Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Pritsa » 26 Mär 2014, 15:01

Tere,

uue kasutajana siin foorumis tundus igati sobilik koht oma esimese postituse tegemiseks Lugejate autode all olevat.
Olen nüüdseks selle Galaxy grey värvi jaapanlase omanik olnud kõiges 1,5 nädalat ja kuigi Mazda oli minu soovide nimekirjas sakslaste järel alles kolmas, osutus siiski tema valituks ja loodan, et ma ei pea seda kahetsema.
Esmamuljed: mootor käib tühikäigul nii vaikselt, et ei saa arugi, et masin töötab, käikude vahetusel on vahest väike jõnks tunda ja kuna teiste samasugustega ei ole sõitnud ei tea kas see normaalne. Sõidu ajal on salong üpris mürarikas, kuid selle kirjutan hetkel talverehvide arvele ja loodan et suvekatega läheb vaiksemaks.Pagassi kinni "lüües" on heli selline nagu viskaks tühja plekkpurgi maha, selle mure lahendab vast pigimatta. Veel üllatas mind, et kapotti hoidma tuleb sättida varras, mitte ei tee seda tööd amort (see tundub enamus jaapanlastel nii olema) ja kuidagi veidralt on lahendatud tagaistmete allaklappimise süsteem.

Ostes ei põlenud numbrituled ja kui veidi asja uurisin, nägin, et seal juba korra juhtmeid jätkatud ja muidugi olid pirnipesa klemmid väga oksüdeerunud. Klemmide liivapaberiga puhastus tulesid põlema ei pannud ja pean asja edasi uurima.
Nädala jooksul ütles töölepingu ülesse tagaluugi avamise nupp (asub lisastopptule sees), seda ilmselt ise ei remondi ja tuleb see ca.55 EUR maksev jupp esindusest tuua.

Plaanidest- esmalt vead korda teha, siis suvekad alla ja parkimisandurid taha, seejärel veidi pigimatti siia-sinna ning siis vaatan üle, mida annab teha helisüsteemiga (ei ole Bose) ja olen mõelnud ka LED DRL peale, kuid eks paistab, mis saab.

Pilt

Loodan, et see Mazda pakub palju muretuid kilomeetreid :thumbup:
Kasutaja avatar
Pritsa
 
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Mär 2014, 12:24
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas pokenaut » 30 Mär 2014, 23:11

Terv,

Rehvide vahetus müra oluliselt alla ei too, isegi mu 93'nda aasta E-merss on seest vaiksem, kui GH, samuti on 95'nda diisel Omega B vaiksem, kui GH.
Käiguvahetuse jõnksud vahest on OK, seda teeb minu peres olev isend ka ja on teinud seda algusest peale. Mingit loogikat ma selles ei ole siiani leidnud. Teeb minu mälu järgi kas 1>2 või 2>3, ülejäänud ei tee.
Meil küll universaal, aga ühe numbritule pesa on seest parajalt mädanenud, veel annab kontakti ja numbrituled põlevad, aga mitte kauaks(vähemalt Jaanuaris põlesid, peale seda ma pole autot näinud).

Meie isendil on natuke üle 100k ees ja siiani on olnud mõned pisivead, aga need on olnud sellised, mis sõitmist või sõiduomadusi ei sega.
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Pritsa » 18 Nov 2014, 13:50

Väike sissekanne päevikusse:

Kui kevadel tagaluugi lüliti jukerdama hakkas ei tõtanud ma seda kohe vahetama, sest puldist oli luuk ju kerge vaevaga avatav, kuid kiiresti pani mind tegutsema olukord, kus Statoili pesula harjad suutsid luugi avada ;) .
Lüliti vahetatud lisasin luugile ka pigimatti, misjärel sulgub luuk palju paremini (raskuse tõttu) ja ei tee enam sulgedes ka tühja plekkpurgi kukkumisel tekkivat häält. Pigimatti sai ka pagassi lisatud.
Numbritulede viga seisnes selles, et juhe oli end katki hõõrunud, see parandatud, töötavad taas ilusti.

Lähituledesse sai pandud Xenonid, parkidesse ja udukatesse LED-id - ise olen rahul.

Seejärel läksid vahetusse tagumised pidurikettad (Delphi) ja klotsid (Ferodo) ning eile said alla ka korralikud naglid (Dunlop Ice Touch).

Hetkel vaja veel külastada sillastendi, kuna esimestel suvekatel tundub olema ebaühtlast kulumist, kui selle korda saaks siis peaks hetkel kõik auto mured murtud olema.
Kasutaja avatar
Pritsa
 
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Mär 2014, 12:24
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Marth » 18 Nov 2014, 22:59

Kas sul on olnud võimalust kusagil tõstuki peal põhja alla vaadata ? Mul on 2007a Mazda 6 ja tahaks võrdlust ,et uuemal keremudelil on siis roostetõrjet parandatud või ei.
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Pritsa » 21 Nov 2014, 11:48

Marth kirjutas:Kas sul on olnud võimalust kusagil tõstuki peal põhja alla vaadata ? Mul on 2007a Mazda 6 ja tahaks võrdlust ,et uuemal keremudelil on siis roostetõrjet parandatud või ei.



Ei ole põhja all käinud, seega ei oska antud teemat kommenteerida kahjuks.



Eile sai käidud ka sillastendis ja tuvastatud ning kõrvaldatud "rehvisööja", nüüd kõik korras :) .
Kasutaja avatar
Pritsa
 
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Mär 2014, 12:24
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas maaks » 21 Nov 2014, 16:11

Marth kirjutas:Kas sul on olnud võimalust kusagil tõstuki peal põhja alla vaadata ? Mul on 2007a Mazda 6 ja tahaks võrdlust ,et uuemal keremudelil on siis roostetõrjet parandatud või ei.

Ma enda masina (09.2010) alla piilusin pärast seda kui KROWN-s korrosioonitõrje lasin teha see sügis. Eriti midagi kerest näha ei ole - kõik on plastiga kaetud (ja seetõttu ei teinud ka pilte tookord). Nähtav/paljas koht oli küljekarpide tagumise otsa sisemine külg ja seal olid vaatamata Krowni püüdlustele rooste täpid täitsa esindatud. Ehk siis tehase peale ei maksaks loota väga :evil:
Mind ennast huvitaks mis toimub tagumiste logarite all, kas Krownis need üle käidi, aga ei ole veel viitsinud neid lahti katkuda.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Marth » 22 Nov 2014, 15:37

See on muidugi positiivne ,kui plastikuga on põhi kaetud. Uutel VW ja Škodadel on sarnane ,et tugevad plastikpaneelid katavad peaaegu kogu põhja. Kui nüüd nende alt korralik kaitsevaha kiht peale saab võiks ju hea olla? :wink: Oluline on ,et need plastikud oleksid ka piisavalt tugevad ja ei laseks talvel lund ning muud sodi vahele koguneda. Pleki kvaliteet ja korrosioonikaitse tehasepoolt ikka samal tasemel ,mis 2002?
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas papichulo » 15 Jaan 2015, 10:44

Marth kirjutas:See on muidugi positiivne ,kui plastikuga on põhi kaetud. Uutel VW ja Škodadel on sarnane ,et tugevad plastikpaneelid katavad peaaegu kogu põhja. Kui nüüd nende alt korralik kaitsevaha kiht peale saab võiks ju hea olla? :wink: Oluline on ,et need plastikud oleksid ka piisavalt tugevad ja ei laseks talvel lund ning muud sodi vahele koguneda. Pleki kvaliteet ja korrosioonikaitse tehasepoolt ikka samal tasemel ,mis 2002?



Väga tugevad ei ole tundub need põhjakatted...Ma sõitsin enda omal lörtsise teega mõlemad pooled lahti. Raske lörtsipudru läks vahele ja murdis katki katted :yawn:
Mazda 6 GH
Kasutaja avatar
papichulo
 
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:01
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Marth » 15 Jaan 2015, 19:59

Mul oli 2007a universaaliga täpselt sama jama. :evil: Ühe plastiku sain juhtme nipukatega veidi paremini kinnitada ja see püsib vist. Hoiame siis pöialt ,et vähemalt plekk ei ole nii roostealdis.
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Pritsa » 15 Dets 2016, 13:07

Hei,

Autoga nüüd mõned aastad üpris muretult kulgetud, vala kütus ja sõida, kui välja arvata üpris kapriissed pidurid (kettad, liugurid jne), mida tuleb võrreldes sakslastega üpris tihti hooldada/puhastada/määrida ja ka detaile vahetada.

Eelmine nädal hakkasin parklas teiste autode vahelt välja tagurdama ja tundsin, et rool on jõle raske, kuid kuna parklas oli palju jääkonarlusi, siis pidasin neid süüdlasteks, ja sõitsin edasi (otse sõites oli kõik OK) kuni esimese kurvini, kus sain aru et midagi on roolisüsteemiga mäda, kuna roolivõimu enam ei olnud ja viskas "rooli rikke" tule ka põlema. Kohe kõne Mazda Abi-sse ja seejärel suund nende juurde, et viga tuvastada. Mazda Abi-s sai kinnitust tõsiasi, et roolilatt on läbi, mis läbi ja vajab vahetust.
Õnneks oli neil lammutuses sees üks 6, millel latt korralik ja järgmisel päeval see minu masinale külge pandigi. Üldjuhul pidid nad pakkuma aga taastatud latte (lasevad mujal taastada), kuid ütlesid ise ka, et vahest jätab selle taastamise kvaliteet veidi soovida.

Et siis autol on nüüd oma jõulukink käes ;) !
Kasutaja avatar
Pritsa
 
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Mär 2014, 12:24
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas Mel » 17 Dets 2016, 01:35

Pritsa kirjutas:Hei,

Mazda Abi-s sai kinnitust tõsiasi, et roolilatt on läbi, mis läbi ja vajab vahetust.
;) !


Hmm,kudagi imelik,et selline vidinas otsa saab nii vara,.Mazda abis ikka kiired vennad,kohe võetakse jutule ja tehakse korda
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 GH, 2.0AT, 2008.a. -Pritsa

PostitusPostitas kulles » 17 Dets 2016, 12:45

Is normal. Roolilatid on parajad peldikud tänapäeval. Ma olen mitu tükki vahetanud, üks Honda oma oli juba tehasest praak.
ex-2008 Mazda 6 GT 2.3 GY
kulles
 
Postitusi: 133
Liitunud: 22 Mär 2012, 22:48
Asukoht: Tallinn


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron