Mazda Teema :D

Siin rääkida teemadel mis teiste teemade alla ei mahu

Mazda Teema :D

PostitusPostitas Matuest » 27 Sept 2016, 21:06

Tere.

Selline jutt ja küsimus kaas-Mazda-lastele

Käin nüüd kaugemal tööl. 130 km on päevane läbisõit.
ütleme nii et hetkel enda Mazda 626 2.0 ,GE 95.a käin 4 päeva ja siis viskab tulukese põlema
ehk siis ca 520 km 45-l. järgmise paagitäiega möödan täpsemalt ära.

Jutt seisneb selles, et kas ja kuidas ning mis viisidel saab sellel autol küttekulu madalamaks.(oletan siinjuures ,et see egr systeem ei tööta. kui see üldse peal on. väidetavalt peaks olema), teeks selle korda. võibolla siit sealt midagi pesta. kütusetorud ehk vahetada?(benzu lõhna ega loike ei esine.
veel midagi teha?

või siis teine variant
millist autot peaks otsima ja vaatama mis võtaks trassil jube vähe kütust. kuid 5 liikmeline perekond mahuks peale.
või siis muretseda töölkäimiseks mingi 2 ukseline ökopill. eeldan siis ,et äkki diisel
Samas ei tohi jälle mootor liiga lahja olla. see annab teiselt poolt hoopis küttekulule juurde.
igal juhul Eelistan Mazdat. kuid kui keegi teab soovitada ka mingit muud marki siis on see ka arvesse võetav.
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: Mazda Teema :D

PostitusPostitas maaks » 29 Sept 2016, 11:09

8,6 keskmiseks kuluks saada nii vanal autol on päris hea tulemus. Mu 2010 näitab 8,3 keskmist :)
Kütusekulu väiksemaks saamiseks on 2 varianti: vähendada kaalu või vähendada sõidukiirust võib rakendada ka mõlemat korraga.
Aga 5 ei hakka ta sul kunagi võtma (kui just treileri peal ei sõida).
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda Teema :D

PostitusPostitas kipu33 » 29 Sept 2016, 11:14

Tere!
Mul oli ka ennist ge 2 liitrine. Maantekulu järsku tõusis pea liitri. Ja tuli välja et süüdlaseks oli see, et polnud kaua tagapidureid hooldatud. Ja liugurid olid kinni ja hoitsid klotsi vähe vastu ketast.
See üks asi mida võiks uurida.

Parimat: Taavi! :wave:
"If you can't get someone out of your head, then maybe it`s supposed to be there."
Kasutaja avatar
kipu33
 
Postitusi: 277
Liitunud: 03 Nov 2010, 23:19
Asukoht: Pärnumaa/ Tallinn

Re: Mazda Teema :D

PostitusPostitas Matuest » 29 Sept 2016, 21:01

uued kettad klotsid said eelmine suvi. mootoril kõik jonks. (ma loodan) sinna piisavalt raha pandud.

ma ei saa enam aru kuidas see auto kütust tarbib. ainus vahe mis tegin oli see, et üleelmine kord tankisin 2 korda nädalas. eelmine nädal ainult 1 korra.
kas siin võib mingit rolli mängida see 8müstiline vaakum) paagis. igakord kui tangin siis imeb õhku sisse kui kork avada. mitte küll vuhinal aga kuuldavalt.

olen juba 4 päeva tartus käin ja käin veel homme ka ja jääb ilmselt ülegi

isegi kui juba homme ka käib siis on juba 5 x 130 km ca 45 liitrit.

täna käis peast läbi mõte otsida mingi kahe ukseline putukas töölkäimiseks. või võtaks kätte ja teeks ta korda korralikulkt(hästi teeninud miund juba 11 aastat)
kuid püsikiirushoidjat tahaks.

ja siis pidasin veel aru kas on väga suur vahe kui ma sõidan 90ga või 100ga- üldjuhul ma sõidan 90ga.
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626

Re: Mazda Teema :D

PostitusPostitas tomkulibin » 30 Sept 2016, 07:32

Kiiruse suurenedes suureneb ka tuuletakistus :wave: Isegi 50 vs 60 km/h on tuntav vahe(hetkel kasutan tööautona kompuutriga diiselliikurit, mis näitab 4,8 vs 5,1).
Kui palju- katsetused näitavad(tuuletunnelit vist pole võtta :roll: )
Paagi õhutus on küttesüsteemi osa, see peaks kah üle vaadatud olema, kas ikka toimetab õieti. Siinjuures on ka kütuse pump tähtis komponent, et ikka jätkuks rõhku ja tootlikkust. ka õhu ja kütuse filtrid tekitavad muudatusi nagu ka väljalaske süsteem- kõikse torustik põhja all. Lambda andur mõjutab ka kütuse tarbimist!
Veeretakistusele mõjuvad mitte ainult pidurid, vaid ka laagrid, sildade seaded, rehvi rõhud ja ka rehvid ise ka. Kinniste akendega sõites on kütuse kulu madalam, ja liigne sodi tuleks maha tõsta masinast. :wave:
Kiirendamisel kasuta madalamat käiku saavutamaks kiiremini nõutavat kiirust, kui kiirus käes, siis selle säilitamiseks kasuta kõrgeimat käiku, mille puhul mootor veel stabiilselt töötab.
Ilmselt programeertava ajuga annaks mitte ainult jõudu juurde kruvida, vaid ka kokkuhoidlikumat seadet sättida, aga see ajaks ilmselt eelarve lõhki.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8361
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

Re: Mazda Teema :D

PostitusPostitas Matuest » 30 Sept 2016, 18:29

update

45 l 650 km.

homme pühap tangin ära lükkan odo nulli ja siis saan veel võrrelda :D
El-Magnifico
Kasutaja avatar
Matuest
 
Postitusi: 294
Liitunud: 11 Apr 2008, 15:08
Asukoht: Põltsamaa

1995 Mazda 626


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist