Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas Marth » 07 Dets 2014, 16:03

Selline mõte ammu kunmmitab. Tahaks teha päevatuled ringi näiteks udutulede või spetsiaalsete päevatulede peale. Praegu on Xenonid kogu aeg töös. Isegi siis ,kui õue peal autot ainult paar meetrit liigutan. See kulutab nii pirne ,kui tule mootoreid ,mis igal auto käivitamisel oma seadistustsüklit teevad. Kas kellelgi on häid ideid selles osas?
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas leviathan » 07 Dets 2014, 16:21

Lihtsat varianti pole et plugNplay , sõltub palju sa autoelektrist tead saab nii udukad kui ka ledid teha
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas pokenaut » 07 Dets 2014, 16:45

Kas tulemootorid mitte igakord oma tsüklit ei tee, kui auto käivitada? Olenemata sellest, kas tuled on peale keeratud või mitte. Ma vähemalt mäletaks GY pealt sellist lahendust, samuti teeb mu 2007a Passat selle tsükli ära iga kord, kui käivitada(päevatulede automaatika välja lülitatud).
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas Marth » 07 Dets 2014, 21:28

Mõte oli selline,et paneks näiteks udutuled päevareziimis põlema. Teine variant on stange sisse led tuled ,mida e-bays saada on. Elektritöö tuleb ilmselt mõne asjaliku elektriku käest tellida. Eesmärk on säästa xenon tulesid. Kui foorumlastel on häid soovitusi ,kus selle töö saab norm hinna ja kvaliteediga ära teha oleks jube hea. Asun oma masinaga Paide lähistel. Ise ei hakka vast pusima.
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas raidop2 » 08 Dets 2014, 16:11

Olen ka ise mõelnud xenoni asemel udukaid päeval põletada. Nagu ma olen aru saanud, siis on vähemalt GG faceliftil olemas valgusandur, mis siis vastavalt lülitab salongivalgustust sisse/välja kui tuled on Auto režiimis. Kas seda ei saaks ära kasutada ja valgel ajal põletada udukaid ja siis kui pimedaks läheb, siis xenonid sisse lülitada?
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas leviathan » 08 Dets 2014, 16:35

raidop2 kirjutas:Olen ka ise mõelnud xenoni asemel udukaid päeval põletada. Nagu ma olen aru saanud, siis on vähemalt GG faceliftil olemas valgusandur, mis siis vastavalt lülitab salongivalgustust sisse/välja kui tuled on Auto režiimis. Kas seda ei saaks ära kasutada ja valgel ajal põletada udukaid ja siis kui pimedaks läheb, siis xenonid sisse lülitada?


mul oligi nii tehtud kui GG oli, niiet võimalik on see küll
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas Marth » 08 Dets 2014, 20:46

Xenoni mootorid ja ka ei tööta siis päeval tühja ,nagu üks eelkõneleja kahtlustas? Kas kesk Eesti lähistel mõnda head kohta oskate soovitada,kus see ära tehtaks?
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas MPSTann » 09 Dets 2014, 12:46

pokenaut kirjutas:Kas tulemootorid mitte igakord oma tsüklit ei tee, kui auto käivitada? Olenemata sellest, kas tuled on peale keeratud või mitte. Ma vähemalt mäletaks GY pealt sellist lahendust, samuti teeb mu 2007a Passat selle tsükli ära iga kord, kui käivitada(päevatulede automaatika välja lülitatud).



GG teeb ka nii, kui süüde sisse keerata, teeb kohe regulleerimise ära, olenemata kas tuled põlevad, või mitte. :wave:
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas raidop2 » 09 Dets 2014, 16:21

Räägi palun lähemalt kuidas sul tehtud oli? Kas tegid ise või lasid teha kuskil?

leviathan kirjutas:
raidop2 kirjutas:Olen ka ise mõelnud xenoni asemel udukaid päeval põletada. Nagu ma olen aru saanud, siis on vähemalt GG faceliftil olemas valgusandur, mis siis vastavalt lülitab salongivalgustust sisse/välja kui tuled on Auto režiimis. Kas seda ei saaks ära kasutada ja valgel ajal põletada udukaid ja siis kui pimedaks läheb, siis xenonid sisse lülitada?


mul oligi nii tehtud kui GG oli, niiet võimalik on see küll
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas leviathan » 09 Dets 2014, 17:43

raidop2 kirjutas:Räägi palun lähemalt kuidas sul tehtud oli? Kas tegid ise või lasid teha kuskil?



ise tegin. vist oli ühe relee ja paari dioodiga
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas pokenaut » 10 Dets 2014, 00:57

Marth kirjutas:Kas kesk Eesti lähistel mõnda head kohta oskate soovitada,kus see ära tehtaks?

Paides peaks Gennadi Olonen(Gena) sellega hakkama saama, numbrit kahjuks pakkuda pole ja hetkel ei tea ka enam, kus tegutseb, vanasti toimetas Ristiku garaazides.

MPSTann kirjutas:
pokenaut kirjutas:Ma vähemalt mäletaks GY pealt sellist lahendust.

GG teeb ka nii

GY on GG universaal. :)
pokenaut
 
Postitusi: 1678
Liitunud: 23 Nov 2005, 13:23
Asukoht: Paide/Euroopa

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas raidop2 » 11 Dets 2014, 13:07

Kas kuskil netis mingi täpsem juhend ka olemas? Ise ei ole leidnud..

leviathan kirjutas:
raidop2 kirjutas:Räägi palun lähemalt kuidas sul tehtud oli? Kas tegid ise või lasid teha kuskil?



ise tegin. vist oli ühe relee ja paari dioodiga
raidop2
 
Postitusi: 28
Liitunud: 22 Apr 2013, 22:45

Re: Kuidas Mazda 6 päevatuled xenoni pealt ringi teha?

PostitusPostitas leviathan » 11 Dets 2014, 15:15

raidop2 kirjutas:Kas kuskil netis mingi täpsem juhend ka olemas? Ise ei ole leidnud..



ei tea :D , ma leiutasin ise selle skeemi, ainult et mul pole seda kuskil olemas, käigupealt sai tehtud. samas vast pole probleem ka meeldetuletada
leviathan
 
Postitusi: 1426
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron