Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride Müüdud

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride Müüdud

PostitusPostitas Ride » 05 Juun 2013, 17:13

Tere!

Kuna eelmine auto sai maha müüdud ja aeg-ajalt tundsin ikka puudust mingisugusest päevikust selle auto kohta, siis uue puhul mõtlesin, et selle võiks kindlasti ära teha.

07.03.2013 sai siis soetatud elu esimene Mazda :)

Nagu eelmisega autogagi, sai antud liikur valitud niimodi, et õhtul tekkis kuulutus, hommikul sai helistatud, Tallinnasse vaatama mindud ning ära ostetud.

Mootoriks on siis nende Sport mudelite pealt tuntud 2,0 R4, 96kw. Siinkohal peab tõdema, et minekut pakub see ikka üllatavalt hästi selle väikse kere peal - nägu on alati naerul kui jälle sõita saab :).
Vedrustus on natuke jäigavõitu, aga sellega olen ma nüüdseks ka juba ära harjunud.
Ja rääkides veel kütusekulust, siis eriti ei tahtnud uskuda kui maanteel kompuuter 6,6l/100km ainult näitas aga tundub, et see on ka vist reaalne. Linnas kipub 9-st üle minema, aga eks see ole ka natuke raskemast jalast tingitud :D.

Ega tegelikult pikemat juttu ei olegi. Pärast 3 kuud sõitmist, olen valikuga ikka ülirahul. :)
Pärast ostu sai auto kontrolli viidud. Vahetada oli vaja ainult siis radiaatori kinnitus, mis natuke läbi ajas ning sai ka õlivahetus tehtud.

Mõned pildid ka:
Pilt
Pilt
Pilt

Jooksvalt ka laen siia aeg-ajalt pilte üles:
http://fotoalbum.ee/photos/Ride/sets/1353995

:)
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas hardstyler » 09 Juun 2013, 02:06

e46 muidu kena auto aga esimesel pildil näeb Su mazda kordades parem välja. :thumbup:
Kui ära ei ussita, siis vast hüva kulgur küll.
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 18 Juul 2013, 23:36

Pole pikka aega siia midagi kirjutanud. Vahepeal on aga juhtunud nii mõndagi. Viimastel päevadel on aeg-ajalt hakanud vilkuma turvapadja tuli, rooli pööramine vahepeal teeb mingisugust kummjat häirivat häält ning esi udutuled muutuvad ka igapäevaga aina koledamaks (üks on praguline ja teine hallitab seest) aga need vead vast saab lähiajal kõrvaldatud.

Muidu on Mazda kenasti teeninud ning ikka pakub küllaga sõidurõõmu :)
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 08 Aug 2013, 17:13

Vahelduseks 3 uut pilti:

Pilt
IMG_1013 by v1ggen, on Flickr
Pilt
IMG_1006 by v1ggen, on Flickr
Pilt
IMG_1009 by v1ggen, on Flickr

:)
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 22 Jaan 2014, 16:57

Pole ammu kirjutanud, aga pole ka suurt väga midagi ka juhtunud. Õhufiltri lõdvik sai vahepeal vahetatud (oli täielik auk vanasse tekkinud), sellega paranes ka tõmme. Ja korra on ka esitule pirnid vahetatud ning loomulikult on ka talverehvid alla pandud, muu on püsinud tipp-topp korras ning pakub endiselt küllaga sõidurõõmu :).

Kuna auto oli + kraadisest talvisest lõgast suhteliselt käkiks muutunud, siis sai eile üks talvine pesu + pigipesu tehtud.
Pilt
Pilt
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Reimers » 26 Jaan 2014, 23:25

Väga ilus värv ja auto 8) Selle kerega Sport on siiamaani ilus auto veel. See küttekulu on igati reaalne ju. Mul on 125kw ja suurema kerepeal ja võtab maanteel 6.x ja suvel linnas 9.x
Lexus IS 250
Kasutaja avatar
Reimers
 
Postitusi: 108
Liitunud: 17 Jaan 2012, 10:40
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 28 Jaan 2014, 00:01

Tänud heade sõnade eest :P. Hiljuti sai nüüd Otepääl talve mõnusid nautimas käidud ja siis muidugi kütusekulu maanteel alla 8l/100km ei tahtnud väga minna 90-ga sõites. Aga ma arvan, et eks see ole ka talvest ja -20 kraadisest pakasest mõjutatud. :D

Võrreldes mu eelmise autoga (Saabi luukpära), on Mazda natuke väiksem, aga üllatavalt mahtus 3 inimese talivarustus ilusti ära :P (koos kõlariga).
Pilt
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas eivoe » 02 Veebr 2014, 10:56

Kas see rihm seda kõlarit ennast ei sega ? Jookseb kuidagi membraani pealt...Muidu ilus Mazda.
Mazda 626GE
eivoe
 
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Jaan 2014, 23:07

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 03 Veebr 2014, 23:02

eivoe kirjutas:Kas see rihm seda kõlarit ennast ei sega ? Jookseb kuidagi membraani pealt...Muidu ilus Mazda.

Tänud heade sõnade eest. Mõtlesin ka, et see rihm võiks segada, aga siiamaani pole mingisugust vahet küll olnud. See rihm ei ole ka just väga pingul seal. :)


Panen siia ka ühe pildi pärast uut pesu, mis sai reedel tehtud(31.01.2014) . Jama, et ilm nüüd just kehvaks kiskus. :crazy:

Pilt
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 08 Apr 2014, 21:43

Taaskord ei ole ammu kirjutanud, aga täiendaks natuke teemat. Pühapäev käis Mazda väikeses hoolduses, täna sain kätte ning vahetusse läksid esimesed puksid, esimene vasak sarniir, tagumised kettad koos klotside ja muude asjadega, ning sai tehtud ka õlivahetus. Ükspäev saab vast turvapadja tulega ka midagi ettevõetud ning siis vast mõni aeg on jälle mureta :P. Ülevaatus on ka nüüd millalgi vaja ära teha.

Turvapadja tule kohta tegelikult tahtsin küsida ka, et veaks näitab see ilmselgelt kõrvalistuja andurit, aga remondimees ütles uue anduri hinnaks kosmilise 800 euri, mida just väga välja ei tahaks käia :roll: . Samas aga olen kuulnud midagi, et sinna on võimalik mingi vahe lüliti vms vahele panna, mis samamoodi peaks töö ära tegema. Äkki keegi oskab sellest midagi rohkem rääkida?

:)
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 14 Apr 2014, 22:23

Vahepeal sai tehtud pikem sõit Tallinna. Muidu sellest ei kirjutakski, aga esimest korda selle auto omamise jooksul, sain ma maanteed sõita üksi ning tänu sellel oli aega autole endale tähelepanu pöörata ning vaadata kuidas miski toimib. Positiivse asjana, mis meelde jäi oli, et ka maanteel on tõmme 5.nda käiguga 90 pealt kuni 110-ni päris hea (üksi sõites just) ning möödasõidud sujusid hästi. Lisaks veel, et kütusekulu kogu reisi peale (Tartust Tallinnasse, Tallinnas 3 päeva sõitu ning Tartu tagasi) tuli 8,2l/100km, mis on täiesti mõistlik. Samas aga jõudsin ma tõdemusele, et konkreetne Mazda vist küll eriti pikema otsa sõiduks ei ole mõeldud. Just hakkas häirima see vibratsioon (90km/h ja ~3000rpm), rehvidest ning väljast tulenev müra (selle vastu muidugi aitaks muusika, aga kaua ikka seda kõvasti jõuab kuulata :D), istmete poole pealt andis selg juba mäoristis tunda ning juhitavus kippus pigem närviline olema (kakkus paremale ning vasakule iga teesoone ning tuuleiili peale). Eks pikemaid sõite on erinevate autodega ette juhtunud mitmeid, küll aga ei mäleta ma päris üksi sõitmist ning seltsis ei ole just sellistele asjadele tähelepanu pööranud. Teksti mõte oli lihtsalt jagada oma kasutajakogemust ning anda ehk nõu teistele, kes soovivad sarnast autot soetada kunagi :). Enda poole pealt ütleks, et õnneks ma väga tihti maanteele ei satu ning linnas vuramiseks on see auto ideaalne - näeb kena välja, on särtsakas, kütusekulu on normaalne ning linna kiirustel mürast ja vibratsioonist on asi kaugel :).

Lõpetuseks ka üks pilt, mis sai Tallinna sadama kandis tehtud. (kvaliteet on telefon ning auto on natuke must - vabandan nende pärast)
Pilt
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 05 Mai 2014, 19:58

Väike update:

Täna saabus e-bayst jupp, mis vaigistas lõpuks mu turvapadja tuled.

Pilt

Kohe pärast seda sai ka ülevaatusel käidud ning aastaks on rahu jälle majas.. Ainukeseks veaks osutus autoga kaasas olnud mingi kiviaja tulekustuti, aga see sai nüüd uue vastu vahetatud. :)

Pilt
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas MEXican » 13 Mai 2014, 12:23

Ilus facelift 323F Sport, värv ka meeldib. Endal oli sarnane - mu meelest äärmiselt hea dünaamika, mugavuse ja ülalpidamiskulude suhe. Hea auto, senikaua kuni roostetama ei hakka. Piltidelt jääb mulje, et sinu oma on sellest probleemist momendil prii. Püsikas on olemas?
Kasutaja avatar
MEXican
 
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Juul 2011, 10:08
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 16 Mai 2014, 15:41

MEXican kirjutas:Ilus facelift 323F Sport, värv ka meeldib. Endal oli sarnane - mu meelest äärmiselt hea dünaamika, mugavuse ja ülalpidamiskulude suhe. Hea auto, senikaua kuni roostetama ei hakka. Piltidelt jääb mulje, et sinu oma on sellest probleemist momendil prii. Püsikas on olemas?

Püsikat kahjuks ei ole, vaid on hoopis raadio nupud selle asemel roolil. Hetkel aga väga puudust ei tunne sellest ka, sest maanteel viibib see auto ikka väga vähe :). Roostega tundub, et on tõesti vedanud, kui vaadata nii mõndagi teist 323-e, kuigi nüüd just viimasel ajal on ka mul parem tagumine tiib õrnalt mullitama hakanud :roll: . Õnneks seda on hetkel veel minimaalselt ning ei mõju häirivalt. Ja nõustun täielikult, et tegu on ühe parima komboga ülalpidamisekulude, dünaamika ja välimuse suhtes luukpäraga selles hinnaklassis :P, ega ei oskakski hetkel midagi muud tahta.
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme

Re: Mazda 323F Sport 2,0 03.a - Ride

PostitusPostitas Ride » 09 Aug 2014, 19:06

Mazdunn sai nüüdseks maha müüdud. Liigub kellegi teise hoolsa silma all ning arvatavasti Tallinna kandis. Võib teema lukku panna.

Ja kui kellelgi on korraliku 3 Sporti pakkuda, siis võib ühendust võtta ;).

:)
Zoom-Zoom
Kasutaja avatar
Ride
 
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Juun 2013, 16:53
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist