Mazda 323F BG 1.6 62kw 90a. - Wilbur

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 323F BG 1.6 62kw 90a. - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 25 Mai 2011, 22:39

Tervist! :wave:

Soetasin endale hiljuti sõitmiseks Mazda, millel vanust enam-vähem sama palju kui mul endal. :)
Täpsemalt on tegemist Mazdaga, mille keretüübiks on luukpära (fotod loodan siia peatselt ka juurde lisada). Sõiduk on suhteliselt lihtne, tal puudub isegi roolivõimendi. ABS piduritest rääkimata. Kuid eks nende puudumine arendab ilmselt sujuvust, tähelepanu suunamist ning reaktsioonivõimet. Autol on hiljuti vahetatud õli, filtrid, küünlad, küünlajuhtmed ja süütejuhtmed (praegu on küll vana süütejuhe peal, kuna uue küünlajuhtme kummilutu kipub ära libisema).
Enne ostu sooritamist ning otsuse langetamist sai käidud ka tehnokontrollis ning tuvastatud mõned vead. Mõni olulisem, mõni vähem olulisem. Mõni ise ka avastatud.
Mõtlesin, et paneks mured kuhugi kirja, kus minust targemad ning kogenumad lugeda saaksid ning ehk ka veidi nõu anda/soovitusi jagada. Murede nimekiri on tegelikult üle ootuste pikaks veninud, kuid eks seda tuleb nüüd hakata tublisti jõudumööda lühendama ning siis siin teemas ka selle üle rõõmu jagama.

Minu autot puudutavad mured, mille osas loodan väikest konsultatsiooni saada:

1. Tehnokontrollis ilmnes, et esisillas on vasak ja parem pidur liiga erineva jõuga (erinevus on 37%, vasak pidur 2420N ja parem 1510N) ning käsipiduriga on vasak pidur paremast nõrgem (erinevus 83%, vasak 220N ja parem 1370N).
2. Mootor ei taha väga hästi pöördesse minna.
3. Tagasilla vasak pikivarras on katki.
4. Summutis on mõned augud sees, mis õhku sisse võtavad.
5. Juhipoolse luku südamik logiseb sees. Kõrvalistuja ust ei saa võtmega avada, sama lugu pagasnikuga.
6. Parema esitule ühendus on lahti, vahepeal tuleb teda veidike õrnalt suruda, siis hakkab põlema.
7. Ja uue süütejuhtme tahaks ka talle ikka külge panna. :)

Nagu näha, mõni neist olulisem viga, mõnega loodetavasti veel aega on, kuid ajapikku tahaks kõik korda teha. Ilmselt kõige olulisem on saada pidurid korda, mootor korda ning lukud korda?
Ma ei tea, kas teil siin avalikult rahast räägitakse, kuid kui palju võiksid need nö olulisemad remonditööd maksma minna nii töö hinna kui varuosade poolest? Ehk teate soovitada Tartus ka head töökoda?
Samuti tahaks teada, kas on mul üldse mõtet mõelda ka ABS pidurite ja roolivõimendi süsteemi paigaldamisele ja millise väljaminekuga peaks arvestama?
Viimati muutis Wilbur, 25 Apr 2012, 21:09, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1,6 62kW 1990 - Wilbur

PostitusPostitas cabernet1 » 26 Mai 2011, 06:33

Tervist tervist. Lohutan sind ABS-i ja roolivõimu puudumise pärast sellega, et ise annaksin suht palju, et talveks ABS-st lahti saada. See on rämps. Kurvides pidurdades aitab küll juhitavust säilitada, kuid sirgel pidama ei saagi :mrgreen: Suveks on ta hea aga talvel vähemalt minu jaoks saatanast. Roolivõim täpselt sama asi, et hea, kui on kaupluse parklates, kuid maantee peal on parem, kui ei ole. Aitab autot kindlamalt otse hoida ja väldib neid nn kahe sõrmega juhtijaid. Kahe sõrmega võib mees wc-s teadagi mida hoida, kuid autorool peab kindlalt käes istuma.
Kuna teemaks on sinu auto siis siia sobib list nii auto vigadest kui ka headest omadustest. List õnnetustest, lagunemistest kui ka parandustöödest ja modifitseerimisest. Seega kõik, mis puudutab just konkreetset sõidukit, sobib siia.
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mõned mured Mazda 323F-ga

PostitusPostitas Evert » 26 Mai 2011, 09:13

Panin teemad kokku, et natsa lihtsam jälgida oleks.

Toksisin eile õhtul moblaga pika vastuse, aga nüüd avastasin, et see on kuhugi küberkosmosesse kadunud :evil: Igatahes:

1. Pidurid tuleks lahti võtta, vanast (ilmselt kuivanud) määrdest puhtaks teha ja uuesti ära määrida. Ben Autotarbes müüakse head kraami, puhastaja nimi on Brakleen, määre on Brakelube (vms.) Kindlasti tuleb kriitilise pilguga piduriklotsid, -kettad ja -trumlid üle vaadata. Tõenäoliselt on need ebavõrdselt kulunud.
2. Selle kohta ei oska nõnda midagi öelda.
5. Juhiukse lukusüdamiku stopper on kas paigast nihkunud või üldse puudu. Teised lukud on aastatega vähese kasutamise tõttu sodi täis ja kinni kiilunud. Vb. mingi eraldusõliga leotamine/loputamine aitab, aga vb. ei saagi neid enam keerama.
6. Esitulede pistikud võiks ära vahetada. Kui pirnid on H4, siis uue pistiku saab autotarvikute poest. Muul juhul peab vist ise üksikutest klemmliitmikest kompunnima hakkama.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas pokenaut » 26 Mai 2011, 10:18

Lukkude kohapealt brake cleaner või süstlaga bensiini ja peaks puhtaks saama. Pärast pesemist kohe ka kergelt õli sisse lasta, brake cleaner peseb nii puhtaks, et muugid võivad määrde puudumise tõttu uuesti kinni jääda. :D
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 23 Juun 2011, 12:29

Kuu ja veidi peale möödas ning vaikselt hakkab juba asja saama. Tööde nimekiri väheneb vaikselt vaatamata, et igasugu nipet-näpet juurde tuleb. :) Aga eks see ole ilmselt juba 20 aastat vana sõiduki teema, et midagi ikka kuskil koliseb ja tähelepanu vajab.
Pidurite remontimiseni kahjuks veel jõudnud pole, kuid see tuleks lähiajal ette võtta. Sõita kannatab tegelikult ikkagi päris hästi, ka märjal kattel.
Mootori pöördesse mineku osas puhastati klappi ning uuriti mõnda aega ning soovitati järgmisel korral vahetada küttefilter ning vaadata "kaela" alla (jäi vist ikka õigesti meelde?).
Summuti augud said kinni keevitatud. Küünlad on küll vahetatud, kuid pole võimatu, et need pole just kõige õigemad.
Kõige suurem praegune mure on ikkagi vasak tagumine katkine pikivarras, mis vajab täies ulatuses välja vahetamist. Sellist pikivarrast on raske leida. Tartus Gefis on üks 1995. aasta Mazda 323F (BA kerega). Mul on BG kerega 1990. aasta Mazda 323F. Pole võimatu, et see sobib isegi, kuid seda sellelt avariiliselt sõidukilt küljest saada on tükk tegu ikka. Ehk peaks ka Tallinna lammutustöökodadele pilgu peale viskama? :problem:

Loomulikult on ka veel veidi nipet-näpet väiksemaid töid, mis ajapikku lahenevad. Selline küsimus oleks veel teadjamatele: Mul on velgede keskaugu diameeter 56mm ning poldiring masinal on 54mm. Kas see on probleem?

Vihmast Jaani! :)
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 23 Juun 2011, 14:47

Lähiajal katsun auto ära pesta ning mõned pildid siia üles panna.
Küsiks veel seda, et mis on need põhjused, miks vahetevahel auto käima pannes tühikäigul kuni 1500rpm on? Samamoodi kui esimest korda pärast käimapanekut 90ni kiirendan, siis on tunne, et istuksin nagu reaktiivlennukis. :D
Kiirusel 90 km/h on pöörded umbes 2500-2600rpm, kuid mootor teeb sellist häält nagu sõidaks märksa suuremal kiirusel.

Naljaviluks: hiljuti sain oma rumaluse tõttu hea õppetunni. Maal asju pakkides panin seljakoti koos autovõtmetega pagasnikusse ning uksed kesklukustusest kinni. Üldiselt maal uksi kinni ei hoia, kuid läksime teise autoga linna ning siis paranoia käskis uksed lukustada. Tagasi tulles jõudis alles kohale, et võtmed autos on. Samas oli vaja kiiresti Tartusse sõita. Õnneks naise isa tegi ukse traaditükiga päris ruttu lahti. :) Nüüd meenutab seda juhtumit väike krigin ukse sees kui sõidan. :D
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas tomkulibin » 24 Juun 2011, 19:26

Mul on velgede keskaugu diameeter 56mm ning poldiring masinal on 54mm. Kas see on probleem?
Oled sa kindel antud andmetes? Minuteada selline kombinatsioon pole võimalik.
lähtudes sinu väitest on sul poldiaugud üle poole ava ulatusest kaskavas.
Külma mootori puhul ongi tühikäigu pöörded kõrgemad ja segu rikkam, ehk võimsam. Aga ka kütuse kulu seejuures suurem.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 24 Juun 2011, 20:44

Antud andmetes olen kindel. Terminoloogia võib olla veidi konarlik (kasutasin neid väljendeid, mis töökojas millegi kohta näidati).
Proovin veidi põhjalikumalt seletada:
Velje keskaugu diameeter on 56mm.
Poldiring on see, mille ümber on velje keskauk ning see on 54mm. Seega on seal nö vaba ruumi 2mm, millest ka küsimus, et kas see on probleem. Nõnda väikest tsentraalrõngast ei müüda ning tisler ka väga meeleldi ei tee sellist tööd.

Loodan, et nüüd on selgem jutt. :)
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas pokenaut » 24 Juun 2011, 23:33

Mõlemal juhul on juttu keskaugust. Suurem siis velgede oma, mis on 56 ja teine rummu oma, mis on 54.

See peaks nii väike vahe olema, et kui poltide/mutritega korralikult velg kinni on tõmmatud, siis viskama ei hakka.

Treialit mõtled vast tisleri all... esimene tegeleb metalliga, viimane puiduga.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas hardstyler » 25 Juun 2011, 14:48

Wilbur kirjutas:Antud andmetes olen kindel. Terminoloogia võib olla veidi konarlik (kasutasin neid väljendeid, mis töökojas millegi kohta näidati).
Proovin veidi põhjalikumalt seletada:
Velje keskaugu diameeter on 56mm.
Poldiring on see, mille ümber on velje keskauk ning see on 54mm. Seega on seal nö vaba ruumi 2mm, millest ka küsimus, et kas see on probleem. Nõnda väikest tsentraalrõngast ei müüda ning tisler ka väga meeleldi ei tee sellist tööd.

Loodan, et nüüd on selgem jutt. :)


Rehvipaigaldajad on mulle väitnud, et suurema keskavaga velgi ei ole mõtet ilma rõngasteta alla panna ja hakkab viskama. Samuti ei tahetud mul korra Pärnus velge tasakaalustada, enne paluti tsentreerimisrõngad osta, muidu pidavat töö mõttetu olema. Isiklik kogemust ütleb, et korralikult kinnitatud veljega ei juhtu mitte midagi. Olgu see keskava kasvõi 10mm suurem. Polte pinguta kindlasti risti ja ei tohiks muret olla. Sõidetud sel viisil tuhandeid kilomeetreid, probleemideta.
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas hardstyler » 25 Juun 2011, 14:51


See peaks nii väike vahe olema, et kui poltide/mutritega korralikult velg kinni on tõmmatud, siis viskama ei hakka.



Poldid/mutrid ja veljes olevad pesad on ju kenasti koonuses. Korralikult kinni tõmmatud velg ei hakka viskama, olenemata keskava mõõtute erinevusest.
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas tomkulibin » 26 Juun 2011, 07:54

Tsentreerimisrõngas- abivahend ratta paigaldamisel.
Koonuspesad velgedes ja rattamutrid(ka koonustega)- need fikseerivad ratta asukoha rummul!
Mis kasu sul sest plast võrust on, kui arvestada koormust mida auto oma kaaluga tekitab rummu/ratta ühenduskohale?
Kogu koormuse ja tsentreerimise võtab enda peale poldid ja koonusavad!
Kui veljel augud kulunud, mutrid pole koonusega, siis miski nn tsentreerimisrõngas ei aita!
Tsentrrerimisrõngaks teda nimetatakse, tegelikult on paigaldamise lihtsustemise abivahend enne poltide/mutrite pingutamist.
hardstyler kirjutas:Rehvipaigaldajad on mulle väitnud, et suurema keskavaga velgi ei ole mõtet ilma rõngasteta alla panna ja hakkab viskama. Samuti ei tahetud mul korra Pärnus velge tasakaalustada, enne paluti tsentreerimisrõngad osta, muidu pidavat töö mõttetu olema...

Kui sellised paigaldajad ei suuda konkreetselt kaitsta oma väidet, siis ei soovita sul kastutada selliste "tarkustega" laaditud töökodasid.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 06 Juul 2011, 20:42

Täna sai taas üle mõne aja autole üht-teist muretsetud. Otsustasin, et mõistlik investeering oleks osta autole jooks uusi suverehve ning need ka ettenähtud suuruses velgedele ümber panna. Samuti sai lukksepa juures käidud ning kulunud võtmele asenduse tehtud ja ka juhipoolset lukku ning süütelukku veidi värskendatud (põhimõtteliselt on plaanis ka ülejäänud lukud korda teha, kuid need on auto pikas remondinimekirjas suhteliselt madala prioriteetsusega tööd). Algne plaan oli juhipoolne lukk üldse asendada, kuid ühelt kaasfoorumlaselt saadud lukk osutus eksikombel postkasti lukuks. Seda naeris lukksepp päris tükk aega. :D
Järgmisel nädalal läheb auto veidi põhjalikumalt remonti. Plaanis on pidureid hooldada, pidurivedelik vahetada, küttefilter vahetada ja purunenud õõtshoob asendada.
Pikast autoremondi nimekirjast ehk suurem töö on veel küljekarpide vahetamine, muud on sellised jooksvad tööd, mida tuleb nagunii aeg-ajalt juurde.
Juuli keskpaigaks loodan saada suuremate töödega ühele poole, kuna siis saab ka puhkus läbi ning aega jääb oluliselt vähemaks. Siis tekitan ka mõne pildi.

Foorumlastelt küsiksin, et kas kuskilt oleks lootust saada veel selle sõiduki manuaali?
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 15 Aug 2011, 13:41

Aega läks, aga asja sai:

Nüüd on autol ka uued küljekarbid, korras pidurid ees ja taga, uued puksid, uus pikivarras, uus bensiinifilter ning kolm läbiroostetanud kohta sai korralikult kinni keevitatud. Samuti tuli välja vahetada tagumised amordid.
9. augustil sain tehnoülevaatuselt läbi ning nüüd võin sõita kenasti järgmise aasta augusti lõpuni. Sain ka kindlust, et koos kevadise õlivahetusega vahetati õlifilter ja õhufilter ning tosooli temperatuur on ka normaalne.
Nüüd jääks teha vaid rihmavahetus ning mõned pisemad tööd, millega tegelen aeg-ajalt kui aega tekib. Nendega loodetavasti saan paari lühikese aastaga ühele poole.

Lõpuks ka sain võimaluse paar pilti teha.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 15 Aug 2011, 13:48

Raske on leida heas sõidukorras, aasta aega kehtiva ülevaatusega ning ökonoomset autot, mis endale ka meeldib, kuid ma sain hakkama! Mazda 323F BG kerega. Lühike kokkuvõte auto senisest käekäigust: Ostsin 24. mail 2011 ning eelmise omaniku käes oli see alates 2010 sügisest. Tema vahetas ära autol küünlad, küünlajuhtmed ning süütejuhtmed, õlifiltri koos õliga, õhufiltri ja aku. Mina ostsin autole õige keskava suurusega veljed, uued suverehvid, uue bensiinifiltri, vahetasin kõige olulisemate tulede pirnid, kinnitasin aku korralikult, lasin kulunuid pukse asendada, summuti auke keevitada, tosooli temperatuuri kontrollida, juhipoolse ukse lukku ning süütelukku värskendada. Veel lasin teha kaks uut võtit (vana oli väga sile juba) ning vahetada katkise pikivarda. Mõlemad küljekarbid ja tagumised amordid vahetati välja. Töö käigus leidus autol mõni koht, kus roosteuss ennast läbi sõi – need keevitati korralikult kinni. Kõiki pidureid on hiljuti ka hooldatud ning pidurivedelik vahetatud. 9. augustil läbisin tehnokontrolli ning see kehtib kuni 2012 augusti lõpuni. Hiljuti puhastasin veel istmeid erivahendiga.
Selleks, et mitte kirssi tordi peale suruma hakata ning 21 aastat vana autot uueks rääkima hakata, loetlen üles ka KÕIK mulle teada olevad vead:
Ma ei tea, millal on autol toimunud viimane rihmavahetus. Tagaklaasi klaasipesuri prits ei tööta (jah, sellel on lausa eraldi paak). Loomulikult esineb iluvigu. Käigukang vibreerib vahepeal tühikäigul. Esiklaasil on üks täks (see ei hargne, lasin lausa spetsialistil üle vaadata) ning tagumistes rattakoobastes leidub veidi roostet (paremas rattakoopas on isegi kaks pöidlasuurust auku pleki sees). Lukkudest veel nii palju, et kõrvalistuja ukselukk ja pagasniku lukku ei ole võimalik võtmega avada (võti sisse ei lähe, põhimõtteliselt vargakindel). Pagasnik avaneb salongist selleks ettenähtud hoova abil. Kindalaeka lukku läheb võti sisse küll, kuid ei keera.
Kui süüde ja tuled mõlemad sees on, siis süüte väljakeeramisega mootorit välja ei sureta (siis suretab välja ainult tulede kustutamisega). Aga kui enne mootori seisma jätmist süütest tuled välja lükata, siis ei ole probleemi. Lihtsalt keegi on juhtmed otse vedanud. (Selles mõttes on hea, et talvel saab parktuled parklas põledes mootorit soojas hoida ning samas ka uksi lukus hoida ja ise ära olla :P).

Üldiselt on tegu sportliku väljanägemisega kena ning väga lihtsa autoga. Kütust võtab vähe ning õli ei kulu. Põhimõttelised kulutused peaksid pärast rihmavahetust olema ainult kütus, kindlustus ja klaasipesuvedelik. Roostega suuri probleeme olla ei tohiks enam, mõne koha pealt roostetas korralikult, kuid sellele on pandud piir keevitamisega (rõhutan seda just seetõttu, et keegi on sellel autol kunagi auke lappinud makroflexi ja värviga – neid kohti olla enam ei tohiks minu teada)! Auto remonditööde kohta olen pidanud veel sellist väikest hooldusraamatut, kus kirjas, mida ja kui suure summa eest tehtud on.
Ise olen temaga paari kuu jooksul sõitnud umbes 6000 kilomeetrit ilma probleemideta. Praegu seisab niisama parklas, kuna pikki sõite hetkel ei tee. Septembris läheb pulmaautona käiku korraks. :)
Viimati muutis Wilbur, 15 Aug 2011, 19:10, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Evert » 15 Aug 2011, 14:35

Wilbur kirjutas: Kindalaeka lukku läheb võti sisse küll, kuid ei keera.

Seda oskan ma seletada. Paljudel autodel tuleb kaasa lisaks tavalistele võtmetele ka "teeninduse võti", mis avab uksi ja käivitab mootorit, kuid ei ava kindalaegast. Siis saab seal olevad asjad pikkade näppudega remondimeeste eest luku taha panna.
Mu ämma Escordil oli selline võti ja mu hõbedasel 626'l oli ka.

Või on keegi su autol millalgi kindalaeka kaant vahetanud :mrgreen:
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Mario » 15 Aug 2011, 14:42

kui on kahe võtmega süsteem, siis on uksevõti, mis seda keerab..
Ühe võtme süsteemi puhul peab ikka seesama võti keerama.. või siis on tõesti kindalaegas "vale" masina küljest võetud. :D
ilus pill, eks ma nüüd tean,kust sind leida saab... :mrgreen:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas eksole » 15 Aug 2011, 14:59

MMMM ... punane Mazda :clap:
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 17 Aug 2011, 09:57

Veidi piinlik, kuid sellegipoolest vajalik küsimus suurele ringile: Milline orienteeruv hind oleks sellisel autol praegu järelturul arvestades auto head seisukorda? (Auto on lihtne, roolivõimendit ja ABSi pole; lisainfoks, et on olemas audiosüsteem ja konditsioneer). Auto parameetreid siin vast lähemalt välja tooma ei pea, muu autot puudutav on teemas kirjas. :)
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F 1990 - Wilbur

PostitusPostitas Mario » 17 Aug 2011, 12:11

noh, eks see on suhteline.. sul on vähemalt plekkveljedki ilusad siledad..
ma usun, et vaata, mis auto24 ja motorsi lehel pakutakse ja tee sealt omad järeldused. see mis on müüja jaoks HEA, on ostja jaoks kallis ja see, mis on ostja jaoks sobiv, on müüja jaoks juba ehk liiga odav..
usun, et 1000€ peaks ikka ära tulema. :)
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 323 BG 90a. - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 27 Mär 2012, 19:13

Pole pikalt siin sõna võtnud. Aeg kurk puhtaks köhida. Talv on meid veidi räsinud :)
Auto remonti on vahepeal päris palju ette tulnud. Eriti loendamatutel kordadel keevitustöid (kirun neid tegelasi, kes on korraliku keevitamise asemel on augud ja praod mingi mögaga kinni mätsinud). Muud korralist hooldust on ka ette tulnud - rihmade, veepumba, õli, õlifiltri, kojameeste ja jahutusvedeliku vahetus. Lisaks veel vahetasin mõned logisevad väiksemad plastiosad.
Näiteks A-piilari juhipoolse iluliistu, kuna vana oli juba väga logisev. "Uus" aga läks paari päevaga katki (kruvikoht murdus lahti ja kummiosa osaline puudumine tähendas seda, et hakkas vihmase ilmaga vett sisse ajama. Täna sain järgmise liistu (kuradi raske on sellist nipet-näpet saada!), millel kruvikoht terve, kuid millel kummiosa täielikult puudu. :eh: Kuna garaaži ei ole ja vihmapilved olid tulekul, siis hakkasin kibekiiresti mingit silikooni otsima. Kodus oli ainult valget ülevärvitavad hermeetikut. Mõtlesin, et hea küll, proovin ka, mis tunne on sitta tööd teha. :twisted: Lasin liistu ja klaasi vahele hermeetiku ära ning nüüdseks on see ka kuiv. Iseasi muidugi, kas see möga veekindel ka on. Homme peaks sinna musta värvi peale tõmbama, siis ehk näeb normaalne välja ka.

Ootan juba aega, mil saab suverehvid alla lüüa ja väsinud talvepastlad ära visata ja veljed kokkuostu viia. Lähiajal teen autos kevadpuhastust ja siis tekitan siia mõned uued pildid. :wink:
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323 BG 90a. - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 23 Apr 2012, 11:12

Nonii. A-piilari iluliist muidugi hermeetikuga ei leppinud - see oli algusest peale aimatav. Nüüdseks olen selle jama ära puhastanud ja korralikult musta klaasiliimiga asja paika sättinud. :)

Paraku on aga nüüdseks autoga sellised lood, et olen ta hoovi peale seisma jätnud ning nüüd hakkan teda varuosadeks müüma. Auto vead seisnevad selles, et tagasillas oleks vaja vahetada kõik puksid uute vastu ning auto poolraamides on jõhkrad augud sees.
Samas, muu töötab probleemitult ning sellest võiks nii mõnelegi kasu olla. :)

Nüüd tuleb hakata seadust uurima ja vanametalli kokkuostjatega suhtlema. Teatavasti uue liiklusseadusega on auto omal käel lammutamine ja varuosadeks müümine raskemaks ettevõtmiseks tehtud. Ette võib tulla lõpuks olukord, kus ei saagi enam autot arvelt jäädavalt maha võtta.
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323 BG 90a. - Wilbur

PostitusPostitas Mario » 23 Apr 2012, 19:22

pigem kuluta mõne tuttava peale see natuke raha ja keevita raamid ära. Puksid ei maksa sellele masinale ka eriti palju ja enamikke neist on võimalik ka taastada vajadusel. Ei saa salata, olen isegi ühele Mazdale mosse puksid sisse toppinud/modinud, kuna need olid peaaegu samas mõõdus ja kordi odavam ja auto sõidab siiani. Kuigi jah, varsti vaja ikka turgutada ühtkomateist... Aga see selleks..
Kuskil foorumis oli Elva tüübi kontakt, kes liigendeid ja asju taastab. :) Poolraami jaoks sebi paksu plekki ja anna elektroodiga ainult takka.
Saad asja legaalseks, sõitvaks ja rohkem raha, kui juppidena hangeldada.. Lisaks veel see, et sul on üks poollaiali rimakas, kuhu võivad ka kurjad näpud taha saada. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 323 BG 90a. - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 23 Apr 2012, 20:56

Raamidega on selline lugu, et seal ei leidu eriti kohta, kuhu keevitada. Keevitada saaks ikka, kuid see töö on nii ulatuslik (kallis) + muud tööd + see, et mul on nagunii pere suurenemisega tarvis universaalkerega masinat, mille saaksin remondihinnast odavamalt.

Põhimõtteliselt võib küsida juba selliseid varuosi, mis sõitmist ei mõjuta. Lähiajal teen ka vastava varuosa teema (mai algus umbes).
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 323F BG 1.6 62kw 90a. - Wilbur

PostitusPostitas Wilbur » 25 Mai 2012, 10:14

Kahjuks pean nentima, et praeguseks on ustav punanina oma sõidud lõpetanud Kuusakoskis. Kahju on sellest, et eelmine/eelmised omanik/omanikud olid asja nii käest lasknud ja, et minul puuduvad taolised võimalused, et asi korda teha. Sõiduki poolraam oli läbiva roostega. Mootor oleks ilmselt päris palju veel sõita tahtnud, kuid nii ta läks.
Endale võtsin mälestuseks tuppa juhiistme ja kellaploki.
Mõned asjad võtsin veel maha autolt - väga heas korras (remonditud) süütelukk koos kahe uue võtmega, tagumiste tulede paneelid, küünlajuhtmed (päris uus), süütejuhe (samuti suht uus). Neid asju näeb koos fotode ja hindadega vastavas teemas varuosade all. http://www.mazdaklubi.com/foorum/topic17579.html
Kasutaja avatar
Wilbur
 
Postitusi: 27
Liitunud: 25 Mai 2011, 21:51
Asukoht: Tartu


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

cron