Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

PostitusPostitas swamplord » 13 Nov 2013, 20:13

Tere jälle.
Ühest otsas parandan ja teisest laguneb :evil:
Ei saa täpselt aru kas libistab sidurit või on mingi väiksem viga. Umbes 2000-2500 põõrde peal hakkavad põõrded korraks kõikuma.
See toimub alates 2. käigust ja sooja mootoriga,külmaga pole veel aru saanud.
Kas võin uut sidurit hakata tellima või saab mingi muu viga olla?
Pole ühelegi autole nii palju vist kulutanud ja Mazda hakkab halva valikuna vaikselt tunduma :(
Kasutaja avatar
swamplord
 
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Mär 2013, 20:21
Asukoht: Võru

Re: Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Nov 2013, 22:05

Antud kirjeldusel pole siduriga miskit pistmist. Siduri kontrolliks: kiirus nii suur, et mootori pöörded neljanda käiguga u 2500 rpm, siis vajutad gaasipedaali põhja ja jälgid, et mootori pöörded tõusevad proportsionaalselt kiirusega. Kui on nii, siis sidur korras. Kui veel gaasi vajutamisel ka samaaegselt pidurit vajutad, tekitad sidurile suurema koormuse. Kui ka siis pöörded ja kiirus võrdselt tõusevad on ok. Kui pöörded tõusevad liiast kõrgele aga kiirus ei kasva nii palju, siis sidur liniseb.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

PostitusPostitas swamplord » 13 Nov 2013, 22:16

Jah mulle tundus ka siduri varjant pooleldi kahtlane aga eks proovin sellist moodi kontrolli hommikul järgi. Seniks tänud.
Kasutaja avatar
swamplord
 
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Mär 2013, 20:21
Asukoht: Võru

Re: Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

PostitusPostitas skyline » 14 Nov 2013, 14:39

Pöörete kõikumine st mootori puterdamist ja see viitab pigem mõnele toitesüsteemi veale, näiteks küünlajuhtmed, umbes kütusefilter vmt.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

PostitusPostitas tomkulibin » 14 Nov 2013, 16:12

skyline kirjutas:...toitesüsteemi veale, näiteks küünlajuhtmed...
:clap:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

PostitusPostitas swamplord » 14 Nov 2013, 18:44

Sai proovitud seda 4. käik jne ja arvestades kui "hästi" viimasel ajal läinud on siis loomulikult on viga siduris... :x
Aga tänud vastuste eest ja eks ma siis matan veel sellesse õnnetusse masinasse ja ootan mis järgmisena otsad annab :(
Kasutaja avatar
swamplord
 
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Mär 2013, 20:21
Asukoht: Võru

Re: Xedos9 2,0 Kas sidur minemas?

PostitusPostitas swamplord » 09 Dets 2013, 21:20

Tervitused jälle!
Mõtlesin ,et kirjutan lühidalt oma raskest tööst siduriga.
Niisiis,sai otsitud pikalt komplekti ja lõpuks tuli kuskilt välja komplekt hinnaga 215eur mille poodniku härra suutis välja sebida mulle 150eur eest :)
Sain töökotta aja ka ja ootasin siis teisipäeva kuni tuli kõne milles õeldi ,et komplekt on 5mm suurem... Jälle minu ÕNNN!!!!
Ok,sai uuesti poodi mindud ja sealt pakuti ainult ketast või odavamat lahendust milleks oli katete vahetus. Närvid läbi läksin odavamat teed ja kuna Võrus ei leitud kedagi kes katteid neediks siis saadeti poest ketas pealinna kus see oli pea nädal ja selt tagasi tuli nagu uus.
Läkski veel paar päeva kuna töökojas olid ajad kinni ja laupäeval sain suksu tagasi :D Maksma läks kogu vaev 150eur ja tulemusega olen praegu rahul.
NB! Ma olin Mazda peale jube kuri juba aga kuna terve see aeg oli mu asendus auto Audi B4 siis tagasi Xedosesse oli minna nagu onnist lossi :thumbup:
Eks nüüd tulevad sarniirid ja midagi vist veel ja siis loodan,et ei pea mõnda aega kätt külge panema.
Tänud kõigile kes vastasid ja aitasid :wave:
Kasutaja avatar
swamplord
 
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Mär 2013, 20:21
Asukoht: Võru


Mine 929/Xedos-9

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron