Mazda 5 - kas diisel- või bensiinimootoriga?

Mazda 5 - kas diisel- või bensiinimootoriga?

PostitusPostitas FastPotty » 17 Mär 2018, 15:55

Tere. Kas keegi oskab loogiliselt selgitada naisterahvale Mazda 5 bensiini- ja diiselmootori erinevust töökindluse aspektist? Siiani on peres olnud Premacy, millel bensiinimootor ja see auto oli/on küll tubli. Mazdaabis kord aastas enne ülevaatust üldhooldus ja nii aastast aastasse sõitsingi, täiesti murevabalt. Ehk mõni lambipirn tuli vahetada vms, aga ei midagi hullu. Kahjuks on roostet juba liiga palju ja nüüd vist on vaja ka vahetada mingi kett või rihm, mis on päris kallis ja kuna rooste poolest on auto juba inetu, olen mõelnud selle Mazda 5-ga asendada. Pidi turvalisem ja vaiksem ka olema.
Ma ise mootoritest suurt ei jaga, aga kui Googlest Mazda 5 kohta kodutööd tegin, siis tuleb väike hirm peale - saan nii aru, et kui diiselmootoriga midagi juhtub, siis on kulutused päris suured? Turbo, kõrgsurvepihustid, pump jms asjad, mis ei ole vist väga odavad remontida? Samas on diiselmootoritega autode valik oluliselt suurem. Kas bensiinimootor on odavam üleval pidada ja muretum? Olen tavaline palgatöötaja kahe lapsega ja ei saa endale pidevat autoremontimist või suuri remonditööde arveid lubada. Auto planeerin osta 5-6 aastaks.
Millise mootoriga Mazda 5 võiks pidada kõige murevabamaks? Millist lisavarustust kindlasti eelistada/vältida?
Kindlasti soovin just sellist autot, kuna lapsed, koer ja pakid vaja peale mahutada ja paar korda aastas ka automatkal käia, autos ööbimisega.
FastPotty
 
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Mär 2018, 14:35

Re: Mazda 5 - kas diisel- või bensiinimootoriga?

PostitusPostitas leviathan » 17 Mär 2018, 16:22

Linnaautoks diisel ei sobi (tänapäeva oma mille tahmafilter e Dpf). Kui ainult linnas sõidate enamus siis kindlasti bensiinimootoriga auto.
leviathan
 
Postitusi: 1425
Liitunud: 10 Mär 2005, 16:30

Re: Mazda 5 - kas diisel- või bensiinimootoriga?

PostitusPostitas esmo » 18 Mär 2018, 00:17

Kui vanat autot osta soovid. Kui enne 2010 siis ei soovita 1.8 bensiini, sest mootor jääb liiga nõrgaks. Minu teada kuni 2010 aastani oli Mazda 5 peal peugeoti diisel, mis ei olnud just eriti töökindel, nii et seda ei julgeks soovitada. 2010+ ehk siis uuema kerega pole kuulnud, et diislitega probleeme oleks olnud.
Kas diisel või bensiin. Kui on palju sõite ja pikkad otsad siis vast diisel, kui rohkem linnas siis bensiin. Diisli remont ja hooldus on kallimad.
Ise olen aastast 2010 sõitnud 2007 a 2.0 Mazda 5 ja ei kurda. Mootoril olen vahetanud ainult küünlad ja AC pumba.
Kasutaja avatar
esmo
 
Postitusi: 138
Liitunud: 28 Juul 2008, 18:03
Asukoht: Rootsi & Hiiumaa

2007 Mazda 5

Re: Mazda 5 - kas diisel- või bensiinimootoriga?

PostitusPostitas justin.keiss » 18 Mär 2018, 02:20

esmo kirjutas:Kui vanat autot osta soovid. Kui enne 2010 siis ei soovita 1.8 bensiini, sest mootor jääb liiga nõrgaks. Minu teada kuni 2010 aastani oli Mazda 5 peal peugeoti diisel, mis ei olnud just eriti töökindel, nii et seda ei julgeks soovitada. 2010+ ehk siis uuema kerega pole kuulnud, et diislitega probleeme oleks olnud.
Kas diisel või bensiin. Kui on palju sõite ja pikkad otsad siis vast diisel, kui rohkem linnas siis bensiin. Diisli remont ja hooldus on kallimad.
Ise olen aastast 2010 sõitnud 2007 a 2.0 Mazda 5 ja ei kurda. Mootoril olen vahetanud ainult küünlad ja AC pumba.


Peugeoti 1.6 diisel tuli just uuemal kerel. Vanemal on Mazda enda 2.0 liitrine RF diisel, mis minu kogemustel pole mitte kehva. Tavalised uuemate diislite mured ikka kimbutavad (DPF, kahemassilise hoorata kulumine, pihustialused vaskseibid jms.), aga need lahendatavad. Muidu hea lihtne rihmaga mootor. Enamus asju teeb vähegi tehnikat tundev inimene ise ära. Kui vanemat viite vaatad ja vähegi pikemad otsad plaanis, soovitaks ikka diislit. Usun, et säästad kütuselt nii mõnegi euro.
Kasutaja avatar
justin.keiss
 
Postitusi: 266
Liitunud: 07 Mär 2015, 02:26

Re: Mazda 5 - kas diisel- või bensiinimootoriga?

PostitusPostitas maaks » 19 Mär 2018, 11:08

Diisel ongi üks suur (kui suur mootor) või väike (kui on väike mootor) mure kui ta ei ole esindusest uuena ostetud, eriti kui ise mootoritest midagi ei jaga. Kui tahad murevaba autot, siis võta võimalikult värske aastaarvuga auto ja bensiinimootoriga.
Kasutaja avatar
maaks
 
Postitusi: 536
Liitunud: 16 Nov 2005, 18:53
Asukoht: Tallinn


Mine Premacy/MPV/5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist