Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 22 Okt 2016, 10:01

Tere kõigile!

Tekitan siia tutvustuse oma punamütsikesest. Hoiatan ette, et jutt on võrdlemisi pikk, kuna auto ostmisega kaasnes tohutult emotsioone (kellele see huvi ei paku, kerige kogu järgmine lõik edasi :D ).

Soetasin auto Saksamaalt 2014. aasta mais (1,6-liitrine, läbisõit 195 000 km, heas seisukorras, välja arvatud roostes küljekarbid). Olin juba mõnda aega otsinud igapäevaliikuri (tollal 2000. a Audi A6 Avant 2.5TDi ehk nn Hitleri kättemaks) kõrvale mingit lõbusamat projektiautot. Kaalukausil olid mitmed variandid, aga lõpuks otsustasin MX-5 kasuks. Otsisin sobivat kandidaati umbes pool aastat nii Eestist, Soomest, Saksamaalt kui USAst kuni lõpuks saksa keelt valdava onu abiga leidsin sobiva. 5 min peale kuulutuse leidmist oli onu telefoni teel auto kohta natuke infot saanud ja "ära ostnud" - juba tekkisid kujutelmad, et "oo, saan lausa sel suvel sellega ringi põrutada". Kujutelmadele andis hoogu juurde veel see, et õnneliku juhuse läbi oli just selsamal hetkel auto lähipiirkonnas Eesti poole tagasi liikumas treiler, millel oli puhtjuhuslikult üks vaba koht. Mõeldud, tehtud - auto soetatud ja treilerile vinnatud ("hah, saan ehk juba juuni algul autoga sõitma hakata" olid peas kerkivad mõtted). Ei läinud siiski nii õnnelikult - auto Saksamaalt Eestisse toimetamisega läks oodatust kaks nädalat kauem (kaks nädalat ootamist sai muidugi edukalt sisustada foorumites ringi tuhlamise ja modification listi koostamisega). Niipea kui auto Eestisse kohale jõudis, läksin kiirelt Maanteeametisse autot registreerima. Seal muidugi selgus, et autol puudub riiklik tüübikinnitus ning selle tegemiseks läheb aega kuni 30 päeva - juhhei! Ega siis muud midagi, jäin pingsalt ootama ja lootma, et ehk saab kiiremini tehtud. Õnneks sain sel ajal lasta läbiroostetanud ja põlve otsas "katusepleki jääkidega" keevitatud küljekarbid korda teha ja mõned mõlgid välja tõmmata. Umbes poolteist kuud hiljem sai auto siiski registreeritud ja täiesti sõiduvalmis. Eks kõik teised kabriode või MX-5te omanikud teavad, kuivõrd palju rõõmu see väike auto tekitab - ilmselt nii mitmedki tee peal vastu tulnud juhid vaatasid üllatunud nägudega mööduvat pisikest punast katuseta autot, mille roolis istub imelik tüüp, kel suunurgad kõrvuni lõhki sellest, et nägu peas peeretab.

Kuna olen võrdlemisi mehaanikavõõras inimene, siis lootsin, et MX-5 kallal nokitsedes õpin auto anatoomiat lähemalt tundma. Siiani on see õnnestunud - autol suuremaid probleeme ja tõrkeid õnneks polnud, aga sugulaste-sõprade abiga olen autot natuke korralikumaks ja talvekindlamaks teinud.

Nagu arvata on, olen autoga siiani väga rahul (lumelaudasid ja mööblit enam sellega väga edukalt kahjuks ei vea, aga iga sõit on puhas rõõm).

Mõned pildid autost:
Esimene sõit
Pilt
Pilt

Hilisemad pildid
Pilt
Pilt

Nokitsemist on auto kallal veel palju (katus välja vahetada, vedrustust vahetada, mõned väiksemad värvitööd, istmed korda, jne), aga lähema(te) aasta(te) jooksul plaanin need kõik ka ära teha.
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas Probz » 22 Okt 2016, 20:59

Väga viisakas auto! Olen ise oma hobiauto kallal nokitsedes kahe aasta jooksul tuhat korda targemaks saanud, seega võin sulle garanteerida, et hobiautot pidades on teadmised kiired tulema :thumbup: Jõudu ja jaksu!
Kasutaja avatar
Probz
 
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Aug 2016, 19:29

1995 Ford Probe

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 23 Okt 2016, 13:21

Tänan, jõudu tarvis! :D
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas IvarR » 25 Okt 2016, 09:54

Mul pakkuda korralik seadistatav coilover vedrustus NA jaoks kui huvi.
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas rrait » 27 Okt 2016, 17:14

Teretulemast konnade maailma. Minu punamütsike osales hiljuti avariis, sest oli nii madal, et teiste autode varjust ei paistnud välja.

Mis sul seal mod listis on?
Kui saladus pole, siis palju maksma läks auto?
Lumelaua vedamiseks on vaja pakiraami. Mul seisab üks selline just seinal ja nüüdseks on selge, et kogub tolmu.


rait
rrait
 
Postitusi: 41
Liitunud: 19 Apr 2015, 12:30

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 29 Okt 2016, 16:37

IvarR, coile olen natuke juba uurinud, huvi on kindlasti. Võtan PMiga ühendust :wink:

rrait, tuttav mure - neid kordi, kui liikluses on punamütsike suurematele autodele märkamatuks jäänud, on juba selle lühikese aja jooksul lugematu arv tekkinud. Loodan, et sinu õnnetus väga tõsine ei olnud ning näen varsti su konna jälle teel liikumas :wink:

Hind ei ole saladus - auto enda hind oli 1500 € ja treilerikulu oli veel 400 € lisaks.

Mod listis on esialgu veel enamus kosmeetilised arendused - katus vahetada (kui kellelgi on soovitada mingit head spetsialisti/kohta, kus seda Eestis teha, oleksin väga tänulik), istmed lasta üle nahatada (plaanis diamond cut mustriga punaste õmblustega), igasugused käsipiduri kangid, käigukangi nupud, jms vahetada puitdetailide vastu (juba olen valmis treinud, aga pole külge torganud), värvida üle klapikambri kaas ja teha kogu auto võimalikult viisakaks (kindlasti ei puudu võrrandist ka puidust rool, mis on samuti juba õnne läbi olemas). Ja nagu IvarR pakkus, siis kindlasti vahetada vedrustus coilide vastu, panna alla natuke sobivam velg.
Lisaks on kange kiusatus mootorile natuke jõudu juurde saada - praegu on mõttes vahetada ehk kogu mootor ja kast NB 1,8l mootori vastu (kuna neid UK-s müüakse võileiva hinnaga, siis ehk osta sealt auto, sõita sellega Eestisse, lapata mootor ja kast ümber ja siis teha NB-st rohkem lõbusõidu auto või maha müüa). Kas siit foorumist on kellelgi sellise swap'iga kogemusi või mõnd muud head ideed, kuidas punamütsikesele natuke võimu juurde saada (turbotamine või supercharger väga pinget ei paku)?
Igasuguste mod'ide nimekiri on küll päris pikk, aga minu puhul seab omad piirid kindlasti ka kogu asja maksumus (olen värskelt ülikooli lõpetanud ja hetkel viibin ajateenistuses), mistõttu võtab kogu projekti valmis saamine oma aja. Suure tõenäosusega teeb majanduslik seis ka omad korrektuurid selles nimekirjas :D
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 29 Okt 2016, 16:55

Unustasin eelmisele postitusele lisada, et enne järgmist suve võtan midagi ette ka helisüsteemiga. Praegu on küljes originaalkõlarid, aga nendest tulev heli on ikka päris kurb. Kuna endal helitehnika vallas teadmised peaaegu, et puuduvad, siis oskab keegi soovitada, mis setup MX-5 stiilis kabriole hea oleks? Ma ei aja taga massiivset bassi ega ülipuhast heli, küll aga kindlasti midagi originaalist etemat, mis rahakotti liiga suurt auku ei tekitaks
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas rrait » 29 Okt 2016, 17:23

Sóida natuke nende toolidega. Võibolla hakkad neid üldse vahetama. Ma olen 179 pikk ja ei sobi. Liiga lühikesele inimesele.

Mul on ustes mingid hertzi asjad ja suht nutune head unit aga heli on auht roogitav. Ma ise ka ei aja mingit üübermussi taga. Kui asud lähedal saan kunagi lasta kuulata. Auto võrus, ise enamus ajast Tapal tööl.

Ma olen ise ka lisajõudu taga ajanud. Hetkel olen jõudnud sinna, et nb mootori pealepanek ei ole minu teema. Bolt on turbo kit on kindlasti kirves, aga ilmselt tee mille ette võtan. MA väga ei usu et see nb mootor nii palju vahet annab. Lõpuks hakkad ka seda modima. Siin foorumis N/A mootorite tegemises teadmisi omajaid peaks olema. Mina hakkan ilmselt uuel aastal uurima turbotamise kohta - samuti eelnevate turbotamisteadmiste japaksu rahakotita.

Kuskil teemas nägin katuse kohta ka infot. Oleneb rahakotist, aga mõttekoht on ebayst tellida uus materjal ja ise peale jebida. Teine variant on jahtida hardtopi.
rrait
 
Postitusi: 41
Liitunud: 19 Apr 2015, 12:30

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 29 Okt 2016, 17:45

Istmete vahetamist olen kaalunud - ise 181 cm pikk ja foori taga esimesena seistes, katus peal, pean kogu aeg ette kallutama, et foorituld näha. Lotus Elise/ Opel Speedster istmed peaksid ilma suurema rassimiseta sinna sisse sobima ja sellega peaks paar cm madalamale ka saama, aga neid annab otsida. Oskad ehk öelda, kas originaal sportistmed on natuke madalamad ja paremad?

Heli kuulaksin küll, võtan ühendust.

Ise kahtlen samuti NB mootoris - tean, et sellest jääb kunagi ka väheks. Viimane variant ka visata peale midagi hoopis muud (LS4/LS5 :D ). Praegu ilmselt tegelen kõige muuga ja mootor jääb hilisemaks - praeguseks veel väiksest mootoristki piisavalt rõõmu. Katuse kohta olen võrdlemisi palju uurinud ja siiani on jah ainuke variant kas täiesti uus tellida või tellida materjal ja lasta Eestis see peale venitada (selle kohta on küll spetsialistid ise öelnud, et kõige parem variant just pole). Kui leiaks kuskilt mõistliku hinnaga hardtopi, võtaksin ilmselt selle ja jätaksin softtopi sellise nagu ta praegu on (suvel ja sügisel pole hullu).
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas rrait » 30 Okt 2016, 20:41

Nb mootor peaks olema suht bolt on, muidugi natuke oleneb ka mootorist. Kui väga edevaks minna siis vaja juhtmestikuga rohkem jebida. Samas kui komplektnedoonor on olemas siis on tehtav.

Ise olen swappinud civicu 1.3 karbusaatoriga kone 1.6 dohc vtec-i vastu kus lisaks muule tuli vahetada jahtmestik, paak, aju ja natuke veel mudru.

Mulle need pisikesed mootorid meeldivad ja igasugused v8-d oleks ainult vanaduspõlveks.

Sõitsin 2 aastat 1.6 crxiga ning nüüd mazdaga. Seda 1.6 annab piinata küll ja mulle piisab. Tippkiirusi taga ei aja ja seaduse piires on põnev kurvides ja ringteedelt igasuguseid autosid peeglist kaotada. Natuke teistmoodi peab sõitma õppima, pidurdama eriti ei pea ja pöörded tuleb õiges augus hoida.

Pole ise istmeid ka leidnud. Tahaks istuda reaalselt nb-s et teada saada kas tuleb mujale vaatama hakata.
rrait
 
Postitusi: 41
Liitunud: 19 Apr 2015, 12:30

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas AndresH » 30 Okt 2016, 23:01

Mul on 91 aasta miata, millel Leedust tuues oli juba 99a 1.8 aiste vahel. Kasti ja difri vahetasin ise uuema 6-e käigulise ja torsen lsd vastu. Stock kastiga oli juba üsna ergas aga 6k kasti lühemad käigud tegid veel nobedamaks ja lsd laseb lõbutseda, lisaks ei lähe enam sisekurvi jääv ratas "kerima". Võrreldes näiteks kunagi proovitud 1.6nb mx-5ga on päris kiire masin praegu. Loomulikult tahaks alati rohkem aga tavaliseks lõbutsemiseks täiesti piisab.
AndresH
 
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Juun 2016, 15:31

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas IvarR » 31 Okt 2016, 18:34

SanderSt kirjutas:Ise kahtlen samuti NB mootoris - tean, et sellest jääb kunagi ka väheks. Viimane variant ka visata peale midagi hoopis muud (LS4/LS5 :D ). Praegu ilmselt tegelen kõige muuga ja mootor jääb hilisemaks - praeguseks veel väiksest mootoristki piisavalt rõõmu. Katuse kohta olen võrdlemisi palju uurinud ja siiani on jah ainuke variant kas täiesti uus tellida või tellida materjal ja lasta Eestis see peale venitada (selle kohta on küll spetsialistid ise öelnud, et kõige parem variant just pole). Kui leiaks kuskilt mõistliku hinnaga hardtopi, võtaksin ilmselt selle ja jätaksin softtopi sellise nagu ta praegu on (suvel ja sügisel pole hullu).


Nb mootor?
V8 on liiga palju sellele kerele just kaalujaotuse suhtes

Mõistlik on olemasolev 1.6 või 1.8 ära turbotada ning 260whp/300hp motost on maailm selle kere jaoks ning vajab juba väga head juhti et viimast võtta. Olen aidanud mitmeid mx5tesid üle laadida ning see on ka ainus mõistlik lahendus rahalise/kaalujaotuse/sõidetavuse/kütusekulu kohapealt. Stock mootorid kannatavad ilusti selle jõu ära (olen ka 350tuh sõitnud mootorile 1.4bari/350whp pähe keeranud ja toimis ilusti) ning vajadusel on ka mõistliku hinnaga sepissisu saada B6 ja BP motorile.

Rahalises mõttes turbotamine ca 2,5-3k kui mootoris juppe mitte vahetada.

IvarR
Megasquirt ajude müük/paigaldus
Custom turboprojektid
Eesti kiireima Mazda ehitaja: Rx7 493whp/650nm
Kasutaja avatar
IvarR
Administraator
 
Postitusi: 1931
Liitunud: 01 Veebr 2005, 12:25
Asukoht: Keila-Tallinn

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas reimps » 03 Nov 2016, 01:10

SanderSt kirjutas:Unustasin eelmisele postitusele lisada, et enne järgmist suve võtan midagi ette ka helisüsteemiga. Praegu on küljes originaalkõlarid, aga nendest tulev heli on ikka päris kurb. Kuna endal helitehnika vallas teadmised peaaegu, et puuduvad, siis oskab keegi soovitada, mis setup MX-5 stiilis kabriole hea oleks? Ma ei aja taga massiivset bassi ega ülipuhast heli, küll aga kindlasti midagi originaalist etemat, mis rahakotti liiga suurt auku ei tekitaks


minu omas olid sees kaks suvalist JBLi kõlarit, uus makk ja eraldi võimendi ja ma ütleks, et selle auto kohta oli heli küll ja veel. kuna müraisolatsioon on nii või naa puudulik siis piisas. võimu enda paigutamine on kõige keerulisem osa.

SanderSt kirjutas:Istmete vahetamist olen kaalunud - ise 181 cm pikk ja foori taga esimesena seistes, katus peal, pean kogu aeg ette kallutama, et foorituld näha. Lotus Elise/ Opel Speedster istmed peaksid ilma suurema rassimiseta sinna sisse sobima ja sellega peaks paar cm madalamale ka saama, aga neid annab otsida. Oskad ehk öelda, kas originaal sportistmed on natuke madalamad ja paremad?"


Originaal istmed on IMO veidi paremad, aga foamectomy on märksõna igal juhul.. minul õnnestus enda omad saada eriti odavalt maardust romulast, rohkem aga romulates eestis ilmselt selliseid istmeid ei liigu.


AndresH kirjutas:Mul on 91 aasta miata, millel Leedust tuues oli juba 99a 1.8 aiste vahel. Kasti ja difri vahetasin ise uuema 6-e käigulise ja torsen lsd vastu. Stock kastiga oli juba üsna ergas aga 6k kasti lühemad käigud tegid veel nobedamaks ja lsd laseb lõbutseda, lisaks ei lähe enam sisekurvi jääv ratas "kerima". Võrreldes näiteks kunagi proovitud 1.6nb mx-5ga on päris kiire masin praegu. Loomulikult tahaks alati rohkem aga tavaliseks lõbutsemiseks täiesti piisab.


imho on 6 käiguline kast täielik käkk tunnetuse kohapealt võrreldes 5 käigulisega. 5ne peaks olema modifitseeritud RX-7 oma, 6ne Aisini hoopis teisest kategooraist leiutis.
CRX. GSX-750R.
reimps
 
Postitusi: 83
Liitunud: 10 Okt 2007, 19:16
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas ndrk » 04 Nov 2016, 10:10

See 6-ne Aisini kast on all veel päris paljudel: RX8, S2000, S15, IS200, GT86 jms. Eks igalühel natuke erinev aga pm sama.
ndrk
 
Postitusi: 105
Liitunud: 10 Juun 2014, 13:50

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 29 Sept 2017, 22:44

Nonii, vahepeal pole peaaegu aasta seda teemat uuendanud, aga õnneks on auto mõned uuendused siiski saanud:
- eelmistel jõuludel leidsin tänu sugulase vihjele Mazdale kõvakatuse, mida on küll natuke vaja kõpitseda (laepolster tikub alla vajuma ja ilmselt värvin mingi hetk üle, kuna on kerest hoopis erinevat tooni - muidu paistab väga heas korras);
- sel suvel sai pika hoovõtmise järel ära vahetatud ka pehme katus - eelmine oli juba paras kalts (kui kellelgi on plaanis vahetada, siis soovitan Tartus Motohoovi - teevad väga korraliku töö);
- madaldusvedrud ja uued amordid (aitäh, ndrk :wink: );
- vahepeal jõudsin kaks korda velgi vahetada (kui kellelgi peaks 15" 4x100 väga soodsate velgede vastu huvi olema, andke teada - kahjuks on küll üks natuke kõver ja värv vajab värskendamist);
- juba üle-eelmisel suvel sai ära vahetatud kogu torustik katalüsaatorist lõpupoole - uus Simonsi pütt, jms (eelmisest sai juba pöidlaga läbi vajutada) - hääl sai tänu sellele oluliselt parem - võib-olla isegi liiga hea nii tagasihoidliku mootori jaoks :D
- lisaks muud nipet-näpet asjatamist.

Kahjuks on vahepeal ka paar mõlki tekkinud - enamus on pärit parklatest tundmatutelt "kunstnikelt", aga ühe suutsin ka ise tekitada. Järgmiseks ettevõtmiseks ongi ilmselt need mõlgid välja tõmmata.

Käisin täna omaks huviks natuke klõpsutamas ka, niiet jagan silmailu ka teiega :wink:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis SanderSt, 08 Apr 2020, 23:56, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas ndrk » 24 Dets 2017, 15:18

mis värvi sul katus on?
Mul kontori hoovis Hallivanamehe tänaval on aeg-ajalt üks punane MX5 teist tooni punase kõvakatusega.

PS! kuidas sulle vedrustus meeldib? On sama hea kui ma kiitsin?
ndrk
 
Postitusi: 105
Liitunud: 10 Juun 2014, 13:50

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 02 Sept 2018, 22:35

Kõvakatus on tumepunane (kerest paar tooni tumedam), pehme katus ikka must. Kui hoovi jagad Eesti Lotoga, siis oled just minu Punamütsikest seal näinud :D satun selle autoga aeg ajalt sinna.

Vedrustus on super, kõiki ootusi täitnud, suured tänud :thumbup:
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas m1ata » 19 Sept 2018, 00:28

SanderSt kirjutas:Vedrustus on super, kõiki ootusi täitnud, suured tänud :thumbup:

Ja mis vedrustus see on?
Kasutaja avatar
m1ata
 
Postitusi: 16
Liitunud: 03 Juul 2013, 01:22

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 28 Nov 2018, 12:19

Bilsteini amordid ja Vogtland madaldusvedrud, saan uurida ka täpsema info, kui soovid. Peast ei oska enam öelda
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas Laur » 02 Apr 2019, 16:06

Olen just enda 92 mx-5'le otsimas uut pehmet katust. Kust sa enda pehme katuse ostsid? Või Motohoov otsis sulle selle ka?

Tänud! :)

SanderSt kirjutas:Nonii, vahepeal pole peaaegu aasta seda teemat uuendanud, aga õnneks on auto mõned uuendused siiski saanud:
- eelmistel jõuludel leidsin tänu sugulase vihjele Mazdale kõvakatuse, mida on küll natuke vaja kõpitseda (laepolster tikub alla vajuma ja ilmselt värvin mingi hetk üle, kuna on kerest hoopis erinevat tooni - muidu paistab väga heas korras);
- sel suvel sai pika hoovõtmise järel ära vahetatud ka pehme katus - eelmine oli juba paras kalts (kui kellelgi on plaanis vahetada, siis soovitan Tartus Motohoovi - teevad väga korraliku töö);
- madaldusvedrud ja uued amordid (aitäh, ndrk :wink: );
- vahepeal jõudsin kaks korda velgi vahetada (kui kellelgi peaks 15" 4x100 väga soodsate velgede vastu huvi olema, andke teada - kahjuks on küll üks natuke kõver ja värv vajab värskendamist);
- juba üle-eelmisel suvel sai ära vahetatud kogu torustik katalüsaatorist lõpupoole - uus Simonsi pütt, jms (eelmisest sai juba pöidlaga läbi vajutada) - hääl sai tänu sellele oluliselt parem - võib-olla isegi liiga hea nii tagasihoidliku mootori jaoks :D
- lisaks muud nipet-näpet asjatamist.

Kahjuks on vahepeal ka paar mõlki tekkinud - enamus on pärit parklatest tundmatutelt "kunstnikelt", aga ühe suutsin ka ise tekitada. Järgmiseks ettevõtmiseks ongi ilmselt need mõlgid välja tõmmata.

Käisin täna omaks huviks natuke klõpsutamas ka, niiet jagan silmailu ka teiega :wink:
PiltDSC_3721v by Sander Starast, on Flickr
PiltDSC_3731v by Sander Starast, on Flickr
PiltDSC_3705v by Sander Starast, on Flickr
PiltDSC_3779v by Sander Starast, on Flickr
PiltDSC_3692v by Sander Starast, on Flickr
PiltDSC_3713v by Sander Starast, on Flickr
Laur
 
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Apr 2019, 16:00

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 08 Apr 2020, 15:28

Sorri, vahepeal olin pikalt foorumist eemal. Pehme katuse ostsin Saksamaalt, leheküljelt www.mah.de. Täpsem lehekülg https://www.mah.de/branchen/cabrioverdecke/mazda.html

Neil on suur valik nii materjalide kui tagaakna variantide osas, kvaliteet (siiani) väga rahuldav ja hind vastav. Soovitan sealt uurida. Samas tol ajal, kui mina tellisin, ei pakkunud nad seda võimalust eraisikutele, vaid ainult kabrio katuseid vahetavatele ettevõtetele - sellest tulenevalt ka Motohoovi kaudu asja ajamine.

Loodan, et sellest on abi.

Laur kirjutas:Olen just enda 92 mx-5'le otsimas uut pehmet katust. Kust sa enda pehme katuse ostsid? Või Motohoov otsis sulle selle ka?

Tänud!
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58

Re: Mazda MX-5 NA, 1.6l, 1998. a - SanderSt

PostitusPostitas SanderSt » 08 Apr 2020, 18:07

Peale viimast postitust olen auto kallal natuke nokitsenud.

2018. hooaja lõpus sõideti õnnetul kombel (aga natuke ka õnnelikul :D ) autole natuke tagant sisse, mille peale sai hoog nii hea, et puudutasin esiotsaga ka eesoleva auto konksu. Kannatada sai esistange ja üks eesmine gabariiditule korpus, tagastange ja pagasiluugi kinnitusmehhanism. Õnneks jäi raam sirgeks ja seeläbi saingi kindlustuse kaudu vahetatud ka esistange, mis ootaski vahetust :D muuhulgas palusin lisatasu eest täielikult välja vahetada tagumised küljekarbid mõlemal poolel, niiet auto sai osaliselt "uus".

2019. aastal väga uuendusi ei teinud, nautisin sõitu, aga peale 2019/2020 talveund autot äratades leidsin, et salongi oli hõivanud korralik niiskuse ja hallituse kiht
Pilt
Pilt


Otsustasin teha süvapesu kogu tekstiilosale salongis ja istmetele, aga istmeid välja võttes avastasin, kuivõrd kole oli istmepõhjade seis:
Kõrvalistuja istmepõhi:
Pilt

Juhiistme põhi:
Pilt


Otsustasin siis istmed juppideks võtta, istmepõhja eemaldada, selle roostest puhastada, teha roostetõrje ja natuke keevitada ning muuhulgas ka kõik poldipead uuesti üle värvida. Lisaks tundus hea mõte juppideks võtta istmete siinid, need puhastada, värvida ja uuesti määrida
Siinide seis praegu:
Pilt

Lisaks pidasin vajalikuks põrandat korralikult tuulutada ja põranda all oleva villa/poroloni ära kuivatada:
Pilt
Pilt

Kõike muud nokkides ja värvides jäi silma ka täkkeid täis ja kulunud/tuhmunud pehmekatuse metall- ja plastikdetailid:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Mis said ka lihvitud ja uued kihid roostekrunti ja värvi peale:
Pilt
Pilt
Pilt

Peatselt lisan pildid istmepõhjade töötlusest ja kõigest muust, mis veel sai ja saab ette võetud...
Kasutaja avatar
SanderSt
 
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2016, 08:58


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron