Alarmi asendamine/parandamine?

Siia postita see mis teiste teemade alla ei lähe

Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Mario » 31 Mai 2010, 21:14

Ühesõnaga, otsing läks lolliks, ei leia ühtegi vastet...
Teeme siis nii - mul on Gemeli alarm, mis ilmselt paigaldatud 99.a
Pult on mul ainuke ja suht omadega otsa saamas.. Tekkis murekorts, et kumb on tulusam/rahakotisõbralikum - kas asendada alarmi aju, resiiver, puldid sama süsteemi peal olevaga, millel on korralikult töötavad puldid? Või leida keegi, kes suudab uued puldid progeda õige sageduse peale? Mis see maksta võiks... ? Või ehk saab teiste Gemelite pultidega hakkama?
NO iseenesest, kui sobib, siis saaks ju juhtmestiku jätta, seda enam, et mul on tehaseimmo + eraldi vidin (siiani pole nendest pulkadest aru saanud..)
Vaatasin siin kasutatud süsteeme, et ehk on mulle kasulik see küll odavalt saada, kuid ei pruugi toimima hakata?
Oli korra loll mõte, et tekitan võtme ja puldi ühisesse korpusesse :mrgreen:

Ühtlasi meeldiks ka aknaid sulgev ja pagassiluuki eraldi avav funktsioon.. :mrgreen:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Er!k » 31 Mai 2010, 21:35

Räägi kasutajaga dell vms foorumist sr.orgia.
Tema pakub singansi ja neid lisa mooduleid,ja paigaldab,usun et saad kasulikku infot temalt.
Er!k
 
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Nov 2009, 17:50
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas skyline » 01 Juun 2010, 21:02

Seda pultide progemist ei taha või ei oska vist keegi ette võtta :( Mulgi sarnane mure, sest sain autoga kaasa ühe Mazda originaalpuldi, mis juhib ka Cobra alarmi. Kuna ühe puldiga kadumise või rikkimineku risk suur olen erinevatest kohtadest variante uurinud. Stereo & Alarm väitis et nemad uut pulti juurde õpetada ei oska, et parem on täiesti uus süsteem panna. Läksin siis Mazda esindusse seal öeldi uue originaalpuldi hinnaks 2500.- eek + programmeerimine. Kuna sain teistkordselt esindusest jubeda kirve osaliseks, siis andsin omale lubaduse, et Tartu Mazda esindusse ma iial enam oma jalga ei tõsta.
Ma püüan veel edasi uurida, et ehk keegi suudab siiski lisapuldi juurde progeda, kuigi ka uue süsteemi saab 2000 eek eest.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Mario » 01 Juun 2010, 21:55

no just :D pult peeti läheb, siis on kõõga. :D
ühesõnaga ühe kaasklubilise abiga sain natuke targemaks, eks näis, mis saab... Kas leian sama tootja pulte, mida proovida, või siis tõesti see 2500.- koguda ja lasta välja vahetada kogu krempel, sel juhul võtaks juba sellise lisaga, mis ise aknad kinni ka lükkab :mrgreen: kuigi jah, 2500 on suur raha hetkel, saaksin autole palju muud olulisemat osta. :)

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4c04953491b64.jpg
selline on mu pult. Serpi Star ND14. Sellel oli algselt kummist saba, kuid ise lõhkusin ära ja leidsin miski plastist julla asemele ja siis lõigi pähe, et kui puldi lõpuks päris ära lõhun, siis on jama :?

See on ammu teada, et Tartu esindus on :thumbdown: Hooldenõunik oskab vaid kliendi pihta karjuda, et kõiges on kasutaja ise süüdi.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas KRANTS » 02 Juun 2010, 09:05

Kasutaja dellu, sr.org foorumist pakub jahh mitmeid variante. Kõige taskukohasem oli miskine 650.-eek. Sinna juurde siis tuleb osta akende sulgemise moodul (oli vist mäletamistmööda 350.-eek :roll: ). Seda nüüd öelda ei tea, mitu pulti kaasas on (eeldan, et uue komplekti puhul ikka rohkem kui 1) ja isegi sel juhul, kui seal 1 pult on, tuleb ikkagi odavam signasüsteem välja vahetada iga kord, kui pult tuksi läheb, kui hakata iga kord uue puldi programmeerimise eest 2,5k maksma :mrgreen:
KRANTS
 


Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas skyline » 02 Juun 2010, 09:39

Mul on õnneks variant alarmi maha võtmiseks olemas kui pult katki läheb, seetõttu pole ka väga kiirustanud veel.
Eile hakaksin e-bayst otsima ja selgus, et ka sealt saab osta tunduvalt soodsamalt kui 2500 eek eest Mazda originaalalarmi pulte http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks ... Categories
Nüüd pean veel töökodadest uurima, kas on võimalik netist ostetud suvalist sama tüübi Mazda alarmi pulti õpetada tööle minu praeguse alarmiga.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Evert » 02 Juun 2010, 11:24

dellu on meil ka täitsa olemas.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Mario » 20 Veebr 2012, 22:01

nujah, seal lasteaed.orgis on raske olla ja dellu siin vist ei käi eriti..
küll aga on nüüd küsimus targematele - k.a Leviaatanile, et kas Gemeli sagedus kattub mõne teise tootja omaga. Töö juures on hunnik paariliseta Defa pulte ja paar GT pulti...
Kas on võimalik neid kudagi ND-14 asemele õpetada? Krt, ei taha veel raha selle pärast kulutada, et uut alarmi panna, kuigi ilmselt suvel tuleb see teemaks ikka võtta vist... :|
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas leviathan » 20 Veebr 2012, 22:56

Mario kirjutas:küll aga on nüüd küsimus targematele - k.a Leviaatanile, et kas Gemeli sagedus kattub mõne teise tootja omaga.

sagedus on neil kõigil sama 433mega peal, vahe on koodis mis saadetakse. ja need erinevad
kokku ei istu.
krt pean pea liivaalla peitma - sry olen selle puldiasja täitsa äraunustanud, on isegi väljaotsitud ja seisavad sahtlinurgas
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Mario » 20 Veebr 2012, 23:19

leviathan kirjutas:
Mario kirjutas:küll aga on nüüd küsimus targematele - k.a Leviaatanile, et kas Gemeli sagedus kattub mõne teise tootja omaga.

sagedus on neil kõigil sama 433mega peal, vahe on koodis mis saadetakse. ja need erinevad
kokku ei istu.
krt pean pea liivaalla peitma - sry olen selle puldiasja täitsa äraunustanud, on isegi väljaotsitud ja seisavad sahtlinurgas

ära põe, ma kuri ei ole :D ajad on kõigil kiired ;)
ei ole sulle hetkel õlleraha anda, peab jätma aprilli selle värgi, siis ma tulen vb ise tallinagi ehk :)

Aga jama rsk siis, sahtel on pulte täis, ühestki kasu pole :mrgreen:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas leviathan » 20 Veebr 2012, 23:24

Mario kirjutas:
leviathan kirjutas:
Mario kirjutas:küll aga on nüüd küsimus targematele - k.a Leviaatanile, et kas Gemeli sagedus kattub mõne teise tootja omaga.

sagedus on neil kõigil sama 433mega peal, vahe on koodis mis saadetakse. ja need erinevad
kokku ei istu.
krt pean pea liivaalla peitma - sry olen selle puldiasja täitsa äraunustanud, on isegi väljaotsitud ja seisavad sahtlinurgas

ära põe, ma kuri ei ole :D ajad on kõigil kiired ;)
ei ole sulle hetkel õlleraha anda, peab jätma aprilli selle värgi, siis ma tulen vb ise tallinagi ehk :)

Aga jama rsk siis, sahtel on pulte täis, ühestki kasu pole :mrgreen:


eks tuleta meelde kui tagasi oled
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas cabernet1 » 23 Veebr 2012, 07:35

Ei ole küll TÄPSELT teemasse, kuid asendamine koduste vahenditega võiks käia nii nagu mu vanal nissanil oli.
Uste siseküljel olid nn punktlülitid (saab panna sama lüliti külge, millega süttib laevalgustus ukse avamisel) ning need omakorda ühenduses täiesti tavalise autosignaaliga, mida kasutad vales kohas teed ületavate penskarite sammu ergutamiseks... Lisaks pealüliti peidetud kohas, antud süsteemi väljalülitamiseks.... Avad ukse, süttib laevalgustus, hakkab lõugama signaal oma pikka ühtlast joru... Kuni väljalülitamiseni või kuni aku tühjaks saab.
Immobilaiserit asendas tollel masinal bensiinipumba väljalülitamine mehaanilise lüliti abil.

See ei kaitse akende lõhkumise jne puhul, kuid vahest annab pisut kindlustunnet juurde. Võid ka Mr Beani kombel lihtsalt rooli kaasa võtta...
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Mario » 01 Aug 2012, 20:00

nüüd on minu kord pea liiva alla peita, unustasin aprillis ühendust võtta..
nüüd siis ongi aeg sealmaal, et uksi lukustan võtmega.
Nimelt siis peale viimast äiksetormi on mu auto puhta hulluks läinud.
Lukustamisel teeb tavapärase 2 piiksu asemel 3 piiksu, ning alarm lärmab jumala suvalisel ajal ja jumala suvalise pikkusega. vahel 10 sekundit, täna lõugas 2 minutit, kuniks ise vaigistasin. Nüüd on juhe koos. Alguses arvasin, et andurid toas maru tundlikud - leidsin armatuuri alt ploki üles ja keerasin andurid tuimaks, aga lärmab ikka... Hakkab vaikselt koppa viskama. Patarei vahetasin ka ära paar päeva tagasi. Kasu ei miskit. Ei ole ka kuskil juhendit, kuidas asja nullida ja uuesti selgeks õpetada, et äkki mingi restart aitaks.. Ja kuidas saada ära need lukustuspiiksud?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas leviathan » 02 Aug 2012, 09:14

üks lisapiiks tähendab et miski uks/luuk annab häirtet st on lahti
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Evert » 02 Aug 2012, 10:28

Kui peale 3 piiksu alarm karjuma hakkab ja siis see maha võtta, siis peaks idee järgi alarmi led vilkumistega näitama, milline andur nö. lahti on - kas uksed, kapott, või pagass. Tõsi, koodi deshifreerimisega ma aidata ei oska.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Alarmi asendamine/parandamine?

PostitusPostitas Mario » 02 Aug 2012, 19:10

leviathan kirjutas:üks lisapiiks tähendab et miski uks/luuk annab häirtet st on lahti

nii oligi. üks ukse lüliti. Laevalgusti kustutas ära, aga alarmi jaoks ei piisanud. ehk siis vasak tagauks, mida kõige vähem kasutatakse. :D oli teine ära mädanenud. tegin veidi tuuningut asjale ja hetkel peaks nüüd toimima. piiks kadus igatahes.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6044
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255


Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist