Vesi pagasnikus

Vesi pagasnikus

PostitusPostitas MPSTann » 29 Dets 2015, 13:08

Mure on pealkirjast loetav. Tihendi võtsin ära ja kontrollisin millimeeter haaval üle, katki kuskilt pole, sodist tegin puhtaks, ei aidanud, võtsin luugi kinnitust ümbritseva plastikkatte ära ning abimees lasi voolikuga vett auto peale,ise olin sees ning nägin, et vett tuli mõlemast äärest väga väikese nõrega. Eemaldasin ühe tagumise tule, kuid selle tagant oli kuiv. Nüüd ei saagi enam aru kus kohast vesi sisse pääseb, kas tõesti mingit moodi tihendi vahelt, või tulede juurest, kuid vihmaste ilmadega on varuratta rõngas ning mõlemad süvendid äärtes nagu järved.

Kas kellelgi on sellise asjaga kokkupuudet olnud ja mis ma saaksin teha, et autos basseini ei oleks?
Masinaks on Mazda 6 MPS
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas maaks » 30 Dets 2015, 16:13

Minu vastus sind kahjuks edasi ei aita, aga ka mina leidsin oma luukpära (GH) pagassist vett ja mitte vähe.
Esimene mõte oli, et kondents (vildist originaalmati peal on tervet pagassi kattev kummivann) - varuratast autol pole ja ratta süvendisse polnud mingi >4a vaadanud.
Kuivatasin ära ja võtsin asja jälgimise alla. Luugi tihend paistis igaljuhul vaatlusel ilus. Et kui kellelgi veel probleeme, siis võiks infot jagada mida veel kontrollida.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas tomkulibin » 30 Dets 2015, 20:03

Te ei kujuta ette, kui palju võib kondensaati tekkida soodsatel tingimustel. Mul kogemuseks seadmed, mille eesmärgiks ongi kondensaadi tekitamine. Lahenduse annaks ehk kere ventilatsiooniavade ja klappide korrasoleku kontroll ja pakiruumi maksimaalne tuulutamine.
Naese autol oli ka tagavara ratas poolest saati uppunud. Kuivatasin ja tõstsin rattakatte üles poole, jäi u 2-3cm pilu- kondensaati enam pole :wave:
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas MPSTann » 30 Dets 2015, 20:09

Hetkel ei ole mul pagasikatet autos, samuti pole tagavara ratast seal. Ma arvan, et kui tegu oleks ainult kondentsiga, siis oleks terve pagasiruum niiske ja piiskasid täis, seda paraku ei ole. :cry:
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas Mel » 30 Dets 2015, 20:51

Siis ei jää sul ikka muud üle kui seda pritsimis operatsiooni korrata,soovitavalt surve pritsimist kasutada,seda tuleks ja teeks ise hää meelega :D See oleks suur läbi murre,kui koht avastatud,kuna paljud selle käes kannatavad.
Hääd vana aasta lõppu.
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas MPSTann » 30 Dets 2015, 20:54

Aga kes sul keelab Mel? Hääled sisse ja esituled Pärnu poole! :P
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas Mel » 31 Dets 2015, 10:44

Nhjh hea lubada a kuna ma maakas tegemisi kole palju momendil tallan metsas trakaga teid sisse et külmetaks làbi :D Tegelikult mu GC tuleb ka tagant kuskilt vett sisse
keretööd,keevitus,maalimine 56849477
Kasutaja avatar
Mel
 
Postitusi: 3643
Liitunud: 20 Nov 2007, 21:34
Asukoht: Läänemaa

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas cng » 02 Jaan 2016, 21:05

Oli kunagi GH-ga sama probleem. Selgus, et vesi imbub sisse tule kinnituse vahelt. Lasin silikooniga üle ja probleem kadus :)
Pilt probleemi asukohast:
Pilt
cng
 
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Sept 2014, 22:52

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas Marth » 02 Jaan 2016, 23:29

Kui sedaani tagatuled on samasuguse poroloonist tihendiga ,nagu universaalil luugi peal ,siis toetan kindlast eelkõnelejat. See tihendi materjal on ikka väga nigel. Kui tuled maha võtta ja liitepinnad korralikult ära kuivatada -puhastada ning seejärel autosõbraliku värvitu silikooniga tihendatult uuesti paigaldada on vähemalt üks probleemi võimalik allkias välistatud. Kui sa just väga tugevalt liimivat silikooni ei vali ,siis pole kaotada ju midagi.
Marth
 
Postitusi: 231
Liitunud: 23 Veebr 2014, 18:32

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas MPSTann » 02 Jaan 2016, 23:34

Eks see oleks vist jah kõige lihtsam koht, kust alustada. Kuna ilmad on külmad, siis vihmavett enam sisse ei voola, kuid eks ma kirjutan siia uuesti, kui on uudiseid!
Drive carefully, not Zoom-Zoom! Police is watching Zoom-Zoom!
Kasutaja avatar
MPSTann
 
Postitusi: 104
Liitunud: 23 Jaan 2014, 15:17
Asukoht: Pärnu

2006 Mazda 6 MPS

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas maaks » 31 Mär 2016, 13:54

Status report: Autole suverattaid alla keerates avastasin tungraua august jälle suure hulga vett (~0,5L). Sama seis varuratta auguga (varuratast küll ei ole, on see penost tehtud panipaik) - ujus üleni. :(
Kuna pikalt aega ei olnud toimetada autoga (ja kiire ülevaatus tuvastas, et sisemiste katete eemaldamine/ tagasipanek võtab palju aega), siis sai tungraua pesasse ühte otsa torniga ~2,5...3mm ava tehtud. Varuratta augus on tehasepoolt juba 2 kummikorkidega ava olemas.
Sisemiste katete vahelt sai sõrmed kuidagi suruda ka parempoolsesse tagumisse tasku, mis oli aga kuiv.
Kummaline on see, et vesi on max mingi viimase 1..1,5a teema. Umbes sellel ajal vahetati tagumine pamper - kas võiks arvata, et need on omavahel kuidagi seotud ja lekib mingi pampri kinnituse tüübel? Pikemas perspektiivis peab selle sisemise lammutamise siiski ette võtma.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Vesi pagasnikus

PostitusPostitas Kert » 31 Mär 2016, 22:59

Vaadake üle kerepaneelide liitekohad ja neid katva hermeetiku seisukord.Parema tulemuse saavutamiseks (tüütu) kuid vajalik plastide eemaldus seestpoolt ja siis veega möllama.
Kert
 
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Juun 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn,Muuga


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist