Mazda6 esilaternate lühike eluiga

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 25 Juul 2011, 23:41

bmw kirjutas:kunagi kuulsin, et üks inimene tegi mingi skeemi kus kaasas õlisurve anduri, et kui masinal õlisurve järgi tuli siis läksid kah tuled põlema,


ma muideks olen siia foorumisse ka antud skeemi postitanud - kes tahab see otsib


viper85 kirjutas:Olen näinud varianti, et auto on toodetud süsteemiga, kus saab valida OFF, AUTO, parktuled, pooltuled. Eesti esinduses on paigaldatud automaatlülitus lisaks ja siis ka OFF asendi põlevad pooltuled. No eriti debiilikud. Ma ei imesta, kui selle eest veel lisaraha küsiti :(


ja autoks on ikka Mazda? ja nagu asukohast näha siis Soomes nii pole - :lolno: unista edasi ., ka Soomes ja rootsis jne on täpselt samasugused autod muideks

pokenaut kirjutas:
Pole küll elektris pädev, aga minu arust ei saa süsteemi nii ümber ehitada, et OFF asendis tuled üldse ei põleks ja AUTO süsteem toimetaks ainult armatuuri valgusega.


ma olen suht pädev ja elektriskeemi järgi on see täitsa võimalik (omal pole küll nii teinud - õlianduri pealt lähevad tuled tööle)

Vanapeer kirjutas:Otsisin isegi varianti,et automaatika välja rookida, kuid paraku ei.


GF-il lõikad lihtsalt must/valge (või oli see must/kollane) juhtme automaatikaploki pistikus läbi ja läinud ta ongi(st et süütega tuled ei sütti)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Vanapeer » 26 Juul 2011, 14:19

ahaa.. vot vot.. tookord kui ma sult teise ploki tellisin, siis jäi too jah küsimata. :D
iz naiss. :clap:
Vanapeer
 


Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas prot » 10 Nov 2012, 20:46

Et siis ühtegi mõistlikku lahendust ei ole jah? Endal hakkab ka vaikselt närvi mustaks ajama, vahel kisub see tsükkel ikka väga lühikeseks.
Parkide peale keeramine või süsteemi ümberehitamine ei tule kõne alla.

Eks ma ostan siis neid kõige odavamaid H1 pirne edasi, vähemalt rahast ei ole kahju.

Ega kallimad osramid kauem vastu pea?
prot
 
Postitusi: 34
Liitunud: 30 Mär 2008, 00:43
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas castor » 11 Nov 2012, 18:30

On 3 aastase garantiiga osramid, on night breakerid, mis on long-life.
Olen kasutanud viimased korrad osramit, kestavad üsna pikalt. Ei kasuta parkide keeramist ega muud elektroonikat ja ei kurda.
castor
 
Postitusi: 122
Liitunud: 28 Jaan 2009, 00:08
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Prema » 11 Nov 2012, 23:07

Minu kogemusest on kõige suurem probleem olnud H7-ga. Neid läheb nagu leiba, aga H4 ja eriti veel H1 on olnud suht igikestvad. Ja pole automargist sõltuvalt ju mingit vahet sellel pingekõikumisel. Pealegi kõikumine alla poole ei tohiks mingit probleemi tekitada. Küll aga üles poole.
Aga natuke teemaväliselt, mind huvitaks, kui keeruline oleks automaatne tulede süttimine tavapärase gabariidid+lähid ümber teha ainult esimestele udukatele? Ja siis peaks need jällegi kustuma, kui lähituled peale keerata.
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas roossaar » 12 Nov 2012, 12:55

Mis siin ikka viriseda. Lylitage tuled ringi enne sõidu alustamist ja pole probleemi pirnidega. Olen juba pea 5 astat xenonitega nii teinud ja pole veel pidanud pirne vahetama.
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas zoomzoom » 12 Nov 2012, 12:58

Prema kirjutas: kui keeruline oleks automaatne tulede süttimine tavapärase gabariidid+lähid ümber teha ainult esimestele udukatele? Ja siis peaks need jällegi kustuma, kui lähituled peale keerata.

Uurisin kunagi seda teemat. Üldiselt ei suuda v ei viitsi seda keegi teha. Soovitati lisalüliti panna mis võtaks tulede süsteemilt voolu maha ja siis lisatuledele eraldi vool läbi süüteluku. See minu jaoks vägagi poolik lahendus. Oleks aega tegeleda, siis sebiks skeemi ja ehitaks ise automaatika ümber. Kuna aga elektroonika pole minu igapäeva töö siis on see asi liiga aega ja närvirakke nõudev. Minu rumal loogika ütleb, et seda peaks saama teha mõne juhtmeotsa ümbertõstmise ja äärmisel juhul ühe lisareleega. Või mõte on vale?
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 12 Nov 2012, 13:54

zoomzoom kirjutas:Uurisin kunagi seda teemat. Üldiselt ei suuda v ei viitsi seda keegi teha.


suudab küll :) , kui ma ise veel kuuega sõitsin, siis tegin küll ümber selle automaatika nii. päeval põlesid udukad ja kui valgussensor arvas, et on pime lülitas sisse seest valguse ja väljast xenonid. lihtsalt vaja natuke rohkem teadmisi elektroonikas
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas zoomzoom » 12 Nov 2012, 14:13

leviathan kirjutas:
zoomzoom kirjutas:Uurisin kunagi seda teemat. Üldiselt ei suuda v ei viitsi seda keegi teha.


suudab küll :) , kui ma ise veel kuuega sõitsin, siis tegin küll ümber selle automaatika nii. päeval põlesid udukad ja kui valgussensor arvas, et on pime lülitas sisse seest valguse ja väljast xenonid. lihtsalt vaja natuke rohkem teadmisi elektroonikas

Käisin 15min tagasi eurostis, seal öeldi, et asja reguleerib aju ja tehasearvutiga seda ümber ei saa programeerida ja lihtsast juhtmete ümbertõstmisest ei pidanud tänu sellele millegipärast piisama. Ehk oled hää ja aitad "hädast" välja. :think:
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 12 Nov 2012, 14:19

zoomzoom kirjutas:
Käisin 15min tagasi eurostis, seal öeldi, et asja reguleerib aju ja tehasearvutiga seda ümber ei saa programeerida ja lihtsast juhtmete ümbertõstmisest ei pidanud tänu sellele millegipärast piisama. Ehk oled hää ja aitad "hädast" välja. :think:


ainult juhtmete ümbertõstmisest ei piisa jah, vaja releesid ja dioode kah kasutada. ja otse loomulikult vaja teadmisi elektrist rohkem kui tavainimesel
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Prema » 12 Nov 2012, 22:44

zoomzoom kirjutas:
leviathan kirjutas:
zoomzoom kirjutas:Uurisin kunagi seda teemat. Üldiselt ei suuda v ei viitsi seda keegi teha.


suudab küll :) , kui ma ise veel kuuega sõitsin, siis tegin küll ümber selle automaatika nii. päeval põlesid udukad ja kui valgussensor arvas, et on pime lülitas sisse seest valguse ja väljast xenonid. lihtsalt vaja natuke rohkem teadmisi elektroonikas

Käisin 15min tagasi eurostis, seal öeldi, et asja reguleerib aju ja tehasearvutiga seda ümber ei saa programeerida ja lihtsast juhtmete ümbertõstmisest ei pidanud tänu sellele millegipärast piisama. Ehk oled hää ja aitad "hädast" välja. :think:


No mida on tulede lülitamises nii väga ajul juhtida? Midagi ei toimu ju automaatselt, ega millegagi seoses. Ei saa olla seal mingit raketiteadust. Oleks skeem ja paar releed ning soe ruum ja veits aega, saaks sellega iga loogiliselt mõtlev inimene hakkama. Ehk seepärast ei saa seda ka tehasearvutiga ümber progeda.
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas leviathan » 13 Nov 2012, 00:51

Prema kirjutas:
No mida on tulede lülitamises nii väga ajul juhtida? Midagi ei toimu ju automaatselt, ega millegagi seoses. Ei saa olla seal mingit raketiteadust.

eksid mees. tänapäeva autodel juhivad enamus asju "ajud" . LIN, CAN on need mis teevad asja lihtsamaks. kui sa mees teaks mis näitex uuematel volvodel ja vag autodel toimub, ei ajaks sa seda juttu et ajud ei puutu asjasse. igale suuremale moodulile on oma aju ( igale uksele näitex jne)
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Prema » 13 Nov 2012, 23:36

leviathan kirjutas:
Prema kirjutas:
No mida on tulede lülitamises nii väga ajul juhtida? Midagi ei toimu ju automaatselt, ega millegagi seoses. Ei saa olla seal mingit raketiteadust.

eksid mees. tänapäeva autodel juhivad enamus asju "ajud" . LIN, CAN on need mis teevad asja lihtsamaks. kui sa mees teaks mis näitex uuematel volvodel ja vag autodel toimub, ei ajaks sa seda juttu et ajud ei puutu asjasse. igale suuremale moodulile on oma aju ( igale uksele näitex jne)


Volvo ja VAG autod on juba teine rida -- olen ka ise Volvot hiljaaegu pidanud ja see "arvutiseeritus" oli üks häirivamaid asju selle juures, miks Mazda peale tagasi sai tuldud.
Ja üks asi on ajuga funktsioonide juhtimine aga nagu ka enne kirjutasin, siis selle tulede teema juures ei ole ju midagi juhtida -- on-off funktsioon -- põleb, ei põle.
Aga tunnistan, et mazdast ja selle aju funktsioonidest ei tea ma suurt midagi. Lihtsalt siiani on tundunud suht lihtsalt käsitletav see (võrreldes näiteks Volvoga).
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas Denzel » 06 Dets 2012, 22:32

cabernet1 kirjutas:
rpringi kirjutas:kus OFF asendis süütega ka tuled automaatselt põlema lähevad.

Nagu mainitud... vanadel pannidel :mrgreen: nagu minu 2002 aasta mudel (esmaregistreerimine annab ju vanuse) on tehasest tulnud ilma automaatikata. See siin kohapeal tekitatud lisa, sest ka Hispaanias ei olnud sellel ajal päevatulede kohustust. Suurimaks probleemiks omal oligi klouni tunne väljaspool kodumaad liiklemisel, sest teistel polnud sellist priiskavat kohustust ning igapäevane oli tulede vilgutamine stiilis, et dibiil kas sa ei mõista, et oled tuled peale unustanud :mrgreen:
Ise otsin võimalust (odavama) et see automaatika antud lahenduses ära kaotada. Ehk mõni pealüliti vahele panna nagu sigullil oli... Põhjuseks vahest vajadus jahedal või külmal ajal autos istuda ja oodata, samas ilma tuledega oma asupaika reetmata...
Minu masina MIINIMUM valgustus töötava mootoriga on parktuled.
Erinevalt kohalike särtsumeeste kirvetööst on tehase tulede automaatika selline, et on võimalik keerata KÕIK tuled ka OFF asendisse ja teha masin nn pimedaks.


Jura jah et Mazdal OFF asendis peavad lähituled käivitamisel süttima. Vahest on tõesti tarvis tuled maha keerata töötava mootoriga aga vot ei saa. Foresteril on tobedalt niiviisi sätitud et lähituled süttivad ainult ON asendis kuid koos süütevõtmega (samuti ka pargid). Tulede lülitus toimub koheselt kui lähituli on jäetud ON asendisse ja võti süütelukku sisse pista. Ei ole pihta saanud kuidas see variant pirne säästab nagu esindus räägib, pirne läheb vahetusse ikka:). Pluss on Foresteri tuledes see et sõita saab eraldi ka park + udutuli (võrreldes Mazdaga millel ei ole udutulesid paigaldatud). Miinuseks aga see et kes seda lülituse skeemi Foresteril ei tea võib suvel autoaku tühjaks lasta kui võti ette jätta. Mulle meeldib Mazda variant rohkem, Foresteriga sõidan pidevalt ilma tuledeta krt :) Võiks ju Mazdal lülitusskeem olla OFF, AUTO, park, ON - igaks elujuhtumiks midagi ja see oleks tiptop:thumbup: Muide Mazda käivitamisel olen harjumusest hakanud ka pargid sisse lülitama kuna ei tea kuidas Xenonid vastu peavad.
"Kui soovite kõigest hingest number ühte leida, siis kohtlete kõiki teisi ja kõike ülejäänut number kahena." Alexander Suur
Kasutaja avatar
Denzel
 
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Aug 2012, 10:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda6 esilaternate lühike eluiga

PostitusPostitas tomkulibin » 07 Dets 2012, 08:09

Denzel kirjutas:... ei tea kuidas Xenonid vastu peavad.
Viimase aastajagu katsetusi. Iga päev u 10 käivitamist(ka tuledel). Ennist sai aastas u 5-8 korda H7 halogeene vahetaud. Viimane aasta, pole pirnivahetamise tarbeks pidanud kapotti avama(nüüd kasutusel ksenonid).
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8366
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Eelmine

Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist