Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

Andke ka teistele mazdaklubi foorumi kasutajatele teada mis autoga sõidate.

Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas lihtsaltmina » 25 Mai 2017, 23:31

Tere.

Mõtlesin, et oleks huvitav jagada selle foorumiga oma Mazdat mida olen omanud alates 1 Mai 2017. Olen küll alles esimest aastat linkide taga, aga see eest oman juba oma viiendat autot. Siiamaani võib küll öelda, et see 2002 aasta hall metallik diisel(nagu tüüpilisele eestlasele kohane) on palju meeldivam auto kui varasemad bensiinimootoriga sakslased. Kohe peale ostu tegin autole ka ülevaatuse, läbis ilusti ja sai väga palju kiidusõnu, öeldi, et nii ilusa kerega 2002 aasta Mazdat pole ammu nähtud

Mazdast täpsemalt:
* Edasi veab teda 2 liitrine diiselmootor
* 5-käiguline manuaalkast
* Mootori eelsoojendus
* Originaal Xenon tuled
* Kliima
* MF rool
* Püsikiirusehoidja
* 4 el. akent
* Töötav seisupidur
* Üsna viisakas kaltsusisu
* Väga ruumikas
* Tõsiselt öko, linnas 5.9l sajale

Lisan siia mõned pildid 24. Mai seisust

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
*piltidel on auto üsna tolmune kahjuks*

Teeksin ka siia oma "TO-DO" listi, sest hetkel on tekkinud palju häid mõtteid mida autoga teha. Lisan siia ka kõik uued ideed mis ajaga tekivad .

* Mootoririhma ja kõige sellega kaasneva välja vahetus
* Paigaldada High-Low Converter
* Vedada kõik vajalikud kaablid, et paigaldada subwoofer ja võim
* Aux
* Must nahk tuba
* Pagasiruumi kate
* Aknad ära toonida
* Ära vahetada parempoolne veovõlli kaitsekumm
* Ära kaotada mingi kahtlane kolks eest juhipoolt
* Kesklukustuse puldi korpus ära vahetada
* Uued veljed või praegustega midagi ette võtta(väga kohutavad)
* Värskendada katusereelingud


Ise olen siiani autoga väga rahul ja loodan, et saan temaga sõita palju muretuid kilomeetreid! Kirjutan siia edaspidi kõikidest oma tegevustest, mis on autoga seotud!
Viimati muutis lihtsaltmina, 17 Juun 2017, 15:05, muudetud 3 korda kokku.
Mazda 6

"Sometimes lose, always win"
Kasutaja avatar
lihtsaltmina
 
Postitusi: 4
Liitunud: 21 Mai 2017, 16:10
Asukoht: Hiiumaa, Kärdla

Re: Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas E3RIK » 26 Mai 2017, 11:16

Nende piltide järgi tundub, et auto pleki eest on tõepoolest hoolt kantud. Üldpildi rikuvad ära need palju näinud veljed. Vaadates teist pilti, siis ma isiklikult võtaks midagi ette, et katusereelingud värskema välimuse saaks. Aga võib-olla on sellel pildil lihtsalt valgus selline, mis sellise tunde tekitab.
E3RIK
Kasutaja avatar
E3RIK
 
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Apr 2016, 22:55
Asukoht: Tallinn

Re: Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas lihtsaltmina » 26 Mai 2017, 23:18

E3RIK kirjutas:Nende piltide järgi tundub, et auto pleki eest on tõepoolest hoolt kantud. Üldpildi rikuvad ära need palju näinud veljed. Vaadates teist pilti, siis ma isiklikult võtaks midagi ette, et katusereelingud värskema välimuse saaks. Aga võib-olla on sellel pildil lihtsalt valgus selline, mis sellise tunde tekitab.

Aitähh tagasiside eest, ka katusereelingutega plaanin midagi ette võtta, lisan to-do"" listi.
Mazda 6

"Sometimes lose, always win"
Kasutaja avatar
lihtsaltmina
 
Postitusi: 4
Liitunud: 21 Mai 2017, 16:10
Asukoht: Hiiumaa, Kärdla

Re: Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas lihtsaltmina » 28 Mai 2017, 01:04

Täna sain autosse lisatud kõik vajalikud kaablid, High-Low Converter, woofer ja võim, sest originaalkõlarite bass ei olnud minu jaoks piisav. Kõik vajalikud asjad sai ostetud Noortehnikust :thumbup:

Esiteks vedasin POWER kaabli, mootoriruumist juhi jalge ette. Selleks pidin tegema ühte kummiosasse kerge augu ja lükkasin sealt kaabli läbi ja vedasin mööda vasakut auto poolt plastikliistude alt taha pagassi selle.
Pilt
Pilt

GROUND kaabel sai pandud kohe pagasniku katte alt, tagaistmete kinnituse poldiga auto raami külge.
Pilt

Järgmise asjana vedasin ära RCA kaablid ja REMOTE kaabli auto paremalt poolt.
Pilt

Kuna mu Mazdal on Non-Bose makk, siis pidin REMOTE kaabli jaoks mingi süsteemi leiutama. Minu sooviks oli, et võim hakkaks tööle, siis kui süüde on juba esimeses asendis. Ühesõnaga, soovisin, et võim hakkaks tööle, siis kui makk hakkab tööle. Üsna kiirelt panin tähele, et sigareti süütajast saaksin REMOTE kaabli jaoks voolu võtta ja nii ma ka tegin.
Pilt

Järgmise asjana pidin maki taha panema High-Low Converteri, et saada kõlarite juhtmetest RCA väljund. Kuna tinutuskolbi polnud käepärast võtta, siis pidin "varastama" kõlari juhtmetest voolu(sinised jublakad pildil). High-Low Converteri panin maki taha mingi plastiku külge kahepoolse teibiga kinni, et see seal ringi liikuma ei hakkaks.
Pilt

Lõpuks olid kõik kaablid olemas ja sai VÕIMU ja SUBWOOFERI autosse panna. Igaksjuhuks tõmbasin need koormarihmaga ilusti kinni ka, et ringi sõitma ei hakkaks.
Pilt
(paigaldasin võimu kogemata wooferi külge tagurpidi, kohutavalt häiriv on, lähipäevil kruvin lahti ja panen uuesti, aga seekord õigetpidi tagasi)

Vahepeal kui mõttepausi tegin uurisin natuke AUXi võimalusi. Ma ei tahaks mingit FM Transmitterit panna,
kuna ei usu nendesse väga. Õnneks leidsin Ebayst hea hinna eest vajaliku jublaka, mis tekitab AUXi kaabli jaoks emase otsa. Tellisin selle kohe ära ka. Vaatasin juba maki tagant ka järgi kuhu see pistik täpsemalt läheb.
Pilt
Pilt
Kõik see, mis ma tegin võttis aega umbes 3-4 tundi, aga see eest oli väga mõnus nokitsemine. Vähemalt on nüüd bass hea ja woofer teeb korralikku mürtsu. Soovitan kõikidel selline asi ette võtta, kellel kohe maki tagant pole RCA-d võtta. Ise olen väga rahul!
Mazda 6

"Sometimes lose, always win"
Kasutaja avatar
lihtsaltmina
 
Postitusi: 4
Liitunud: 21 Mai 2017, 16:10
Asukoht: Hiiumaa, Kärdla

Re: Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas justin.keiss » 06 Juul 2017, 17:42

Tegin ka selle aux kaabli omale. 2006a kuues töötab kaunilt, aga 2003a ei tee palja kaabliga midagi. MIdagi sellist tarvis meisterdada. Võimalik, et saab ka lihtsamalt. :)
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas lihtsaltmina » 18 Juul 2017, 19:16

justin.keiss kirjutas:Tegin ka selle aux kaabli omale. 2006a kuues töötab kaunilt, aga 2003a ei tee palja kaabliga midagi. MIdagi sellist tarvis meisterdada. Võimalik, et saab ka lihtsamalt. :)

Olin viimased paar nädalat autost ja kodusaarest eemal, aga nüüd eile uurisin ja puurisin natuke. See AUXi kaabel ei tee tõesti midagi. Ühendasin ta ära, aga ei hakanud tööle(täpselt ei tea veel, mis sellega peale hakkan). Lisaks tõstsin auto üles ja vaatasin, mis seal seal all pool toimub. Selgus, et kolks, mida mehaanikud varem ei leidnud tulenes sellest, et juhipoolne esimene rooliots on kutu. Tellisin selle rooliotsa ja parempoolse veovõlli kummi ka. Loodan saan sellest kolksust lahti!

Ja tänud sulle @justin.keiss selle lingi eest, kindlasti vaatan üle ja uurin veel!
Mazda 6

"Sometimes lose, always win"
Kasutaja avatar
lihtsaltmina
 
Postitusi: 4
Liitunud: 21 Mai 2017, 16:10
Asukoht: Hiiumaa, Kärdla

Re: Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas Angerjas » 19 Aug 2017, 23:29

Katusereelingud saab väga lihtsalt nagu ''uueks'' kasuta Kuuma fööni.. tõmbab uuesti esile algse värvuse :)
Angerjas
 
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Juul 2017, 22:55

Re: Mazda 6 2.0d 100kw 02.a - lihtsaltmina

PostitusPostitas qentom » 21 Aug 2017, 21:50

Mul oma Premacyl peaaegu sama lahendus, kuid mul peab olema süüde teises astmes või auto töötama kui voolu võimu lükkab. Kas on siis mingisugust toimivat lahendust kuidas saaks HQ heli edastada kõlaritesse peale teise maki paigaldamist? Hädaga panen ka transmitteri sigarisse mõnikord aga no 1300w läbi transmitteri on õudukas.
qentom
 
Postitusi: 4
Liitunud: 14 Aug 2017, 21:41
Asukoht: Eesti


Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

cron