Krossoverid.

Kõik probleemid ja ideed mis seotud helitehnikaga postitada siia.

Krossoverid.

PostitusPostitas Mario » 08 Mai 2012, 20:40

Mina, kui suhteliselt audiotehnikakauge inime ja äpu, tahaksin teada, mismoodi ma käituma peaksin, kui ma tahan panna komponent-elemendid käima läbi krossoveri ja neid toidab väike, 100W, võimendi. Küsimus seisneb selles, et võimendil on Ground, + ja R, kolm pinni kõrvuti. Oletan, et see R on Remote.. Kas mul on vaja ainult massi ja R või massi ja +? Või pean ühendama massi ja toite ja lisaks veel REM takkaotsa? Kas niiviisi läbi ei põle miskit? Minu kogemus võimenditega on maru pisike.. ja juhendit netist ka ei leia sellele tikutoosile.
Rookisin seda jura maha ühe auto pealt, aga jäi märkamata, kuda need juhtmed võimendist jooksid. Ise mõtlesin, et kuna võimendi juhtmed on sama peenikesed, nagu niidid, siis ehk oleks liitnud need maki juhtmetega, makil ei tohiks väga koormust tekkida, kui kaitse asendada suurema vastu.. Sest teise auto peal olid need võimu toited joodetud samuti maki juhtmetesse..... Aga küsimus jääb siis ikkagi, et mis ma nende kolme pinniga peale hakkan? Võimendist edasi on juba asi lihtne. Krossoveri peal on kenasti klemmid ja tähised.
Loll olen, tean isegi. :D Igaks juhuks küsin targematelt.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Krossoverid.

PostitusPostitas -mix99- » 08 Mai 2012, 21:06

Võimendil tuleb ikka ühendada kõik 3. Remote võtad näiteks maki elektriantenni väljundist.
Groud läheb kuskile keresse ja + veaks mina ikkagi otse akult, orignaal juhtmestikule ei tee see lisakoormus head, mõned veavad isegi ainult makile eraldi akult jämedama voolujuhtme.
Kasutaja avatar
-mix99-
 
Postitusi: 197
Liitunud: 04 Mär 2008, 16:41
Asukoht: Ida-Virumaa, Mäetaguse

1992 Mazda 323F

Re: Krossoverid.

PostitusPostitas Mario » 08 Mai 2012, 21:35

seda jah, lihtsalt nii tundus mugavam, kuna dsiip, millest ma need maha rookisin, seal oli kõik ühes puntras.. aga noh, martin on õnneks targem kui mina ja oskas mulle tarkust pähe panna. :) Jälle targem natu.
Nüüd sain pihta, mis ja kus. Tänud kaasamõtlejatele.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255


Mine Audio

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron