Mazda 323 BF 1,6 77kw

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 323 BF 1,6 77kw

PostitusPostitas barlanks » 01 Nov 2015, 16:19

Tervitus :wave:

No olen venitanud mis ma olen, nüüd mõtlesin, panen ühe oma "lastest" ka siia ülesse.
Tegu siis 86.a masinaga,Eestis esmareg 2011, mille soetasin osta oksjonilt juba 2013 sept, hinnanumber jäi 315euri. Tööde ajalugu algab aga 97.a algusest.... Mootor on siis 1,6 77kw, minu meelest päris ergas loom. Olen ka silma peal hoidnud nii siin pool kui ka Soome pool. Müügis on 1,3 ja 1,5 mootoriga isendid. Seda pole veel kohanud. Mis teeb isegi tiba rõõmu, et ehk on üks vähestest siin maa peal :angel: On näha, et auto on hooldatud ja hoitud. Seda tõestavad ka eelmise omaniku käest saadud manuaaliraamat märkmetega ja a4-l olev teostatud tööde ajalugu (venekeelne küll). Lasin ka tõlkida, osa jäi lünklikuks, kuid ju jõuab veel täpsustada. Igatahes on teada, et mootori kap remont on teostatud 226 tuh peal. Ostes oli kellal 252 tuh, nüüdseks 258 tuh. Sisu on täitsa tiptop igati. Keegi oli seal varasemalt ilmselt koos valgekarvalise lemmikloomaga elanud. Kuid ismete ja polstrite puhastus parandas asja ja enam nii ei mõtle :). Otsin ka pagasiruumiplatet. Olemasolev on veidi loguvõitu ja muidugi suurte aukudega.
Pilt
Pilt

2014 oktoober ostsin
uued tag amordid
õlifilter
õhufilter
küünlad+juhtmed
piduriklotsid ette ja taha
esimesed sarniirid
rooliotsad
stabikakondid
pidurisadula rem komplektid

Mõtlesin, et laon kõik uued jubinad alla, hea muretu sõita. Amordid ja tagumised klotsid andsid küll tunda, et tahaks vahetust, ülejäänu osas otseselt kaebusi polnud. Enam ei mäletagi miks,kuid vahetuseni siis ei jõudnudki mingil põhjusel. Oli see raha või midagi muud...Jäid seisma koos autoga garaasi.

2015 sept sain siis lõpuks aega temaga edasi tegeleda. Lasin amordid alla visata ja klotsid külge, läksin ka ülevaatusele loksutama,et kuidas muu värgiga asjalood on. Tiba oli tegu tagumiste piduritega, kuid muu oli kõik vastav normidele :D . No tundus uskumatu ka endale, kotitäis esisilla jubinaid ootab nüüd oma aega tulevikus.
Oktoobris justkui tundus, et sidur libiseb, kohati mitte siis jälle küll. Häda ennetamiseks sai uus komplekt tellitud ja külge pandud.
Üldiselt plaanin ikka, et talvel garaasis, kuid see talv tundub, on vaja ilmselt mõned sõidud ikkagi teha. Kasutaja Uve käest sain 14" veljed talverehvidega. Muidu olid all 13" valud. Noo on ikka pisikesed rõngad küll :). Ka hakkas sumpsi keskmise püta sees olev pudin kõlisema, sõitin ringi nagu kellaga lammas :). Eile sai sellega korda.
Teravam silm näev ka piltidelt, et tagumine tiib lainetab. Seal all leiab tiba roostet ka.Tegeleda saab sellega kuid alles tuleval aastal. Üldiselt ongi väike roostetõrje/parandustööd teha kogu autole siis, kus seda ka ei leiduks. Ega tiib ise ka üsna pehmevõitu. Huvitav, kas neid taastatakse või on mõttekam juba uus kaasaegsem külge panna :problem:

Rool on ka minuarust üliäge :thumbup:

Veidi teeb aga muret kütusekulu. 7 ja peale, ei grammigi vähem, niipalju kui sõitnud olen. Ja muidugi põhjakaasiga lausa 10 välja.....

Natuke pildimaterjali ka:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pagasiruumis on säärane komplekt vot :)
Pilt
Ikka sõidan!
56693420
barlanks
 
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Juun 2009, 14:48
Asukoht: Raplamaa

Re: Mazda 323 BF 1,6 77kw

PostitusPostitas Mel » 01 Nov 2015, 21:33

Ahhoi.
Vot see äge pill,j.iste niihea :wtf: ,ainuke kulund jupp vist s.pedaali kummi lätakas :)
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Mazda 323 BF 1,6 77kw

PostitusPostitas barlanks » 01 Nov 2015, 21:48

Mel kirjutas:Ahhoi.
Vot see äge pill,j.iste niihea :wtf: ,ainuke kulund jupp vist s.pedaali kummi lätakas :)

Ojaa, istmed koik tiptop. Lääpas tunnet kùll ei ole. Vaibad ikka ka närused alles, vea lapsi praegu sellega, maal liiva pori veab sisse, pole parata. Millalgi vaatab midagi uhkemat . Tegelt moistlik kummimatid maha visata see aeg.
Aga nõustun - on äge pill :)
Ikka sõidan!
56693420
barlanks
 
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Juun 2009, 14:48
Asukoht: Raplamaa

Re: Mazda 323 BF 1,6 77kw

PostitusPostitas tomkulibin » 02 Nov 2015, 08:34

Kui ma ei eksi, siis peaks mul olema sellele liikurile sobiv iluvõre udutuledega, kas oleksid huvitatud?
1,6se mootoriga oli ka 4wd versioone, viimane, mis utiliseerumisele läks oli kasutajalt 323IFF(universaalkerega), sealt ka iluvõre pärit.
Tagatiib- kas mitte BG oma ei sobiks? Räägi Ivariga, ehk tal miskit on :roll:
PS 1,6 turbo versioon on kah olemas :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline