Elektriline mutrikeeraja

Kui on vaja abi millegi ostmisega siis siin saad abi küsida.

Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas maaks » 25 Mär 2014, 13:39

Rehvivahetuse hooeag käimas ja tekkis mõte muretseda elektriline mutrikeeraja.
Biltemas hetkel selline pakkumises (kodukasutusse ei ole minuarvates mingit mõtet kallimat osta):
http://www.biltema.fi/fi/Tyokalut/Sahko ... 450-17185/
aga nad ei toimeta eestisse kahjuks ja endal sinnapoole niipea asja pole.
Keegi klubilistest ei toimeta korraga siin ja sealpool lompi?
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas Evert » 25 Mär 2014, 14:23

Ma nägin just sarnast asja mingis Tallinna ehituspoes vist. Ilmselt oli Bauhaus Lasnamäel.

Kui aga kindel soov just Biltema oma saada, siis vb. annab miskit orgunnida.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas maaks » 25 Mär 2014, 15:42

Biltema meeldis pigem oma hinna poolest :-)
Bauhause jääb mu igapäevasest marsruudist ainult natuke kõrvale, nii et eks astun sealt siis mõnipäev läbi. Veebis ja reklaamlehes neil küll mingit vihjet ei olnud.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas Evert » 25 Mär 2014, 18:39

Bauhausis on suht sarnane, Profi toodang 69,90. Aga Biltema oma paistab törts võimsam olema.
Evert
Moderaator
 
Postitusi: 2192
Liitunud: 02 Veebr 2005, 21:49
Asukoht: Tln

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas Mel » 25 Mär 2014, 19:29

Päris põnev pole vaja lärmakat kompressorit ja võimu ka justkui piisavalt 450 Nm :? Vbl.oleks kindlam kui see nr.2 X suurem, vbl.ka mitte. :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas nomore » 25 Mär 2014, 20:07

Kui keegi osta julgeb, võiks muljetada ka, et kas on kasutatav või tasub pigem vana hea veljevõtmega need asjad korda ajada.
Kasutaja avatar
nomore
 
Postitusi: 183
Liitunud: 07 Mai 2011, 15:28
Asukoht: Tartu

1996 Mazda 626

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas esmo » 26 Mär 2014, 02:40

Ma ostsin omale selle http://www.jula.se/mutterdragare-1-2-500nm-009021. Esialgu olen küll rahul. Töötad nagu veoauto rattavõti. Mootor võtab tuurid üles ja siis nätaki keerab mutrit ja seda nii kaua kui mutter lahti on. Mis puudutab seda biltema oma siis, selle raha eest on vast tööriista küll. Võtmega pead üle igal juhul pingutama.
Kasutaja avatar
esmo
 
Postitusi: 138
Liitunud: 28 Juul 2008, 18:03
Asukoht: Rootsi & Hiiumaa

2007 Mazda 5

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas skyline » 12 Apr 2014, 20:43

nomore kirjutas:Kui keegi osta julgeb, võiks muljetada ka, et kas on kasutatav või tasub pigem vana hea veljevõtmega need asjad korda ajada.


Mina sain siit teemast indu ja lasin sõbral omale selle elektrilise mutrikeeraja Soome Biltemast ära tuua. Esmapilgul tundub väga võimas riist. Võtsin täna prooviks mingisugused aastaid maal õues vettinud põllutehnika jubinad kätte ja proovisin nendel kinniroostetanud mutreid avada. Avasin täiesti kuivalt ilma eelnevalt mutreid leotamata. Keeras siuhti lahti ilma vähimate probleemideta, olin suisa hämmingus :clap:
450 nm väänet tundub olevat väga hea. Algul oli kerge kartus, et kas põrkesidur ikka hiinakal olemas ja toimib, et oma randmeid puruks ei keera, aga põrkesidur olemas ja toimis väga hästi.
Riist üsna kaalukas, kaalub üle 3kg kaasas 4 padrunit (17,19,21,22mm) ja varuharjad ning päästikust saab valida pöörlemise suunda. Tundub olevat hiinakas, mis Biltema jaoks toodetud, sest välimus täpselt sama, mis Amazonis müüdaval Clarke'l vaid korpus sinine http://www.amazon.co.uk/Clarke-CEW1000- ... act+driver
Ainus tehniline vahe, et Biltema oma tühikäigupöörded on kuni 2200 rpm Clarkel on 3500 rpm.
Huvilistel tasubki lugeda selle Clarke riista kasutajaarvamusi, sest seal kirjutatu kehtib 99% ka Biltema riista kohta. Ainus häda on see, et päästikut on pea võimatu doseerida, on variandid kas kõik või mitte midagi :) . Ma kujutan ette, et kui sellel 450 nm jõuga rattamutrid lõpuni kinni lasta, siis tee peal neid enam lahti ei saa. Ehk rehvivahetusel tasuks lõpp keerata ikka käsitsi kinni, mitte sellega. Tundub, et mutrite avamiseks on see väga hea tööriist, nagu Amazonist lugeda kasutavad paljud seda rihmavahetusel rihmaratase ja rullikute lahtikeeramiseks. Kuna suht kobakas, siis kitsamatesse kohtadesse sellega küll toimetama ei mahu.
Selle raha eest on riista küllaga, sest alternatiivid oleks ju:
1) Suruõhukompressor+ voolik ja riistad = min 200 eur
2) Aku pealt mutrikeeraja nt Bosch, hind 200-300 eur

See jubin nendega võrreldes ikka väga odav, panin 10m pikenduse taha ja oma garaažis toimetada väga hea.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas maaks » 07 Okt 2014, 12:20

Uus rehvivahetuse hooaeg silmapiiril ja tõstan teema uuesti ülesse.
Kas keegi sellise asjaga on kokku puutunud?
http://www.autoladu.ee/tooristad/10182
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas skyline » 08 Okt 2014, 10:03

maaks kirjutas:Uus rehvivahetuse hooaeg silmapiiril ja tõstan teema uuesti ülesse.
Kas keegi sellise asjaga on kokku puutunud?
http://www.autoladu.ee/tooristad/10182

Hmm, sigaretisüütajast tuleneva voolu pealt ei saa selle võimsus olla eriti üle 200w ekvivalendi. Ehk minu sketilise arvamuse kohaselt eks see üks paras "taignasegaja" või lelu ole.
Võid siit lugeda analoogse seadme kasutajate arvamusi http://www.amazon.com/Wagan-2257-12V-Im ... merReviews
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas maaks » 08 Okt 2014, 10:35

skyline kirjutas:Hmm, sigaretisüütajast tuleneva voolu pealt ei saa selle võimsus olla eriti üle 200w ekvivalendi. Ehk minu sketilise arvamuse kohaselt eks see üks paras "taignasegaja" või lelu ole.
Võid siit lugeda analoogse seadme kasutajate arvamusi http://www.amazon.com/Wagan-2257-12V-Im ... merReviews

Nagu sa ise näed on seal väga erinevaid arvamusi : 5* - 11 vs 1* 13 arvamust :D
Võimsus võimsuseks, aga aga võtmel pigem moment tähtis. Kui valiks võtit F1-e rataste vahetuseks, siis oleks võimsus kindlasti 1. kohal, aga kui aega on, siis "milleks rohkem maksta".
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas skyline » 08 Okt 2014, 11:10

maaks kirjutas:Nagu sa ise näed on seal väga erinevaid arvamusi : 5* - 11 vs 1* 13 arvamust :D
Võimsus võimsuseks, aga aga võtmel pigem moment tähtis. Kui valiks võtit F1-e rataste vahetuseks, siis oleks võimsus kindlasti 1. kohal, aga kui aega on, siis "milleks rohkem maksta".

Aga osta ära ja muljeta siis, mina olen igatahes skeptiline nende sigaretisüütajast toimivate suuremat võimsust vajavate seadmete osas :) Kui veljemutrid sellega lahti saad olen mina igatahes positiivselt üllatunud.

Muidugi kui Amazonist kasutajate kommentaare lugeda, siis ei saa eitada, et alati on muljetavaldav hulk "dumb usereid" kes ilma manuaali lugemata või seadet valesti kasutades kipuvad kohe kisama, et asi ei tööta.
Samas mingisugusegi kasutajate tagasiside osas on Amazon asendamatu andmeallikas.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas maaks » 09 Okt 2014, 11:33

Ei, sa said must valesti aru :-)
Ma sooviks osta ikka ainult seda Biltema asja (aga pole veel tarnijat leidnud)! Selle 12V vidina leidis netiotsing ja mõtlesin küsida teiste võimalike kasutaja te arvamust.
EDIT: Ei, ma ei lähe sadamasse 50€ näpus "kalevipoegi" tülitama, aga idee iseenesest intrigeeriv :clap:
Viimati muutis maaks, 10 Okt 2014, 13:49, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas skyline » 09 Okt 2014, 13:17

maaks kirjutas:Ei, sa said must valesti aru :-)
Ma sooviks osta ikka ainult seda Biltema asja (aga pole veel tarnijat leidnud)! Selle 12V vidina leidis netiotsing ja mõtlesin küsida teiste võimalike kasutaja te arvamust.

"Kalevipoegi" käib üle lahe ju tuhandete kaupa, haara mõnel nööbist kinni :) Ise hankisin selle massina endale just sedaviisi. Sa ju Tallinnas ka veel kust laevad väljuvad.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas maaks » 01 Dets 2014, 14:39

Mul nüüd see Biltema riist käes ja ühel autol rattaring ümber vahetatud.
Minumeelest asjalik asi, nii et julgen teistelegi soovitada. Ja moment, mida arendab, tundub just selline paras olema (sõiduautole): töökojas kinni keeratud rattamutrid keeras väikese krõbistamise järel ilusti lahti (kodus käsitsi keeratud tulid lihtsamalt) ja kui kinni lasin uuesti ning käsits üle kontrollisin, siis peale ei olnud enam vaja keerata :)
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Elektriline mutrikeeraja

PostitusPostitas skyline » 01 Dets 2014, 23:18

maaks kirjutas: ja kui kinni lasin uuesti ning käsits üle kontrollisin, siis peale ei olnud enam vaja keerata :)


Sa proovi pigem, kas käsitsi veljevõtmega lahti ka saad ;)
Juhendi järgi peaks enamikke velgi kinni laskma 90-120 nm väändega, see riist arendab 450 nm väänet ehk suure tõenäosusega sa tee peal neid mureid lahti ei saa, kui just korraliku pika sabaga veljevõtit käepärast pole.
Minu praegusel autol oli margiesindus igatahes peale viimast remonti esiratta poldid nii kinni lasknud, et ka Biltema riist jäi hätta, pläristas vaid abitult :(
Aitas vaid veljevõti, mille otsa sai pandud meetrine toru sabaks. Tundub, et seal lasti kinni mingi ca 800 nm väändega.
Aitan Tartus veakoodide lugemisel(OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, jne seadmed), tel.51961080
Kasutaja avatar
skyline
 
Postitusi: 516
Liitunud: 28 Sept 2009, 10:32
Asukoht: Tartu


Mine Ostuabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist