Mazda 5 ABS juhtplokk ja veakood C1288

Mazda 5 ABS juhtplokk ja veakood C1288

PostitusPostitas sleivo » 13 Okt 2015, 09:25

Hei!

Autoks 2008a Mazda 5 2.0 107kw.
Mõned päevad tagasi hakkas armatuuril stabiilselt põlema dünaamilise stabiilsuskontrolli tuli. Paar päeva enne hoiatustule süttimist hakkas esisild paigalt võttes tegema kummalist kääksuvat või sellist kergelt krudisevat metalset heli.
Mazda esindus ütleb, et suure tõenäosusega on ABS pump või selle juhtplokk omadega õhtal ja uue hind on selline, et kuku pikali arvestades auto enda väärtust.
Mitte ükski muu hoiatustuli ei põle ja proovisin järgi, et ABS ise järsul pidurdusel hakkab tööle.
ODB2 lugeja näitas veakoodiks C1288, mis väikese otsingu tulemusena viitab justnimelt ABS juhtploki probleemile ja täpsemalt peaks tüüpviga olema siis sinna pumba sisse ehitatud pidurdussurve andur, mis omadega õhtal.
Kas kellelgi on kogemusi antud teemal. S.t. kas keegi oskab öelda, kas mõni mu andur esisillas võib samuti esile kutsuda ABS juhtploki veakoodi C1288?
Enne kui alustan kalliste jupide vahetamisega tahaks veidi targemaks saada sellel teemal.
sleivo
 
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Aug 2009, 19:54

Re: Mazda 5 ABS juhtplokk ja veakood C1288

PostitusPostitas punane » 21 Dets 2015, 13:15

Minu 5-l hakkas veojõukontrolli tuli põlema paar kuud peale garantiiaja lõppu, ma küll ei mäleta kas näitas ka sama viga, aga arvatavasti. Veojõukontroll ei toimi, aga ABS toimib korrektselt - mis on suht kummaline arvestades, et mõlemad toimivad ühest plokkist. See pidid üsna tüüpiline viga olema nende aastakäikude mazda 3-la ja 5-le (samuti teistel samal platvormil olevatel Ford Motor co mudelitel). Mu tuttav töötas Infoautos ja ütles, et nemad vahetasid sellisel juhul välja ainult ABS pumba hüdraulika osa, elektroonika on korras. Ma pole ise viitsinud sellega hetkel tegeleda, jalg toimib ise veojõukontrollina :-) .
M6 2.0 104kw 2003
punane
 
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Okt 2005, 14:14
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 5 ABS juhtplokk ja veakood C1288

PostitusPostitas sleivo » 22 Dets 2015, 11:54

Tänaseks hetkeks pakub OÜ Demontering Hollandis taastatud ja aastase garantiiga pumpa hinnaga 250.- juhul kui vana pumba neile annad. See on üsna hea pakkumine juba ja kui mingi aeg rohkem võimalust sellega tegeleda, kasutan ilmselt just seda varianti. Kodulehekülje vajaliku infoga leiab siit
sleivo
 
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Aug 2009, 19:54


Mine Premacy/MPV/5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline