Sundkindlustusest

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Sundkindlustusest

PostitusPostitas freerider » 25 Sept 2012, 13:33

Ostsin eelmine suvi (2011a. juuli) oma autole (sapikas) doonori. Kaasa sain dokumendid, mis olid äsja arvele võetud, sest ennem olid sellel olnud veneaegsed dokustaadid. Sain ka numbrimärgid ja tegime ost-müük lepingud. Kumbki osapool sai ühe lepingu. Kirjutasime siis alla ja läksime oma teed.

Olude sunnil pole ma dokumente veel oma nimele ümber kirjutama jõudnud minna, aga proovin selle õige pea ära vormistada.
Küsimus nüüd selline, et kuigi sellele autole pole veel kehtivat liikluskindlustuse lepingut sõlmitud(sest äsja sai lihtsalt veneaegsetest dokumentidest vormistatud uued dokumendid ja auto on projekt, alles tegemises, ei osale liikluses)kas ikka peab kindlustuse eest maksma? Olen kuulnud jutte, et eelmisele omanikule hakkavad arved koju tulema. Kas see on võimalik?
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD

Re: Sundkindlustusest

PostitusPostitas Eigo1 » 25 Sept 2012, 13:37

freerider kirjutas:Ostsin eelmine suvi (2011a. juuli) oma autole (sapikas) doonori. Kaasa sain dokumendid, mis olid äsja arvele võetud, sest ennem olid sellel olnud veneaegsed dokustaadid. Sain ka numbrimärgid ja tegime ost-müük lepingud. Kumbki osapool sai ühe lepingu. Kirjutasime siis alla ja läksime oma teed.

Olude sunnil pole ma dokumente veel oma nimele ümber kirjutama jõudnud minna, aga proovin selle õige pea ära vormistada.
Küsimus nüüd selline, et kuigi sellele autole pole veel kehtivat liikluskindlustuse lepingut sõlmitud(sest äsja sai lihtsalt veneaegsetest dokumentidest vormistatud uued dokumendid ja auto on projekt, alles tegemises, ei osale liikluses)kas ikka peab kindlustuse eest maksma? Olen kuulnud jutte, et eelmisele omanikule hakkavad arved koju tulema. Kas see on võimalik?


Jah on küll võimalik! Teatud aja tagant pead hakkama seda autot kindlustama. Kirjuta masin oma nimele ja siis võta ta ajutiselt( aastaks) arvelt maha. Kui ta sul projektikas ja poolik veel on siis pole sul teda vaja ju kindlustada!

Tervitades
Eigo
Kui sulle ei meeldi mu sõidustiil siis hoia kõnnitee pealt eemale !!!
Kasutaja avatar
Eigo1
 
Postitusi: 72
Liitunud: 10 Sept 2012, 13:14
Asukoht: Paide

Re: Sundkindlustusest

PostitusPostitas zoomzoom » 25 Sept 2012, 13:44

Kui ta on ja jääb doonoriks on mõistlik üldse ju arveltt lõplikult maha võtta. Kui aga plaan nn põhjana kasutada on ilmselt eigo varjant õigem.
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Sundkindlustusest

PostitusPostitas Pulku » 25 Sept 2012, 14:28

Kui kehtiv kindlustus on läbi saamas ning ei ole soovi seda pikendada siis tuleks kindlustusseltsi sellest telefoni teel teada anda ning kindlustus peatada kasvõi siis ajutiselt, muidu saadab kindlustusselt automaatselt uue kindlustuspoliisi ning arve ning jääb selle tasumist ootama olenevalt siis kuidas on varasemalt omanikul kindlustusseltsiga kokku lepitud. Antud juhul kuna masin ei ole sinu nimel siis peaks selle kõne ette võtma hetkel olev autoomanik!
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Sundkindlustusest

PostitusPostitas freerider » 25 Sept 2012, 15:04

Asjal siis ikka tõepõhi all. Uurisin Iizi.ee spetsialistidelt lähemalt ja mis selgus:

Et antud sõidukil, numbrimärgiga 07ZJU on olemas vana omaniku nimel vormistatud maksevaba ei- ehk maksekohtustuseta leping. Lisaks aga on Autoregistrikeskuses (ARKis) selle sõiduki teh pass kehtetuks tunnistatud(vana omanik on teatanud võõrandamisest). Minu kohustus on nüüd sõiduki teh. pass oma nimele vormistada ja peale seda ka kindlustus oma nimele kirjutada. Kui sõiduk ei osale liikluses on vajalik vaid leping ringi vormistada, aga kui sõiduk osaleb liikluses pean tegema ka poliisi.
Käin nüüd uue kuu keskel ARKis ära ja teen dokumendid korda, vormistan enda nimele ümber. Sellega peaks asi lahendatud olema.
Mazda 626 2.0i GD FE mootorijuhtimise elektroonikaga Zaporozets, 1972 a.
Kasutaja avatar
freerider
 
Postitusi: 494
Liitunud: 05 Nov 2009, 14:54
Asukoht: Viljandi

1988 Mazda 626 GD


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline