Mazda 6 kaugtuled ei põle

Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas saarrand » 10 Dets 2012, 21:37

Tere!
Juhts nii, et hommikul autot käivitades enam kaugtuled ei lähe põlema. Lähituled ja pargid põlevad ilusti, ka armatuuris sinine kontrolllamp põleb ja käib ka elee vms plõks, aga tuled ise ei sütti.
Autoks Mazda 6 aastast 2004.
Oskab keegi soovitada, kust viga otsida? Esmapilgul foorumist midagi asjalikku kahjuks ei leidnud.
saarrand
 
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Mär 2010, 15:56
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas Pulku » 10 Dets 2012, 21:53

Kaugtule pirnidele ja pesadele oled pilgu peale visanud? Võibolla külmast tingitud väike vigur sees. Töö Peugeot Boxeril näiteks külmaga praegu see pull vahest, et embkumb päevasõidu tuli ei sütti kohe, lähen välja koputan vastu laternat ja voilaa põlema hakkabki.
Pulku
 
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Veebr 2008, 22:35
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas Mario » 10 Dets 2012, 22:27

Mazdal on komme kasutada vaskjuhtmeid... arvan, et see on releest kuni lampideni ära oksüdeerunud.. mul omal oli sama asi - tulekangist tuli juhe, läks läbi tulemüüri esitiiva taha, seal ilmselt mädanes kuskil maha, sest juhe tuleb tiiva tagant kapotialla releeni ja ja siis alles jõuab tuledeni. Vedasin lüliti juurest uue juhtme releeni. Nimelt uue massi, sest Mazdal juhitakse tarbijaid massi lülitamisega. Katseta järgi, kui relee pistikust lühistades tuled süttivad, siis on sul sama keiss, mis mind 2 aastat vaevas. :D
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas saarrand » 11 Dets 2012, 16:12

Katsetan selle järgi, tänud!
saarrand
 
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Mär 2010, 15:56
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas Evert » 11 Dets 2012, 16:42

Esiteks võiks välistada kõige banaalsema põhjuse e. pirnide läbipõlemise. Endal oli vastav juhus lähituledega ja peale tüütut lülitite ning releedega võimlemist leidsin lihtsalt mõlemad pirnid olevat üheaegselt lusikad nurka visanud.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas S.R. » 11 Dets 2012, 19:13

Mario kui 8 aastat vanal autol on juhtmed juba ära "pudenenud" siis ainuke võimalus et on "ujuda saanud" see auto. Mina piiluks ka kaitsme üle mis vanematel masinatel kapoti all on, mingi masinaga oli kunagi omal kokkupuude et samad sümptomid ja kaitse oli lihtsalt läbi. Ehk siis esmalt pirnid ja kaitsmetele pilk peale ja siis võid alles neid juhtmeid uurima hakata, ise panustaks pigem oksüdatsiooni korral esmalt ikka kontaktidele. Olen näinud ka pudiks oksüdeerunud juhtmeid aga need on olnud juba mingi "spetsialisti" poolt asenduseks paigaldatud välistingimustesse mittesobiva isolatsioonimaterjaliga olnud.
Kui vaja abi siis küsi, kui oskan siis kindlasti aitan!
Kasutaja avatar
S.R.
 
Postitusi: 177
Liitunud: 14 Juul 2012, 10:02
Asukoht: Pältre külake Eesti kagu nukas.

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas Mario » 11 Dets 2012, 20:11

ei ole vaja ujuda, Sven. Piisab, kui vaskjuhe saab meie kuulsat ilmastikku. Selleks ei pea vana auto olema. Mul tööjuures nt. 2,a vana Seatil vaja ukse ja kerevaheline juhtmestik asendada, sest see on läbi mädanenud. Ei saa olla nii sinisilmne, et kõik halb on alati "ujumisest". Võta mõni Mazda pulkadeks, siis näed ise. Ei ole kindel, kunasest Mazda selle rumaluse tegi, igatahes GE, GF ja GG on juba vaskkaabeldusega ninas ja sealt see probleem pihta hakkab, eriti veel, kuna pool juhtmestikust läheb läbi juhipoolse esiratta koopa, kus logari vahelt viskab sodi kimbu peale ja hakkab seal närima.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas tomkulibin » 11 Dets 2012, 22:07

Mario kirjutas:on juba vaskkaabeldusega ninas ja sealt see probleem pihta hakkab, eriti veel, kuna pool juhtmestikust läheb läbi juhipoolse esiratta koopa, kus logari vahelt viskab sodi kimbu peale ja hakkab seal närima.

Tead sa veel miskit materjali/metalli, millest auto juhtmeid tehakse peale vase ja hoolimata margist mudelist ja valmistusaastast?
Logari vahelt viskab- kui juhe hakkab suvalisest kohast läbi ussitama, siis on tegemist vigastatud isolatsiooniga. Ilma hapniku juurdepääsuta pole võimalik oksüdeetumine(keemia 6 klass).
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8369
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas Mario » 11 Dets 2012, 23:57

kusjuures, mul olid udutule juhtmed mädad lambist alates kuni pistikuni välja. Ehk siis ligi 1.5 meetrit ja kummagi tule puhul.
uutel autodel on tänaseks päevaks kasutuses juba valguskaabel, mitte enam klassikaline juhe. :angel:
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas leviathan » 12 Dets 2012, 00:36

tuled nüüd küll optikaga pole ja mida sa nimetad uuex autox. mul 2012 auto ja tulede juhtmed ikka vasest :lolno:
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas pokenaut » 12 Dets 2012, 11:45

Olen ise lappinud 2002 GF'il juhtmepunti, mis koopast kapoti alla läbiviigu kohast isolatsiooni puruks oli nühkinud ja siis sealt poolt seda kaabeldust lühistas. 6'te kohta ei tea, pole enam remondiga pea aasta tegelenud ja pole ka olnud kokkupuuteid.

Katsuge seda punti normaalmõõdus meeste kätega teha... pisikesed Jaapanlased mahuvad sinna vahele küll, mina oma pisikeste kätega mahun ka kuidagi moodi, aga normaalne mees sinna ei mahu. :D
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas saarrand » 12 Dets 2012, 11:55

Ujumas see auto kindlasti käinud ei ole! :) Kaitsmed said esimese asjana kontrollitud, ja tõenäosus, et mõlemad pirnid korraga läbi läksid, on ka vist väga väike, kuigi ilmselt kontrollida tasub.
saarrand
 
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Mär 2010, 15:56
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas Evert » 12 Dets 2012, 14:07

saarrand kirjutas:tõenäosus, et mõlemad pirnid korraga läbi läksid, on ka vist väga väike

Arvasin ka, et see pole võimalik, aga näe, kappas vaan!
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas niisama » 12 Dets 2012, 18:30

Evert kirjutas:
saarrand kirjutas:tõenäosus, et mõlemad pirnid korraga läbi läksid, on ka vist väga väike

Arvasin ka, et see pole võimalik, aga näe, kappas vaan!

Mul oli lausa nii, et 3 piduritule pirni oli korraga läbi läinud !
niisama
 
Postitusi: 26
Liitunud: 28 Mär 2012, 14:28
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas maaks » 13 Dets 2012, 09:44

leviathan kirjutas:tuled nüüd küll optikaga pole ja mida sa nimetad uuex autox. mul 2012 auto ja tulede juhtmed ikka vasest :lolno:

OT: Vask ja valguskaabel on ajalugu, alates 2013 on kõikidel jaapani preemiummarkidel tulede toide üle wireless (bluetooth 5.0) ühenduse :lol:
EDIT: See on nüüd puhas huumor muidugi!
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 538
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas Mario » 13 Dets 2012, 21:19

maaks kirjutas:
leviathan kirjutas:tuled nüüd küll optikaga pole ja mida sa nimetad uuex autox. mul 2012 auto ja tulede juhtmed ikka vasest :lolno:

OT: Vask ja valguskaabel on ajalugu, alates 2013 on kõikidel jaapani preemiummarkidel tulede toide üle wireless (bluetooth 5.0) ühenduse :lol:
EDIT: See on nüüd puhas huumor muidugi!

kle irvhammas, mul on su magedatest naljadest juba koblakas.

ma pole öelnudki,et tuled optilisega on, aga ülejäänud CAN on optikaga. ja uueks autoks nimetan 2010 ja edasi masinaid, vähemalt need, mida mina hooldama pean, need on juba optilise kaabliga.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6051
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas leviathan » 13 Dets 2012, 22:44

Mario kirjutas:
ma pole öelnudki,et tuled optilisega on, aga ülejäänud CAN on optikaga. ja uueks autoks nimetan 2010 ja edasi masinaid, vähemalt need, mida mina hooldama pean, need on juba optilise kaabliga.

CAN ja optiline kaabel on erinevad asjad muideks. can-i andmekandja on 2 keerutatud vaskjuhet, optikal valguskaabel. mõlemad on infokandjad aga lõpptarbijad vajavad toitepinget ikka ja ikkagi vasega tavaliselt
ja ma nagu ei tee omaarust magedat nalja, kui mulle se mõeldud oli
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 kaugtuled ei põle

PostitusPostitas leviathan » 14 Dets 2012, 00:21

skeemi vaadates läheb see värk läbi tuledeautomaatika ploki, ehk on seal viga sees kui mõlemad korraga ärakadusid
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist