Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay- müüdud!

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay- müüdud!

PostitusPostitas Jamay » 14 Jaan 2015, 01:32

Tervitus,

Eelmisel aastal alustasin otsinguid, et endale täiesti esimene auto soetada. Alguses oli kindel eelistus Volvo (S60/80), kuid kuna ressurss oli piiratud, siis korralikku masinat ei leidnudki, mis oleks eelarvesse mahtunud. Seejärel hakkasin VW vaatama - Golf ja Jetta. Paraku ei leidnud ühtegi Golfi, mida oleks vaatama tahtnud minna, Jettasid oli lihtsalt väga vähe. Siis sattusin nägema uue Mazda reklaami ning seejärel seadsin huvi pärast sammud Inchcape'i. Lasin endale puhtalt huvi pärast pakkumise teha uuele Mazda 3'le. Kahjuks loobusin, südames kripeldas ikka tükk aega, kuid siis sattusin auto24's peale Mazda 6'le, mille omanikuks paari päeva pärast ka sain. Kõik sobis - hind, lisavarustus, tingimused jne, minu jaoks oli oluline pluss ka see, et ostsin ta Inchcape'st, kust sain kaasa 6 kuud garantiid. Auto on ideaalses korras, kõik hooldused tehtud korrapäraselt. Praeguseks on ta minu käsutuses olnud natuke üle 3 kuu ja selle ajaga olen suutnud ca 3500 km seljatada. Poleks uskunud, et km nii kiirelt tulevad.

Pilt
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas lines » 14 Jaan 2015, 09:52

Tere tulemast :wave: Hoia meid siis kursis oma auto tegemistega :)

Lines
Kasutaja avatar
lines
 
Postitusi: 1559
Liitunud: 07 Veebr 2005, 11:36
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 30 Mär 2015, 17:08

Olen praeguseks läbinud autoga ca 7500 km. Inchcape'st saadud 6 kuud kasutatud autode garantiid saab järgmine nädal läbi. Sellega seoses käisin 2 nädalat tagasi esinduses autot kontrollimas, et mis seisus on.
Tulemused: Veermik oli korras olnud, kuid kaebasin ise pisiasjade üle. Nimelt käiguhoovastiku valgustus vahel põles vahel mitte - vaja välja vahetada; pagasniku valgustus - puudub, vaja paigaldada; puldipatarei vajab vahetust; tagumine klaas hakkas talvel meeletult krigisema, alguses arvasin, et ehk jää süüdi aga kui ikka soojad ilmad pihta hakkasid ja krigin aina suuremaks läks, sain aru, et siin miskit muud häda - vaja tüübleid lõigata.

21.märts sai suverehvid alla pandud autole ning tekkisid probleemid. Esiteks ei taha auto enam sirgel teel otse sõita, vaid kisub paremale. Ilmselgelt vaja silda reguleerida. Teiseks, roolilatis oleks just kui loks sees. Käisin seekord teises kohas veermiku kontrollimas, et kas tõesti roolilatis asi. Vaadati üle, öeldi, et roolilatis kerge loks sees. Sõitsin otsemaid Inchcape, et uurida, mis värk on, sest 2 nädalat tagasi oli auto korras. Sealt sain vastuse, et see pidi GH mudeli eripära olema, et roolilatis paremal pool väike lõtk sees. Küsisin, et miks mulle kaks nädalat tagas siis midagi ei öeldud. :wtf: Selle peale öeldi, et vaatavad igaks juhuks uuesti üle ning teevad korraga ka silla reguleerimise ära, kuna see ei ole tõepoolest normaalne, et auto paremale kisub. Eks kolmapäeval ole siis näha, mis nad räägivad.
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Marth » 30 Mär 2015, 17:46

Kahjuks tundub tõesti ,et sellel mudelil esineb roolilatiga probleeme. Sellekohaseid teemasid on auto 24 foorumis ka päris mitu. Tulebki loks sisse ,mis hakkab häirima. Internetis pidi olema mingi video ,kus juttu sellest ,et vene lukkseppadel selle asja jaoks isegi mingi ratsionaliseerimisetepanek välja mõeldud. Inchape esinduse kohapealt tekib küsimus,et kuidas see probleem nüüd peale "garantii" lõppu jälle lagedale tuli ning viimases kontrollis ei märgatud? :crazy:
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 30 Mär 2015, 18:01

See on kahjuks paradoks, et vead tulevad ikka välja alles pärast garantii lõppu. Sellepärast sai ka kontrollis käidud enne kui garantii läbi, et juhul kui miskit avastatakse, ei pea ehk enda rahakotti tuulutama. Eks näis kuidas sellega nüüd siis läheb. Nii palju kui ma sellekohaseid teemasid lugenud olen, siis roolilati vahetus ikka kallis lõbu :crazy:
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Marth » 30 Mär 2015, 19:02

Isegi sellised väited on auto24 foorumis,et uus latt võib üsna kiirelt loksuma hakata - ei ole meie teedele arvestatud?
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas eksole » 30 Mär 2015, 19:35

Marth kirjutas:Isegi sellised väited on auto24 foorumis,et uus latt võib üsna kiirelt loksuma hakata - ei ole meie teedele arvestatud?

Loks tekib sellest, kuidas sa ise sõidad. Kui on OK sõidumaneerid, siis ei teki ka seda loksu sinna.
Igast august ei pea lauluga läbi sõitma. Kui märkad auku liiga hilja, et hoogu vähendada, siis pidurda, kuid auku läbides ära talla piduripedaali ehk lase autol lihtsalt veereda.
Äärekivid ei ole nende otsas turnimiseks, selleks otstarbeks on teistsugused liiklusvahendid.
Ja siia otsa veel 100 head nõuannet.
Kui nii kulged, ei ole see roolilõtk niisama kergelt/kiirelt sugugi tulemas.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 08 Apr 2015, 22:12

Eelmine nädal sai uuesti kontrollis ära käidud ning oh üllatust, öeldi, et roolilatt pole tõesti kõige paremas seisus (huvitav, et nad siis seda ei öelnud kui esimest korda kontrollis käidud sai, ilmselt lootsid, et äkki ei tule nii kiirelt välja ning pärast saab raha nõuda). Aga nüüd läheb igatahes garantiikorras vahetusse, loodetavasti juba järgmisel nädalal. Samal ajal lasen ka need muud pisiasjad ära likvideerida, millest eelnevalt juttu oli. Tagumise klaasi krigisemine käib juba üsna korralikult närvidele :!:

Plaanis on veel auto ära poleerida ja siis peaks tegema väikse fotoshooti ka :)
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas eksole » 08 Apr 2015, 22:15

Jamay kirjutas:Tagumise klaasi krigisemine käib juba üsna korralikult närvidele

Oled sa aru saanud, misasi või kuskohalt see seal tagaklaasis krigiseb. Mul ka aeg-ajalt ja seda vaid talviti. Suvel no-problem.
elu on ilus, aga saatus nöögib
Kasutaja avatar
eksole
 
Postitusi: 350
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:51
Asukoht: pärnu

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 08 Apr 2015, 22:31

eksole kirjutas:
Jamay kirjutas:Tagumise klaasi krigisemine käib juba üsna korralikult närvidele

Oled sa aru saanud, misasi või kuskohalt see seal tagaklaasis krigiseb. Mul ka aeg-ajalt ja seda vaid talviti. Suvel no-problem.


Täiesti kindel ei ole, aga tundub, et lae juurest krigiseb. Inchcapest öeldi, et mingeid tüübleid on vaja lõigata, siis pidavat see ära kaduma. Ja see tüüblite lõikus maksab 40 eur.
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 16 Apr 2015, 17:28

Roolilatt sai vahetatud ning pärast seda on sõidutunnetus suurepärane. Ülejäänud veermiku seisukord pidi täiesti ok olema.
Sain täpselt teada ka, mis seda naginat põhjustab. Väidetavalt tekib see temperatuuri erinevustega, niiskus läheb paigaldustappide vahele ning omavahel kokkuhõõrdudes tekib krudin, sooja ilmaga see üldjuhul kaob. See probleem on kergesti likvideeritav tüüblite lõikamisega.
Uurisin Inchcape'st ka tagurduskaamera ja kõlarite hindasid. Kuna tagumised kõlarid on läbi, siis need tahaks kiiremas korras välja vahetada. Sealt sain ka soovituse ise kõlarid osta, sest originaalid maksavad 90 eur ringis tükk. Kui keegi oskab soovitada kust ja milliseid kõlareid osta, siis pakkumised on teretulnud. Tagurduskaamera osas veel mõtlen (maksab 153€ + paigaldus), sest siiani olen ilma hakkama saanud.

Lähiajal katsun ka veidike pilte üles panna, sai mõned klõpsud tehtud hiljuti.
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas leviathan » 16 Apr 2015, 19:24

Jamay kirjutas:Tagurduskaamera osas veel mõtlen (maksab 153€ + paigaldus), sest siiani olen ilma hakkama saanud.



kas see on koos monitoriga mis kleebitakse kuskile või sul miski ekraaniga vigur sees juba?
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas NOS » 16 Apr 2015, 19:53

Meie - Alpine - kaamera on selline:
http://www.alpine-electronics.co.ee/p/P ... 8/hce-c125

Sobib igale seamele millel RCA videosisend.
Paigalduse saab ka meil töökojas kokku leppida.
Klubilistele pisike soodukas ka ikka ;)
NOS
 
Postitusi: 23
Liitunud: 11 Apr 2015, 10:18

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 17 Apr 2015, 17:30

leviathan kirjutas:kas see on koos monitoriga mis kleebitakse kuskile või sul miski ekraaniga vigur sees juba?


See on puhtalt kaamera hind. Inchcape'st soovitati HD700/HD704N: http://www.autoextra.ee/web/autokaamera.phtml
Mul on jah juba ekraan olemas, Caska süsteemi näol :)

NOS kirjutas:Meie - Alpine - kaamera on selline:
http://www.alpine-electronics.co.ee/p/P ... 8/hce-c125

Sobib igale seamele millel RCA videosisend.


Rumal küsimus võib-olla, aga oskad Sa öelda kas Caska'l on RCA videosisend (ma kahjuks täiesti võhik veel nendes asjades)? :)
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas leviathan » 17 Apr 2015, 19:36

Jamay kirjutas:Rumal küsimus võib-olla, aga oskad Sa öelda kas Caska'l on RCA videosisend (ma kahjuks täiesti võhik veel nendes asjades)? :)


Vastan äkki ise, kuna mul kah caska ja sel on täiesti töötav kaamera :thumbup: aga kuna sul on sedaan/luukpära siis on suht kehva kaamerale kohta leida

Sisendeid väljundeid on seal piisavalt , mul omal kasutusel peatugedega teine tsoon kah, lapsed ja pikad sõidud sujuvad paremini
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas NOS » 18 Apr 2015, 09:55

Ma olen ka täiesti kindel et Caskal on RCA sisend olemas.
Kaaamera pannakse enamasti numbrimärgi juurde, kas siis valgusti kõrvale või sinna lähedusse. Et ei riivaks välimust ja oleks hea ülevaatlik pilt.
NOS
 
Postitusi: 23
Liitunud: 11 Apr 2015, 10:18

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas leviathan » 18 Apr 2015, 10:55

NOS kirjutas:Ma olen ka täiesti kindel et Caskal on RCA sisend olemas.
Kaaamera pannakse enamasti numbrimärgi juurde, kas siis valgusti kõrvale või sinna lähedusse. Et ei riivaks välimust ja oleks hea ülevaatlik pilt.


HB-l number ju maast 30-40senti ,selles on jama. Tavaliselt on kaamera natuke kõrgemal
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 18 Apr 2015, 22:07

Sedaan on jah. Esindusest öeldi ka, et kaamera paigaldatakse numbrimärgi juurde valgustuse kõrvale. Sinna lihtsalt vaja väike auk tekitada..
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas leviathan » 19 Apr 2015, 18:56

Mulle meeldib disainipoolest caska kindlalt rohkem kui 2din raamiga, aga nuh tehnika on kindlasti alpinel parem. Samas saab caska kah enamvähem hakkama - navi ja raadio kohta pole miskit örlda a sd-dvd võiks mp3 ajal natuke mõnusam UI olla
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 22 Apr 2015, 15:26

leviathan kirjutas:Vastan äkki ise, kuna mul kah caska ja sel on täiesti töötav kaamera :thumbup:

Milline tagurduskaamera sul on?

leviathan kirjutas:Mulle meeldib disainipoolest caska kindlalt rohkem kui 2din raamiga, aga nuh tehnika on kindlasti alpinel parem. Samas saab caska kah enamvähem hakkama - navi ja raadio kohta pole miskit örlda a sd-dvd võiks mp3 ajal natuke mõnusam UI olla

Ma disaini poolelt ka ei kurda, sobib väga hästi interjööriga kokku see Caska. Aga nõustun selles osas, et SD-CD-DVD kasutamine võiks mugavam olla, üsna keeruline sõidu ajal lugusid otsida/vahetada ja natuke aeglase mõtlemisega on ka. Navi pole väga kasutanud, kuna kaart on vananenud ning Waze suurepäraseks abiliseks olnud siiani.

Käisin täna Ülemiste Noortehnik kaupluses uurimas tagumiste kõlarite kohta, sealt sain väga napisõnalise vastuse, et neil tootekataloogi ei ole ning pole õrna aimu ka, mis kõlarid Mazda 6 GH-le sobivad. Mõtlesin, et ei hakka mööda linna ringi jooksma, et otsida, kes teaks ning pigem uuriks enne, kas kellelgi siit on ehk kogemusi ja oskaks aidata? :)
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas leviathan » 22 Apr 2015, 15:56

Jamay kirjutas:Milline tagurduskaamera sul on?


http://www.autoextra.ee/web/autokaamera.phtml sealt HD700

Jamay kirjutas: Navi pole väga kasutanud, kuna kaart on vananenud

see on pisike probleem, väga edukalt saab seda uuendada koduste vahenditega :wink: , kui teada kus ja mis (mul omal viimane hetkel väljalastud kaart peal, kus ülemiste sõlm jne peal)
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas erkihps » 23 Apr 2015, 16:10

Jamay kirjutas:Käisin täna Ülemiste Noortehnik kaupluses uurimas tagumiste kõlarite kohta, sealt sain väga napisõnalise vastuse, et neil tootekataloogi ei ole ning pole õrna aimu ka, mis kõlarid Mazda 6 GH-le sobivad. Mõtlesin, et ei hakka mööda linna ringi jooksma, et otsida, kes teaks ning pigem uuriks enne, kas kellelgi siit on ehk kogemusi ja oskaks aidata? :)


Minul on sama küsimus, et kui suured/millise läbimõõduga kõlarid ustesse sobivad? Samas võiks ise ju uksepolstrid ja asjad eest võtta ning kõlarid välja võtta ja üle mõõta? Õnneks leiab piisavalt palju vabandusi, et seda mitte teha :D
Kasutaja avatar
erkihps
 
Postitusi: 53
Liitunud: 04 Mai 2014, 21:15

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 30 Apr 2015, 14:48

erkihps kirjutas:Minul on sama küsimus, et kui suured/millise läbimõõduga kõlarid ustesse sobivad? Samas võiks ise ju uksepolstrid ja asjad eest võtta ning kõlarid välja võtta ja üle mõõta? Õnneks leiab piisavalt palju vabandusi, et seda mitte teha :D


Tundub, et keegi väga ei tea :) Ja nõus, uksepolstri mahavõtmine oleks ilmselt mõistlik lahendus aga selleks, et seda mitte teha, leiab tõesti piisavalt vabandusi :lol: Igatahes plaan on sellega tegelema hakata aktiivsemalt järgmise nädala lõpust, seniks kõikvõimalikud soovitused ja nõuanded on teretulnud :clap:
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 27 Mai 2015, 16:22

Hea uudis, ilma uksepolstreid maha võtmata sain teada lõpuks, mis mõõdus kõlarid on ehk siis 6x8'' ja sügavus 3''. Öeldi, et vajadusel pressib ka 6x9'' sisse.
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Re: Mazda 6 Elegance Activematic 2.0 108kW 2008 Jamay

PostitusPostitas Jamay » 05 Juun 2015, 07:42

Väike tagasilöök tekkis. 6x9" ikka sisse pressima ei hakatud, kuna oleks eeldanud liialt palju ümberehitust, sest järelturu ja originaali magneti vahe oli hiiglaslik. Loodetavasti saan 6x8" järgmise nädala alguses kätte ja siis uuele katsele :clap:
Kasutaja avatar
Jamay
 
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Dets 2014, 16:38
Asukoht: Tallinn

2008 Mazda 6

Järgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist