Mazda 6 2003 kolin tagasillas

Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas FeoFan » 07 Veebr 2011, 23:41

tere!

Ehk oskab keegi nõu anda või on kokku puutunud varem sarnase probleemiga. Sõites meie tavalistel auklikel teedel kostub tagasillast häirivat kolinat vasaku tagaratta poolt. Olen käinud 3s teeninduses, küll on ära vahetatud stabikakondid ja olen käinud amordi kontrollis ja see näitas, et kõik ok! Lõpuks mazda esindusest pakuti et amort läbi. kolin ilmneb ainult sõites. Tehnoülevaatus punktis loksutati autot iga külje pealt aga ei midagi! Targemad mehed teadsid rääkida, et amordil võib olla mingi tühimik sees ja siis koliseb ja et sellist asja ei oskagi nagu keegi kontrollida. Loodan et saan mingit tarka infot ei tahaks nagu niisama amorte ära vahetada, et kui peale vahetust ikka kolin sees.

Kui kellegil on mingeid ideid või mõtteid, siis need on vägagi teretulnud!
FeoFan
 
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Apr 2008, 14:38

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas cabernet1 » 08 Veebr 2011, 00:53

viska pagass kolast tühjaks ja sõida. Püüa leida kolima põhjus.
Kurb on enda lollust tunnistada kuid minul on olnud autos kolks, mille põhjustajaks oli laepolstri vastu kiikuv lõhnakuusk...
Koerte Värvimine
Kasutaja avatar
cabernet1
 
Postitusi: 1249
Liitunud: 26 Nov 2006, 10:54
Asukoht: Viljandi

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas JaanusM » 08 Veebr 2011, 01:02

cabernet1 kirjutas:viska pagass kolast tühjaks ja sõida. Püüa leida kolima põhjus.
Kurb on enda lollust tunnistada kuid minul on olnud autos kolks, mille põhjustajaks oli laepolstri vastu kiikuv lõhnakuusk...

Minul koliseb taga paremal midagi, seda omast lollusest samamoodi, viskasin tungraua lihtsalt kuidagi moodi pagasnikusse ja see annab endast aegajalt märku, et tahaks omale kohale tagasi saada :D. ( Tegemist küll 626-ega, kuid jah pagasniku kola teeb samamoodi ebameeldivad kolinaid nagu veermik ).
Kui sul pole aega oma autoga tegeleda siis sõida bussiga,mitte ära kiru, et auto laguneb.
Kasutaja avatar
JaanusM
 
Postitusi: 420
Liitunud: 21 Aug 2010, 17:30
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas Mel » 08 Veebr 2011, 09:43

FeoFan kirjutas:tere!

Olen käinud 3s teeninduses, küll on ära vahetatud stabikakondid ja olen käinud amordi kontrollis ja see näitas, et kõik ok! kolin ilmneb ainult sõites. Tehnoülevaatus punktis loksutati autot iga külje pealt aga ei midagi! Targemad mehed teadsid rääkida, et amordil võib olla mingi tühimik sees ja siis koliseb ja et sellist asja ei oskagi nagu keegi kontrollida. Loodan et saan mingit tarka infot ei tahaks nagu niisama amorte ära vahetada, et kui peale vahetust ikka kolin sees.



Selle jutu põhjal on nyd kyl natuke imelik talle sellist soovitad,aga no minesatea.On olnd ka omal miskit analoogi,tegu oli ratta rummu sees,väike vedru ja see tegi seal põrgu lärmi jh ega sellel autul sellist asja pole,aga sai ka mõeldud,et amort jhe.St,et samas võib see viga olla imelihtne,järsku hoopis ylevalt poolt seal miskit lahti.Sellised anomaaliad,need vist paratamatud.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas riisiveski » 08 Veebr 2011, 10:12

Ülevaatuspunktis saad kontrollida nii tagasild "maas" kui ka "õhus". Kuigi kirjutasid, et käisid juba ülevaatuspunktis kontrollis, siis erinevates asendites lõtkutades ja kontrollides peab see kolina koht ikkagi välja tulema. Kui kontrollida ainult ühes asendis, siis võib kolina allikas olla parasjagu sellise pinge all, et käsitsi seda liikuma ei pane ja kolinat ei tuvasta. Lisaks võib appi võtta kangi ja spets L-kujulise otsaga kangi, mida kasutatakse veokitel rattalõtkude kontrolliks.
Käitu targalt. Sõida turvaliselt. Püsi õiguskuulekas.

Mazda6 Sport Wagon 2.3 GT Activematic '06
Kasutaja avatar
riisiveski
 
Postitusi: 471
Liitunud: 02 Mär 2009, 20:21
Asukoht: Tallinn (Mustamäe/Nõmme), Haapsalu

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas FeoFan » 08 Veebr 2011, 10:43

pagass on juba varem tühjaks tehtud ja miskit ei muutunud ja on ka kangidega proovitud, aga kahjuks miskit kuskilt välja pole tulnud!

Jätkan otsinguid!
FeoFan
 
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Apr 2008, 14:38

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas Fanatt » 09 Veebr 2011, 03:39

Meil käis üks audi sama murega tööjuures... vana oli täielik autope*e ja veermik oli ideaalses korras, olevat käinud ka mitmetes kohtades kontrollimas ja ei midagi. Siis polnudki muud varianti, kui pagass tühjaks ning mina, kui kõige pisem seltskonnast :mrgreen: pidin pagassi ronima ning tehti väikest ralli mulle.
Oki... tuvastasime, et amordi kaitselutt oli kolina põhjuseks. Kontrollisime ka käepäraste vahenditega... mäkki teibiga lutt amordi külge ning uuele katsele (seekord ilma minuta :mrgreen: )
Harjutamine teeb harjutajaks, meistriks sünnitakse
Kasutaja avatar
Fanatt
 
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Nov 2007, 13:47
Asukoht: Pärnu Mk,

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas tomkulibin » 09 Veebr 2011, 06:46

Ka on olnud müstiliste helide põhjustajaks luugi hinged, lukud ja asendi fiksaatorid. Isegi "leidsin" ühe kolina u 5 aastat passivselt otsides ja juhuslikult avastades, kui tegin järjekordse proovisõidu, aga jätsin labakinda luugi vahele. Enne seda olin surmkindel, et heli tekitajaks on veermik.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas Fredo » 15 Okt 2015, 12:40

mul hetkel sarnane mure. autos sees pole kuulda aga kui akna lahti teed siis on kuulda nagu keegi raputaks metallist tööriista kasti. Hääl tuleb mõlemalt poolt ja ei kujuta ettegi kust see pärineb.
Kas teema algataja on ehk saanud murega ühele poole ja jagab tulemust ?
Müüa soodsat ilutulestikku Tallinnas . 58803263
Kasutaja avatar
Fredo
 
Postitusi: 517
Liitunud: 11 Okt 2009, 22:48
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 2003 kolin tagasillas

PostitusPostitas sperov » 16 Okt 2015, 10:16

Tagavara ratas võib ka lahti olla
sperov
 
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Mär 2011, 14:05
Asukoht: Harjumaa


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline