Mazda 323F alates 2000a

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas metsok » 16 Juun 2011, 14:09

Tere,

Ette rutates võin öelda, et autodest väga palju ei tea. Kogemusi autotega on nii palju kui viimase kolme aastaga olen enda 626'ga (2000a) saanud. Kahjuks sõideti see eelmine nv mahakandmisele. :)

Sirvisin ka mõned teemad läbi mis siin 323F'i kohta olid ja silma jäi, et põhi viga on autol rooste.
Oskab keegi veel midagi öelda, mida peaks kindlasti jälgima?
Kui palju maksab abs-andur (koos vahetusega) ? Ja mida see üldse tähendab kui andur läbi on, kas puudub ainult abs või tekitab see veel mingeid vigu?

Endale on paar isendit juba silma ka jäänud, ehk oskate nende kohta midagi öelda?
http://www.auto24.ee/used/850479 - Selle kohta ei oskagi midagi öelda, põhiline miks ta silma jäi on hind. Midagi väga lemmikut selles ei ole, aga ole ka midagi sellist mis üldse ei meeldiks.
http://www.auto24.ee/used/865756 - Võibolla eksin aga on jäänud mulje, et autoplatsidelt ei tasu eriti osta, käest kätte nagu turvalisem. Vähemalt tuttavate juttudest on jäänud mulje, et autoplatsid müüvad rohkem saasta.
http://www.auto24.ee/used/766852 - See on muidugi nendest kolmest enda lemmik, kui kuangi autot ostma hakkasin siis tahtsingi 323F sporti saada, millegipärast jäi aga valik 626'le. Teine asi on see, et asukoha mõttes oleks ka see valik parim, olen ise ka Tallinnast.

Ette tänades jään nõuandeid ootama. :)
Kasutaja avatar
metsok
 
Postitusi: 29
Liitunud: 11 Veebr 2009, 20:33
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas Vanapeer » 16 Juun 2011, 16:33

See Sport jätab väga kahtlase mulje. Lisaks kimbutab teda sama mure, mis 626'tki - õlirõngad. Lisaks saavad sportlikud mudelid rohkem vatti...
Ülejäänud paistavad viisakamad, see 1.6 mota küll võtab oma suuruse kohta liiga palju kütet, kuid on suhteliselt töökindel.

Enamus probleeme ongi seotud pidurite ja turvapatjadega.
ABS andurid maksavad neile miskipärast rohkem kui 626'le - ligi 200€ tükk, odavamad kaua ei kesta. Lisaks juhtub see, et kui viivitada anduri vahetusega, jääb pump kinni ja uus pump maksab samapalju kui auto ise enamvähem.
Turvapadja vead sünnivad keemilisest pesust või niisketest riietest tekkinud vigastatud kaaluandurist ning uus andur on ka üle 300€. Joppamise peale leiab ehk romulast istme, millel andur terve.

Parandaks autoaedade suhtes tekkinud hoiakut - odavamas hinnaklassis on tõesti saasta palju ja kui tähele panete, siis igakord pannakse juurde ka märge "komisjonimüük", see tähendab seda, et auto müüja ei vastuta tekkinud/tekkivate vigade eest. Vahetusena sissetulevaid autosid ei kontrollita. Ropka Autoaed on suhtkoht viisakas koht, toovad kontrollitud autosid Itaaliast, kliendile tullakse vajadusel ka vastu kui järelmaksuga on probleem. Seda musta Mazdakest vaadates justkui kõik oleks omal kohal, kuid lõppotsus on kliendil. Tihti võetakse tundmatult autoplatsilt auto ja siis on seda kisakära, miks asjad lagunevad.
Läbisõidud on neil suht ühte auku, seega rihmad-rullikud, õli, ja muud vedelikud on teema. Helesinise andur on kallis, selle arvelt võid auto hinda veel kangutada, ma arvan.
Hetkel tundub see punane neist siiski kõige apetiitsem, kuid miks ta võtab kütust rohkem, kui 626, mina ei mõista. :D
Vanapeer
 


Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas pokenaut » 17 Juun 2011, 09:48

Vanapeer kirjutas:Hetkel tundub see punane neist siiski kõige apetiitsem, kuid miks ta võtab kütust rohkem, kui 626, mina ei mõista. :D

Sellepärast, et kõik ei ole nii osavad sõitmaks alla tehase märgitud kulu..

Sama mootoriga Premacy sõidab normaalselt sõites 9 sajale, natuke väiksem õhutakistus ja paarsada kilo kergem kere ei annagi kulu palju väiksemaks.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas Vanapeer » 17 Juun 2011, 10:02

ma ei räägigi ise sõitmisest, kuigi igal juhul annab ALATI alla tehasenumbreid sõita :idea:

ametlikud numbrid on ligi pool liitrit 323F kahjuks. Ka minu 100kW pooleteisttonnine jurakas võtab Spordist vähem kütti. Samuti on osa veermikku 626 oma, ning needki tükid on kallimad... Kus on loogika?
Isegi kasutan hetkel pumpdüüsidega diislit ja 3.2L sajale on minu jaoks piisav argument, et seda kasutada pikemate otsade puhul. Eks inimesed on erinevad - kes otsivad autot puhtalt väiksuse järgi, et oleks odav pidada, kes otsib väikest ja väledat, kes otsib lihtsalt ökot ja kes otsib võimalikult mahukat ja ökot oma suuruse kohta.
OTi lõpp.
Vanapeer
 


Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas metsok » 20 Juun 2011, 07:53

Sinu jutu järgi võiks arvata, et võta või uuesti 626. :)
Sain ma õigesti aru?

Mida arvata 626'l 2.0 100 kw mootorist?
Endal oli 1.8 74kw ja teenis väga hästi, kütusekulu oli ka "minu jaoks normis". Palju see 2.0 ikka rohkem võtab, oskad öelda?
Kasutaja avatar
metsok
 
Postitusi: 29
Liitunud: 11 Veebr 2009, 20:33
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas Vanapeer » 20 Juun 2011, 13:16

ei saa salata, olen tõesti suuremate autode fänn. esimene mazda oli mul 91.a 323F aga peale seda, kui suuremat saad, siis enam väiksemat ei taha...
100kW mootor ei ole midagi teistmoodi, kui 85kW. Mootor sama, liikuvad osad samad, vahe on mootori juhtajus, süütehetkes ja veermik on veidi teistmoodi - pidurisadulad on suuremad, alla 15" velgi alla panna ei saa. Minu auto on toodetud 98 tegelikult ja pidurid kompunnitud kahest erinevast süsteemist - Akebono ja Sumitomo. Ehk siis tagumised kettad on tavamudeli oma, esimesed kettad on suuremad, kui standardis. aga seda olen kohati näinud ka erinevat ja ketta serva peal on mõõdud peal, selle järgi kõige kindlam uusi osta, kui lapata kataloogi - 2 korda on valed asjad antud. Muid kiikse eriti 100kW'sega ei ole.

Küttekulu hetkel - põletan 98't ja paraja tallamise, rehvivilina ja kiirendamistega on erinevate tanklate küttega küttekulu 6.7-7.7 vahel. Parimat kütust saan siiani Põltsamaa ja Lõunakeskuse Alexelast.
Isiklikust vaatevinklist - kui on lisaks rahvale ka mõned pakid vedada, siis GF universaal on hea lahend - tagaistme padjad tõstad üldse välja, istme seljatoed käänad alla - hea sileda põhjaga kaubaruum - minul mahtus 3m pikk ja 2m kõrge sektsioonkapp kokkupanduna kenasti ära. Lisaks, selle ligi 4.a jooksul olen sisse pannud vaid 1700 krooni. Seega minu auto vähemalt minu käest kuluraha ei nõua, peale kütuse ja muu nänni, mida meeldib külge kruvida ja mis auto kasutusomadusi ei mõjuta.
Minu poolt 626'le, kui leiad korraliku isendi, 2 thumbs up! :thumbup: :thumbup:
Vanapeer
 


Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas Siim » 20 Juun 2011, 13:26

Sport on kõige ebamugavam nendest,meie teedel ma mõtlen,täiesti kange pukk :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas jann » 22 Juun 2011, 20:00

Vanapeer kirjutas: aga peale seda, kui suuremat saad, siis enam väiksemat ei taha...


Enda(626) autot ostes olin ka dilemma ees, et miks on 323 sama hinnaga või suisa kallimad. Nende paari 323 mida mina proovisõiduks kasutasin, ei tekkinud mingit tunnet. Kütusekulu on nii ja naa, kuidas tallad nõnda kallad. Rooste vast suurim probleem, mida tasub jälgida. Minu autot rooste õnneks väga ei kimbuta, vist suuresti sellepärast, et eesti teedel vähe vuranud. Valisingi 626 ja kiidan takka! Soodne ja moodne :D
Viimati muutis jann, 23 Juun 2011, 12:06, muudetud 1 kord kokku.
http://web.zone.ee/numbero/ - NUMBER Ö - TSEKI BIITI!
Kasutaja avatar
jann
 
Postitusi: 1937
Liitunud: 09 Nov 2006, 22:32
Asukoht: TLN

1998 Mazda 626

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas Siim » 23 Juun 2011, 02:44

Mario aga räägi ka rahvale seda et sa oled tehnikakooli õpilane,kasutad sealset tehnikat ja ka oma ning õppejõu teadmisi kui ka käsi.

Palju sa oled sinna töötunde matnud,pärast korruta see 25-ga ning tuleb enamvähem reaalne tulemus tavakasutaja käes kes müüb rimis foodi,valvab vange või kommenteerib päevatööna delfi sopaaugus :D
Lihtsalt kõigil pole võimalusi ega oskusi.

Ma sõitsin ise 626-ga.
Minu panus sinna oli pool ajast ainult bensiin,teine pool sain metanooli ja sõitsin sellega,isegi õli tuli võistlusautost,terve 2 aasta peale ei kulunudki peaaegu raha,isegi rehvid leidsin kuskilt töökoja seinaäärest,kah ju suht odav masin kuna kui midagi saba andis nokitsesin ise kuidagi korda ja jälle pidu :D

Enamus inimesi proovivad ülistada oma käru foorumites,oi kui vähe raha läheb,bensiini sõidab võlgu ja üldiselt on mega masin,reaalsus on aga teine mida tunnistavad vbla vähesed kes on siiski tehnikaga rohkem kursis ja proovivad reaalsuse piires püsida,mitte teoreetiliselt muidugi.
Parim näide on bmw foorum kus poiste 4,0v8 mootorid võtavad kõigest 10-12 linnas :D
Samas ma ei häbene öelda et igapäevaselt rx-8 saga sõites kulub 1,3l mootoril ,,kõigest´´ 20-25l/100km

Et tom kallale ei tuleks mõtetu jutu peale :D, siis tavaline peale 98a mazda 626 bensiinikulu on ca 10 linnas ja teised eelmainitud lähevad olenemata mootorist samasse klassi,
kuna see 2,0 ei liigu üldse siis ma ei kujuta ette kas selle 1,6 motoga üldse saabki hakkama?
Spordil on teatud vidinad ebameeldivalt kallid,626 on rahvaauto,karta tuleb just suitsevat mootorit kuna see lisab hinnale hiljem ca 300 eur.
323 on tuntud oma mittetöötavate abs-i andurite poolest,põhjust ei hakka siin lahkama ning ntx spordi omad on jälle kallid.
Kõige ebameeldivam on just rooste millest on 50% 323-edest räsitud,ei tea miks aga üks on jumala heas seisus ja teine täiesti sõel aga nii on.
Katsun täiendada teksti aga täna enam ei viitsi,head jaani :D
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas Vanapeer » 23 Juun 2011, 16:01

õpilane olen ma aastast 2010, aga auto on juba mul hmm.. 2007 äkki? Ja ega ikka kõik ei tule ka tasuta kätte nagu sa arvad. Isegi ratta tasakaalude eest peab maksma. Minul on lihtsalt teatud eelis, mida siinkohal ei maini.
Kui ma võtan auto järgi nüüd, mul on suhtkoht üles kõik kribatud, siis 80 000km peale kulunud kütus (x summa), korrapärased õlivahetused + küünlad 2 uut abiseadmete rihma ja 4x piduriketast + klotsikomplektid + uus karter... Pole rohkem minu auto rahasüsti vajanud.. Jah, keretööd tegin tõesti ise ja selleks kulus tõesti 0.-
Kes aga tahab tasuta tööd, saab sügisest tulla oma autot praktikantidele andma. Kes teab, vb panen isegi uuesti käed kellegi auto külge..
Reaalselt, ei ole see auto rohkem turgutamist vajanud. Nüüd, 80 000km hiljem tuleb tõesti teha ka muid hooldustöid, sest mis liigub, see kulub. Ja oskusi pole siin küll eriti vaja, olen nii mõnegi klubilise suutnud isetegevuse peale pöörata, sest raha ei kasva just puu otsas..
Jah tõsi, rehve käin ka mina jäätmejaamast noolimas, sealt sain viimati 8mm jäägiga jooksu rehve :thumbup: TASUTA!

Asja kokkuvõte - korralik auto - kalla ja talla. veidi vähem korralik või lausa peidetud vigadega auto kujuneb hiljem täitsa suureks rahakoti tühjendajaks.
Ma juba ootan, millal meil saabub see kord, nagu USAs, et kinkida ja sõita võid igasuguste romudega, kuid müüa tohib AINULT 100% korras autot ja iga autoga käib kaasas tehniline ülevaatus ja põhjalik hooldusajalugu.
Vanapeer
 


Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas intz » 18 Aug 2011, 13:09

Tervitus kõigile ka minu poolt.

Ise olen ka rõõmsalt 323-me jahil... Miski pärast on see auto mulle meeldima hakanud :)
Tegin ennast kohe teie foorumi kasutajaks, et targemate inimeste kogemusi/õpetusi lugeda.

Olen märganud et nn. teatud mazdad roostetavad jubedalt ja teine osa sellest, pole rooste tilkagi.
On mingit täpsemat tunnust/aastat mille järgi aru saada ?
Sest see on kohati naljakas, et ühe aasta käigu mazda 6 roostetab nii, et koliseb, kuid samas sama või aasta varasemal ei ole tilkagi roostet ( mõlemad ostetud uuest peast Eestist )

Veel oleks küsimus pakiruumi kohta. Piltidel tundub see üsna mahukas olevat, kas see ka realselt on mahukas, või lihtsalt pildid natuke võimendavad üle ?

Oleks veel teinegi küsimus, et kas taga istujatel on seal ruumikas, või suht koht kitsas ?
Minu õnneks olen ma suht koht lühike inimene tiba alla 1.70-ne, et kui minusugune istub roolis, kas minu taha samapikk mahuks kenasti istuma ?
intz
 
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Aug 2010, 22:22
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas skyline » 18 Aug 2011, 14:39

323 pakiruum on üsna mahukas oma klassi kohta. Sõber just 323 selle kriteeriumi järgi väikekeskklassi auto ostiski, et lapsevanker sinna mahuks. Näiteks Almerasse see tal ei mahtunud.
1,70 mahub kenasti sinna esiistmele ja sama pikk ka tahaistmele. Ma oma 192 cm pikkusegagi mahtusin esiistmele kenasti ära.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas intz » 18 Aug 2011, 14:47

Ma ise vaatan ka sama kriteeriumi järgi....
Sai siin käidud vaatamas ka linna maastureid Toyota Rav4-ja ... tundub muhe ja tore, aga kurjam seda lapse vankrit taha küll ei mahuta....
Ja kuna ma aegajalt ringireisija ilma telgita, siis oleks tore ka autos magada nii, et saaks jalad pagasi ruumi lükata :)
ja muidugi seda kola vaja vedada ka.

Mida aeg edasi seda rohkem mulle need 323-med meeldima hakkavad :)
intz
 
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Aug 2010, 22:22
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323F alates 2000a

PostitusPostitas Ch » 19 Aug 2011, 17:33

323 sport linnasõit kompu näitas 8,5l sajale keskmiselt. Tannkides ka samasse auku. Ei sõitnud nagu penskar. 2.0 kohta täitsa normaalne kulu. Jäik pole see auto kuskilt otsast, veidike on, ok, aga võrreldes type erriga on see kõka mõka :) Talvel oli kompost sõita jäisel teel, muidu ei kurtnud. Võibolla mingi madala profiiliga rehviga on jäik. Juhitavuse poolest on sport väga hea, tunnetus ja kiirem rool on parem kui tavaline 323.
Ch
 
Postitusi: 314
Liitunud: 06 Apr 2008, 14:52
Asukoht: Tallinn


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron