Küljekarpide vahetus

Välimusega seotud probleemid

Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas tarmo » 12 Veebr 2015, 13:20

Otsin tegijat või töökoda, kes vahetaks ära 2003 a Premacy küljekarbid. Detaile pakub allcar.ee ja kui kellelgi on infot parema müüja kohta, siis olen huvitatud. Tegijalt ootaks detailide vahetust ja värvimist. Plekitöökodasid on veebis palju ja kõikidega ei jõua ühendust võtta ning loodan, et äkki keegi lihtsalt jagab oma head kogemust mõne tegijaga. Asun Tallinnas, aga hea pakkumise puhul võin auto tuua ka mujale piirkonda.
tarmo
 
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Mai 2008, 22:40

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas 624AUH » 13 Veebr 2015, 00:17

Tere
Autot nägemata pea võimatu mingit pakkumist teha ,mõni pilt olemas olevast olukorrast annaks võibolla parema ülevaate.

Terv.Märt
3x626 GE 1.8
Kasutaja avatar
624AUH
 
Postitusi: 357
Liitunud: 12 Apr 2013, 17:07
Asukoht: Saue vald Vatsla küla

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Veebr 2015, 09:42

Püüaks täpsustada- karp kui selline koosneb kolmest osast- välimine( C1Y0-70-271 PANEL(R), C1Y0-71-271 PANEL(L)), sisemine karp ja nende vahel olevad tugevduskonstruktsioonid(CB01-54-950C;CB01-54-950D ). Kõik see kokku ongi karp. See mida varuosa poed pakuvad on tegelikult vaid välimine karbi osa, ehk sõnastuse puudulikkus(sellest ka tuleneb erinev arusaam reaalsusest).
Lähtudes viitest:
allcar kirjutas:küljekarbi remontdetail AC-2097096 http://www.allcar.ee/
ka kõik teised varuosa pakkujad pakuvad mitte komplektset karpi vaid ainult välimist osa, va tehase originaalkatoaloog(näiteks: http://www.partsbase.org/mazda/premacy- ... rior-trim/ ) , kus näha ja pakutakse ka kõik ülejäänud antud sõlme detailid, mis kuuluvad antud sõna-KARP alla. Mina saan aru, et inimesel on vaja et vahetataks karbi välimine plekk(nn remondiosa) ja see ka värvitaks(pigid ja muud kaitsevahendid pole mainitud, et oleks vaja).
Minu arusaam on, et Tarmo toob detailid(mõlema külja karbi remondi osad) ja värvi ja "tegija" poogib need asjad autu külge.
Kui see nii pole, siis peaks Tarmo täpsustama mida ta mõtles oma postitusse järjestatud sõnade ja või nende sisu üle.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Veebr 2015, 10:14

Esimene ettejuhtuv toode mis avaliku hinnaga netis- välimine karp(mitte remondiosa) http://en.autospares.lv/search.html?sea ... on&smode=A
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas tarmo » 13 Veebr 2015, 10:32

Aitähh vastuste eest, eriti tomkulibini põhjaliku seletuse eest. Need avardasid teemat oluliselt minu jaoks. Lähtusin tõesti sellest, et allcaris saadaolev välimine remondiosa on piisav. Lihtsalt Mazda Abis muude tööde käigus palusin põhja alla vaadata, kas on piisavalt metalli alles kuhu uut varusosa keevitada. Sealne meister väitis, et on ja ütles, et nemad Mustamäel keretöid ei tee. Sain nüüd teie vastustest nii palju targemaks, et tuleb ikkagi töökotta minna ette näitama ja siis selgub täpne tööde maht ja hind. Mul on märtsis uus ülevaatuse aeg ja mul puudub ka tegelikult igasugune ettekujutus kuidas tehnoülevaatus käitub auklike küljekarpide puhul. Tõenäoliselt ei tule sealt midagi head.
tarmo
 
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Mai 2008, 22:40

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas tomkulibin » 13 Veebr 2015, 20:05

tarmo kirjutas:... kas on piisavalt metalli alles kuhu uut varusosa keevitada...
... tuleb ikkagi töökotta minna ette näitama ja siis selgub...
... kuidas tehnoülevaatus käitub auklike küljekarpide puhul...

Pleki kinni haakimiseks pole palju tarvis, kui tahad et ka miskit tugevust oleks, siis kõlbab kokkukeevitamiseks vaid puhas metall puhta metalli külge.
Töökojas selgub reaalsus, kui pealmine kiht on eemaldatud. Muidugi sõltub, mida sa soovid. Kui vaid see ja ehk ka järgmine aasta üv läbida, siis ehk küll. Kui tahad pikemalt seda liikurit pidada, siis peaks lähtuma seisukohast, mis eeldab rooste täielikku eemaldamist.
ÜV väidab, et karp on kandevkonstruktsioon ja temas ei tohi olla läbivat roostet.
Olen ilmselt sind ära hirmutanud oma seisukohtade väljaütlemisega. Rahaliselt võib selline kordategemine maksma minna liikuri turuhinda.
Ühelt poolt on remont kallis tellijale, teisalt odav tegijale.
Miks Mell oma postituse kustutas- omavahel oleme temaga suhelnud sel teemal. Ta on küsinud odavamat hinda või kui võrdset hinda linnategijatega, siis on kvaliteet alati olnud tasemel. Sellest ka kõhklused küsides kõrget hinda- peletad kliendi. Küsides oma hinda(odavamat) jääb ilmselt kasumita- vaid tegemise "rõõmud".
Kui lepid hindadega, mida linnas küsitakse, võid Melli puhul kindel olla, et ka serva taha piiludes leiad kvaliteedi märke(mitte roostet). See reklaamiks minu poolt ja kinnituse sellele annavad ilmselt kõik, kes tema juurest abi on saanud(ka mina).
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas Annekaz » 14 Veebr 2015, 23:50

võid Melli puhul kindel olla, et ka serva taha piiludes leiad kvaliteedi märke(mitte roostet). See reklaamiks minu poolt ja kinnituse sellele annavad ilmselt kõik, kes tema juurest abi on saanud(ka mina).[/quote]


Olen Tomkulbiniga nõus. Oli võimalust ka ise pealt vaadata kuidas Mel minu Mx3 karpe päästis jne. Müts maha. :thumbup:
Annekaz
 


Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas Mel » 06 Juun 2015, 07:56

Sportlikust huvist kui palju siis maksma läinud karpide vahetus ? :D
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas tarmo » 23 Juul 2015, 13:50

Mel kirjutas:Sportlikust huvist kui palju siis maksma läinud karpide vahetus ? :D


Lisaks karpidele leiti seal veel mitmeid erinevaid parandamist vajavaid kohti, nii et kogu laks oleks läinud kuni paar tonni. Eraldi karpide kohta ei oska hinda öelda. Lugu lõppes sellega, et ülevaatusest läbiminekuks sai tehtud paar kosmeetilist parandust ilma erilis esteetilisi väärtusi silmas pidamata.:) Läks läbi ülevaatuselt ilma probleemita, aga eks see on muidugi suures osas ka enesepetmine. Vast paar aastat sõidab selle autoga veel ja siis vist enam kosmeetika ei aita. Iseenesest kahju, sest auto on täiesti tip-top korras va. kere. Kuidagi kahju oleks seda sikutada Emexi värava taha, õigemini ise sõita.:)
Hetkel võiks keegi veel aidata infoga, mida teha ühe roosteteva esitiiva äärega? Ülejäänud 3 tiiba on enam-vähem, aga üks torkab juba silma roostega. Kas peaks hankima varuosana uue tiiva? Kust otsida? Või oleks kellelgi siinsetel foorumiliikmetel huvi aidata tiib korda teha?
tarmo
 
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Mai 2008, 22:40

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas 624AUH » 24 Juul 2015, 12:28

Tere
Kui auke ei ole siis puhastaks haljaks rooste kohad ,teeks üle rooste surmaga ,krundiks ,pahteldaks ja lõpuks värviks.
Võiks ju aidata kui üli-kiire ei ole.
Tel.56689078.asukoht tallinnast 5km.keila poole.
3x626 GE 1.8
Kasutaja avatar
624AUH
 
Postitusi: 357
Liitunud: 12 Apr 2013, 17:07
Asukoht: Saue vald Vatsla küla

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas Mel » 24 Juul 2015, 12:37

624AUH kirjutas: ja lõpuks värviks.


Soovitan soojalt,hajuta värvi poole e.ukseni ja terve külg üleni laki alla,või vähemalt esiukseni,mudu võib hullult karjuma hakata.Ei ole ka teada mis tooniga tegemist,juhtub äkki olema mingi hõbedane,siis kirud ennast maapõhja.Ei saa tooni kokku jääb läige puudulik,kananahk,mingid tobedad pilved jne. :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas Marth » 31 Juul 2015, 19:39

Noh ,kui juba kereremont läheks paar tuhat maksma,siis pole seal midagi vist hajutada ukse peale. Premacy-tel pidid amordid ka tuppa tulema?
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas Mel » 31 Juul 2015, 23:26

Jutt käib ju aint esitiivast,ülejäänud tundub olema korras !!! :shock: Kle rääägi mulle ka hindadest,ma ei ole nendega eriti kursis,näit:mul see suur projekt Amazon tuleb kokku maksma vbl.2.5 tuh. € .Välja vahetan pm.pool kerest,see muidugi rohkem näitlik.Kunde poolt on suurem osa kereplekke,ise lisasin sinna juurde ukse alaosa,koos tiiva kaartega.Vbl.seda võiks ka nim.mingilmääral kere taastamis töödeks,kuna suht paljaks see kooritud,osaliselt liiva pritsitud ja grilli vahel jne.ü.s.tööd seal niiet tapab :cry:
Olen vahetanud k.karpe 300-500€ 2 tk .Kui seda tahaks korralikult teostada,tuleb eemaldada e.stange,et saada kätte e.tiivad,logardid,siis korralik survepesu,siis tuleb esiosast veel nähtavale ühtkomateist.Uksed ka tegelt segavad,just läbilõikamise osas,tegelt jäävad need ette ka värvimis töödele,ei pääse niiväga heasti ligi.K.karbi siseosa tuleks katta külmtsingi kihiga,enne külge käristamist.Salongist tuleks ka eemaldada e.istmed,et pääseda ligi põhja matile,kuna selle välis serv tuleks üles saada,seal all juhtmed,vbl.mingid poroloonid ja muidugi ohtraht roostet.Ja ta ise muidugi põleb üsna heasti.Tavaliselt mille külge k.karp tuleks keevitada,see puudub ja tuleb omal tekitada,sinna juurde loomulikult tekitada tõstmis kohad.2mm.plekist on üsna mõistlik neid leijutada,siis pääseb veidi lihtsamalt,ei ole tarvis neid pleki tk.sinna üksteise otsa virutad,et saavutada vajalik tugevus.Ega see tegevus niiväga nokunäitus polegi,loomulikult saab ka lihtsama vaevaga,saab kasutada igast peegeldeid jne.siis hoida ka hinge kinni,et mingi säde kuhugi polstri vahele ei satu,et see koos autu ja garaaziga maha põleks.Neid igast tööde op.kõiki siin üles tähendad,tuleks ikka iiglama pikk nim.kiri... :wave:
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Küljekarpide vahetus

PostitusPostitas Marth » 01 Aug 2015, 09:48

Nii nagu sina kirjutasid ongi õige seda tööd teha. Võibolla sellest tuli ka see paarituhandene hind karpide vahetuseks.
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32


Mine Välimus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron