Mazda 5

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Mazda 5

PostitusPostitas triinukene » 11 Mär 2012, 18:13

tere,

hakkasin otsima 7-kohalist autot ja kõikvõimalikke naisterahvale olulisi :P asju kõrvutades jäi silma Mazda 5.

Kuna reaalselt pole käega katsuda veel saanud, siis mõned küsimused.

Kuidas seal reaalselt ruumiga on, kui kõik 7 istet kasutuses? Enamasti sõidaksin koos 2-4 lapsega, sh kaks last turvaistmetes ja üks on eriti pikajalgne pubekas, mõnikord ka koer ja/või lapsevanker - aga juhtub ka seda, et on tõesti vaja lisaks veel kaks täiskasvanut mahutada ehk kõik 7 istet inimesi täis laadida. Kas ka sel juhul kannatavad kõik istujad ka paar tundi järjest istuda?

Kuidas väikest kasvu inimesel väljavaade oleks? Ärge naerge, ma tõesti ei näe igast autost normaalselt välja :lolno:

Tahan kindlasti manuaali - aga bensiini-diisli eelistest-nõrkustest ei oska midagi arvata - mootori numbritest rääkimata - palun ka selles osas hädasti nõu. No ikka nii, et ülalpidamiskulud mõistust peast ei viiks :lolno:

Plaan osta kasutatult, arvatavasti kuni 10 a vana auto - millised suuremad-väiksemad probleemid mind tõenäoliselt ees ootavad? Milliste probleemidega autot vältida ja misasjad on kergesti ületatavad? Mis tuleks kindlasti üle kontrollida/ära vahetada? Kuna elame linnast kaugel, siis kas kohalik remonditöökoda saab selle autoga hakkama (automaatkäigukasti mõningate asjadega nad on jänni jäänud küll :wtf: )?

Hinnaklassiga on nii, et tahtsin 5000eur piiresse jääda, aga auto24 vaadates vist ei ole eriti reaalne.

Ahjaa, kui oskate soovitada, et ma ei vaataks selle auto poole, siis võiks soovitada küll, et mille poole vaadata. Mul on üldiselt sellised "vajadused":
7 istet
viimase rea istmed põrandasse paigutatavad (sest edasi-tagasi tõsta ma neid ei jaksaks);
viimase rea istmed ka täiskasvanule istutavad (või võimalus sinna turvatooli paigutada);
manuaalkäigukast (sest meie talvise teehoolduse taseme juures jään ma automaadiga ja raske autoga lihtsalt hätta - kontrollitud - muidu mulle see meeldiks küll);
reelingud katusel;
siinidel tagauksed;

Aitäh ette :)
triinukene
 
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Mär 2012, 16:51
Asukoht: Kohila

Re: Mazda 5

PostitusPostitas esmo » 11 Mär 2012, 19:50

Oman 1,5 aastat Mazda 5 2,0 nii et midagi oskan rääkida. Kui kõik 7 istet on kasutuses, siis pakkidele enam suurt ruumi ei ole. Üldiselt on selles autos 4+3 kohta. 7 täiskasvanut mahuvad ära küll, aga mugavalt tunnevad ennast 4 sest keskmises reas on keskmine iste selline poolik iste. Kui kõik 7 istet on kasutuses, siis pole pakiruumi katet mitte kuhugile panna. Kui on kasutusel 5 kohta on ruumi lahedalt ka pikajalgsel
Ma arvan, et ka väike inimene näeb sellest autost välja sest iste on suhtkoht kõrge.
Mootorist soovitan 2,0 sest 1,8 jääb natukene nõrgaks suure kere kohta. Minul tuleb keskmiseks bensiini kuluks 7,5 ,aga elan ka kohas kus on palju mägesid ( umbes nagu L- Eestis ).
Ei soovitata 17" velgi sest tagumised rehvid kuluvad ebaühtlaselt. Siiamaani on olnud ainukesed kulud hooldusele ja lasin paigaldada konksu ja plokisoojenduse.
Ise ei kahetse seda ostu, minu jaoks on ainuke - see et tal ei ole püsikiiruse hoidjat.
Kasutaja avatar
esmo
 
Postitusi: 138
Liitunud: 28 Juul 2008, 18:03
Asukoht: Rootsi & Hiiumaa

2007 Mazda 5


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline