ja juba on pori.
Ise pean istmekatteid ebamugavateks, krussi minevateks ning enamjaolt ka ebakvaliteetseteks kaltsudeks.
Istmekatte kompelt maksab ca 500 eeku ning kestab minu käes ca 2 aastat. Salongipesu maksab ca 1000 eeku ja on seeläbi ka mugavam. Teha kord 2 aasta jooksul ning pesule kulunud lisa 500 eest tehakse ka lagi, seinad, klaasid ning enamjaolt ka välidetailid puhtaks.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas maaks » 25 Nov 2019, 12:18

Värskendaks teemat. On äkki turule tulnud midagi uut vahepeal?
Veebi otsing leidis mingid Leedukad? https://www.openauto.ee/mazda-6-ii-istmekatted On kellelgi äkki kogemusi nendega?
EDIT: Vahepeal laekus tagasiside istmekatted.ee-st (Kate Kaks OÜ), et nende õmblustöökoda on suletud.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Margikohased istmekatted

PostitusPostitas cazzex » 22 Aug 2021, 11:55

Openautost tellisin BMW-le margikohased. Küll tulid kuu aega, aga väga rahul! Tagumine iste nagu päris! Esimesed tahavad vahepeal nata kohendamist, kuid muidu väga viisakad.
cazzex
 
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Aug 2018, 18:13


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron