Mazda 6 automaatkäigukasti õlivahetus + õlifilter

Mazda 6 automaatkäigukasti õlivahetus + õlifilter

PostitusPostitas Maats » 29 Mär 2013, 00:35

Tere.

Autoks siis Mazda 6, 2007, 2.0 bens, universaal kerega ja automaatkastiga. Juba mõnda aega vahetab 3-4 käik kiirendades kerge nõksuga, Inchcapes väideti, et peab mingisuguse rõhuanduri ära vahetama ja küsimuse peale, et kas siis kaob see nõks ära vastati sealt, et nad ei garanteeri seda?! Samas vesteldes teiste töökodadega ja siit foorumist leitud info põhjal tundub, et on mõistlik siiski esimese asjana kastis õli ja filter ära vahetada, kuna auto läbisõit on ka juba 150000 km ja õli ei ole kindlasti vahetatud ja kui siis probleem ära ei kao tuleks see andur ära vahetada. Selle anduri vahetus maksaks Inchcapes 210 eur ja ehku peale ei tahaks eriti seda välja käia.
Õlivahetuse kohapealt oleks selline küsimus, et filter A varuosana maksab 140 euri ja B varuosana 28 euri - Mazdaabis(Inchcapes oli õli + filtri vahetus teistest pakkumistest oluliselt kallim - 340 eur), filtrite hinnavahe on ikka meeletu, kas nende eluiga/kvaliteet on siis ka võrdne hinnavahega? kumba soovitate, kuigi mazdaabist öeldi, et B osa pole hetkel kusagilt saada, siiski ma usun, et kui väga vaja, siis kusagilt selle ikka kaevab välja :)

Loodetavasti ei läinud mu pikk jutt väga segaseks ja ehk oskab keegi veidike nõu anda.
Maats
 
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Mär 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 automaatkäigukasti õlivahetus + õlifilter

PostitusPostitas zoomzoom » 29 Mär 2013, 09:58

99% uus kast tarvis.
Kahjuks...
:thumbdown:
Kogemust kahe autoga...
topic17808.html
topic17819.html
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6

Re: Mazda 6 automaatkäigukasti õlivahetus + õlifilter

PostitusPostitas Maats » 29 Mär 2013, 14:38

zoomzoom kirjutas:99% uus kast tarvis.
Kahjuks...
:thumbdown:
Kogemust kahe autoga...
topic17808.html
topic17819.html



Krt, uus kast osta oleks muidugi kõige kehvem variant, mis selle hind umbes võiks olla? Suure tõenäsusega lasen ma kuskil siiski kõigepealt mõnel spetsialistil asja üle vaadata, ehk saab ikka vanast veel asja. Oskab keegi soovitada mõnda kohta, kus asjalikud inimesed käigukastidega toimetavad :) ja veel see filtri küsimus mind ikka piinab :o
Maats
 
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Mär 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 automaatkäigukasti õlivahetus + õlifilter

PostitusPostitas riisiveski » 03 Apr 2013, 09:36

Esimese asjana vaheta/lase vahetada õli koos filtriga. Kui muidu kast töötab normaalselt, siis võidki ainult sellega pääseda.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 automaatkäigukasti õlivahetus + õlifilter

PostitusPostitas Prema » 03 Apr 2013, 22:16

Igatahes tasub alustada õli vahetusest. Minu teada on filtri vahetus sel kastil suht jama - -vaja kast pooleks võtta. Või ma eksin?
Ja kui sellest ei peaks abi olema saab ka kastis juppe vahetada -- iseasi on leida teadjad tegijad. Keskid Lätlased pidid kõvad tegijad olema.
Mazda 5 2009.a 2,0
Mazda MPV 2002.a 2,0
Mazda 6 2003.a 2,0
Mazda Premacy 2000.a
Kasutaja avatar
Prema
 
Postitusi: 351
Liitunud: 22 Dets 2007, 23:23
Asukoht: Saue/Tallinn

Re: Mazda 6 automaatkäigukasti õlivahetus + õlifilter

PostitusPostitas zoomzoom » 04 Apr 2013, 12:16

ma olen asjast nii aru saanud, et seal pidavat miskit korpuses ära kuluma või järele andma. uuemal tüübil juba mingit muud metallisegu kasutatud....
võimalik et eksin, aga nii ma kunagi ühe "teadja" käest kuulsin...

lätis olevat jah mingid tublid tegijad, mitmed tuttavad volvolkubilised seal käind.
See postitus on heaks kiidetud Chuck Norris'e poolt!

Panen kildu,
Panen kivi,
Laotan asfalti kah!
Kasutaja avatar
zoomzoom
 
Postitusi: 374
Liitunud: 26 Mai 2012, 20:13
Asukoht: Keila

2006 Mazda 6


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline