Mazda 6 ost

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Mazda 6 ost

PostitusPostitas tafffguy » 20 Sept 2012, 14:37

Tere

Olen tükk aega vaadanud mazda 6´si, siiani olen sõitnud 99a. mazda 626´ga, seega usaldan mazdat, ehk siis jaapanlast, kuid nüüd tekkis huvi soetada endale mazda 6, seega tahtsingi küsida selle auto tüüpvigade kohta, mis mootorit valida, andke palun soovitusi ja nõuandeid, mainin ka seda, et valikuks on 2002 ja 2003 a. mudelid, sest rahaline summa on piiratud.

ettetänades :)
tafffguy
 
Postitusi: 18
Liitunud: 16 Mär 2012, 13:55
Asukoht: Eesti

PostitusPostitas niisama » 20 Sept 2012, 15:25

niisama
 
Postitusi: 26
Liitunud: 28 Mär 2012, 14:28
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas hardstyler » 10 Okt 2012, 13:09

üks tüüpviga, millest sadu kordi leierdatud, on otseloomulikult rooste. :thumbup:
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas liis » 10 Okt 2012, 13:14

Rooste ja meeletu õlisöödik. Ise hakkan kohe enda mazda 6 2003a müüma :)
liis
 
Postitusi: 254
Liitunud: 12 Veebr 2007, 22:38
Asukoht: Tallinn

2003 Mazda 6

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas skyline » 10 Okt 2012, 14:01

2002 ja 2003 mudelil vaata eelkõige millal keretöid on viimati tehtud. Nii head roostekindlust neil pole kui sinu 626 oli.
Siit saab ka ehk lisainfot http://www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2021
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas Prema » 10 Okt 2012, 22:56

liis kirjutas:Rooste ja meeletu õlisöödik. Ise hakkan kohe enda mazda 6 2003a müüma :)


Seda õli viga esineb ainult 2,3 mootoril. 2.0 on igati töökindel ja 200t km läbisõidu juures ei ole 20t hooldusvälbaga vaja õli juurde valada. Lisaks on 2,3 ainult natuke võimsam aga palju janusem ja probleemsem.
Peale roosteussi nagu tüüpvigu sel polegi. Ja kui garantiikorras on plekid vahetatud võiks loota, et ka see mure edasi lükatud. :thumbup:
Ja eks tuleks vaadata et mõne rondi otsa ei satu.
Edu!
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas riisiveski » 10 Okt 2012, 23:26

Prema kirjutas: Lisaks on 2,3 ainult natuke võimsam aga palju janusem ja probleemsem.

BS! Ise korrektne kasutaja olles ei ole ta midagi janune ega probleemne.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas Nuclear M.A.N » 29 Nov 2012, 00:43

riisiveski kirjutas:
Prema kirjutas: Lisaks on 2,3 ainult natuke võimsam aga palju janusem ja probleemsem.

BS! Ise korrektne kasutaja olles ei ole ta midagi janune ega probleemne.


Sama siin. Pealegi kõik probleemid mis õlitust puudutavad said 2004ndast aastast ja edasi likvideeritud.
Väidetavalt pidi õli sööma, kui julmalt pähe anda koguaeg, aga tavaliselt liigeldes nagu ikka sõidetakse pole pidanud 5 aasta jooksul veel õli peale valama. JA ausalt öeldes ma ei kujuta alla selle mootori ette ka. Kui plaanis kogu aeg üksi sõita siis muidugi pole vahet, aga mingi 3-4ja kesi mnt oli tundub see 2,3 kyll minimaalne mootor-pole ju tegu mingi pisiautoga ka
Kasutaja avatar
Nuclear M.A.N
 
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Okt 2007, 21:50
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas AdiKing » 29 Nov 2012, 13:54

Kasutan 2.3 mazda 6 03a. ei võta see midagi õli :roll: ja bena kulu on maantel kompu järgi 6,8-7,2 mis on küll minu arust väga õko. Aint probleem mul on et võiks võimsam olla. :mrgreen:
Kasutaja avatar
AdiKing
 
Postitusi: 26
Liitunud: 04 Sept 2012, 08:23
Asukoht: Saaremaa

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas Denzel » 29 Nov 2012, 20:33

Nuclear M.A.N kirjutas:
riisiveski kirjutas:
Prema kirjutas: Lisaks on 2,3 ainult natuke võimsam aga palju janusem ja probleemsem.

BS! Ise korrektne kasutaja olles ei ole ta midagi janune ega probleemne.


Sama siin. Pealegi kõik probleemid mis õlitust puudutavad said 2004ndast aastast ja edasi likvideeritud.
Väidetavalt pidi õli sööma, kui julmalt pähe anda koguaeg, aga tavaliselt liigeldes nagu ikka sõidetakse pole pidanud 5 aasta jooksul veel õli peale valama. JA ausalt öeldes ma ei kujuta alla selle mootori ette ka. Kui plaanis kogu aeg üksi sõita siis muidugi pole vahet, aga mingi 3-4ja kesi mnt oli tundub see 2,3 kyll minimaalne mootor-pole ju tegu mingi pisiautoga ka



Mis jutt:) Täiesti subjektiivne väide janune ja probleemne - tule istu minu 2,3-se kettasse ja tee sõitu. Ma ütleks et 2,3-se mootori kütusekulu on sama mis 2,0-sel. Ja kuna ei pea tugevalt gaasi peale tallama, et massin edasi käiks on suvel keskmine kütusekulu minu masinal 6,7L/100km ja külmemate ilmade ilmadega 7,5L/100km. 3-4 inimest autos ja on normaalne minek mitte ei pea higistama hakkama foori tagant startides või möödasõitudel. Väändemomendi vahe 206Nm versus 181Nm on tagumikuga hästi tunda.

Siit mootorite võrdlusinfot:

http://www.carinf.com/en/5580411298.html

http://www.carinf.com/en/1fc0411290.html
"Kui soovite kõigest hingest number ühte leida, siis kohtlete kõiki teisi ja kõike ülejäänut number kahena." Alexander Suur
Kasutaja avatar
Denzel
 
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Aug 2012, 10:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 ost

PostitusPostitas Denzel » 29 Nov 2012, 21:31

tafffguy kirjutas:Tere

Olen tükk aega vaadanud mazda 6´si, siiani olen sõitnud 99a. mazda 626´ga, seega usaldan mazdat, ehk siis jaapanlast, kuid nüüd tekkis huvi soetada endale mazda 6, seega tahtsingi küsida selle auto tüüpvigade kohta, mis mootorit valida, andke palun soovitusi ja nõuandeid, mainin ka seda, et valikuks on 2002 ja 2003 a. mudelid, sest rahaline summa on piiratud.

ettetänades :)


Nagu ikka tuleb enne ostu auto põhjalikult üle vaadata ja siis ratsionaalselt ostu kaaluda. Kui auto on korrapäraselt hooldatud pole häda midagi (läbisõit ei näita veel midagi), kestab Mazda hästi ja on mure vaba. Isiklik kogemus näitab seda et kõik odavama otsa Mazda mudelid mis müügis, on päris armetus seisus. Selgitan. Umbes aasta tagasi käisin igasugu Mazda 6-sid vaatamas ja vahetust vajavate detailide nimekirjad olid jalust rabavad. Ca 3000 euriste Mazdade rem kulu oli ca 1000-1500 eur. See oli summa et auto oleks normaalselt korras! Peale selle mõningad rooste robleemid mis on eraldi kategooria. Klaasides mõrad, peeglid katki, välised mõlgid-kriimustused jne. Nimekirjades peamiselt kõiksugused veermike osad ja muud väliselt diagnoositavad / tuvastatavad vahetust vajavad detailid. Aga selliseid asju nagu sidur, käigukast, elektroonika, konditsioneer, starter, genekas jne asjadest võib kuid ei pruugi samuti lähiajal miski otsad anda ja mis siis teed?? Kõikidel kasutatud autodel esineb varjatud vigu. Kui sa ei soovi et auto "pankrotti" viib, närvi ajab siis hoidu pimeostust. Minu arust auto ostmine nõab ülimat ratsionaalsust ja eufooriaga ei ole siis midagi tegemist. Kunagi ütles mulle sõber nii: "head autod sõidavad ja p...ses kärud seisavad platsidel."

Ma ei tea mis oleks Mazda 6 tüüpviga ja ei oska sulle ka mootorit soovitada. Alustuseks mine proovi erinevaid mootoreid linnas/maanteel ja küll siis otsus ka tuleb. Kui tunned klubist inimesi siis küsi proovida. Kere mudeleid on Mazda valikus kolm ja see on puhtalt isiklik valik.
"Kui soovite kõigest hingest number ühte leida, siis kohtlete kõiki teisi ja kõike ülejäänut number kahena." Alexander Suur
Kasutaja avatar
Denzel
 
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Aug 2012, 10:35
Asukoht: Tallinn


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron