626 1.8 suitseb hommikul

626 1.8 suitseb hommikul

PostitusPostitas ants002 » 14 Nov 2013, 18:55

Tere.Olen lugenud teemasid ja lahendusi mitmeid. Aga endal 2002 aasta pill 1.8 74kw. Ja iga hommik kui käima panen on majaesine sinime. Vahetatud sai süüd klapisääre tihendid ja selle vahetuse ajal leidsin et kolm silindrit olid pealt puhtad aga ühel oli silmnähtavalt õli peal. PEale tihendite vahetust miski ei muutunud. Olekski nüüd küsimus et mis on olnud teil lahenduseks. Hommikul kiirendades korraks puterdab ka aga tundub et kui silindri õlist tühjaks põletab siis on jälle kõik korras. Sõidu ajal ei suitse ja selle järgi ise arvan et äkki õlirõngas ei ole. Kas või asi olla plokikaane tihendis või äkki hoopis mõra plokis. Survet pole veel mõõtnud kui laupäeval on plaanis. Samas kas auto käiks kui ei oleks normaalset survet silindris.
ants002
 
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Nov 2013, 18:50

Re: 626 1.8 suitseb hommikul

PostitusPostitas Mario » 14 Nov 2013, 19:40

õlirõngad on kulunud või kinni. vaja ära vahetada. loomulikult ei aita klapisääretihendite vahetamine. Need ei kulu sellel masinal pea üldse, kui on normaalset õli kasutatud. Niiet vuta vuta kolvirõngaid ostma.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6049
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: 626 1.8 suitseb hommikul

PostitusPostitas Siim » 14 Nov 2013, 20:00

Iga sügis tekib selliseid teemasi foorumisse mitu :) Aga jah,selle ajastu mazda tüüpviga on kinnipõlenud õlirõngad,ja need on nii kinni et peab mehaaniliselt välja kangutama kolvi küljest.
Est/Fin/Lt/Swe :)
Kasutaja avatar
Siim
 
Postitusi: 1895
Liitunud: 29 Nov 2007, 16:12
Asukoht: Juuru/Välismaa

Re: 626 1.8 suitseb hommikul

PostitusPostitas ants002 » 14 Nov 2013, 22:10

Aga äkki suudab keegi mulle selle ära siis seletada et auto sõites ei suitse. Kui võtta nüüd näiteks see kolb kus mul üli peal on siis olen aru saanud et õlirõngas puhastab kolvipesa külgi. Ja kui auto seisma jätta vajub õli sinna peale. Aga kui mul jääb auto seisma seisma sellises asendis et just see sama kolb on üleval siis kust kohast see õli sinna kolvi peale saab. Loll jutt kuid hetkel ei mõista seda loogikat
ants002
 
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Nov 2013, 18:50

Re: 626 1.8 suitseb hommikul

PostitusPostitas skyline » 14 Nov 2013, 23:04

Ega siin muud teadust peale metallide soojuspaisumise olla ei saa. Võta kasvõi raudteerööpad, suure külmaga tõmbavad kokku ja tekivad suuremad vahed mis kolisevad hirmsasti ja suvel soojaga on need vahed olematud. Kui mootor soe, siis kolvigrupp hea tihke.
Puterdamise põhjust otsi pigem arvatavasti ülepeksvatest küünlajuhtmetest. Vaata palju selle suitsemisega ka õlitase langeb. Minu Mazda ka suitses nii +5 kuni -5 vahel enamasti, kuid õlikadu oli olematu. Seega kaalu esmalt kaua autoga sõita kavatsed ja kas mootori lahtivõtt on seda rahakulu väärt. Mina jõudsin küll rõngad valmis osta, aga vahetuseni ei jõudnud kuna välbast välbani valasin peale vaid ca 200 grammi õli ja ülevaatusel ka kunagi heitgaasidega probleeme polnud. Kui pikemalt sõita, siis muidugi katalüsaatori elueale see õlipõletamine hästi ei mõju. Minu autol oli kati sisu lahti, ei tea kas õlipõletamine ka sellele kaasa aitas või pigem mitte....

Siit vana Hiroshima vanasõna: 626 GF müü suvel ja osta sügisel või varakevadel :)
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: 626 1.8 suitseb hommikul

PostitusPostitas Mario » 15 Nov 2013, 01:01

soojuspaisumine, just.
külmalt on vahe nii suur, et mootoril läheb aega, kuniks kulunud rõnga õhupilu olematuks paisub. Mõnel kehvemal juhul tossab tükk aega.
aitab see, kui paned käima ja kohe sõitma hakkad, siis 99% juhtudest ei suitse üldse, aga tühikäigul ei ole koormust ja mootor ei kuumene piisavalt kiiresti, seega rõngad ei paisu... ja nii see lumepallike veereb..
mina põletasin oma katalüsaatori puhtaks, tuleb otsida asjalik mees, kellel keevitus ja asjalik põleti olemas. VÕid ka ise teha, kui on keevitus võtta... ja muudkui põleta.. alguses ei taht minna, aga lõpuks kui element tuline oli, siis aind suruõhku peale lastes sai pikalt leegi välja ja põles ise hea tükk aega, terve korpus tulipunane.. paremaks läks küll.
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6049
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

Re: 626 1.8 suitseb hommikul

PostitusPostitas tomkulibin » 15 Nov 2013, 08:04

Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8359
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757


Mine 626/MX-6/Xedos-6/6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron