Mazda 6 2007 Xenon lähituli nõrga valgusega

Mazda 6 2007 Xenon lähituli nõrga valgusega

PostitusPostitas GG1 » 28 Mai 2018, 23:20

Tere

Olen mõnda aega üritanud aru saada, mis täpselt on viga enda auto parempoolse Xenon lähitulega. Sümptomiks siis väga nõrk valgusintensiivsus teise tulega võrreldes, kusjuures, kui luupi teatud nurga alt (veidi rohkem küljepealt ning altpoolt) sisse "piiluda", tundub tuli siiski eredam. Vahetatud on ära mõlema poole pirnid (algul hiinakate, pärast Osramite vastu), tule automaatreguleering näib toimivat (luup igatahes liigub üles-alla, kui tuli voolu taha saab). Käinud olen nii Mazdaabis kui viimati ka Eurostis, aga midagi konkreetset sealt mulle ei öeldud, küll aga anti hoopis ülevaatuspunktis mõista, et miski kuumenevat-kärssavat seal luubis üle ning tulemuseks on siis selline hädine valgusjõud. Üritasin siin vanadest teemadest midagi sarnast leida, aga päris kindel ei ole, kas midagi ka minu murega päriselt kokku sobib. Seega, kui keegi oskab mingit nõu anda või siis soovitada, kuhu pöörduda, oleksin väga tänulik!
GG1
 
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mai 2018, 22:54

Re: Mazda 6 2007 Xenon lähituli nõrga valgusega

PostitusPostitas Kert » 31 Mai 2018, 22:34

Luup must ja/või reflektor kärsanud (reflektori kroompind kahjustunud)
Kert
 
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Juun 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn,Muuga

Re: Mazda 6 2007 Xenon lähituli nõrga valgusega

PostitusPostitas GG1 » 01 Juun 2018, 00:07

Jah, nii see ilmselt on. Hankisin siin vahepeal kasutatud tule, proovin millalgi ära vahetada, ehk saab praegusest parem.
GG1
 
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mai 2018, 22:54

Re: Mazda 6 2007 Xenon lähituli nõrga valgusega

PostitusPostitas GG1 » 03 Juun 2018, 22:38

Nii, tuli vahetatud, valgus taas olemas. Tõepoolest, vana lähitule reflektor oli sisse piiludes kahtlaselt tume ja "tahmane". Ei hakanud tuld lahti sulatama, vaevalt, et seal enam midagi teha annab ... . Ilmselt on vaid aja küsimus, kui mingi muu tuledega seonduv jama tuleb, auto ikkagi juba üle 10 aasta vana.
GG1
 
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mai 2018, 22:54


Mine Mazda 6

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist