Mazda 626 gf või 6

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas raidop2 » 05 Mai 2013, 11:59

Nii, tundub, et peab ikka 6 ostma, kuna 626 valik on lihtsalt nii väike.

Vaatasin siis nende tumedate tuledega mudeleid pigem. Näiteks:

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1319093
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1020097

Mõned küsimused:
1. Kas see nn "Bose" annab midagi reaalselt juurde ka või pigem lihtsalt uhke nimi?
2. Kuidas xenonid on? Kas automaatreguleeringuga võib probleeme tekkida? Mingid muud vead?
3. Kumba mootorit eelistada, kas 2l või 2,3l? Kiirendus mulle väga oluline ei ole, huvitab pigem töökindlus ja kütusekulu.

Nii palju kui lugenud olen, siis faceliftilt roostet ei leia, kui tõsi see on? Keregarantii vähemalt esimesel lingil oleval autol ei kehti.
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas roossaar » 05 Mai 2013, 12:13

Ega see Bose mingi imeasi ole. Ise asendasin woofri koheselt Alpine omaga. Tuledega probleeme minu omal ei olnud. Sa uuri esindustest välja autode ajalugu. Reg numbri järgi peaksid saama teada kõik mis vaja. Punane on kindlasti Eestis ostetud.
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas Haljazme » 05 Mai 2013, 12:32

raidop2 kirjutas:Mõned küsimused:
1. Kas see nn "Bose" annab midagi reaalselt juurde ka või pigem lihtsalt uhke nimi?
2. Kuidas xenonid on? Kas automaatreguleeringuga võib probleeme tekkida? Mingid muud vead?


Mu vanamehe 6'e Bose on mu GF'i tehase soundiga võrreldes ikka jube kräpp (aga äkki mu autol enne mind valjukad ära vahetatud). Xenonite kohta tean ka öelda, et vanamees nendega ikka jamab, orig. ballastid seal vist kipuvad koolema või miskit.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel:51717-null-seitse
Kasutaja avatar
Haljazme
 
Postitusi: 627
Liitunud: 09 Sept 2007, 21:09
Asukoht: Aakre - Valgamaa (tööpäeviti - Elva)

2000 Mazda 626

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas raidop2 » 05 Mai 2013, 12:41

Haljazme kirjutas:
raidop2 kirjutas:Mõned küsimused:
1. Kas see nn "Bose" annab midagi reaalselt juurde ka või pigem lihtsalt uhke nimi?
2. Kuidas xenonid on? Kas automaatreguleeringuga võib probleeme tekkida? Mingid muud vead?


Mu vanamehe 6'e Bose on mu GF'i tehase soundiga võrreldes ikka jube kräpp (aga äkki mu autol enne mind valjukad ära vahetatud). Xenonite kohta tean ka öelda, et vanamees nendega ikka jamab, orig. ballastid seal vist kipuvad koolema või miskit.


Aga kui võrrelda seda Bose't tavaheliga, mis kuues on?
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas Mario » 05 Mai 2013, 13:06

Pole olemas asja, mida parandada ei saa. :)
Bose eelis vb see, et elementi on lihtsam asendada. Non-bose jaoks tuleb tekitada juba kuskilt esiteks väljund, et saaks aftermarket võimendi ja kõlari sisse panna...
Roossaar oskab selle koha pealt kommida.
Üldiselt pigem vaata tehnilist poolt, kui seda, kas tümm on hea. Kui ikka ragiseb ja koliseb, siis see on märksa olulisem, kui see, et kas sa ikka kontserti kuulates kõiki alt-viiuleid tagareas ükshaaval kuuled. :wave:
GW puhul ei saa küll nuriseda, ja M6 peaks olema täpselt samad 25W papikad, üliväikeste magnetitega, peaks lisama. Kui sa juba ostad kasvõi 30€ korralikud clarioni ovaalid, siis juba see annab päris hästi juurde.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6050
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas raidop2 » 05 Mai 2013, 13:30

Ega see tümm ei ole absoluutselt oluline mulle, lihtsalt huvitas see Bose teema.

Aga kuidas need mootorid siis on? Kas kütusekulu ja minekuvahe on märgatav?
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas skyline » 07 Mai 2013, 09:24

Mis Mazda 6 roostet puudutab, siis ei ole ka facelift sellest murest prii, lihtsalt need veel niipalju uued, et pruun katk pole hirmsatmoodi järama suutnud hakata kui algusaastate mudeleid. Kolleegil 2007a 6, eelmine kevad värviti uste alumisi ääri uuesti. Täna ajasin juttu minu autot hooldava remondikoja juhatajaga, ütles et neil käivatest mazda 6 ka küllaga 2007 ja 2008 autosid mis roostes. Eks facelifti ostes uuri esindusest kindlasti järgi, kas keregarantii kehtib, siis ehk saad teatava meelerahu. Hind ja varustus on neil kahtlemata ahvatlev kui kõrvutada teiste sama vanade keskklassi autodega.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Mazda 626 gf

PostitusPostitas raidop2 » 07 Mai 2013, 23:25

Nii, uurisin selle esimese auto kohta. Eurostautost öeldi, et 4. aastal on kerekontroll tegemata jäänud, aga see ei pruukivat tähendada, et keregarantii ei kehti. Ütlesid, et seda otsustab tehas, mis läheb garantii alla ja mis mitte, mitte esindus. Et ei teagi nüüd mida arvata.

Lisaks tuli VIN koodi järgi välja, et auto on avarii teinud. Peab kellegi targema kaasa võtma vist kui autot vaatama lähen, et kas on korralikult ikka taastatud.


Aga ikkagi nende mootorite kohta, kas 2.3 kütusekulu on märgatavalt suurem kui 2.0l? Otsin suhteliselt ökonoomset autot ja ei pea olema eriline kiirenduspüss.


skyline kirjutas:Mis Mazda 6 roostet puudutab, siis ei ole ka facelift sellest murest prii, lihtsalt need veel niipalju uued, et pruun katk pole hirmsatmoodi järama suutnud hakata kui algusaastate mudeleid. Kolleegil 2007a 6, eelmine kevad värviti uste alumisi ääri uuesti. Täna ajasin juttu minu autot hooldava remondikoja juhatajaga, ütles et neil käivatest mazda 6 ka küllaga 2007 ja 2008 autosid mis roostes. Eks facelifti ostes uuri esindusest kindlasti järgi, kas keregarantii kehtib, siis ehk saad teatava meelerahu. Hind ja varustus on neil kahtlemata ahvatlev kui kõrvutada teiste sama vanade keskklassi autodega.


Midagi ikkagi vast nende keredega tehti, et vast nii hullult ei hakka roostetama kui vanad mudelid?
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Re: Mazda 626 gf või 6

PostitusPostitas raidop2 » 03 Juun 2013, 21:26

Käisin siis vaatamas seda http://www.auto24.ee/used/1319093

Oleks peaaegu äragi ostnud, aga tuli välja, et ühel tulel ei tööta xenoni automaatne reguleering. Ise ta väitis, et seal mingi pistik lahti ja tunni ajaga saab korda. Palusin siis tal see korda teha, aga nädala ajaga tüüp ei suutnud seda korda teha ja kuskile töökotta ei ole tal ka väidetavalt aega minna. Tõenäoliselt on tulealune elektroonikablokk läbi ja uue hind päris krõbe, seega jäi igaksjuhuks ostmata. Muidu oli nagu enam-vähem, vasakul pool tagumise ukse all on küljekarbil päris hull mõlk ainult sees, pildi pealt ka näha.

Seega olge ettevaatlikud!
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Eelmine

Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist