Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 19 Nov 2013, 13:23

Novembri alguses sai Tallinnast toodud perre(naisele) Mazda 3.
Siiani tarbis naine nii minu diisliga B Vectrat kui enda lumivalget kaksnullist NBeetlet mis mõlemad sai maha müüdud uuema, parema ja ilusama auto soetamiseks.
Et kõik algusest peale ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et alustasin naisele auto valimist Suzuki Swifti ja Škoda Fabia vahel. Peale nädalate pikkust lugemist ja uurimist jõudsin arusaamale, et Mazda 3 on parem, suurem, vastupidavam kui kõik ülejäänud variandid. Valisin välja masina, mis on võrdlemisi väikese läbisõiduga ja sünnist saati Eestis. Mina ostsin ta teise omaniku käest. Läbisõiduks oli 119 ... km, millest eelmise omaniku käes 100tkm. Olles autole teinud kõvasti taustauuringut, istusin ühel kenal laupäeval bussi ja tee Tallinna võis alata.
Kohale jõudes jalutasin tiiru ümber auto, rääkisin omanikuga hinna sirgeks, tegime paberid ja läksime laiali.
Auto nägi välja selline
Pilt

Kõik hädavajalik on varustusena kaasas. Asi, millest meeletult puudust tunnen on püsikiirushoidja. No peale 2 aastat ja 3 kuud Opeli seljas on antud vidinaga liiga ära harjutanud.
Mingil põhjusel ei tööta ka tulede pesurid...

Vahepeal ütles p-rsetunne, et esisillas on midagi valesti. Pööramise peal ja koduhoovist välja tagurdades käis aeg-ajalt mingi kolks läbi. Läksin TÜV punkti ja lasin autot raputada. Taheti treila järgi kustuda, kuna šarniir käis niimoodi peast välja, et ei kumbki ülevaataja ega ka 27aastat autosid remontinud vana polnud nii otsas šarniiri näinud.
Esimene arve 55€ ja asi tahe. Sõidab jälle :D
Praegu vaevab mind uus kolks tagurdades kuid see on arvatavasti katkine sumpsitrip. Ei saa praegu alla ka ronida, kuna üks bemmilaip on garaazis ees :(

Laupäeval juhtus aga nii --->
Pilt

Läksime naisega Tartu ARK-i autot ümber regama. See sai tehtud ja kindlustus ka.
Kui naine autosse tagasi tuli, selgus et ta unustas kasko teha ja arvas, et KÜLL KODUS JÕUAB! Hui jõudiski. Jeeli-jeeli tund hiljem Riia ringil lähenesin ühele 406-le tagant. Ei märganud. Või noh, vaatasin et ta läks ära ja hakkasin vasakule vahtima, et äkki jõuan ka. 406 vana arvas et ta vast ikka ei jõua ja jäi seisma. Poksaki ja oligi Mazda katki.
Raisk, ma olen seal ringil 8 aasta jooksul sitaks pääsenud. No seekord läks nahka :oops:

Pilt

Väga hulle vigastusi siiski pole. Kapoti saab sirgeks ja stange ning stange tugevdustala saab ka korda. Tuled terved õnneks. Vaja oleks kapotihingi, iluvõret ja seda tala, mille külge radikas kinnitub.

Pilt

Pealtnäha pole pesukottil midagi viga, kuid ma arvan, et masin läheb mahakandmisele kuna pagassipõhja lõi mats sissepoole ja üles nii et pagass enam ei lukustu.
Tegime pildid, kojasime jupid teelt kokku ja läksime Lõunakeskuse IF kindlustusse :D Naise niigi kõrge koef tõuseb uuest aastast veelgi :clap: Arvake kes maksab :cry:

Laupäeval selgub täpsemalt palju see iluravi maksma läheb. Seniks aga vaja teha 120tkm hoole, sillaregull enne talve ja korralikud talvekad vaja alla keerata.

Uute uudisteni,
Raul_A
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas roossaar » 19 Nov 2013, 14:42

Tere tulemast. Hea auto, aga kahju, et nii läks. Tulepesuritel on tõenäoliselt kaitse välja võetud. Kulutavad palju vett kasutades.
Edu.
Aina paremaks läheb...
roossaar
 
Postitusi: 997
Liitunud: 17 Mär 2007, 13:51
Asukoht: Tallinn/Viimsi

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 19 Nov 2013, 18:44

Tänud.
Täna selgus veel üks pisiasi. Uksi lukustades suunad ei vilgu, lahti tehes vilguvad. ??? Varem vilkusid mõlemal juhul...
Ja kas pagassi valgustus kustub ainult lülitist?
Teine japs elus ja tunnen ennast täiesti lollina :roll:
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas võll » 20 Nov 2013, 04:14

Pagasi luugil on ikka kah lüliti mis luugi sulgemisel valgustuse välja lülitab. Tee kindlaks maki kood ja võta akul ots maha mõneks minutiks ning voilaa alarm käitub taas normaalselt.
võll
 
Postitusi: 28
Liitunud: 27 Nov 2009, 02:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 20 Nov 2013, 13:38

Kas maki kood kusagil dokumentides olemas? Mul räme pakk pabereid autoga kaasas...

Lisaks sai ära tellitud ka remondiks vajalikud jubinad
Iluvõre - 47,34€
Kapotihinged - 20,62€
Esipaneel - 41,49€
Kokku - 115,21€

Vaja on veel märki iluvõrele mida saab ainult esindusest ja maksab 34,34€ :shock:

Esindus pakkus üleüldse ulmehindadega asju. Iluvõre näiteks koos märgiga 379,91€(B-osa värvimata ja märgita 75€), esipaneel 317,4€(B-83€), kapotihinged 34,34€/tk ja lisaks iluvõrele kinnitusvahendid 4€/tk :crazy:
Ulme. Sepa turult saab audentseid tüübleid 4€/kg.

Üldiste pleki ja värvitööde eest väga üle 500jevriku ei tahaks maksta, aga eks laupäeval selgub täpsemalt...

R.
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas võll » 20 Nov 2013, 20:47

Kood on kusagil paberites jah kui eelmised omanikud seda ära pole kaotanud. Kindlam on kui vahetad maki koodi enne voolu tagant võtmist ära. Koodi vahetamiseks pole vanat koodi vaja teada. Paned omale soovitud koodi ja pärast jääbki see toimima.

Esinduses ongi jupid kallimad kui mujal ja kapoti soovitan lasta teha Carpainter OÜ's. Teevad korralikult, soodsalt ja seltskond on sõbralik. Oma igasuguste pillidega olen alati seal käinud. Ühe auto tagumine uks oli kärukonksuga parklas lössi vajutatud ja see läks mulle koos värvimise ja kõige muuga kokku 80 eurot.

Parimat!
Võll
võll
 
Postitusi: 28
Liitunud: 27 Nov 2009, 02:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas leviathan » 20 Nov 2013, 21:09

Koodi tehasepoolt pole pandud mazda raadiotele, on olemas võimalus ise panna
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 20 Nov 2013, 22:11

Ehk mingit õpetust koodi vahetamise kohta? Oleksin hirmus tänulik :D

Värvimisse läheb Elvasse. Ma ei viitsi transat Tartusse või mujale sebima hakata. Kõik ei ela päälinnas noored :wink:
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas leviathan » 20 Nov 2013, 22:58

Raul_A kirjutas:Ehk mingit õpetust koodi vahetamise kohta? Oleksin hirmus tänulik :D

Värvimisse läheb Elvasse. Ma ei viitsi transat Tartusse või mujale sebima hakata. Kõik ei ela päälinnas noored :wink:

Esiteks kust sa võtad et sul kood üldse on ja teiseks loe oma auto kasutusjuhendit seal on kirjas äkki
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 21 Nov 2013, 10:13

leviathan kirjutas:
Raul_A kirjutas:Ehk mingit õpetust koodi vahetamise kohta? Oleksin hirmus tänulik :D

Värvimisse läheb Elvasse. Ma ei viitsi transat Tartusse või mujale sebima hakata. Kõik ei ela päälinnas noored :wink:

Esiteks kust sa võtad et sul kood üldse on ja teiseks loe oma auto kasutusjuhendit seal on kirjas äkki



Kasutusjuhendis koodi sisestamise õpetus olemas. Koodi pole. Opelil oli koodidega eraldi kaardike. 100% kindel pole et ta koodi tahab, aga kui pärast akuklemmi maha võtmist pean hakkama Tartusse sõitma on ka hapu natuke. VW esindus tahtis näiteks maki koodi eest saada 25€.
Nendel automarkidel millega mina olen kokku puutunud, on kõik originaalraadiod koodi tahtnud. Mis see mazda nüüd eriline peaks olema?
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas leviathan » 21 Nov 2013, 10:54

Raul_A kirjutas:Nendel automarkidel millega mina olen kokku puutunud, on kõik originaalraadiod koodi tahtnud. Mis see mazda nüüd eriline peaks olema?


kordan veel korra : tehasest ei tule mazda raadio koodiga, koodi saab ise peale panna kui tahad
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 21 Nov 2013, 13:35

leviathan kirjutas:
Raul_A kirjutas:Nendel automarkidel millega mina olen kokku puutunud, on kõik originaalraadiod koodi tahtnud. Mis see mazda nüüd eriline peaks olema?


kordan veel korra : tehasest ei tule mazda raadio koodiga, koodi saab ise peale panna kui tahad



ok. ma häbenen natuke, et eelmist postitust endale selgeks ei lugenud. :oops:
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Reimers » 22 Nov 2013, 22:38

Edu siis kolmesega :thumbup: Ma suht palju neid näppinud ja ühelgi pole makikoodi peal olnud. Tagaluugi valgus kustub ikka ise ära kui luugi kinni paned. Selge see et originaal tootekoodiga osad on kallid aga neile leidub ka alternatiive teiste tootjate seast
Lexus IS 250
Kasutaja avatar
Reimers
 
Postitusi: 108
Liitunud: 17 Jaan 2012, 10:40
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 25 Nov 2013, 11:30

Maaler lasi rämedalt üle.
Teisipäeval leppisin tüübiga kokku, et kisun laupäeval stange maha ja lähen näitama. Pidi vaatama kas moll on nii kõver, et peab pinki saatma. Tüüp oli reedel korgi otsa astunud... laupäeval "jalg" haige :clap:
Vähemalt tean nüüd kuidas "kolmel" stange eest ära käib. Kui pühapäeval lõpuks kaine peaga vaatasin, siis paistis et tiivad on laiali surunud katkine esipaneel. Kui see ära vahetada, peaks kapotivahe paika jooksma ilusti. Mulle tundus, et pinki pole vaja saata igatahes.
Mängisin meeltesegaduses velgedega ka. Tahtsin talvekaid alla suruda. Korra keerasin esimesed rattad lahti, siis sai jaks otsa. Ei viitsinud. Keerasin kinni tagasi. Ja enam pätika otsikut üles ei leia. Jäi vist poldile otsa. :oops: Eks ta kusagil Elva vahel vedeleb nüüd. Naine maru okkaline selle pärast. Peab nüüd 15km tööle uisutama nanakangide peal kuniks ma midagi välja mõtlen.

Pilt

Midagi sellist... Kui kellelgi on pakkuda siis... :roll:
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 08 Apr 2014, 01:09

Tsau Willy!

Vahepeal on igasugu sademeid maha tulnud ja teistsuguseid asju juhtunud. Kuna üks võõba on juudikupulst siis pidin teise otsima. Tollega me ei jõudnud mitu kuud kokkuleppele kuna auto tegemisse viia :S Küll oli mul autot vaja või ei olnud temal aega teha. Lõpuks sättisime asjad klappima ja 5 päevaga sai asi korda. Kulu 500 rutsi pluss jupid.
Vahepeal jõudis järg suverataste kätte. Rehvid maha, sirgestuskontroll(täiesti sirged olenemata sellest et 06 aastast Tallinnas sõidetud - originaalvelg no :D), haavliprits, pulbervärv. Kogukulu ca 100€ koos rehvide maha võtmise ja peale panekuga. Koodiks sai RAL 9007 - tumedam hall. Kui enam külma öösiti ei tee panen alla ja teen pilti kah. Seejärel sillaregulli.

Siis korralik pesu seest ja väljast ning müüki. Auto on küll aus aga ivakese väikseks jääb mulle...

Ah jaa vahepeal sai tehtud korraline hoole. Kilomeetrit oli 125 000 ja kopikas peale. Vahetati kõikvõimalikud mahlad, sh kasti/siduri õli(muidu peaks olema vahetus 100tuhhi peal).

Tänaseks nägemist ja pilte panen kui värked rattad all ja pesu tehtud.

P.S. kuskohast ma võiksin leida riidest jalamatid?


R.
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 08 Apr 2014, 13:59

tegelikult... leidsin feissarist mingid pildid. Auto all näha ka vastu talve soetatud 15" valud 626 alt.
Ainuke kadu oli numbrialus stange küljest. Numbri üldse kahepoolsega kinni panna... jääks vast ilusam?

Värskelt remonditud auto.
Pilt

Värskendatud rattad...
Pilt

Hetkel on kõik.
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40

Re: Mazda 3 1,6 77kW 2006 - Raul_A

PostitusPostitas Raul_A » 15 Mai 2014, 22:01

Et siis nii... vahepeal olen ratastele saanud ja auto puhtaks kaa... nüüd siis isegi pildid arvuti sees olemas ja piisavalt vaba aega et neid teistega jagada. :clap:

btw... kui keegi tahab väikese läbisõiduga ja normaalselt hooldatud kolme, siis teadmiseks, et auto on müügis. Bussi on vaja.
lähiajal sillaregull ja üldine veermiku hooldus tulemas. Kalla ja talla pill täielikult.

pilti kah...

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Raul_A
 
Postitusi: 13
Liitunud: 23 Okt 2013, 14:40


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist